Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zatrzymano pięciu pijanych kierowców

57

Pomimo wielu apeli i akcji informacyjnych mówiących o tym, jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu, wciąż wiele osób podchodzi do problemu z lekceważeniem i decyduje się na jazdę po „kilku głębszych”. Wczoraj w trakcie prowadzonych działań pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek” policjanci zatrzymali pięciu pijanych kierowców.

Wczoraj od rana policjanci jasielskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”. Przez kilka godzin, w wyznaczonych punktach, na drogach naszego powiatu sprawdzali trzeźwość kierowców. Ich głównym celem było wyeliminowanie z dróg tych, którzy najpierw piją alkohol, a potem wsiadają za kierownicę.
 
Funkcjonariusze w sumie skontrolowali ponad 350 pojazdów. Niestety, po raz kolejny okazało się, że na drogi wyjechali również kierowcy, którzy zasiedli za kierownicą po spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali pięć takich osób. Trzech kierowców będzie odpowiadać za przestępstwo, gdyż badanie wykazało u nich ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie.
 
Większość z kontrolowanych nietrzeźwych kierowców przyznała, że dzień wcześniej piła alkohol. Tłumaczyli się, że po przespanej nocy myśleli, że wytrzeźwieli i mogą kierować pojazdem. Niestety, mylili się. Pamiętajmy, że spożywając alkohol do późnych godzin wieczornych możemy być pewni, że rano nie będziemy w stanie prowadzić pojazdu. W takiej sytuacji nie wsiadajmy za kierownicę.
 
