Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych od 9 grudnia do 10 stycznia

15

Od 9 grudnia br. do 10 stycznia 2012 r., zgodnie z rozporządzeniem wojewody podkarpackiego, będzie obowiązywał zakaz używania wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych.

Zakaz nie obowiązuje w Sylwestra - 31 grudnia 2011 r. i 1 stycznia 2012 r. Z zakazu wyłączone są firmy profesjonalnie zajmujące się pokazami, posiadające odpowiednie zezwolenia. Rozporządzenie ma na celu zmniejszenie liczby wypadków spowodowanych nierozsądnym użyciem fajerwerków. Ma również pomóc w utrzymaniu porządku i spokoju w miejscach publicznych. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny.

Małgorzata Oczoś
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego

Reklama

Komentarze: 15

Dodaj komentarz Widok:
1
@ zainteres
dnia 12.12.2011, 11:45 · Zgłoś
a będzie akcja "rzuć jajem w strzelającego z petardy"?
Odpowiedz
1
@ WIEM
dnia 11.12.2011, 16:42 · Zgłoś
na swojej posesji strzelaj do woli rogu bawoli!!!
Odpowiedz
-1
@ jaslo
dnia 11.12.2011, 13:41 · Zgłoś
to polecam 11 stycznia pojsc pod komende i [...] szokami bo juz zakazu nie bedzie :)
Odpowiedz
-3
@ ccccccccc
dnia 10.12.2011, 14:33 · Zgłoś
W umieszczu jest jedna madra pani co sapie o petardy:D:D:D
Ale w sylwestra to chyba sie wyprowadzi:D:D:D
Odpowiedz
0
@ MJCK:>:
dnia 10.12.2011, 12:57 · Zgłoś
O <lol> i co to da?? skoro i tak co chwile beda strzaly??
Odpowiedz
0
@ albinek
dnia 10.12.2011, 10:52 · Zgłoś
masakra
Odpowiedz
1
@ znowu
dnia 10.12.2011, 10:29 · Zgłoś
cyrk, polskie prawo pokazuje co potrafi niech wystrzelą sobie fajerwerki w sejmie :) albo parę kg plastiku
Odpowiedz
1
@ potrzebna dokładniejsza definicja
dnia 10.12.2011, 09:59 · Zgłoś
no ale czy 10 metrów nad MOIM podwórkiem jest już miejsce publiczne ???
A jeśli ognie wystrzelą nad ulicą, z którą graniczy MOJE podwórko ?
Odpowiedz
-1
@ hm
dnia 10.12.2011, 22:38 · Zgłoś
No to sam sobie odpowiedziałeś. Jeśli na czyim , to nie na twoim.
Odpowiedz
3
@ losos1954
dnia 10.12.2011, 08:46 · Zgłoś
Kolejne zarządzenie ograniczające prawa człowieka do decydowania.
Odpowiedz
4
@ bibuła
dnia 10.12.2011, 09:21 · Zgłoś
W miejscach publicznych. W domu i na SWOIM podwórku możesz powysadzać wszystko , nikt cię nie ogranicza!
Odpowiedz
1
@ jaślanka
dnia 11.12.2011, 17:52 · Zgłoś
może i nikt Cie nie ogranicza na swoim podwórku ale pomyśl czasem o psach które boją się odgłosów strzelajacych w powietrzu petard!!!
wystarczy im że na Sylwestra sie boją...
Odpowiedz
-1
@ znający temat
dnia 10.12.2011, 08:28 · Zgłoś
Miejsce publiczne - to wszystkie przestrzenie ogólnodostępne dla społeczeństwa. Miejsca te mają charakter handlowy, biurowy, kulturalny, historyczny, oświatowy, religijny, rządowy, rozrywkowy czy też wypoczynkowy. Natomiast jeśli chodzi o podział na cel publiczny takie miejsca stanowią drogi publiczne i wodne, obiekty łączności i sygnalizacji, urządzenia do transportu publicznego, lotniska, zabytki, urzędy organów władzy, administracyjne, budynki sądów, prokuratur, państwowe szkoły wyższe, budynki publicznej służby zdrowia, przedszkola, domy opieki społecznej, obiekty związane ze sportem, placówki opiekuńczo-wychowawcze, cmentarze.

Według prawa polskiego do miejsc publicznych, zgodnie z poprawką dokonaną w 1965 roku, zaliczają się także: pasy morza, znajdujące się bezpośrednio przy brzegu i w rejonie uzdrowisk morskich. Wszystkie te miejsca publiczne objęte są pewnymi zakazami i nakazami, chronionymi przez prawo.
Najczęściej są to państwowe lub samorządowe obiekty i przestrzenie, jednak czasami właścicielem miejsca publicznego jest prywatny podmiot.
W miejscach tych, bez względu czyją stanowią własność, mogą przebywać wszyscy ludzie, o ile nie naruszają jego porządku i bezpieczeństwa.
Odpowiedz
0
@ przewidujący
dnia 11.12.2011, 14:52 · Zgłoś
Czy ktoś obawia się demonstracji w związku ze wzrostem cen ?
Odpowiedz
2
@ czesio
dnia 10.12.2011, 06:31 · Zgłoś
a gdzie definicja miejsca publicznego???
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.