Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych?

42

Do 10 stycznia 2013 r., zgodnie z rozporządzeniem wojewody podkarpackiego, będzie obowiązywał zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa.

Zakaz nie obowiązuje 31 grudnia 2012 r. i 1 stycznia 2013 r. Nie są nim objęci organizatorzy imprez i przedsięwzięć artystycznych i rozrywkowych, którzy posiadają odpowiednie zezwolenia. Zakaz nie dotyczy również służb, jednostek ratowniczych i osób używających np. petard sygnalizacyjnych, rakiet do sygnalizacji podczas mgły lub deszczu w celu wezwania pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Rozporządzenie ma na celu zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych nierozsądnym użyciem fajerwerków. Ma również pomóc w utrzymaniu porządku i spokoju w miejscach publicznych. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny.

Małgorzata Oczoś

rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego

Reklama

Komentarze: 38

Dodaj komentarz Widok:
2
@ seba
dnia 31.12.2012, 12:19 · Zgłoś
jak sie nie mieszka w jaśle to skąd komendat może wiedzieć że coś takiego miało miejsce
Odpowiedz
3
@ tadeusz
dnia 31.12.2012, 07:54 · Zgłoś
Nie jestem złośliwy ani też nie zamierzam obrażać nikogo chcę podać fakty a zarazem zapytać Pana Komendanta KPP w Jaśłe. Jak to się dzieje, że jest zakaz a od kilku dni w różnych godzinach, 23, 23.30, 1.30... są wprost kanonady. Nie można spać taki huk jest w mieście. Gdyby to było w jedną noc to jeszcze do wytrzymania ale te kanonady odbywają się już którąś kolejną noc. Czy Policja i Straż Miejska nie mogły podjąć działań aby zlokalizować i ukarać przykładnie tego czy też tych, którzy fundują takie niechciane pobudki i straszenie ponad 30 tysięcznego miasta. Nie wnikam jaką samoocenę ma Pan Komendant Powiatowy Policji czy Pan Komendant Straży Miejskiej oraz tego, że nie mieszkają chyba poza terenem miasta. Myślę, że w ramach swoich obowiązków powinni podległym służbom zlecić takie działania, które doprowadzą do surowego ukarania winnych. Wydaje mi się, że nikogo nie obrażam a upominam się o prawa, które mnie oraz tysiącom obywateli Miasta Jasła należą się.
Odpowiedz
2
@ sebast
dnia 31.12.2012, 11:56 · Zgłoś
Fakty mówią same za siebie!!! Ciekawe jak to wytłumaczy komendant, który obejmując ten zaszczytny i odpowiedzialny urząd i funkcję tak dużo nam mieszkańcom obiecywał.
Odpowiedz
1
@ maniu
dnia 30.12.2012, 22:07 · Zgłoś
[...] z rafineri strzelają juz
Odpowiedz
0
@ alek
dnia 30.12.2012, 12:28 · Zgłoś
i tak benda [...]
Odpowiedz
-4
@ ela
dnia 29.12.2012, 19:27 · Zgłoś
Żal mi was wszystkich!
Odpowiedz
0
@ Heh
dnia 29.12.2012, 17:57 · Zgłoś
I tak jeśli zechcą to i tak odpalą.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 28.12.2012, 23:55 · Zgłoś
To dlaczego Burmistrz w Sylwestra zapowiada złamanie decyzji Wojewody??? A dlaczego codzienne strzelanie w okresie świąt z środków pirotechnicznych przeszło bez echa...Co to jest? Wolna wieś Jasło?
Odpowiedz
-1
@ gość
dnia 29.12.2012, 09:18 · Zgłoś
Piękny Nick, a treść komentarza należałoby pozostawić bez komentarza. Już ktoś powyżej cytował fragment informacji, którą tak ochoczo komentujesz. Zachęcam do przeczytania woooolllllnooo i ze zrozumieniem źródłowy tekst. Tam jest wszystko krótko i węzłowato napisane dla tych co chcą przyswoić prostą wiedzę.
Odpowiedz
3
@ piroshow
dnia 28.12.2012, 21:17 · Zgłoś
