Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zablokowana droga krajowa nr 73 w Kołaczycach

63

Zablokowana jest droga krajowa nr 73 relacji Jasło - Pilzno. Około godz. 12.30 w Kołaczycach doszło do czołowego zderzenia volkswagena i toyoty. W wypadku ucierpiały trzy osoby. Policja wyznaczyła objazd dla samochodów osobowych, natomiast dla kierowców ciągników siodłowych droga jest nieprzejezdna.<<FOTOGALERIA>>

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący toyotą auris jechał od Brzostku w kierunku Jasła. W Kołaczycach na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym volkswagenem golfem. Wskutek wypadku do szpitala trafiły trzy osoby - kierujący pojazdami oraz pasażer volkswagena.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyny wypadku. Funkcjonariusze wyznaczyli również objazdy dla samochodów osobowych przez miejscowości Brzostek, Błażkowa, Brzyska, Ujazd, Dąbrówka, Krajowice. Dla kierowców ciągników siodłowych droga jest nieprzejezdna. Utrudnienia mogą potrwać około godziny.

 KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 59

Dodaj komentarz Widok:
0
@ ert
dnia 08.06.2016, 10:41 · Zgłoś
o dobrych drogach zapomnijmy.tera liczy sie tylko pińcet plus
Odpowiedz
2
@ OSP
dnia 09.07.2013, 23:25 · Zgłoś
Oj kotek pomyśl najpierw a później [...]. Ciekawe co byś zrobił/zrobiła jakby zabrakło tych niby pozujących strażaków gdybyś miał/ miała wypadek .
Odpowiedz
1
@ kotek
dnia 09.07.2013, 20:13 · Zgłoś
piekne zdjecia strazakow.Ktos by pomyslal ze tylko oni sa zawsze przy wypadku.TO JEST ZALOSNE.Kiedy to pozowanie skonczy sie?
Odpowiedz
0
@ xz
dnia 09.07.2013, 14:58 · Zgłoś
ale komentarze
Odpowiedz
1
@ nick
dnia 09.07.2013, 09:49 · Zgłoś
w działaniach udział brały kolejno według przybycia na miejsce zdarzenia:
449[r]31 slrt - osp ksrg kołaczyce
429[r]09 gba - osp ksrg brzostek
429[r]61 slrt - osp ksrg brzostek
441[r]43 slrt - psp jasło
441[r]21 gba - psp jasło
429[r]08 gba - osp ksrg nawsie brzosteckie
421[r]25 gcba - jrg nr.1 dębica
Odpowiedz
1
@ Gibon
dnia 09.07.2013, 10:17 · Zgłoś
Wyczerpująco - dziękuję
Odpowiedz
2
@ aaa
dnia 09.07.2013, 16:59 · Zgłoś
A kto za to płaci???
Rozumiem, OSP Kołaczyce, Policja, dwie karetki ratownictwa medycznego, wóz bojowy ratownictwa drogowego, oraz wóz bojowy z PSP Jasło, ale co tam robiła Dębica, Brzostek, Nawsie Brzosteckie???
Toż Oni zabijali się o siebie ratując poszkodowanych.
Co mają do szukania w Kołaczycach jednostki z Dębicy i powiatu dębickiego?? Czy mało jest należycie przeszkolonych i wyposażonych jednostek w naszym powiecie???
Pytam raz jeszcze kto za to zapłaci???
Czy za fanaberie i realizowanie dziecinnych zabaw w strażaka, mamy płacić my wszyscy?
Takie zapytanie wysyłam do Starosty dębickiego, do PSP Dębica i do Wójta Gminy Brzostek. Ciekawe co odpowiedzą.
Odpowiadając komentatorowi o nicku NICK, powiem, obserwując zdarzenie zza rzeki, że była zupełnie inna kolejność dotarcia na miejsce zdarzenia jednostek, jaką Ty podajesz. Zupełnie.
Odpowiedz
1
@ nick
dnia 09.07.2013, 20:11 · Zgłoś
Odpowiadając na Twoje stwierdzenie nie wiesz jakie było zgłoszenie do służb ratowniczych i jakie okoliczności to nie komentuj chłopie z za rzeki. a kolejność była taka jak podano dojazdu służb ratowniczych.
Odpowiedz
0
@ haka
dnia 09.07.2013, 09:42 · Zgłoś
dziwne tez ze kierowca przezył z takiego samochodu. a kobieta podobno dostała wanna w głowe prawda to?
