Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zaproś ZUS do swojej firmy!

36

Przez styczeń  i luty 2013 r. pracownicy Oddziału ZUS w Jaśle prezentują poza siedzibą  jednostek Zakładu  możliwości Platformy Usług Elektronicznych i nadają  uprawnienia zainteresowanym osobom związane z dostępem  do swoich danych zgromadzonych w ZUS.

Instytucje, zakłady pracy i organizacje, które chciałyby w swojej siedzibie przeprowadzić taką akcję, prosimy o kontakt z Panem  Andrzejem Wydrzyńskim,  Naczelnikiem Wydziału Obsługi Klienta i Korespondencji, tel. 134464001 w. 420  lub adres e-mail: andrzej.wydrzynski@zus.pl, w celu rezerwacji wizyty.

Platforma PUE jest największym przedsięwzięciem Zakładu w zakresie e-usług. Dzięki tej wygodnej formie kontaktu z ZUS można zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu. Zakładając konto na Nowym Portalu Informacyjnym uzyskają Państwo informacje o ubezpieczeniach, świadczeniach
i płatnościach, sprawdzą wszelkie swoje dane na koncie w ZUS, a także złożą i odbiorą niezbędne dokumenty oraz rozliczą składki.

Serdecznie zapraszamy!

Stanisław Sroka
Rzecznik Prasowy
Oddziału ZUS
w Jaśle

Reklama

Komentarze: 31

Dodaj komentarz Widok:
2
@ :)
dnia 23.01.2013, 10:34 · Zgłoś
jak pewien przedsiebiorca wypowiedzial wojne ZUS-owi. Warto przeczytac. Polecam.