KPP Jasło
Reklama

Komentarze: 57

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Kołaczyce
dnia 20.09.2012, 08:44 · Zgłoś
W poniedziałek przejechałem od Kołaczyc do Debowca około godz. 7.00 rano i jeszcze odbierałem w 6 różnych punktach Jasła kolegów do pracy. I nie widziałem żadnych tzrexwych poranków. Więc ciekawe gdzie oni tych ludzi łapią?
Odpowiedz
0
@ go
dnia 18.09.2012, 22:47 · Zgłoś
brawo brawo brawo ole jasielscy cóż za sukces...
Odpowiedz
3
@ >>>
dnia 18.09.2012, 22:15 · Zgłoś
kto ma znajomości to wszystko załatwi...
Odpowiedz
1
@ tarzan-zan
dnia 18.09.2012, 19:49 · Zgłoś
po 2 godzinkach po 2 browarkach a jeszcze uwzględniając wysiłek to nic dziwnego że się w normie zmieściłeś... Przy wysiłku fizycznym alkohol spala się zdecydowanie szybciej niż na siedząco..
Odpowiedz
0
@ zbychu
dnia 18.09.2012, 18:54 · Zgłoś
a ja jak siadam na rowerek to muszę zawsze dwa [...] łyknąc dla odwagi , ostatnio dmuchałem po 2 godzinkach i o dziwo zmiesciłem sie w normie
Odpowiedz
5
@ jhnkj
dnia 18.09.2012, 16:24 · Zgłoś
zróbcie to rano na KOśCIóSZKI 26 ciekawe ilu ma 00.promila
Odpowiedz
1
@ tarzan-zan
dnia 18.09.2012, 19:48 · Zgłoś
dokładnie to samo pomyślałem... Szukają drzazgi w oku brata swego a belki w swoim nie widzą... No ale kto na ich miejscu by się tym przejmował... Pomijając nawet "znajomości" czy to że sami są w tym klanie, to przecież doskonale wiedzieli że taka akcja będzie, wiedzieli też gdzie będą rozstawione patrole... Więc o czym my tutaj mówimy... A po trzecie - żeby sprawdzać to najpierw musieli dojechać do pracy więc jak jechali to jeszcze nikt nie sprawdzał :)
Odpowiedz
0
@ mistrz
dnia 18.09.2012, 14:30 · Zgłoś
Dobrze że mnie nie zatrzymali bo też na podwójnym gazie rano jeździłem
Odpowiedz
1
@ b
dnia 18.09.2012, 14:11 · Zgłoś
chciałem skomentować dom pogrzebowy ale wyłączyli forum.
Widzicie jakie inwestycje robi się za czasie rządów po i tuska?
BRAWO jeszcze zreformować służbę zdrowia i będzie git!
Odpowiedz
3
@ jaś
dnia 18.09.2012, 15:02 · Zgłoś
dla pierwszych chętnych mają zniżki możesz jeszcze się zapisać.
Odpowiedz
-2
@ tarzan-zan
dnia 18.09.2012, 19:45 · Zgłoś
ale czy aby to nie jest prywatna inwestycja ?? Dom pogrzebowy to niezły biznes... niestety niektóre [...] zarabiają krocie na śmierci innych...
Odpowiedz
0
@ bronek
dnia 18.09.2012, 12:12 · Zgłoś
proponuję [...] pieszych tych co łażą po pasach jak swięte krowy wtedy zabaczymy wynik i oczywiscie porównamy
Odpowiedz
1
@ Cezary
dnia 18.09.2012, 11:56 · Zgłoś
No tak bo przecież po [...] to już Polak jest ciężko narąbany i nie powinien nawet na ulicę wychodzić... Akcje zawsze rankiem żeby wyłapać tych którzy pili dzień wcześniej i statystyki podnoszone głównie złapanymi rowerzystami... Jest pięknie
Odpowiedz
0
@ tarzan-zan
dnia 18.09.2012, 13:58 · Zgłoś
dokładnie... Łapanki nakręcające statystyki, a dodatkowo ponad połowa złapanych [...] to rowerzyści... chory kraj. I gdzie tu jest wolność jak co rusz czegoś nie wolno... Nie wolno wyciąć drzewa na własnej działce, które nawet przykładowo samo wyrosło, nie wolno postawić domu bez pozwolenia - za własne pieniądze na własnej ziemi, tysięcy rzeczy nie wolno i to jest wolność ??? Zazdroszczę ludziom z buszu gdzie nie ma cywilizacji... Taki koleś może wszystko... Może sobie wybudować dom, czy tam szałas... (generalnie szałas, ale jak by chciał to i dom by miał), może sobie jeździć pijany jak bela autem po dżungli, co prawda pewno auta nie ma ale jak by miał to może... Może sobie wycinać drzewa do upadłego ile tylko będzie chciał, może sobie uprawiać [...] albo przeróżne inne cuda, nie płaci podatków, wszystko ma gdzieś i jest szczęśliwy..