Odpowiedz
2
@ B
dnia 09.07.2013, 00:06 · Zgłoś
Czemu chcecie likwidować użytkowników dróg? Śmieszne. Może lepiej poprawić stan polskich dróg? Nie likwidujmy się nawzajem. skutery też zawalidrogi i co ich też zlikwidować? Pracy się teraz nie wybiera więc pomyślcie troche zanim coś napiszecie.

Poza tym wydarzyło sie nieszczescie a wy o TIRach. Wsiądź do takiego pojedź niech Ci osobówka parę razy zajedzie zobaczysz droge hamowania...
Odpowiedz
0
@ sde
dnia 08.07.2013, 22:40 · Zgłoś
Tirowców powinni dawno zlikwidować bo rozwalają całą Polske i ludzi
Odpowiedz
0
@ Lenin Włodzimierz
dnia 08.07.2013, 22:50 · Zgłoś
jesli toyota auris to tir to ty jesteś SDE BICY?
Odpowiedz
1
@ ;)
dnia 09.07.2013, 00:07 · Zgłoś
Może Ty nie ten post czytasz co my ? Sprawdź jeszcze raz dokładnie
Odpowiedz
0
@ tom
dnia 09.07.2013, 15:18 · Zgłoś
a co bys jadl i pil wykoniczyl dom worza towary do sklepow z czego bys zyl trawa na lace
Odpowiedz
3
@ M
dnia 08.07.2013, 22:40 · Zgłoś
w polsce drogi są jeszcze przystosowane dla furmanek a nie dla samochodów.
Odpowiedz
3
@ sss
dnia 08.07.2013, 21:58 · Zgłoś
Golfikowi już dziękujemy, do widzenia, dobranoc
Odpowiedz
-3
@ wiki:)
dnia 08.07.2013, 20:41 · Zgłoś
babina z golfa zmarła w drodze do szpitala co winna nie była bo toyota wymusiła puierwszeństwo a wy tu cuda piszecie
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 08.07.2013, 21:19 · Zgłoś
Jak to umarła ? mówili,że nikomu nic wiele nie jest !
Odpowiedz
-2
@ der
dnia 08.07.2013, 20:07 · Zgłoś
kupię tę tojotę jeśli jest na sprzedaż
Odpowiedz
-8
@ Sven
dnia 08.07.2013, 20:01 · Zgłoś
ha,ha,ha nicht slecht !
Odpowiedz
6
@ ivon
dnia 08.07.2013, 19:13 · Zgłoś
na tym portalu powinna być blokada całkowita wpisywania komentarzy do jakichkolwiek wypadków,spraw itd. itp.!!! bo [...] którzy nie maja nic konkretnego do powiedzenia piszą bezdennie...a roboty się chwycić!!!
Odpowiedz
-5
@ łodyniec
dnia 08.07.2013, 20:00 · Zgłoś
twój koment też tyle ważnego wniósł że głowa boli łohohhohohohohhohohohohhohohoho
Odpowiedz
4
@ PPP
dnia 08.07.2013, 18:55 · Zgłoś
a co samochodów to się sprawdziły-auto ma zostac rozbite doszczetnie -ma przyjąc na siebie całą siłe uderzenia ale kierowca i pasażer ma wyjsc cało.I super ze ludzie żyją.
Odpowiedz
9
@ PPP
dnia 08.07.2013, 18:53 · Zgłoś
Jak zwykle głos zabieraja [...] i inne [...] typu [...](cwaniak).
Nie potraficie przeczytac dokładnie co sie stało a juz piszecie o złomach i innych autach sprowadzonych z niemiec.W Jasle i okolicach 75% aut jest sprowadzonych z niemiec ..więc tak naprawde o co wam [...] chodzi?
Jest ciepło proponuje iść na basen ,a jak was nie stac to skosic trawe sąsiadowi i na basen bedzie.A ten łodyniec to jest [...] nr 1..juz nawet nóg nie musisz leczyć,za późno-jedyna propozycja dla Ciebie ogórku to tylko to bys nigdy dzieci nie miał bo je skrzywdzisz ,jak twój rozum po tobie odziedziczą ,a co one bedą winne.
