Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zamoczony iPhone? Nie panikuj! Błyskawiczna reakcja może uratować Twoje urządzenie

5

Zalanie to niezwykle popularna awaria wśród posiadaczy nowoczesnych smartfonów. Towarzyszą nam one w niemalże każdej czynności życiowej, więc momentalnie ciężko uchronić elektronikę przed kontaktem z cieczą. Posiadając odpowiedni poziom wiedzy możesz jednak zminimalizować ryzyko całkowitego uszkodzenia sprzętu. Podpowiadamy, w jaki sposób należy rozumieć certyfikat IP oraz jak reagować w przypadku zawilgocenia tego typu gadżetów.

Telefon iPhone z certyfikatem wodoszczelności. Oto najważniejsze informacje na temat norm

Rok 2016 był bez wątpienia przełomowy dla marki Apple. Wówczas hegemon z USA pierwszy raz zaprezentował urządzenie spełniające normy IP67. Wielu użytkowników takich smartfonów uważa, że tego typu certyfikat to swoista gwarancja bezpieczeństwa urządzenia podczas kontaktu z cieczą. Nic bardziej mylnego! Cyfra 67 określająca wartość Internation Protection Ratings oznacza wysoki stopień obojętności na wszelkiego rodzaju pył. Jak wygląd kwestia odporności na wodę? Telefon iPhone 7, iPhone 8 oraz iPhone X śmiało można zabrać ze sobą pod prysznic, jednak należy mieć na uwadze, że zbyt mocny strumień wody może spowodować zalanie elektroniki. Ochronę przed długotrwałym zanurzeniem w wodzie oraz całkowitą pyłoszczelność gwarantuje certyfikat IP68. Apple zastosowało go w modelu iPhone 11, który swoją premierę miał we wrześniu 2019 roku.

Zalany iPhone? Najpierw go wyłącz, a potem zanieś do sprawdzonego serwisu

Każdy profesjonalny
iPhone serwis oferuje oczyszczenie zalanych urządzeń marki Apple. Błyskawiczne dostarczenie zamoczonego telefonu w takie miejsce ma spory wpływ na końcowe losy Twojego smartfona. Doświadczeni fachowcy z serwisu Telefonarium będą w stanie rozkręcić uszkodzoną elektronikę i zaopiekować się wilgotnymi elementami. Niezwykle istotny wkład w uratowanie zalanego iPhone'a ma również sam użytkownik. Pod żadnym pozorem mokrego telefonu nie można suszyć gorącym powietrzem oraz podłączać go do ładowania. Tego typu aparat należy jak najszybciej wyłączyć. Warto zauważyć, że autoryzowany serwis Apple nie realizuje darmowych napraw zalanych urządzeń. Po kontakcie z cieczą iPhone traci wszelkie prawa gwarancyjne. Wybranie renomowanego punktu naprawy ma bezpośredni wpływ na długość trwania operacji. Serwisy w dużych miastach, takie jak chociażby Wrocław dysponują na miejscu profesjonalnym sprzętem oraz szerokim zapleczem częściowym.

Artykuł partnera

Napisany dnia: 06.02.2020, 12:25
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Dragoness
dnia 06.02.2020, 19:16
Ocena
komentarza:
1
W Jaśle polecam firmę Foncom, w bramie naprzeciwko I LO.
@ Tlx
dnia 10.02.2020, 20:53
Ocena
komentarza:
0
Tak, zarówno tam gość zna się na rzeczy, jak również jego brat (osobna działalność) w dawnym Bogumile. Byłem u obydwu kilka razy i polecam.
@ Misiu gogo
dnia 13.02.2020, 13:18
Ocena
komentarza:
0
Foncom to inna firma ale skuteczniejsza moim zdaniem.
@ Misiu gogo
dnia 13.02.2020, 13:21
Ocena
komentarza:
0
I nie trzeba nigdzie wysyłać,robią na miejscu ;)
@ łodyniec
dnia 07.02.2020, 09:01
Ocena
komentarza:
1
Moja nokia 3310 tyle razy już pływała w rzece i nadal działa ,tylko wystarczy wyciągnąć baterie i wysuszyć
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Akademia Małego Geniusza zaprasza na filmik

   

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Niepublicznego Przedszkola Akademia Małego Geniusza, które mieści się na ul. Towarowej 29A w Jaśle. Jeśli szukacie miejsca dla swojego dziecka, w którym może poczuć się jak w domu, zdobywać wiedzę poprzez zabawę, wzrastać w poczuciu bezpieczeństwa i szacunku. Weźcie udział w rekrutacji i zapiszcie pociechę już dziś!

 • Dotacje dla klubów sportowych przyznane. Do podziału jest 600 tys. zł

   

  Jasielski magistrat opublikował wczoraj zarządzenie burmistrza Jasła w sprawie wyboru zgłoszonych przez kluby sportowe przedsięwzięć o charakterze sportowym, którym przyznano dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Miasta Jasła na 2021 rok. Do podziału jest 600 tys. zł. Pieniądze otrzyma łącznie kilkanaście podmiotów.

 • Będzie konkurs na dyrektora jasielskiego szpitala

  Michał Burbelka końcem grudnia złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. W związku z tym Rada Powiatu w Jaśle powołała czteroosobową komisję konkursową, która podejmie decyzję o wyborze nowego dyrektora jasielskiej lecznicy.

 • Radni powiatowi apelują w sprawie jasielskich ratowników medycznych. Tutaj chodzi o życie i zdrowie mieszkańców

   

  Rada Powiatu w Jaśle wystosowała apel o niezwłoczne wycofanie się z propozycji reorganizacji Zespołu Ratownictwa Medycznego funkcjonującego w strukturze jasielskiego szpitala. Radni postulują zachowanie dotychczasowych rejonów operacyjnych...

 • Jasielscy policjanci wkrótce przeniosą się do nowej komendy

  Już za kilka dni jasielscy policjanci przeniosą się do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle mieszczącej się przy ul. Sroczyńskiego. Nowoczesny gmach powstał po ponad trzech latach prac.

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105