Odpowiedz
0
@ el
dnia 18.09.2012, 14:35 · Zgłoś
Swieta slowa. W tym kraju masz tylko dwa prawa: placic podatki i sedziec cicho.
A kto kontroluje kontrolujacych trzeźwość , gdyby przeprowadzić taką akcje.
Odpowiedz
2
@ ja
dnia 18.09.2012, 15:02 · Zgłoś
Jak juz kiedyś pisałem. Przeprowadź się do buszu i będziesz szczęśliwy.
Odpowiedz
0
@ tarzan-zan
dnia 18.09.2012, 19:43 · Zgłoś
... i właśnie takie podejście jak twoje skutkuje tym co mamy w kraju... jak ci tu źle to idź gdzieś indziej. nie wychylaj się nie odzywaj się nie marudź... marazm i uśpienie... Inni wodzą cię za nos a ty posłusznie to robisz i ani grama sprzeciwu...
Odpowiedz
0
@ lipa!
dnia 20.09.2012, 00:22 · Zgłoś
ale musi ruch** tylko malpy,. buhahaha zalosny jestes. czlowieku czy ktos powiedzial ci pij i nie jedz?? jedz tylko ponosisz ty za to pelna odpowiedzialnosc! jesli tak teskno ci za buszem- idz do zoo! tam moze pokocha cie jakas malpka !
Odpowiedz
-9
@ Warszawiak
dnia 18.09.2012, 11:33 · Zgłoś
To jak to jest przecież Polska to katolicki kraj?...sorki apostołowie i ich wódz też [...]...
Odpowiedz
4
@ takie buty.
dnia 18.09.2012, 12:09 · Zgłoś
widze ze jestes zwolenikiem tych ktorzy lubia jezdzic pod w plywem, oprocz cb jest innych pare osob, jesli juz sie wypowiadasz to zauwaz ze picie a picie to wielka roznica!! ile jest osob ktorzy [...] dla towarzystwa, swietnej zabawy?? wiele takich osob znam mozna wypic trzy [...] i sie bawic niz wypic 10 i jechac., ilu przesiaduje pod sklepem codziennie gdzie maja kibelek 5 metrow od drzwi sklepu,,.. ale [...] tak juz maja ze nie znaja umiaru! jak pic to odrazu sie [...]**
Odpowiedz
4
@ PiS-man
dnia 18.09.2012, 12:10 · Zgłoś
Ktoś ci już mówił, że jesteś [...] czy ja jestem pierwszy?
Odpowiedz
3
@ PiS-man
dnia 18.09.2012, 12:41 · Zgłoś
Może jednak nie powinieneś pić tyle denaturatu?
Odpowiedz
0
@ "renoma"
dnia 18.09.2012, 11:24 · Zgłoś
tylko ze Polska nigdy nie bedzie krajem cywyilizowanym krajem, znajduje sie w rankingu wodeczki jest pewnie zaraz po ruskich, prawda taka ze polak rzadko odmawia kieliszka..
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 18.09.2012, 12:07 · Zgłoś
Twoja wiedza jest żenująco mizerna...
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 18.09.2012, 12:42 · Zgłoś
Twój nick mnie poraził oryginalnością! Sam go wymyśliłeś?
Odpowiedz
-1
@ promil
dnia 18.09.2012, 11:13 · Zgłoś
daruj sobie te komentarze
Odpowiedz
2
@ promil
dnia 18.09.2012, 10:48 · Zgłoś
w normalnych krajach 0,5 to jest norma
Odpowiedz
6
@ tarzan-zan
dnia 18.09.2012, 11:06 · Zgłoś
w normalnych tak... I owszem dobrze by było nie bać się z rana jechać po wieczornym wypiciu 10 [...], tylko że jak się polakowi pozwoli złapać za palec to weźmie całą rękę... I niestety ten dopust nie był by wykorzystywany sporadycznie tylko wielu kolesi jeździło by [...]. Gdyby wiedział że legalnie może wypić dwa [...] i jechać, to by stwierdził że to pierwsze wyparowało wypił by trzecie to by mu potem to drugie wyparowało i by jechał po 6 czy 8 [...] myśląc że jest trzeźwy...
