Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Założono monitoring w szkole w Zawadce Osieckiej

42
Od niedawna w szkole w Zawadce funkcjonuje monitoring obiektu. System zainstalowany aby zabezpieczyć cenne pomoce naukowe oraz poprawić bezpieczeństwo uczniów.






- W ramach projektów, na realizację których otrzymaliśmy dofinansowanie, zakupiliśmy sporo cennych pomocy naukowych. Podstawowym celem zainstalowania monitoringu, jest ochrona tego sprzętu
- mówi dyrektor szkoły, pani Irena Baciak.

- W 2009 roku złożyliśmy wniosek na realizowany obecnie projekt “Mierzymy wysoko”. Jest on rozpisany na trzy lata, a w jego ramach, oprócz zakupu pomocy dydaktycznych i dodatkowych zajęć mieści się wykonanie radiowęzła, używanego przez nasze kółko dziennikarskie, oraz monitoringu. - kontynuuje dyrektorka. - Nigdy nie narzekaliśmy na bezpieczeństwo uczniów, jednak dzięki zainstalowaniu monitoringu jest ono jeszcze pewniejsze.


Monitoring obejmuje sale dydaktyczne, korytarz i podwórko. Podczas zajęć obraz nie jest rejestrowany, nie jest także przechwytywany dźwięk. Dzieci nie są zatem ani nagrywane, ani podsłuchiwane. Funkcja nagrywania jest używana tylko w czasie wieczornym i nocnym, gdy szkoła jest zamknięta.

- Oczywiście uzgadnialiśmy wszystko z nauczycielami i rodzicami. Zostali poinformowani oraz zaproszeni do obejrzenia systemu, z czego zresztą skorzystali. Nawet samorząd z szóstej klasy miał możliwość zapoznania się ze sprzętem. - mówi dyrektorka. - Nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń, nastawienie było pozytywne.

Potwierdziła to, w rozmowie telefonicznej, pani Ewa, przewodnicząca szkolnego komitetu rodzicielskiego. - Rzecz była nam przedstawiana i konsultowana z nami. - mówi. - rodzice nie mieli nic przeciwko monitoringowi.


(ks)
Reklama

Komentarze: 42

Dodaj komentarz Widok:
0
@ czasder
dnia 29.05.2010, 10:48 · Zgłoś
możecie teraz nam nakurkać
Odpowiedz
0
@ Uczennica :)
dnia 14.05.2010, 21:35 · Zgłoś
Od Zawadki się odczepcie,
wybierzcie sobie inny punkt,
nasza szkoła jest najlepsza,
powie Ci to każdy tu,
dyrektorka pisze projekty,
ściągnęła już milion złotych,
extra sprzęty, super kółka,
taka jest już nasza szkółka,!!!
Odpowiedz
0
@ (...JP...)
dnia 14.05.2010, 15:46 · Zgłoś
To Zawadka Zondzi Nie powstrzymają nas nawet Kamery,monitorink,Policja a nawet Anty Teroryści!!!
Odpowiedz
0
@ ..a..
dnia 14.05.2010, 09:36 · Zgłoś
Umiecie tylko pisać ,,kruczy fiksz"? skoro w waszych szkołach jest tak dobrze to dlaczego nie nauczyli was poprawnie pisać i mówić niby Jasło, a wieś.. a od Zawadki się odczepcie...
Odpowiedz
0
@ krośnianinka
dnia 14.05.2010, 09:32 · Zgłoś
a ja im zazdroszcze , mają fajną stronę , dużo sprzętów,i nawet kółko judo i kółko taneczne z PAnem Berkowiczem , jak nie macie co robić to im zazdrośccie, a nie piszcie takich głupot
Odpowiedz
-1
@ s
dnia 14.05.2010, 09:30 · Zgłoś
a wy nie macie jesteśmy lepsi od was i orzeczenie to wy macie
Odpowiedz
0
@ ewsylawe
dnia 14.05.2010, 09:26 · Zgłoś
my mamy nawet siłownie w szkole a wy musicie chodzic do klubów fitnes a my mamy za darmo ahahaha
Odpowiedz
0
@ Zawadka H's
dnia 14.05.2010, 09:25 · Zgłoś
Zawadka Zondzi i z kamerami damy rade:)
Odpowiedz
0
@ syiev
dnia 14.05.2010, 09:24 · Zgłoś
zazdroscicie nam??? wy nie macie tego co my ha ha!
jak macie cosś do Zawadki i do naszej szkoły to chodzcie zobaczyc tą szkołę!!!!
Odpowiedz
0
@ a
dnia 14.05.2010, 09:22 · Zgłoś
i co zazdrościcie a wy nie macie
Odpowiedz
0
@ michal
dnia 12.05.2010, 16:59 · Zgłoś
jak macie cos do zawadki to sie bic chodzcie
Odpowiedz
1
@ do redakcji...
dnia 08.05.2010, 11:02 · Zgłoś
Jestem mieszkańcem Zawadki i prosze o usunięcie obrażających komentarzy....A w tym przypadku zakaz ich dodawania....!

