Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zakończono prace. Powstały nowe miejsca parkingowe.

28

Zakończono prace przy budowie wewnętrznej drogi dojazdowej z chodnikiem i miejscami postojowymi oraz przebudowę kolidującej infrastruktury przy ul. Piotra Skargi i ul. Farnej w Jaśle oraz przy budowie parkingu przy ul. Szkolnej w Jaśle. Teraz bez problemu mogą zaparkować przyjeżdżający na zielony targ oraz rodzice przywożący dzieci do obu szkół (ZSM nr 3 i 4).



W zakres prac przy budowie wewnętrznej drogi dojazdowej wchodziła: budowa wewnętrznej drogi dojazdowej do parkingu przy ul. Farnej od ul. P. Skargi w Jaśle, wraz z budową odwodnienia i oświetlenia, budową chodnika po lewej stronie i miejsc postojowych po prawej stronie. Prace obejmowały również przebudowę sieci: teletechnicznej, kanalizacyjnej wodociągowej oraz gazowej. Koszt budowy wyniósł 350 tys. zł.

Przy zespole Szkół Miejskich nr 3 powstał parking z 49 miejscami (dla pojazdów do 3,5 t), jezdnia manewrowa oraz chodnik. W ramach prac wykonano również odwodnienie i kanalizacje deszczową. Koszt budowy to 375 tys. zł.

Dodatkowo przy ZSM nr 3 prowadzone są także prace odbudowy zniszczonej po powodzi infrastruktury: remont dróg wewnętrznych, chodników, placów i terenów zielonych oraz nawierzchni boisk sportowych. Na wykonanie prac przyznana została miastu promesa w wysokości 700 tys. zł.