możesz sobie w ogródku odpalić kiedy chcesz przed 22.00, zakaz obowiązuje tylko w miejscach publicznych z wyłączeniem 31.12 i 01.01.2013 pozdrawiam i bezpiecznej zabawy!
Odpowiedz
0
@ tarzan-zan
dnia 29.12.2012, 13:40 · Zgłoś
czyli na sylwestra i nowy rok każdy może strzelać do woli gdziekolwiek, bo w te dni zakaz nie obowiązuje.
Odpowiedz
0
@ tarzan-zan
dnia 29.12.2012, 14:03 · Zgłoś
to ja se odpale jednego w pokoju a drugiego w kuchni.
Odpowiedz
0
@ Tola
dnia 28.12.2012, 19:27 · Zgłoś
Są rakotwórcze i to bardzo , dlatego pozwalają tylko w Sylwestra
Odpowiedz
-2
@ KWAZAR
dnia 28.12.2012, 18:21 · Zgłoś
Kilka słów do pana moderatora..:
każdy ostatnio dodany komentarz do danej wiadomości powinien być zaksięgowany na pierwszej pozycji tuż pod wiadomością a nie na ostatniej!! To nie form dyskusyjne na Boga!! zmieńcie to..
Dziękuje bardzo..
Odpowiedz
-3
@ JKM
dnia 28.12.2012, 17:38 · Zgłoś
Za niedługo [...] będą wam mówić jak macie siedzieć na [...] co by było bezpiecznie!!! Socjalizm to ustrój w którym BOHATERSKO pokonuję się problemy nieznane w żadnym innym ustroju.
Odpowiedz
4
@ qwerty
dnia 28.12.2012, 14:59 · Zgłoś
Ej ludzie! Zakaz obowiązuje rynki i ryneczki, na podwórkach można strzelać do woli. Pirotechnicy, ludzie z papierkami na to mogą normalnie strzelać z rynku i wszystko jest ok. Prawo jak najbardziej dobrze uregulowane. To jest przecież po to by nikt z głupoty komuś krzywdy nie zrobił.
Odpowiedz
1
@ dyzio
dnia 28.12.2012, 13:13 · Zgłoś
Na zakrecie rok 2013 a Wy piszecie"zakaz do 10.01.2012"smieszne?
Odpowiedz
4
@ warszawiak
dnia 28.12.2012, 12:56 · Zgłoś
Fakt, pisać nie potrafią ale spróbuj napisać coś na [...] to zobaczysz jak moderator na klęczkach zaraz usunie...to jest wlaśnie całe jasielskie bagienko...
Odpowiedz
-3
@ dre
dnia 28.12.2012, 12:37 · Zgłoś
FAJNIE, jak będą mi chcieli wlepić mandat za używanie fajerwerków, to po prostu pokaże w Sądzie screen tego artykułu. A potem niech portal sobie już radzi.
Odpowiedz
-1
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 28.12.2012, 15:44 · Zgłoś
Oj [...], [...]...Sąd to Ty widziałeś chyba w " M jak Miłość " ewentualnie na Polsacie. Takim screenem to sie możesz podet.rzeć za przeproszeniem.
Odpowiedz
2
@ vola
dnia 28.12.2012, 12:29 · Zgłoś
to tak samo jak jest artykul o braku wypadkow a w nastepnym ludzie pisza gdzie co mialo miejsce hhee
Odpowiedz
-3
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 28.12.2012, 15:42 · Zgłoś
Braki to Ty możesz mieć w uzębieniu. Ewentualnie w układzie limbicznym...
Odpowiedz
3
@ xx
dnia 28.12.2012, 12:28 · Zgłoś
[komentarz usunięto]
Odpowiedz
4
@ xx
dnia 28.12.2012, 12:26 · Zgłoś
Mam gdzie zakazy i tak będę strzelał:D
Odpowiedz
3
@ Aldie
dnia 28.12.2012, 12:22 · Zgłoś
Skoro do 10.01.12 to co ma do tego 31.12.12 i 01.01.13? :>
Odpowiedz
4
@ Tutaj wpisuję mój pseudonim
dnia 28.12.2012, 12:21 · Zgłoś
Do 10 stycznia 2012 r.? Czy aby na pewno?
Odpowiedz
-1
@ vola
dnia 28.12.2012, 12:14 · Zgłoś
zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych na terenie województwa...so 10 stycznia.nie ogarnia tego moj mozg...to w okresie sylwetsrowych zabaw...na tych placach.na tych ryneczkach ... to ni by czym mozna odpalac ? fajka? pradoksalne przepisy...paradoks ściga paradoks...
Odpowiedz
6
@ monthy
dnia 28.12.2012, 12:21 · Zgłoś
nie dziwie się, że nie ogarnia tego Twój mózg jak się ma takie problemy z czytaniem ;]