Odpowiedz
0
@ .....
dnia 08.05.2010, 11:00 · Zgłoś
Te obelgi to piszą Ci którym zawadka dobże wpierrrrrr......nie maja sie jak odwdzięczyć bo sie boją to piszą tak:)))
Koledzy przedstwacie sie to was odwiedzimy i wtedy o tym porozmawiamy.... No co wy na to?????
Odpowiedz
0
@ Nono...
dnia 05.05.2010, 22:29 · Zgłoś
www.spzawadkaosiecka.pl Odwiedziłem ich stronę i naprawde tylko pogratulować pani dyrektor i całemu zespołowi.
widać że nie piją tylko kawy w pracy jak wiekszość nauczycieli, ;p Zycze dalszych sukcesów w pracy
Odpowiedz
0
@ hugO
dnia 05.05.2010, 17:21 · Zgłoś
"Sztachety i "Fikszy" I inne Bzdety To już Nie Modne... Wymyślcie Coś Nowego Bo Śmiech Bierze jak Sie To Czyta [...]...
Odpowiedz
0
@ Ona.!
dnia 05.05.2010, 17:19 · Zgłoś
Wy [...]!! Jesteście [...].!!! Aż ŻAL Jak To Czytam... Wy Macie Dobrze w Berecie Poukładane..?? Wyśmiewacie Zawadke A kurde Sami Nic nie Macie.. Ciekawe Czy Szkoły W Pobliskich Okolicach Mają Kamery i Sprzęty Naukowe.. Haha Już To widze.! Po prostu Zazdrościcie Zawadce,że To taka Porządna Miejscowosc!!! Popatrzcie na Siebie A Pózniej Smiejcie z Innych.!!!;/
Odpowiedz
0
@ zeberka
dnia 05.05.2010, 05:00 · Zgłoś
Do kryczy fiksz i hehehe - Jako pracownika poradni bardzo mnie interesuję,czy macie orzeczenia w stopniu lekkim czy umiarkowanym. Bo jeżeli lekkim to może być konieczne następne badanie.Pozdrawiam.
Odpowiedz
0
@ hehehe
dnia 04.05.2010, 22:17 · Zgłoś
a ,jeszcze jedno.Lepiej im obroże elektryczne pozakładać buhahahahha
Odpowiedz
0
@ Kruczy fiksz
dnia 04.05.2010, 22:13 · Zgłoś
no to tylko patrzeć jak na youtubie bedą filniki figterów(fikszów) z żawadki;)buhahahhahahahah krucza fiksz;)))
Odpowiedz
0
@ gosia
dnia 04.05.2010, 22:02 · Zgłoś
Szczerze powiem, że to z jakim poziomem wypowiedzi mamy do czynienia widać po postach. Brak kultury to mało. Gratuluję Pani Dyrektor,kreatywnej i zaradnej, czego w naszym województwie się nie spotyka.
Odpowiedz
0
@ sąsiad
dnia 04.05.2010, 19:02 · Zgłoś
teraz fiksze maja kamery <lol>
Odpowiedz
1
@ XD
dnia 04.05.2010, 15:31 · Zgłoś
Prawie jak..."Big brother" ..wielki brat hehe XD
Odpowiedz
0
@ ubawiony
dnia 04.05.2010, 10:55 · Zgłoś
do January te pomoce naukowe to prototypy łopołek i kłosyków a i mioteł brzozowych.
Odpowiedz
0
@ san
dnia 03.05.2010, 23:52 · Zgłoś
Świetny pomysł!
Odpowiedz
1
@ Cytryn Kwas
dnia 03.05.2010, 23:38 · Zgłoś
Ekran podglądów prawdopodobnie jest u pani dyrektor - no i teraz to ona wie co jest grane!
Wszysko było dla dobra szkoły .. itd bla bla ..
Odpowiedz
1
@ pedag.....
dnia 03.05.2010, 19:40 · Zgłoś
moze w szkole a dokładniej w klasach postawimy policjantów!!!!!
Odpowiedz
1
@ zeberka
dnia 03.05.2010, 19:24 · Zgłoś