http://beatrycze.nowyekran.pl/post/53524,rozmowa-z-przedsiebiorca-ktory-wypowiedzial-umowe-zus-owi
Odpowiedz
3
@ XXX...
dnia 22.01.2013, 11:41 · Zgłoś
Co z tego że Jasielskie taksówki mają kasy fiskalne jak ich prawie nie włonczają
albo idom na chorobowe nie płacom ZUS i biorom pieniądze za chorobowe
i kursują nocom.
Odpowiedz
2
@ do xxx
dnia 23.01.2013, 10:06 · Zgłoś
No i bardzo dobrze,każdy kombinuje jak może żeby wyżyć w tej pełno rządzących złodziei Polsce.
Odpowiedz
1
@ Niech Bieda Patrzy!!!
dnia 22.01.2013, 07:33 · Zgłoś
Egipt jest dla biedaków!!!:D
Odpowiedz
1
@ Niech Bieda Payrzy
dnia 22.01.2013, 07:32 · Zgłoś
Egipy jest dla biedaków :D!!!
Odpowiedz
-1
@ Tarzan-zan
dnia 22.01.2013, 01:06 · Zgłoś
znów portalowa cenzura zadziałała
Odpowiedz
2
@ grześkowiak
dnia 21.01.2013, 20:49 · Zgłoś
zus - zakład utylizacji szmalu!!!
Odpowiedz
5
@ xxx
dnia 21.01.2013, 15:38 · Zgłoś
Komu by się chciało tyle czytać... przesadziłeś
Odpowiedz
4
@ Poczytaj chwilę...
dnia 21.01.2013, 16:14 · Zgłoś
i własnie dlatego może zyjemy w takim kraju jak każdy podchdzi tak do tematów i ...dziękuje
Odpowiedz
0
@ Poczytaj chwilę...
dnia 21.01.2013, 16:15 · Zgłoś
a masz coś ciekawszego do roboty? to tylko 1.5min czytania :)
Odpowiedz
-1
@ yuu
dnia 21.01.2013, 17:10 · Zgłoś
twoj tekst pokazuje tylko jak malo wiesz o systemie ubezpieczen spolecznych w Polsce. jak doszedłeś geniuszu do tego ze srednio kazdy z 16 milionów pracujacych zarabia 3600 i od tego placona jest skladka. Przeciez wiekszosc ludzi zarabia minimalną pensję a miliony które kształtują te twoje statystyki zarabiają nieliczni. Oni nie płacą skladki proporcjonalnie od swoich zarobków bo w pierwszym tygodniu nowego roku skladkowego mają przekroczenie 30stokrotnosci i nie płacą składek. Z tych twoich miliardów robią sie miliony które trzeba płacić zdrowym rencistom, emerytom przed 60 tką i innym darmozjadom tj. emerytom ze służb, wojska, policji, straży którzy poszli na emeryture jak skonczyli 40 rok zycia. niech to opiekuncze panstwo wszystkich wysle na emerytury i renty to na pewno bedzie dobrobyt.
Odpowiedz
0
@ DOsruuu youuuu
dnia 22.01.2013, 06:22 · Zgłoś
youu [...] i nie komentuj głupio bo twoja wiedza miesci sie poniżej zera !
Odpowiedz
1
@ yuu
dnia 22.01.2013, 20:46 · Zgłoś
odezwal sie 55 letni mundurowy emeryt o15 lat na państwowym garnuszku. do roboty [...]
Odpowiedz
9
@ Poczytaj chwilę...
dnia 21.01.2013, 13:48 · Zgłoś
Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W [...] SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!! Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Ludzie kiedy w końcu wyjdziemy na ulice i zaczniemy walczyć o swoje? pieniądze???" kopiuj i wklej na inne fora .
Odpowiedz
4
@ !!!
dnia 21.01.2013, 13:05 · Zgłoś
Najlepiej usunąć komentarz brawooo!!!
Odpowiedz
4
@ xxx
dnia 21.01.2013, 13:46 · Zgłoś
No właśnie gdzie są komentarze które znikły,przecież nie zawierały obrażliwych treści.
Odpowiedz
1
@ szukam
dnia 21.01.2013, 22:47 · Zgłoś
ale było negatywnie o b-ce i dobrze o targowisku i jasielskich s-ach - dlatego usunięto te kilka komentarzy. trzeba wiedzieć komu się podlizać
Odpowiedz
6
@ czesiek
dnia 21.01.2013, 12:14 · Zgłoś
to wszyscy handlujacy na rynku kupiłą towar bez vat, cos tu nie rozumiem
Odpowiedz
2
@ ula
dnia 21.01.2013, 11:51 · Zgłoś
Z tego co widzę to ci co najwięcej tu krzyczą to tak naprawdę nie wiedzą w ogóle o co chodzi. Z.U.S chce ułatwić wiele spraw,a ludzie jak zwykle we wszystkim knują podstęp.
Odpowiedz
6
@ do Jaślanina
dnia 21.01.2013, 11:59 · Zgłoś
Po co [...] kupujesz pościel na rynku i płacisz 50 zł.za komplet, przecież możesz iść do sklepu i kupisz za 85zł.no i co najważniejsze masz swój drogocenny paragon,który możesz pokazać wszystkim domownikom,gdyby ci nie wierzyli że tyle kosztowała.
Odpowiedz
3
@ Użytkownik PUE
dnia 21.01.2013, 09:10 · Zgłoś
Niekoniecznie jestem zadowolony z ZUS, ale PUE to dobry pomysł. Wiem bo korzystam.
Odpowiedz
5
@ macia
dnia 21.01.2013, 07:57 · Zgłoś
Po co zapraszać sami przyjdą.
Odpowiedz
9
@ sbk
dnia 21.01.2013, 02:16 · Zgłoś
Niech te skorumpowane [...] nawet ,nie mysla ze do mjie wejda,zapros ZUS i innych skorumpowanych urzednikow na Syberie
Odpowiedz
7
@ d
dnia 20.01.2013, 23:35 · Zgłoś
Niech sobie zus us itp zaprosza na targowice brak kas fiskalnych od wiekow albo wszyscy albo nikt
Odpowiedz
40
@ Boberek
dnia 20.01.2013, 20:15 · Zgłoś
Zaproś ZUS do swojej firmy. Zaproś Urząd Skarbowy do swojej firmy. Zaproś Inspekcję Pracy do swojej firmy. Zaproś Sanepid do swojej firmy. Wszystkich oczywiście na kontrolę.
Odpowiedz
22
@ OBSERWATOR JASŁA
dnia 20.01.2013, 20:24 · Zgłoś
i za kasę oni tylko myślą jak oskubać obywateli
Odpowiedz
12
@ Tarzan-zan
dnia 21.01.2013, 10:58 · Zgłoś
:) i pokaż im wszystkie nieprawidłowości jakie masz żeby mieli łatwiej :D
Odpowiedz
-5
@ yuu
dnia 21.01.2013, 16:58 · Zgłoś
typowe myślenie polskiego przedsiębiorcy. boi sie kontroli urzedników bo łamie prawo. nie płaci składek do zus, podatków, zatrudnia pracowników na umowy o dzieło za marne pare złotych a sam spedza wakacje w egipcie, jeździ super fura i smieje sie z uczciwych współobywateli
Odpowiedz
5
@ do yuu
dnia 21.01.2013, 22:33 · Zgłoś
Państwo promuje wzięcie spraw w swoje ręce.Twoje myślenie,to typowe myślenie człowieka ,który tylko potrafi innym liczyć,sam najchętniej znajdując ciepłą posadkę na państwowym. Jak to takie dochodowe to nie czekaj, tylko wal śmiało rejestrować działalność, a potem tylko wakacje i Egipt. A uczciwy obywatel to taki co się nie przemęcza, tylko do MOPS-u. Paranoja.
Odpowiedz
-8
@ yuu
dnia 22.01.2013, 00:12 · Zgłoś
Trudnosci w założeniu i prowadzeniu wlasnej firmy nie są usprawiedliwieniem dla okradania państwa i współobywateli poprzez unikanie opłacania należnych podatków i danin. Odwracając twoje słowa zamiast prowadzić działalność gosp. można isc na ciepłą posadkę na państwowe. Ale to wtedy trzeba się kogoś słuchać, pracować na etatcie za marną pensję. Ciężko zrezygnować ze zwrotu Vatu, samochodu z kratką i paliwa na fakturę co nie??
Odpowiedz
2
@ Tarzan-zan
dnia 22.01.2013, 00:59 · Zgłoś
... za marną pensję na PAŃStWOWEJ POSADCE... ty sam siebie słyszysz i rozumiesz ??? A na państwowej posadce po co własny samochód z kratką i paliwa na fakturę, jak masz państwowe, zatankowane i bez kratki ??? Naprawdę państwowa posada jest cierniami usłana a własna działalność to raj na ziemi...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.