"Zakaz nie obowiązuje 31 grudnia 2012 r. i 1 stycznia 2013 r. Nie są nim objęci organizatorzy imprez i przedsięwzięć artystycznych i rozrywkowych, którzy posiadają odpowiednie zezwolenia. Zakaz nie dotyczy również służb, jednostek ratowniczych i osób używających np. petard sygnalizacyjnych, rakiet do sygnalizacji podczas mgły lub deszczu w celu wezwania pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia."
Odpowiedz
2
@ petarda :)
dnia 28.12.2012, 12:25 · Zgłoś
do 10 stycznia, a potem będzie wolno (cóż za inteligencja)
Odpowiedz
0
@ vola
dnia 28.12.2012, 12:28 · Zgłoś
chyba logiczne jest to że najbatdziej zainteresowani wtrobami pirotechnicznymi i tym podobnymi sa właśnie organizatorzy imprez prawda?
to ze zwykly czlowiek sobie wystrzelić petardy nie moze na rynku bo za chwile podejdzie do takiego człowieka policja czy straz to swoja droga ale czym sie rożni taki czlowiek od człowieka ktory to robi podczas danej imprezy? tez ma ręce.i nogi prawda?
tez muzę pójść cos nie tak lub tak.
niech w ogóle wszystkim ludziom chipy wstrzykną albo czujniki i opłaty za oddech wprowadza aby zniewolić elegancko
Odpowiedz
2
@ dre
dnia 28.12.2012, 12:45 · Zgłoś
pisze jak byk że zakaz obowiązuje "DO 10 STYCZNIA 2012R" Czyli skończyl się prawie rok temu hehehe, fajnie, można strzelać śmiało
Odpowiedz
2
@ Sprawca wielu cionsz -Człowiek Wonsz
dnia 28.12.2012, 15:40 · Zgłoś
Tak Vola...Jak Ty piszesz, że logiczne to Ja Ci wierzę. Logika to na pewno twój konik.I czytanie ze zrozumieniem 6 zdań...
Odpowiedz
0
@ tarzan-zan
dnia 29.12.2012, 14:10 · Zgłoś
Ehhh cóż za przestrzegających prawa obywateli mamy... Każdy ubolewa nad zakazem (nie przeczytawszy ze zrozumieniem - to na marginesie) więc ja się zapytam skąd tyle mandatów z fotoradaru ? Bo też jest zakaz jazdy szybszej niż na znaku, też nie wolno, podobnie jak odpalać petardy i fajerwerki :)
Ale Wam poradzę jedno - znajdź miejsce gdzie nie ma zbyt wiele ludzi (no i policji i SM) - odpal potajemnie i w nogi... Zanim wybuchnie to już będziesz dostatecznie daleko, tylko nie biegnij zbyt szybko bo Ci radar może zdjęcie zrobić, a wtedy skucha...
Odpowiedz
20
@ Kosmita132
dnia 28.12.2012, 12:08 · Zgłoś
I tak Będą Używać. Skoro nie można to poco są w sprzedaży.
Odpowiedz
5
@ ZUZA
dnia 28.12.2012, 13:53 · Zgłoś
Pewnie że będą i żaden zakaz tu nie pomoże.Co to byłby za sylwester bez fajerwerków.
Odpowiedz
-9
@ lazio
dnia 28.12.2012, 14:11 · Zgłoś
zebys sobie zapchal w [...] i potem bedziesz wiedzial dlaczego
Odpowiedz
0
@ primo
dnia 28.12.2012, 22:51 · Zgłoś
lazio chyba masz o sobie zbyt wysokie mniemanie że myślisz że ktoś by cię chciał pocałować [...]...
Odpowiedz
-1
@ unga bunga :)
dnia 29.12.2012, 22:00 · Zgłoś
mondrale nic nie wolno ludzia cywilizowanym... NIC!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.