Kilka godzin temu również napisałem komentarz, ale widocznie tych pozytywnych o działalności tej szkoły moderator nie umieszcza.Widocznie szkoła ta jest zbyt proeuropejska- nie wiem czy ktoś jeszcze potrafił ściągnąć takie pieniądze z Unii -jak na takie miasto jak Jasło,gdzie raczej szkoły nie potrafią pisać projektów.
Odpowiedz
0
@ tancerz
dnia 03.05.2010, 15:41 · Zgłoś
A fiksz jaśny wiy po co to he he
Odpowiedz
1
@ Maszakra
dnia 03.05.2010, 15:20 · Zgłoś
O, krucza fiksz! Maszakra!
Odpowiedz
1
@ ...
dnia 03.05.2010, 15:02 · Zgłoś
masz coś do Zawadki ?
Odpowiedz
1
@ Agent Tomek
dnia 03.05.2010, 14:52 · Zgłoś
Nauczyciele i uczniowie są pod nadzorem. Czy nie będzie to wykorzystane przy awansach zawodowych nauczycieli?
Odpowiedz
0
@ sylwia
dnia 03.05.2010, 13:57 · Zgłoś
żal mi tych co sie przedstawic nie umieją do (monitoring,[...] [...],jasło i okolice ) ale pewnie sie boją ,albo wstyd wam ze u was niema monitoringu czy co ? bardzo fajna szkoła
Odpowiedz
0
@ zeberka
dnia 03.05.2010, 13:48 · Zgłoś
Coś się wam wszystkim źle wydaje.Wystarczy wejść na ich stronę i zobaczyć co mają.Ta szkoła ściągnęła już milion złotych z projektów unijnych, a sprzęt mają taki, że raczej większość szkół jasielskich go nie posiada.Dzieci mają od dwóch lat też moodla(uczenie na odległość), a dzienniki to mają , ale internetowe co raczej o "wybitnych" szkołach miejskich trudno powiedzieć.Wejdźcie sobie na ich stronę, też bardzo fajną-www.spzawadkaosiecka.pl
Odpowiedz
1
@ monitorkamera
dnia 03.05.2010, 13:17 · Zgłoś
prosze :D śmiech na sali tam tylko klatki pomogą :D
Odpowiedz
0
@ anna1970
dnia 03.05.2010, 12:43 · Zgłoś
Do wszystkich takich jak: Jasło i okolice,puknij.......,monitoring JAK CHCECIE KOGOŚ PONIŻAĆ TO MIEJCIE ODWAGĘ PODPISAĆ SIĘ.A TAK PO POZA TYM ZA NIE OCENIAĆ TYM NIE OCENIAĆ NIKOGO JEŻL JEŻELI I SIĘ GO NIEZNA I JESZCZE JEDNO DAJ BOŻE ŻEBY WSZĘDZIE BYLI TACY DYREKTORZY !!!!!!!!! ANNA Ż
Odpowiedz
1
@ beti
dnia 03.05.2010, 11:23 · Zgłoś
krucy fiksz...
Odpowiedz
1
@ monitoring
dnia 03.05.2010, 09:34 · Zgłoś
Wszystko OK.Tylko jak długo te kamery będą wisiały???Przecież to ZAWADKA!!!!!!!
Odpowiedz
1
@ [...] [...]
dnia 03.05.2010, 09:22 · Zgłoś
Lepiej bys kostke przed budą zrobiła albo przynajmniej asfaltem wylała bo te płyty to jescze pewnie z przed wojny!!!
Odpowiedz
1
@ January
dnia 03.05.2010, 08:52 · Zgłoś
Cenne pomoce naukowe ...jakie?
Odpowiedz
0
@ xx
dnia 03.05.2010, 08:32 · Zgłoś
bardzo dobrze. A potem na wywiadówkach dawać płyty z poczynaniami swoich pociech. Haha
Odpowiedz
1
@ hgfhgf
dnia 03.05.2010, 08:32 · Zgłoś
no no no teroz żowadczoki nie byndom mogli robić rorzpierdziela
Odpowiedz
2
@ jasło i okolice
dnia 03.05.2010, 08:27 · Zgłoś
no pięknie a jak maja zamiar zabezpieczyć sztachety w której to oto zawadce sa często używane hahaha perdase.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.