Odpowiedz
-7
@ łodyniec
dnia 08.07.2013, 18:38 · Zgłoś
Gdzie wsiuroki chwalące Niemiecką markę ? Teraz zobaczcie co zostaje z szajsu niemieckiego jak wpadnie na japońca :PPP łohohohohohhoho
Odpowiedz
9
@ mul
dnia 08.07.2013, 18:33 · Zgłoś
komentarze [...] jak zawsze
Odpowiedz
-7
@ łodyniec
dnia 08.07.2013, 20:00 · Zgłoś
twój za to mądry z przesłaniem łohohohohohhohoho
Odpowiedz
-2
@ Topola
dnia 08.07.2013, 18:09 · Zgłoś
...I drzew nie było ?
Odpowiedz
0
@ znający temat
dnia 08.07.2013, 17:52 · Zgłoś
Czy stan bezpieczeństwa na jasielskich drogach się pogorszył. Ciekawe?
Odpowiedz
-3
@ obserwator
dnia 08.07.2013, 16:38 · Zgłoś
toyote pewnie sie wyklepie, w jakimś warszacie i póijdzie na komis w jasle na metzgera? z ogłoszeniem [...] wszystko chodzi i nie bita:D
Odpowiedz
1
@ el
dnia 08.07.2013, 17:08 · Zgłoś
Cud, że kierowca golfa przeżył. Widać róznice w konstrukcji obu aut, toyota drzwi otwarte bez problemu, linia dachu nie naruszona. golf złamał sie na wysokości slupka B,
a drzwi ratownicy musieli wyrwać. 20 lat postępu w rozwoju bezpieczeństwa daje efekt.
Odpowiedz
-1
@ JURAS
dnia 08.07.2013, 17:25 · Zgłoś
nie 20 lat -tylko [...] sa 40 za reszta
Odpowiedz
-6
@ ona
dnia 08.07.2013, 16:27 · Zgłoś
Wie ktoś skąd byli kierowcy?
Odpowiedz
-2
@ lol
dnia 08.07.2013, 16:49 · Zgłoś
byli kosmitami
Odpowiedz
-5
@ HEH
dnia 08.07.2013, 16:15 · Zgłoś
ale urwałłłłłł
Odpowiedz
16
@ waldi
dnia 08.07.2013, 16:07 · Zgłoś
ludzie byl wypadek jest to ogromne nieszczescie i zycze tym lydzią ktoży brali udział w tym zdarzeniu szybkiego powrotu do zdrowia bo sam wraz z moja rodzina przezylem podobny wypadek i wiem co to znaczy leczenie i powrot do życia .

A teraz do wszystkich [...] wyrazajacych swe opinie na temat tirów stanu polskich drog i ograniczeniami predkosci poco piszecie takie komentaze przeciez z jasla do pilzna jest tak [...] fotoradarow ograniczen predkosci i roznych kontroli ze glowa mala i nic dziwnego ze potem sa wypadki jak chce sie nadrobic wczesniej stracony czas.
Ludzie czy wy macie siano w glowach cowam wadza tiry to ciezki kawalek chleba a i kasa tez nie zawysoka a tu siedzi taki jeden zdrugim i piszą glupty jak sami sie natej pracy nieznaja. Pozdrawiam Waldi kierowca TIRA
Odpowiedz
-2
@ please
dnia 08.07.2013, 17:04 · Zgłoś
a co byś powiedział rodzinie jakbyś kogoś [...] tym tirem>???sory chciałem nadrobić stracony czas??
Odpowiedz
2
@ waldi
dnia 08.07.2013, 17:42 · Zgłoś
Ja akurat mam jedna zasade żeby sie walilo i palilo to sie niespiesze uwież cenie zycie innych a przedewszystkim swoje i swojej rodziny i niema co okreslac lub obwiniac kierowcow rozne sa koleje losu mogł zaslabnac lub poprostu zasnac bo auto jest na zagranicznych numerach
Odpowiedz
-6
@ mechanik
dnia 08.07.2013, 15:04 · Zgłoś
trzeba mi przedni zderzak do golfa moze by od tego spasował ?