Odpowiedz
2
@ tarzan-zan
dnia 18.09.2012, 11:27 · Zgłoś
...chyba tylko sami święci abstynenci co nigdy nic nie pili tu czytają sądząc po ilości minusów...
Odpowiedz
3
@ hohoho.
dnia 18.09.2012, 12:23 · Zgłoś
abstynenci tacy, jak ja biskup!!!
Odpowiedz
2
@ matko
dnia 18.09.2012, 10:06 · Zgłoś
Ciekawe czy naprawde [...], czy majacych 0,5. Do 0,5 powinni puszczac bez problemu.
Odpowiedz
3
@ Tutaj wpisz Twój pseudonim:)
dnia 18.09.2012, 10:40 · Zgłoś
Tylko jak taki kierowca spowoduje wypadek to zaraz są pytania dlaczego policja go wypuściła... zastanów się co piszesz
Odpowiedz
9
@ Kierowca zawodowy
dnia 18.09.2012, 10:03 · Zgłoś
Cytuje z tekstu... Ich głównym celem było wyeliminowanie z dróg tych, którzy najpierw piją [...], a potem wsiadają za kierownicę.
Jaki z tego moral?
Najpierw trzeba wsiasc za kierownice a dopiero wtedy pic [...]-Tylko nie z Czechoslowacji boi moze okazac sie ze jest metylowy.
Odpowiedz
6
@ matko
dnia 18.09.2012, 10:01 · Zgłoś
Ciekawe czy naprawde [...] czy majacych 0,5 ;/ Na Florydzie jest limit 0,8 i jakoś jest git.
Odpowiedz
5
@ ja
dnia 18.09.2012, 15:00 · Zgłoś
to sie przeprowadź na Florydę i będzie git...
Odpowiedz
-8
@ Milcia
dnia 18.09.2012, 10:01 · Zgłoś
... i póżniej się dziwić czego tye wypadków na drodze
Odpowiedz
0
@ viva
dnia 18.09.2012, 12:01 · Zgłoś
no wlasnie czego moze dlatego ze dziecko 18 lat dostanie [...] autko od mamusi itatusia bo tamvi nie majaj co z kasa robic a potem taki [...] jezdzi albo zalaatwia prawko dziecku i jada
Odpowiedz
-11
@ Mariusz1991.
dnia 18.09.2012, 09:53 · Zgłoś
to zle kolego uwazasz, 0.5 promila to trzeba troche wypic. gdyby bylo do 1 promola na drodze co drugi kierowca mialby 0.5% i wiecej,na polskich drogach dzialaby sie katastrofa choc juz jest, ale napewno wzroslaby liczba wypadkow i smiertelnych ofiar,, dla takich osob ktorzy potrzebuja cala jezdnie " drugi pas ruchu" proponuje zatrzymanie prawka i sadowy zakaz prowadzenia pojazdow mechanicznych na minimum 5 lat,w tym jakies godzinki na sprzatanie ulic! jezeli po 5 latach takiej osobie taka kara nie pomoglaby.prawko,zakaz poruszania sie pojazdami silnikowymi i rowerami dozywotnio. te kary za spowodowanie wypadku ze skutkiem smiertelnym tez za smieszne!! delikfent dostanie 10 lat w tym po trzech wychodzi, polskie prawo, no nic moze kiedys beda takie kary ze osoba pod wplywem 10 razy sie zastanowi czy warto jechac, wracajac jeszcze do policji dobrze ze organizuja takie " trzezwe poranki" oby ich jak najwiecej, jako pieszy i kierowca czuje sie bezpieczniej 0.01% nie wiele ale zawsze cos, tylko takie dzialania doprowadza do porzadku na drogach..
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 18.09.2012, 10:17 · Zgłoś
o,5 promila duzo wypić? hahaha dwa mocne [...] na szybko :p i pozamiatane :p
Odpowiedz
0
@ tarzan-zan
dnia 18.09.2012, 11:02 · Zgłoś
wystarczą dwa normalne [...]...
Odpowiedz
5
@ "renoma"
dnia 18.09.2012, 11:08 · Zgłoś
haha. kolego zalezy jaki masz organizm, masa ciala itd, przecietna dziewczyna po spozyciu [...] ma 0,5 promila!! powiem tak [...] to pije na rozgrzewke,.
Odpowiedz
15
@ Tx
dnia 18.09.2012, 09:42 · Zgłoś
W Anglii jest fajnie. Kolegę zatrzymali po przepiciu, i miał 0,52promila. Wzieli na komendę, po godzinie było 0,43. Ponieważ tendencja była spadkowa, puścili do domu bez problemów:)