UM Jasła

Reklama

Komentarze: 28

Dodaj komentarz Widok:
0
@ precz z komuną
dnia 22.09.2011, 18:26 · Zgłoś
precz z komuną!
Odpowiedz
-1
@ Nie mieszkaniec
dnia 22.09.2011, 07:10 · Zgłoś
Przy wejściu do szkoły podstawowej na ul. Szkolnej jest wszędzie kostka a przy bramce wejściowej 1m2 stare płytki. Można skręcić nogę. Firma, która robi w szkole powinna za to zapłacić karę.
Odpowiedz
2
@ asdfghj
dnia 22.09.2011, 10:27 · Zgłoś
no tak... kary za wszystko ,tak by bylo najlepiej ,aaaaaa malo tego ja bym ściągnął kase z pracownikow hihihi,standardowo nie dostali by wyplaty :)
wiec ty "nie mieszkancu" zatrudnij sie w takiej firmie, a ja bede egzekwował kary :)
Odpowiedz
0
@ a ka i uz i
dnia 21.09.2011, 22:36 · Zgłoś
a kiedy multiplex i aqua park nie muwiąc o reler kosterach
Odpowiedz
2
@ s
dnia 22.09.2011, 07:57 · Zgłoś
to nie "muw"
Odpowiedz
3
@ mlody
dnia 21.09.2011, 22:19 · Zgłoś
wybory wybory i same klamstwa
Odpowiedz
-3
@ no nie
dnia 21.09.2011, 21:02 · Zgłoś
No nie ! Znowu Urząd Miasta opisuje co zostało wykonane ,słowem nie wspominając że to kolejne dzieło poprzedników, i tylko w slamazarnym tempie dokończone przez obecną ekipę ! Pokażcie choć jedną rzecz, na ktorą zdobyliście pieniądze i jest przez was wykonana w tym roku!
Co z wami będzie jak skończą się ogromne pieniądze pozyskane przez Ryśka i Marię?!
Wiem, że się o to nie marwicie, bo zostało jeszcze kilka milionów do wykorzystania w przyszłym roku, więc sobie siedzicie spokojnie .
Odpowiedz
1
@ kondzio
dnia 21.09.2011, 19:33 · Zgłoś
ale sie kapneli
Odpowiedz
7
@ s
dnia 21.09.2011, 17:01 · Zgłoś
parking duży (przy rynku), ale marnuje się dużo miejsca, bo ludzie nie umią parkować
Odpowiedz
-2
@ ...
dnia 21.09.2011, 17:42 · Zgłoś
a niektórzy nie UMIĄ pisać po POLSKIEMU
Odpowiedz
-4
@ Jaślanin
dnia 21.09.2011, 15:58 · Zgłoś
To są kpiny jakość wykonanych prac pozostawia wiele do życzenia czy ktoś to kontrolował po zimie nie da się przejechać Panie Burmistrzu pogonić tąfirmę "KOGUCIK".
Odpowiedz
4
@ kres
dnia 21.09.2011, 17:26 · Zgłoś
Każda budowa, a taką jest budowa i remont dróg, jest pod nadzorem inspektora nadzoru. Tak jest i w tym przypadku. Inspektor musi być niezależny, nie może być etatowym pracownikiem burmistrza itp. To on nadzoruje, odbiera i odpowiada za jakość wykonanej roboty.
Wykonawca udziela co najmniej 12 miesięcznej gwarancji i przed jej końcem następuje wizytacja drogi w obecności przedstawiciela inwestora, wykonawcy i inspektora nadzoru. Jeżeli zostaną ujawnione jakieś usterki to wykonawca na swój koszt je usuwa.
Takie to proste i zrozumiałe. Myślę, że już w gimnazjum o tym uczą, a tylu tzw. wszystkowiedzących pisze bzdety.
Odpowiedz
2
@ soltys
dnia 21.09.2011, 20:42 · Zgłoś
kres nie bądź taki mądry, bo jakość jest naprawdę fatalna wiec nie powinno być odbioru, a nie odbierać bubla i reklamować.
Odpowiedz
3
@ Jaślanin
dnia 21.09.2011, 21:41 · Zgłoś
Naprawdę nie trzeba być wysokiej klasy fachowcem aby zauważyć fuszerkę ,wystarczy kawałek prostej listwy a najlepiej to sprawdzić po deszczu gdzie wszystkie nierówności są bardzo widoczne .
Odpowiedz
4
@ 4nubis
dnia 21.09.2011, 22:35 · Zgłoś
do @kresa: Czy wiesz jak wielki Polak ks. Twardowski dzielił prawdy ? twoja to [...] prawda. Niejeden inspektor nadzoru, podobnie jak lekarze chroniący przestępców, podpisze co mu odpowiedni człowiek PODSUNIE. Nie wiedziałeś o tym ? Papier wszystko przyjmie. Cytowanie przepisów, których NIKT w Polsce nie przestrzega to ŻENADA. Jak zwykle robię sobie zrzuty ekranu. 4nubis
Odpowiedz
9
@ Kosmita
dnia 21.09.2011, 15:35 · Zgłoś
No dobrze że zrobili te parkingi a zwłaszcza na Szkolnej :]
Dobrze że nie chociaż nie płatne . To można stanąć normalnie :)
Odpowiedz
10
@ amivisage
dnia 21.09.2011, 15:00 · Zgłoś
Wszystkie budowy zakończą się 9 października.
Odpowiedz
-16
@ PiS Off!!!!
dnia 21.09.2011, 14:54 · Zgłoś
Już nie mogę się doczekać "obiektywnej" jak "zwykle" krytyki samozwańczej wyroczni z Brzysk. Hotdogu do boju !!! Chyba, że za mało maili jeszcze dostałeś w tej sprawie...buhahahahah
Odpowiedz
6
@ re
dnia 21.09.2011, 17:19 · Zgłoś
Powszechnie wiadomo, że chłopak z Brzysk po przegranych wyborach PIS- w Jaśle pozostał bezrobotny. Kombinuje, że jak się mocno podepnie pod Porębę to z wdzięczności jakiś etat otrzyma. Miota się tu i tam, wypisuje brednie pod różnymi nickami i wierzy w wielkość swoich notabli.
Jestem pewien, że będzie srogo zawiedziony.
Kopanie skórzanej piłki znacznie lepiej mu wychodziło niż polityka, chociaż podobno kończy politologię.
Odpowiedz
1
@ PiS Off!!!
dnia 21.09.2011, 18:49 · Zgłoś
kończy ale raczej Pisologię :))) Politolog powinien być otwarty a nie jak koń z klapkami na oczach :)) Takimi bzdetami tylko wstyd przynosi swoim promotorom... obecnie podobno lata za Rzońcą...tylko ciekawe z czym :)
Odpowiedz
-2
@ julka z okna
dnia 21.09.2011, 20:08 · Zgłoś
[cytat=PiS Off!!!]Już nie mogę się doczekać "obiektywnej" jak "zwykle" krytyki samozwańczej wyroczni z Brzysk. Hotdogu do boju !!! Chyba, że za mało maili jeszcze dostałeś w tej sprawie...buhahahahah[/cytat]

