Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zagraniczna wizyta w szkole w Sieklówce

7
W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sieklówce realizowany jest projekt “Wzmacnianie kompetencji zawodowych i socjalnych kadry nauczycielskiej oraz uczniów celem prewencji w sytuacjach problemowych i zapalnych”.



Przedsięwzięcie realizowane jest wraz ze szkołami partnerskimi z Niemiec, Turcji, Bułgarii i Estonii, w ramach programu “Comenius - uczenie się przez całe życie“. Uczniowie i nauczyciele, podczas wizyt studyjnych, poznają systemy szkolne w krajach, z których pochodzą partnerskie szkoły.




Tym razem odwiedziny odbywają się właśnie w Sieklówce. W ramach wizyty w Polsce, uczniowie i nauczyciele z partnerskich szkół mieli okazję nie tylko wymieniać się doświadczeniami, ale też np. spróbować polskich przysmaków i podziwiać naszą przyrodę.



Karl Sollfrank
, główny koordynator projektu dziękował szkole w Sieklówce za zaproszenie, zwracając uwagę nie tylko na merytoryczne korzyści płynące z projektu, ale też na te kulturalne i rozrywkowe. - Do nich zaliczamy oczywiście możliwość skosztowania bigosu, zatańczenia poloneza oraz zabawy na juwenaliach, obejmującej oczywiście degustację polskiego piwa. - mówił Sollfrank.



Projekt jest obecnie na półmetku. W grudniu ubiegłego roku uczniowie z Sieklówki odwiedzili  Bułgarię. - Byłyśmy w Bułgarii dokładnie 6. Grudnia. Zwiedzałyśmy szkołę i było super. Teraz uczniowie między innymi z tamtej szkoły odwiedzili nas. - mówiły Justyna i Monika, uczennice ZSPiG w Sieklówce. - Najbardziej podobała nam się gościnność Bułgarów - dodawały uczennice.


- Udział w tym projekcie to bardzo duży sukces naszej niewielkiej szkoły, która liczy dokładnie 113 uczniów. Wymagania były bardzo wysokie, jednak udało nam się uzyskać około 90 % możliwych punktów. - mówiła Barbara Źrebiec - Dziadosz, z ZSPiG w Sieklówce. - Każdy, kto organizował tego rodzaju przedsięwzięcie wie, jak wiele pracy to kosztuje. - zaznaczała nauczycielka.


Główne korzyści z udziału w projekcie to zwiększanie motywacji uczniów do nauki języków obcych, pogłębianie świadomości odrębności narodowej i regionalnej przy jednoczesnym budowaniu poczucia przynależności do rodziny europejskiej, doskonalenie warsztatowe nauczycieli. - Wymieniamy się doświadczeniami, poszerzamy zasób słownictwa, poznajemy inne kultury - mówił dyrektor szkoły Jarosław Dziadosz.


Roman Kwilosz, germanista, mówił o tym, jak narodził się pomysł na projekt - Większość koordynatorów to moi znajomi, z którymi spotykaliśmy się i wymienialiśmy nasze doświadczenia. W pewnym momencie postanowiliśmy zrobić coś, co mogłoby służyć nie tylko naszym osobistym relacjom, ale tez przynieść korzyści dla całych szkół.



Finałem szkolnej części wtorkowego spotkania, poświęconej głównie zwiedzaniu obiektu, była wymiana prezentów oraz poczęstunek złożony z potraw takich jak bigos, żur, pierogi, czy ogórki i kiszona kapusta. Wśród pozostałych punktów programu znajdowała się między innymi konferencja naukowa i wycieczka po okolicy.

Kamil Sokołowski
sokolowski@jaslo4u.pl







Reklama

Komentarze: 7

Dodaj komentarz Widok:
0
@ grg
dnia 23.12.2013, 14:08 · Zgłoś
ską te pieniądze na tych [...] lewych
Odpowiedz
1
@ magda
dnia 22.05.2010, 16:00 · Zgłoś
No prosze.... kto by pomyslal ze taka mała szkólka a takie sukcesy.... Jestem pod wrazeniem, ja chodze do wiekszej takze w tej gminie ale nie dzieje sie nic..., pewnie to tylko juz z urzedu przyjmuje sie ze naj sa kolaczyce i biezdziedza z czym sie zupelnie nie zgadzam...
Odpowiedz
1
@ uczen
dnia 20.05.2010, 15:36 · Zgłoś
a co tu komentowac nauczyciele bawia sie kosztem uczniow zenujace jak potrafia byc falszywi,na niskim poziomie to spotkanie .
Odpowiedz
1
@ < Nie ważne >
dnia 20.05.2010, 12:41 · Zgłoś
Ale się jedna zarąbiście Polskiego uczyła :)
Kocham Polaków .... ;D
[ Ta co robi zdj , jest na 3 zdj od końca ]
A poza tym to była ładna ! Reszta zresztą też. Oby więcej takich projektów :)
Odpowiedz
2
@ ewela91
dnia 19.05.2010, 15:54 · Zgłoś
No pięknie pięknie kuzynka ty sie sławna robisz!!Pozdrowienia dla ZSPiG w sieklówce ;)
Odpowiedz
1
@ [...] z osiedla
dnia 19.05.2010, 15:07 · Zgłoś
u nas tez mozna było by zrobic takie spotkanie ;]
Odpowiedz
1
@ pmmm
dnia 19.05.2010, 14:21 · Zgłoś
Ciekawe doświadczenie dla szkoły, uczniów i wszystkich w to zaangażowanych! Gratulacje!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.