Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Żałoba w Jaśle trwa nadal

18
W niedzielę o północy skończyła się trwająca 9 dni żałoba narodowa. W tym czasie opuszczone były do połowy masztu przepasane kirem flagi na budynkach użyteczności publicznej, odwołane zostały także masowe imprezy rozrywkowe, sportowe oraz koncerty.


W Jaśle jednak żałoba trwa nadal. Jak nas zapewnia Paweł Kozioł  p.o. kierownika Biura Obsługi Medialnej w Urzędzie Miasta w Jaśle, flagi w barwach narodowych zostaną ściągnięte po pogrzebie śp. senatora Stanisława Zająca.

W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, do której doszło 10 kwietnia br. zginęli m.in. prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, przedstawiciele parlamentu, urzędów państwowych, duchowni oraz członkowie rodzin katyńskich. Polska delegacja leciała się na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Na pokładzie Tupolewa znajdowało się 96 osób. Zginęli wszyscy.

W niedzielę, 18 kwietnia br. na Wawelu odbyły się uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej. Pierwotnie żałobę narodową  planowano do piątku, 16 kwietnia. Jednak ze względu na pogrzeb została przedłużona do północy w niedzielę.  


(kp)
Reklama

Komentarze: 18

Dodaj komentarz Widok:
0
@ do nieznajoma
dnia 22.04.2010, 22:29 · Zgłoś
A czy w tej bajce były smoki?
Odpowiedz
0
@ abba
dnia 22.04.2010, 18:39 · Zgłoś
Pani nieznajoma !zył skromnie zobacz na jego konta to się dowiesz o jego skromności a juracie to kto mu sponsorował? my podatnicy ja tam za nim ani za pisem nie przepadam i na nich nigdy nie głosowałem ani nie będę ale jako ludzi to żal i smutek dla rodziny wyrazy współczucia dla wszystkich rodzi
Odpowiedz
0
@ slawek
dnia 22.04.2010, 12:03 · Zgłoś
aha ? litości ;/
Odpowiedz
0
@ nieznajoma
dnia 22.04.2010, 11:37 · Zgłoś
Wyrazy wspolczucia dla Rodziny Pana Zajaca naprawde byl cudownym czlowiekiem. Zyl skromnie a zginol jak Wielki Bohater Zawsze pozostanie w naszych sercach JASLANKA
Odpowiedz
0
@ do ks
dnia 21.04.2010, 16:17 · Zgłoś
Wiesz, wydaje mi się że powagę sytuacji rozumie każdy, ale jeśli stawia się jednego senatora ponad wszystkimi i robi mu się przedłużoną żałobę, gdy oficjalna się już skończyła wydaje się co najmniej lekkim nadużyciem.
Odpowiedz
0
@ ks
dnia 21.04.2010, 14:08 · Zgłoś
ale macie problem. nie chcesz to nie przestrzegaj żałoby jeśli nie rozumiesz powagi sytuacji. To tylko o Tobie świadczy...
Odpowiedz
0
@ Jabba
dnia 21.04.2010, 07:13 · Zgłoś
Dwa tygodnie żałoby czy to aby nie przesada !!!
Odpowiedz
0
@ zak do Domin
dnia 20.04.2010, 22:52 · Zgłoś
za co? Wymień!
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 20.04.2010, 21:43 · Zgłoś
kurowska na prezydenta
Odpowiedz
0
@ Dżaga 99
dnia 20.04.2010, 17:44 · Zgłoś
ja też stałam na rynku w jaśle tylko, że w mundurze:) i dobrze że ta żałoba nadal trwa bo powinna[*][*][*]
Odpowiedz
0
@ p.o. PO
dnia 20.04.2010, 17:10 · Zgłoś
Żałoba się skonczyła !
Odpowiedz
0
@ sumienie_urzedasow
dnia 20.04.2010, 16:53 · Zgłoś
Senator ważniejszy od Prezydenta?
Odpowiedz
0
@ jaslanka
dnia 20.04.2010, 16:10 · Zgłoś
ile ta załoba bedzie trwac kiedy bd pogrzeb Stanisława Zająca ????????????????
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 20.04.2010, 15:27 · Zgłoś
a jesli go nie odnajda bedzie załoba bezteerminowa??:/
Odpowiedz
0
@ Domin
dnia 20.04.2010, 12:55 · Zgłoś
I bardzo dobrze.
Tyle jesteśmy winni senatorowi Zającowi.
Odpowiedz
0
@ jaslak
dnia 20.04.2010, 12:31 · Zgłoś
czy wiadomo cos co ze stanisławm zajacem??kiedy zostanie zidentyfikowany??
Odpowiedz
0
@ Zu
dnia 20.04.2010, 11:14 · Zgłoś
w jasle z zaloba czy bez tak samo,wiec nieczuje nastroju zalobnego...skoro trwa on praktycznie caly rok ..
Odpowiedz
0
@ aha
dnia 20.04.2010, 10:37 · Zgłoś
to czyli dalej nie moge isc na impreze i nie moge sluchac glosno muzyki w domu tak? prosze odpowiedziec zeby pozniej nie bylo zlych opini na moj temat...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.