Odpowiedz
-6
@ Tarzan-zan
dnia 08.07.2013, 15:41 · Zgłoś
Fajne miał koleś "ergonomiczne" siedzenie w tym golfie - czy to RECARO ??? Cziekawe czy jest taka wersja do pastucha B5 w TDi-ku i audi 80 quattrroo z LPG :P
Odpowiedz
-7
@ :)
dnia 08.07.2013, 14:08 · Zgłoś
O kurde, to cud, że tylko ludzie poszkodowani, golfa to już nie wyklepią :(
Odpowiedz
-1
@ JURAS
dnia 08.07.2013, 15:39 · Zgłoś
wyklepia---polowa BMW gorzej wygladalo a dzis bidaki jezdza zlomami
Odpowiedz
-4
@ Napiszem to jeszczem raz
dnia 08.07.2013, 21:28 · Zgłoś
Najgorsza wies to użytkownik golfa 2 do 4...Na lusterku wisi płyta zespołu bayer full.Basem daje z wydechu chromowana koncówka z leadla za 13 zł.W bagazniku tandetna tuba dibeisi.Felgi pomalowane srebrzanką.Tuning nakładki na [...],nogi podświetlone diodami led.Przebieg po 150 tys na każdym kole.Budzi respect jego podjazd pod remize a z tyłu siedzą cuchnące potem blondynki z pól metrowymi odrostami,z brudnymi [...] i w pożyczonych butach.I każdy z nich myśli że jest MACHO
Odpowiedz
1
@ qwerty
dnia 09.07.2013, 00:35 · Zgłoś
Fajnie to opisałeś, wcale nie przesadziłeś bo się takie akcje zdarzają.
Odpowiedz
1
@ stuk puk
dnia 09.07.2013, 00:44 · Zgłoś
Obydwa jesteście [...]!
Odpowiedz
0
@ Juras
dnia 09.07.2013, 10:31 · Zgłoś
raz w zimnej wodzie był wypadek to z hondy siwik silnik wyleciał,leżał kilkanaście metrów od reszty blachy.Tam był wypadek śmiertelny wtedy
Odpowiedz
0
@ Miało byc do Juras
dnia 09.07.2013, 10:32 · Zgłoś
...:D
Odpowiedz
1
@ Tarzan-zan
dnia 09.07.2013, 12:43 · Zgłoś
Teraz powoli moda młodych macho przechodzi na VW (auta dla ludu) POLO w TDIku... Na paliwko nie stać to musi dieselek klekotać żeby było taniej a ropkę [...]kowi z ursusa spuści i dawaj na dicho,...
Odpowiedz
-1
@ Inna prawda
dnia 09.07.2013, 14:47 · Zgłoś
Ok 80% aut ktore jeżdzą po naszej zielonej wysepce to autka powypadkowe...A te wasze wyśnione golfiny to jest jeden poskładany z czterech.Tak,tak..Wiem że to kubeł zimnej wody ale tak jest.
Odpowiedz
0
@ do tarzana
dnia 14.07.2013, 20:35 · Zgłoś
A czym ty się wozisz miejski [...]? Pewnie wózkiem z supersamu ?
Bo podejrzewam że nawet na takiego Golfa 2 cię nie stać. Jak lud kupuje auto z silnikiem TDi, to chyba silnik jest niezawodny. Pojeździj troszkę takim autem i innym, wtedy się wypowiadaj.
Odpowiedz
10
@ ixi
dnia 08.07.2013, 14:06 · Zgłoś
..za waskie drogi, nie przestrzeganie przepisow - jazda z nadmierna predkoscia, [...] kierowcy, TIRY i ich [...] kierowcy niszczacy asfalt i zycie oraz kiepskie oznakowanie...oto problemy z ktorymi nikt nie chce sie zajac, brak woli waldz odpowiedzialnych za drogi i lokalnych samorzadow - ktore moga naciskacna na odpowiednie organy...
Odpowiedz
30
@ :)
dnia 08.07.2013, 14:22 · Zgłoś
Ale co ludzie mają do tych tirów... Po całym świecie jeżdżą i nie ma problemu. To nie wina kierowców, że po roku jazdy asfalt i podłoże pod nim jest tak [...], że wyrwy się robią takie, że osobówkę wyrzuca ! Równie dobrze mogą osobówki iść na tory a tiry jeździć po drogach. Jak dla mnie bez sensu są takie stwierdzenia, bo gdyby droga była robiona tak jak powinna być to trzymała by się ponad 5 lat a nie rok. Gdyby nie ten tir to byś sobie po bułki nie jechał do sklepu tylko na dworzec pkp, no chyba, że mąkę, wodę i jaja sam byś zawiózł do piekarni...