O, znowu [...] z Pruszkowa Obywatelskiego zaszczekał spod budy!
Odpowiedz
1
@ PiS Off!!!
dnia 21.09.2011, 22:23 · Zgłoś
oj znowu mierzwa wypełzła z [...] i rozlewa się po Podkarpaciu...Kurowska jednak miała nieco racji, to miasto było i jest [...]...bo pisowskie...
Odpowiedz
-1
@ A
dnia 22.09.2011, 09:18 · Zgłoś
co ma wspólnego z PiS-em ten młody z Brzysk, to przecie [...] któremu się nie udaje i uczyć się nawet nie chce.
Odpowiedz
3
@ PiS-man
dnia 22.09.2011, 09:26 · Zgłoś
[cytat=PiS Off!!!]Już nie mogę się doczekać "obiektywnej" jak "zwykle" krytyki samozwańczej wyroczni z Brzysk. Hotdogu do boju !!! Chyba, że za mało maili jeszcze dostałeś w tej sprawie...buhahahahah[/cytat]

Jak nie masz na "[...]" to podobno równie skuteczny, a znacznie tańszy, jest "Vitasteron" :D
Odpowiedz
0
@ PiS Off!!!
dnia 22.09.2011, 12:56 · Zgłoś
czyżbyś polecał z własnego doświadczenia??? buhahahaha...
Taki dowcip mi się przypomniał:
Idzie trzech facetów. Po czym poznać który z nich głosował na PiS?

ten, który nie ma erekcji...
Odpowiedz
2
@ julka z okna
dnia 22.09.2011, 16:16 · Zgłoś
[cytat=PiS-man]@PiS Off!!! napisał(a):Już nie mogę się doczekać "obiektywnej" jak "zwykle" krytyki samozwańczej wyroczni z Brzysk. Hotdogu do boju !!! Chyba, że za mało maili jeszcze dostałeś w tej sprawie...buhahahahahJak nie masz na "[...]" to podobno równie skuteczny, a znacznie tańszy, jest "Vitasteron" :D[/cytat]

PiS-man, myślisz, że on ten tego, no ma problemey z erekcją? A może tylko był zdenerwowany, bo to było pierwszy raz? hahaha
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 23.09.2011, 00:36 · Zgłoś
[cytat=julka z okna]@PiS-man napisał(a):@PiS Off!!! napisał(a):Już nie mogę się doczekać "obiektywnej" jak "zwykle" krytyki samozwańczej wyroczni z Brzysk. Hotdogu do boju !!! Chyba, że za mało maili jeszcze dostałeś w tej sprawie...buhahahahahJak nie masz na "[...]" to podobno równie skuteczny, a znacznie tańszy, jest "Vitasteron" :DPiS-man, myślisz, że on ten tego, no ma problemey z erekcją? A może tylko był zdenerwowany, bo to było pierwszy raz? hahaha[/cytat]

Jak to było pierwszy raz, to miał prawo być zdenerwowany! :D I stąd pewnie problemy z, jak to ładnie nazwać?, stanięciem na wysokości zadania :D
Odpowiedz
1
@ PiS Off!!!!
dnia 24.09.2011, 22:56 · Zgłoś
bardzo mi przykro pisowski [...], ze takie masz smutne doświadczenia... ale julka ma podobne wiec może będziecie mogli wymienić się doświadczeniami...podobno wspólne dramaty zbliżają...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.