Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zalana oczyszczalnia ścieków w Przysiekach i zniszczone drogi gminne

13
Na około 7 mln zł szacuje się wstępnie straty popowodziowe w gminie Skołyszyn. Zniszczeniu uległa oczyszczalnia ścieków w Przysiekach oraz 2 tysiące hektarów terenu, infrastruktura drogowa, kanalizacyjna i wodna, a także mienie komunalne. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w miejscowościach położonych wzdłuż Ropy: Siepietnicy, Skołyszyna, Sławęcina i Przysiek.



W czasie powodzi ewakuowano ponad 200 osób przy użyciu helikoptera oraz łodzi należących zarówno do Państwowej Straży Pożarnej, jak i jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Wójt gminy Skołyszyn, Zenon Szura oczekuje pomocy w postaci podstawowych artykułów spożywczych oraz środków finansowych na odbudowę dróg.


- Potrzebujemy środków finansowych na odbudowę. Nie wiadomo, kiedy będą promesy, ale liczę, że jak najszybciej, bo czas pracuje na naszą niekorzyść, a mieszkańcy się bardzo niecierpliwią – mówi wójt. Obawia się jednak kolejnego deszczu. - Gdyby pokazały się kolejne opady to mogłaby być tragedia jeszcze większa niż teraz. Ziemia to naturalna gąbka, a my nie mamy obwałowań, ale naturalne groble, które teraz mogłyby zostać przerwane - martwi się wójt.  
 

(kp)
Reklama

Komentarze: 13

Dodaj komentarz Widok:
0
@ przysieki
dnia 11.06.2010, 10:30 · Zgłoś
podczas ulewy woda płynęła drogą, takie mamy fosy a w nich betony; w przysiekach najpierw kładli asfalt a potem dopiero w kilku miejscach pogłębiali fosy,anie przy całej drodze
Odpowiedz
0
@ przysieki
dnia 11.06.2010, 10:00 · Zgłoś
w Przysiekach są takie fosy, że woda podczas ulewy płynęła drogą; zgadzam się z Mariuszem
Odpowiedz
0
@ jaśmin
dnia 09.06.2010, 21:18 · Zgłoś
Drogi Mariuszu, sądząc po Twojej wypowiedzi, to ogromna część kraju jest na terenie zalewowym.
Odpowiedz
0
@ Wiśnix
dnia 09.06.2010, 20:59 · Zgłoś
Zenek jest jak bob budowniczy ;)
Da radę;) pierwsze poprawi drogę do domu ;)
Odpowiedz
0
@ PP - Święcany
dnia 09.06.2010, 13:55 · Zgłoś
Pan Wójt [...] organizuje pomoc dla powodzian we wręcz idealny sposób. Cieszmy się, że mamy tak zaradnego i równocześnie ludzkiego Wójta. I zamiast w złośliwy sposób krytykować - pomóżmy jemu oraz innym.
Odpowiedz
0
@ waldorf
dnia 09.06.2010, 13:39 · Zgłoś
[...] i powódz to samo zło
Odpowiedz
0
@ haha
dnia 09.06.2010, 12:40 · Zgłoś
ale jaja zenek nie ?;d
Odpowiedz
0
@ ŚWIĘCANY
dnia 09.06.2010, 11:24 · Zgłoś
Wiem, że władze gminy robią, co w ich mocy. I mają też wsparcie Pani Burmistrz oraz wicestarosty jasielskiego.
Odpowiedz
0
@ mariusz
dnia 09.06.2010, 10:19 · Zgłoś
co do [...], w dokumentacji widnieje że oczyszczanie nie są na terenie zalewowym to co się stało że uległy zniszczeniu, większość dróg uległo zniszczeniu tylko z winy tej zarośniętej [...] bo ten człowiek nie umie zrozumieć jednego że jak wstawi mały beton to się nic nie stanie a co do pochwał od tych ześwięcan to w cale się nie dziwie bo przecież połowa was robi w gminie
Odpowiedz
0
@ aska
dnia 09.06.2010, 06:52 · Zgłoś
Poradzimy sobie, mamy dobrą władzę, która nam pomoże:)
Odpowiedz
0
@ Święcany
dnia 08.06.2010, 23:45 · Zgłoś
Dziękuję Panu Bogu że to Pan [...] jest wójtem,gdyż jego poprzednik nie nadawał się do niczego.
Odpowiedz
0
@ znajomy z Sobniowa
dnia 08.06.2010, 21:59 · Zgłoś
Zenek, dasz radę.
Odpowiedz
0
@ kaz
dnia 08.06.2010, 21:17 · Zgłoś
niech klimkowka pokryje straty...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.