Odpowiedz
-17
@ sasza
dnia 08.07.2013, 14:29 · Zgłoś
tiry na tory to hasła wygłaszane prze tłuszczę która nic nie kuma tylko łyka takie populistyczne hasełka
Odpowiedz
5
@ 10
dnia 08.07.2013, 14:46 · Zgłoś
lasy maja tu byc ponoc,
Odpowiedz
29
@ ixi
dnia 08.07.2013, 15:00 · Zgłoś
no chyba [...]...nie zycze cie spotkania "twarza w twarz" z rumunskim albo litewskim czy tez bialoruskim tirowcem..ktory jedzi ile fabryka dala i ma gdzies Polskie prawo i polskich obywateli...
Odpowiedz
-31
@ Tarzan-zan
dnia 08.07.2013, 15:38 · Zgłoś
tiry na tory - a tu widać - golf 2 - auto dla ludu - na pewno jakiś młody kolega pokazywał drugiemu "ile pójdzie na LPG" ;p
Odpowiedz
7
@ qwerty
dnia 08.07.2013, 17:22 · Zgłoś
Tarzanku jakbyś czytał posta to byś widział że koleś z golfa nie jest nic winien. Co do ciężarówek to jest jak z osobówkami czyli w obu przypadkach jest i [...] i mądry a więc fifty fifty w każdym składzie... Tiry na tory to akcja nieprzemyślana, owszem barwna ale ludzie obstający za nią podając się na zachodnie kraje nie zdają sobie do końca sprawy że u nas jest to akcja zbyt trudna i mało możliwa. Drogi? Zapraszam na zachód albo północ. Tam dbają o drogę. Chciałbym zaznaczyć że u nas ciężarówka waży max 40/42 tony a w Skandynawii 60 w Australii ponad 100 i asfalt u nich jakoś się nie kruszy tak często. Co do litwinów i romków to jeżdżą niektórzy tragicznie ale też nie wszyscy więc nie skaczcie do gardeł niepotrzebnie.
Odpowiedz
2
@ DO qwerty
dnia 08.07.2013, 22:22 · Zgłoś
Tylko jak byś chciał wiedzieć jak tirem jedzie [...] to ludzie ginąna na miejscu a z osobówką są jeszcze jakieśś szanse.
Odpowiedz
8
@ qwerty
dnia 09.07.2013, 00:32 · Zgłoś
Przepraszam cię kolego ale wypadków w Polsce z udziałem ciężarówek gdzie sprawcą był kierowca ciężarówki jest obecnie odnotowanych blisko 6% z ogółu. Wypadki z udziałem ciężarówki zwykle są w skutkach śmiertelne bo tu wiele odgrywa masa... To jakbyś się zderzył z 7 tonowym ciągnikiem rolniczym albo po prostu wjechał w mur. Trzeba mieć to na uwadze że ciężarówka jest czasem cięższa o ponad 30 razy. Ponadto drogi w Polsce są straszne... Jesteśmy węzłem łączącym wiele państw tak jak Niemcy tylko niestety nie posiadamy takich dróg jak oni. Wprowadzenie akcji Tiry na Tory zakrawa na jakiś absurd. Przez całe dnie przewija się tu ogromna liczba ciężarówek, ładowanie tego na wagony mija się z celem. Nastąpiło by załamanie transportu i ogólny obciach dla Polski na skalę Europy. Szwajcaria może sobie pozwolić na tranzyt pociągami ale nie my i kilka innych państw. Jeśli chodzi o kierowców ciężarówek pamiętaj że to też ludzie, też się mylą, też są niektórzy [...] i nerwowi ale pamiętaj, nie wszyscy... Nie oceniajcie więc pochopnie kogoś w tak drastyczny sposób. Polecam się też zaznajomić jak jeżdżą kierowcy osobówek, głównie ci którzy mają kierowców ciężarówek za [...]... Sami prowokują wypadki swoim zachowaniem a potem szukają dziury w całym jak się coś stanie. Ciężarówki prowadzi się inaczej niż osobówki. Tak samo autobusy i ciężkie traktory. To nie tak że sobie przyhamujesz albo odbijesz kierownicą... Jesteś wtedy prawdziwym krążownikiem i każdy jeden szczegół ma znaczenie. Żadne szkolenia nie pomogą, żadne badania. Pomagają zawsze doświadczenia i masa rozwagi tak w dużych jak i małych autach. Przecież jesteśmy wszyscy ludźmi...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.