Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych od 9 grudnia do 10 stycznia
Od 9 grudnia br. do 10 stycznia 2012 r., zgodnie z rozporządzeniem wojewody podkarpackiego, będzie obowiązywał zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych.

Zakaz nie obowiązuje w Sylwestra - 31 grudnia 2011 r. i 1 stycznia 2012 r. Z zakazu wyłączone są firmy profesjonalnie zajmujące się pokazami, posiadające odpowiednie zezwolenia. Rozporządzenie ma na celu zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych nierozsądnym użyciem fajerwerków. Ma również pomóc w utrzymaniu porządku i spokoju w miejscach publicznych. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny.
Małgorzata Oczoś
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego
