Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Za przejażdżki odpowiedzą przed sądem

19

Kryminalni z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali sprawców krótkotrwałego użycia osobowego daewoo i opla. Podejrzani samochody zabierali sprzed domów właścicieli i jechali na przejażdżkę do Krosna. Z uruchomieniem silnika nie mieli kłopotu,  gdyż kluczki były pozostawione w stacyjce.

Do zdarzeń doszło w minionym tygodniu w Jaśle. Pierwszy samochód - daewoo espero, zniknął z terenu prywatnej posesji w poniedziałek wieczorem.  Drugi z pojazdów - opel vectra,  zginął następnego dnia. Był zaparkowany na ulicy przy domu właścicielki.

Bezpośrednio po zgłoszeniu przestępstw policjanci zajęli się poszukiwaniem samochodów i wykryciem sprawców. Pierwszy z pojazdów - daewoo espero  odnaleźli funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, poinformowali Policję, że samochód stoi porzucony w jednej z uliczek w Jaśle. Opla vectrę odnaleźli policjanci na terenie powiatu krośnieńskiego.


W toku prowadzonego postępowania operacyjni zebrali informacje, które pozwoliły objąć podejrzeniem dwóch młodych mieszkańców Jasła . W obliczu zgromadzonych dowodów 17 i 19-latek przyznali się do popełnionych przestępstw. 


Schemat działania w obu przypadkach był taki sam. Podejrzani szukali samochodu,  w którym pozostawione były kluczki, uruchamiali silnik i jechali na przejażdżkę do Krosna. Po krótkiej wycieczce porzucali pojazd.

Sprawcy usłyszeli zarzuty zaboru cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Policjanci samochody zwrócili właścicielom.

Nie stwarzajmy złodziejom okazji. Opuszczając pojazd nawet na chwilę, nigdy nie zostawiajmy kluczyków w stacyjce. Cenne i wartościowe rzeczy zabierajmy ze sobą.

KPP Jasło

Reklama

Komentarze: 19

Dodaj komentarz Widok:
0
@ jas
dnia 29.09.2010, 09:30 · Zgłoś
Pytanie:
Ile wynosi w/g taryfikatora mandat za nienależyte zabezpieczenie pojazdu przed użyciem przez osoby nieupoważnione?
Odpowiedz
0
@ Land
dnia 29.09.2010, 09:24 · Zgłoś
Niektórzy myślą , że u nas już Norwegia, oj daleko nam daleko do Norwegii.
Odpowiedz
0
@ !!
dnia 28.09.2010, 21:47 · Zgłoś
Wszyscy jesteście [...] z góry na dół... :(
Odpowiedz
0
@ a cotam
dnia 28.09.2010, 19:52 · Zgłoś
ponoc pozostawienie kluczyka w stacyjce opuszczonego samochodu to nienalezyte zabezpieczenie pojazdu i stworzenie zagrozenia w ruchu drogowym i podlega karze mandatu
Odpowiedz
0
@ durpa
dnia 28.09.2010, 18:55 · Zgłoś
haha fajną mieli zabawę, na tym [...] to jak przejażdżka kolejką górską :)
Odpowiedz
0
@ MM
dnia 28.09.2010, 18:54 · Zgłoś
Ja bym zamknoł właścicieli tych pojazdów w ich pojazdach a drzwi zaspawał. I tak powinni sobie posiedzieć z 3 dni to by może zapamiętali, że się kluczyków w samochodzie nie zostawia.
Odpowiedz
0
@ on
dnia 28.09.2010, 18:10 · Zgłoś
Wlasciciele tez powinni byc ukarani,za niezabezpieczony pojaz przed uzyciem,przez osoby trzecie,cos mnie sie wydaje ze kodeks drogowy mowi cos na ten temat.
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 28.09.2010, 17:11 · Zgłoś
@bserwator - masz na myśli właścicieli pojazdów?
Odpowiedz
0
@ hdtft
dnia 28.09.2010, 16:56 · Zgłoś
luzik zabawa hehe a ty obserwator naucz sie pisac i wtedy dodawaj komentarze no nie obrazajac cie oczywiscie
Odpowiedz
0
@ haha
dnia 28.09.2010, 16:30 · Zgłoś
chuliganiom , zbadajom hmmmm.......
Odpowiedz
0
@ Mike 38
dnia 28.09.2010, 16:28 · Zgłoś
obserwator dnia 28.09.2010, 14:32

zbadajom ich że som chorzy psychicznie i nic im nie bedzie

Ty człowieku naucz się poprawnej Polszczyzny lub korzystaj ze sprawdzania pisowni w przeglądarce internetowej jak to czytam to mnie na [...] ciągnie
Odpowiedz
0
@ do obserwator
dnia 28.09.2010, 16:13 · Zgłoś
człowieku [...] , nie dość że z [...] to jeszcze myśli że zabawny
Odpowiedz
0
@ KornardEk od Ziosi
dnia 28.09.2010, 16:10 · Zgłoś
Yhym Ja przez Ten Tekst "Cenne i wartościowe rzeczy zabierajmy ze sobą." rozumiem Jesli jeździmy z Droga rzeczą Np. Z Lodówka albo Pralka To mamy ze sa Ja brac Bo Nam ukradna samochod..:D
haah:D Załosne na Max-a
Odpowiedz
0
@ Felixx
dnia 28.09.2010, 16:03 · Zgłoś
I w ostatnim zdaniu jest Święta racja:
Nie stwarzajmy złodziejom okazji. Opuszczając pojazd nawet na chwilę, nigdy nie zostawiajmy kluczyków w stacyjce. Cenne i wartościowe rzeczy zabierajmy ze sobą.
Sami stwarzacie okazję.A to okazja czyni złodzieja...
Odpowiedz
0
@ hula
dnia 28.09.2010, 15:41 · Zgłoś
co to za [...]??? znacie??
Odpowiedz
0
@ predo
dnia 28.09.2010, 15:34 · Zgłoś
ahahahahaha, gta5
Odpowiedz
0
@ kasia
dnia 28.09.2010, 14:52 · Zgłoś
Jak mozna byc takim [...] i " zapomnieć kluczyków ze stacyjki"?
Masakra, szczyt TUMANIZMU... Kazdy kto lubi emocje wsiadl by chociaz zrobic fotke i wyslac wlascielowi... Smiech na sali...
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 28.09.2010, 14:32 · Zgłoś
zbadajom ich że som chorzy psychicznie i nic im nie bedzie
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 28.09.2010, 14:31 · Zgłoś
zamknąć ich tych huliganów niech po ulicach nie chuliganiom
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.