Limit wynosi 0,5. Można spokojnie wypić [...] i jechać do domu. Co ciekawe, wcale odsetek wypadków nie jest większy jak w Polsce, wręcz przeciwnie.

Wcale to nie znaczy że jestem zwolennikiem picia za kółkiem etc; po prostu ludzie tutaj wydają się być bardziej odpowiedzialni. A czy przez to ze nasi Jasielscy wyłapią wszystkich po imieninach będzie w Polsce bezpieczniej? Dla Policji to jest biznes, a nie opieka nad mieszkańcami.
Odpowiedz
10
@ pepe
dnia 18.09.2012, 10:11 · Zgłoś
w uk limit jest 0.8
Odpowiedz
9
@ tarzan-zan
dnia 18.09.2012, 10:49 · Zgłoś
no właśnie 0,8
ja też bym był za tym żeby u nas było 0,8 można by sobie spokojnie wypić [...] do obiadu i jechać dalej...
Odpowiedz
0
@ Tx
dnia 19.09.2012, 10:36 · Zgłoś
Dokładnie to 0.8 to przestępstwo, 0,5 to wykroczenie. Wiem bo mam tu autko no i lubie się czasem napić [...]. (A kto nie lubi..?:)
Odpowiedz
20
@ Tutaj wpisz Twój pseudonim:)
dnia 18.09.2012, 09:23 · Zgłoś
Ci którzy wsiadają za kierownice pod wpływem [...] są nieodpowiedzialni i tyle w tym temacie. [...], którzy powinni się leczyć
Odpowiedz
-10
@ łodyniec
dnia 18.09.2012, 10:16 · Zgłoś
ja nie potrafię na trzeźwo prowadzić samochodu :p po flaszce to jadę jak Kubica z lepszym skutkiem końcowym :p
Odpowiedz
23
@ tarzan-zan
dnia 18.09.2012, 10:48 · Zgłoś
uogólniacie krzywdząc tych kierowców... Oni nie jechali samochodem PO spożyciu, tylko rano... Pili wieczór, wyspali się i jechali. To coś innego niż wypić pół litra [...], wsiąść do auta i jechać... Absolutnie nie usprawiedliwiam tych kierowców jednak okoliczności są tutaj zupełnie inne.
No i oczywiście drugi koniec pałeczki - policja - która robi z rana łapanki chcąc podnieść statystyki wykrywalności. Tyle że wg statystyk właśnie z rana jest najmniej wypadków, pomimo że łapie się najwięcej "[...]" kierowców...
Odpowiedz
-7
@ viva
dnia 18.09.2012, 12:00 · Zgłoś
a ty masz jaja?
Odpowiedz
1
@ do tarzan-zan
dnia 19.09.2012, 06:59 · Zgłoś
statystyki statystykami... dla mnie nie ważna jest pora, okoliczności itp poprostu należy eliminować takie przypadki na drodze gdyż będąc nietrzeźwym (czy to po przespanej nocy czy po wyjsciu z baru) ma sie w jednakowym stopniu upośledzenie refleksu zarówno fizycznego jak i umysłowego. Pamiętajmy że nie jesteśmy sami na drodze ( tam są nasi najbliźsi).
Odpowiedz
7
@ nunek
dnia 18.09.2012, 09:21 · Zgłoś
prosimy o coddzienna kontrole na wszystkich drogach wylotowych z Jasla
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec jasło
dnia 18.09.2012, 12:35 · Zgłoś
przyłączam się
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 18.09.2012, 21:46 · Zgłoś
taa i codziennie korki
Odpowiedz
13
@ lubie chlapnac
dnia 18.09.2012, 09:17 · Zgłoś
szkoda ze juz od 0,5 to juz takie powazne konsekwecje ... ja osobiscie uwazam ze do 1 powinno nie byc problemu - a powyzej dozywotnio zabrane prawko.
Odpowiedz
13
@ viva
dnia 18.09.2012, 12:00 · Zgłoś
ale policja moze?
Odpowiedz
10
@ mieszkaniec jasło
dnia 18.09.2012, 12:35 · Zgłoś
aleś ty [...] - zasada jest prosta piłeś to nie jedziesz DOSYC społecznego przyzwolenia dla wypitych/skacowanych za kierownicą
Odpowiedz
-1
@ tarzan-zan
dnia 18.09.2012, 13:49 · Zgłoś
tak... to wg twojego myślenia - piłeś - to nie jedź ze 2 dni żebyś na 200% był trzeźwy...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.