Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zagłosuj na swoim osiedlu – trwa Jasielski Budżet Obywatelski

5

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Po raz pierwszy swój głos można oddać również na poszczególnych osiedlach. W tym tygodniu głosować w swoich domach i klubach osiedlowych mogą mieszkańcy: Brył, Brzyszczek i Kaczorowy, Gamratu i Mickiewicza oraz Ulaszowic (na placu zabaw przy ul. Mendysa).

Harmonogram głosowania:

• 13 października (środa), w godz. 16.00 - 19.00 - Bryły

• 14 października (czwartek), w godz. 16.00 - 19.00 - Brzyszczki i Kaczorowy

• 15 października (piątek), w godz. 16.00 - 19.00 - Gamrat i Mickiewicza

• 16 października (sobota), w godz. 12.00 - 15.00 - Ulaszowice (plac zabaw, ul. Mendysa)

• 18 października (poniedziałek), w godz. 16.00 - 19.00 - Niegłowice i Hankówka

• 19 października (wtorek), w godz. 16.00 - 19.00 - Kopernika

• 20 października (środa), w godz. 16.00 - 19.00 - Rafineria i Gądki

• 21 października (czwartek), w godz. 16.00 - 19.00 - Sobniów i Górka Klasztorna

• 22 października (piątek), w godz. 16.00 - 19.00 - Żółków i Krajowice

W tej edycji budżetu wybrać możemy spośród 7 pomysłów zaproponowanych przez mieszkańców. Cztery z nich to projekty inwestycyjne, a trzy pozostałe to tzw. miękkie nieinwestycyjne. W tym roku można oddać dwa głosy, jeden na projekt inwestycyjny i jeden na projekt nieinwestycyjny.

Zobacz spośród jakich projektów możesz wybrać: https://um.jaslo.pl/pl/zaglosuj-jasielski-budzet-obywatelski/

Przypominamy na projekty możesz zagłosować:

• elektronicznie na stronie www.konsultacje.um.jaslo.pl

• osobiście:

– w domach osiedlowych i klubach na terenie osiedli (od 13 do 22 października, w godzinach od 16 do 19).

– w Urzędzie Miasta w Jaśle, ul. Rynek 12 (w poniedziałki w godzinach od 9 do 16.30; od wtorku do piątku w godzinach od 9 do 13)

– w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej, ul. Sokoła 8 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17, w soboty od godziny 10 do 17, w niedziele od godziny 10 do 17)

– w swojej szkole podstawowej, jeśli masz ukończone 13 lat (od 11 do 25 października – głosują tylko uczniowie danej szkoły)

Pamiętajmy, jeszcze tylko przez dwa tygodnie, do 25 października, można zagłosować na projekty zgłoszone do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 12.10.2021, 12:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ ixi
dnia 12.10.2021, 13:06
Ocena
komentarza:
5
Kretynizm urzędniczy, udający że niby mieszkańcy mają jakąś moc sprawczą nad budżetem. Zwykły przekręt marketingowy...
@ Zenek
dnia 12.10.2021, 16:46
Ocena
komentarza:
-3
Tylko ławeczka dla karmiących matek. Żadnych splesnialych książek z upadłej biblioteki.
@ dragoness
dnia 13.10.2021, 06:42
Ocena
komentarza:
-2
Jak do władzy dojdzie Konfederacja żadnych przekrętów nie będzie :-D. Jakbyś wystawił nos z tego zaścianka, wiedziałbyś, że budżety obywatelskie ma większość miast. Finansują za ich pomocą fajne pomysły zwykłych mieszkańców.
@ Hm
dnia 12.10.2021, 22:14
Ocena
komentarza:
-2
A Gadki i Rafineria gdzie?
@ Pan z Krosna
dnia 13.10.2021, 10:25
Ocena
komentarza:
5
wincej wina w ciemnogrodzie!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105