Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zamoczony iPhone? Nie panikuj! Błyskawiczna reakcja może uratować Twoje urządzenie

5

Zalanie to niezwykle popularna awaria wśród posiadaczy nowoczesnych smartfonów. Towarzyszą nam one w niemalże każdej czynności życiowej, więc momentalnie ciężko uchronić elektronikę przed kontaktem z cieczą. Posiadając odpowiedni poziom wiedzy możesz jednak zminimalizować ryzyko całkowitego uszkodzenia sprzętu. Podpowiadamy, w jaki sposób należy rozumieć certyfikat IP oraz jak reagować w przypadku zawilgocenia tego typu gadżetów.

Telefon iPhone z certyfikatem wodoszczelności. Oto najważniejsze informacje na temat norm

Rok 2016 był bez wątpienia przełomowy dla marki Apple. Wówczas hegemon z USA pierwszy raz zaprezentował urządzenie spełniające normy IP67. Wielu użytkowników takich smartfonów uważa, że tego typu certyfikat to swoista gwarancja bezpieczeństwa urządzenia podczas kontaktu z cieczą. Nic bardziej mylnego! Cyfra 67 określająca wartość Internation Protection Ratings oznacza wysoki stopień obojętności na wszelkiego rodzaju pył. Jak wygląd kwestia odporności na wodę? Telefon iPhone 7, iPhone 8 oraz iPhone X śmiało można zabrać ze sobą pod prysznic, jednak należy mieć na uwadze, że zbyt mocny strumień wody może spowodować zalanie elektroniki. Ochronę przed długotrwałym zanurzeniem w wodzie oraz całkowitą pyłoszczelność gwarantuje certyfikat IP68. Apple zastosowało go w modelu iPhone 11, który swoją premierę miał we wrześniu 2019 roku.

Zalany iPhone? Najpierw go wyłącz, a potem zanieś do sprawdzonego serwisu

Każdy profesjonalny
iPhone serwis oferuje oczyszczenie zalanych urządzeń marki Apple. Błyskawiczne dostarczenie zamoczonego telefonu w takie miejsce ma spory wpływ na końcowe losy Twojego smartfona. Doświadczeni fachowcy z serwisu Telefonarium będą w stanie rozkręcić uszkodzoną elektronikę i zaopiekować się wilgotnymi elementami. Niezwykle istotny wkład w uratowanie zalanego iPhone'a ma również sam użytkownik. Pod żadnym pozorem mokrego telefonu nie można suszyć gorącym powietrzem oraz podłączać go do ładowania. Tego typu aparat należy jak najszybciej wyłączyć. Warto zauważyć, że autoryzowany serwis Apple nie realizuje darmowych napraw zalanych urządzeń. Po kontakcie z cieczą iPhone traci wszelkie prawa gwarancyjne. Wybranie renomowanego punktu naprawy ma bezpośredni wpływ na długość trwania operacji. Serwisy w dużych miastach, takie jak chociażby Wrocław dysponują na miejscu profesjonalnym sprzętem oraz szerokim zapleczem częściowym.

Artykuł partnera

Napisany dnia: 06.02.2020, 12:25
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Dragoness
dnia 06.02.2020, 19:16
Ocena
komentarza:
1
W Jaśle polecam firmę Foncom, w bramie naprzeciwko I LO.
@ Tlx
dnia 10.02.2020, 20:53
Ocena
komentarza:
0
Tak, zarówno tam gość zna się na rzeczy, jak również jego brat (osobna działalność) w dawnym Bogumile. Byłem u obydwu kilka razy i polecam.
@ Misiu gogo
dnia 13.02.2020, 13:18
Ocena
komentarza:
0
Foncom to inna firma ale skuteczniejsza moim zdaniem.
@ Misiu gogo
dnia 13.02.2020, 13:21
Ocena
komentarza:
0
I nie trzeba nigdzie wysyłać,robią na miejscu ;)
@ łodyniec
dnia 07.02.2020, 09:01
Ocena
komentarza:
1
Moja nokia 3310 tyle razy już pływała w rzece i nadal działa ,tylko wystarczy wyciągnąć baterie i wysuszyć
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Czy doszło do profanacji ludzkich szczątków?

   

  Odkrycie w styczniu kolejnych pochówków na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle ponownie skomplikowało realizację inwestycji. Sytuacja wydaje się patowa. Stanowisko Komisji Rabinicznej ds. Cmentarzy jest jasne. Jej zdaniem prace prowadzone są na tzw. „nowej” części cmentarza żydowskiego. 

 • Zbierają podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy - Błońskiej - kandydatki KO

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierane były podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Do chwili obecnej do sztabu krajowego kandydatki z samego Jasła zebrano już 2500 podpisów.

 • „Pacjent czuje się dobrze. To typowa grypa”

  Stan zdrowia 71-letniego mężczyzny, który trafił wczoraj rano do jasielskiego szpitala poprawia się. Dyrekcja szpitala uspokaja, że u pacjenta nie stwierdzono żadnych objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem...

 • Kolejne drzewa zniknęły z przestrzeni miejskiej

  Budowa ścieżki rowerowej mającej połączyć obiekty jasielskiego MOSiR-u z Ogrodem Jordana zbliża się ku końcowi. W piątek wycięto kolejne drzewa u zbiegu ulic Jagiełły i Słowackiego, wzdłuż których ma ona przebiegać. Rozczarowania nie kryją mieszkańcy, którzy w ubiegłym roku protestowali przeciwko wycince.

 • Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle na ulicy Kopernika otwarte na dzieci i rodziców

   

  W sobotę 22 lutego 2020 r. odbył się dzień otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle im. Pluszowego Misia, przy  ulicy Kopernika 8a w Jaśle. Była to doskonała okazja do zapoznania się z placówką oraz jej ofertą edukacyjną.

 • Przyjęto pacjenta z objawami grypy. Czy to koronawirus?

  Szpitalny Oddział Ratunkowy w Jaśle został zamknięty. Na drzwiach zamieszczono informację "Przejścia nie ma! Dezynfekcja". Dowiedzieliśmy się, że dzisiaj rano do szpitala przyjęto pacjenta z objawami grypy. Ludzie obawiają się, że może to być koronawirus. - Wszyscy chodzą w maseczka – informują nas Czytelnicy.

 • Jak w marcu zmieni się rozkład jazdy pociągów?

   

  Od 15 marca obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Ze stacji Jasło ponownie dojedziemy np. do Gdyni. W planach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego nie znajdziemy jednak kolejnych połączeń w kierunku zachodnim, głównie do Stróż, o które w ostatnich miesiącach zabiegali samorządowcy.

 • „Takiej ignorancji się nie spodziewałam” – radna Wawro ostro o staroście

  Radna Ewa Wawro podczas ostatniej sesji rady powiatu powróciła do tematu dotyczącego tragicznego wypadku, do którego doszło podczas przywitania Nowego Roku na Górze Liwocz. Radna żądała od starosty jasielskiego wyjaśnień w sprawie organizacji i przebiegu imprezy plenerowej. Nie otrzymała jednak odpowiedzi na zadane pytania..

 • Kto wygrał konkurs na dyrektora I LO w Jaśle?

  Końcem stycznia br. zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Postępowanie konkursowe odbyło się w miniony wtorek. Do konkursu przystąpił tylko jeden kandydat, który jak wiemy z nieoficjalnych źródeł został wybrany na dyrektora szkoły. Pracę ma rozpocząć już w najbliższy poniedziałek.

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105