Strona główna

Zatrzymanych pięciu przedsiębiorców

17
Napisany dnia: 25.04.2019, 14:26 , Tagi: Brak

Tzw. ,,puste faktury” wystawione na niemal milion złotych. Kolejne pięć osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBA.

fot. www.cba.gov.pl

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali pięciu przedsiębiorców z województw podkarpackiego, mazowieckiego i lubuskiego. Jak ustalono w trakcie postępowania zatrzymani w latach 2014-2018 wprowadzili do obrotu faktury VAT dokumentujące fikcyjny obrót towarów na kwotę niemal miliona złotych.

To kolejne czynności realizowane w związku z wielowątkowym śledztwem dotyczącym funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę. Zatrzymani po zakończeniu przeszukań zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

W trakcie tego postępowania zarzuty usłyszało już 16 osób, w tym właściciel przedsiębiorstwa, które wystawiało „puste faktury” oraz naczelnik urzędu skarbowego z Podkarpacia. Wobec pięciu osób sąd zastosował tymczasowy areszt.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ truteń
dnia 25.04.2019, 20:40
Ocena
komentarza:
-3
zlikwidujemy CBA,zlikwidujemy IPN,zlikwidujemy TVP i nie będzie takich informacji.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 25.04.2019, 23:00
Ocena
komentarza:
16
Sama informacja to tylko propaganda - jakoś nie widać tych oszustów by ponosili należne konsekwencje swoich czynów: odpracowywali, czy zadośćuczynili za poniesione straty i krzywdy - ale to już inna bajka i inni odpowiedzialni za taki stan rzeczy...
@ dragoness
dnia 26.04.2019, 00:35
Ocena
komentarza:
14
A tu się zgodzę w 100%. Szumne ogłoszenie zatrzymania, a potem cisza...
@ ixi
dnia 26.04.2019, 05:28
Ocena
komentarza:
11
Przecież Bury i spółka siedzą!
@ MPM-rjs
dnia 26.04.2019, 08:12
Ocena
komentarza:
4
też się z Panią zgadzam, pies psu cha nie ugryzie !
@ ksiądz Mateusz
dnia 26.04.2019, 13:00
Ocena
komentarza:
-4
a co byś chciał procesy przed kamerami, później ludzie o twojej mentalności by wrzeszczeli ze to wszystko na pokaz
@ do ixi
dnia 26.04.2019, 13:26
Ocena
komentarza:
6
Bury nigdzie nie siedzi, i idę o zakład, że nigdy to nie nastąpi. Polskie sądownictwo od dawna wyznaje orwellowską zasadę, że wszyscy są sobie równi, ale niektórzy równiejsi od innych.
@ Katarynka
dnia 27.04.2019, 00:35
Ocena
komentarza:
6
Czy to prawda że wśród zatrzymanych jest ktoś z Jasła?
@ yozef
dnia 16.05.2019, 15:41
Ocena
komentarza:
2
glowny ksiegowy od parafiny z opacia ,,,
@ Czółkiem Telewizyjne Baranki !
dnia 26.04.2019, 06:17
Ocena
komentarza:
2
Teraz gdzie pliki księgowe z każdej firmy JPK są wysyłane do naczelnego big brathera i poddawane analizie sztucznej inteligencji trza być umysłową AMEBĄ a nie biznesmenem żeby robić przewałki z fakturami.
@ phi
dnia 26.04.2019, 07:53
Ocena
komentarza:
9
Przede wszystkim jak widać żeby robić takie przewałki na fakturach trzeba mieć „swojego” człowieka na kierowniczym stanowisku w skarbówce...
@ .
dnia 26.04.2019, 13:23
Ocena
komentarza:
6
Może dotychczas tak było że znajomy w skarbówce był przydatny ale nie od 1 stycznia 2019 gdzie o kontrolach i represjach decyduje "centrala" gdzieś tam nie konieczenie umiejscowiona w Warszawie i w granicach jeszcze naszego kraju.
@ phi
dnia 27.04.2019, 22:41
Ocena
komentarza:
1
No i widocznie dlatego będą siedzieć.
@ świadomka
dnia 26.04.2019, 08:17
Ocena
komentarza:
6
Przecież skarbówka działa na zlecenie tych, którym dana firma przeszkadza w robieniu przekrętów. W Polsce nie da się robić biznes w uczciwy sposób i mieć zyski.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 26.04.2019, 11:16
Ocena
komentarza:
11
Najpierw serwuje się ludziom uchwałę i narzuca ceny np. za wywóz odpadów - a dopiero później kiedy oferenci usług znają budżet na ten cel ogłasza przetarg...podaje się na tacy nieobliczoną pulę bez uwzględnienia faktycznych kosztów...
@ Nikki
dnia 26.04.2019, 13:22
Ocena
komentarza:
5
Rozwiązanie jest bardzo proste, i stosowane już w niektórych krajach, np. w USA. Wystarczy wprowadzić, jak tam, zasadę, że obowiązek podatkowy (czyli konieczność zapłacenia VAT lub ubiegania się o jego zwrot) powstaje po zapłaceniu faktury. Nie ma wtedy problemu pustych faktur, firmy mają mniejsze problemy w przypadku, gdy kontrahent nie zapłaci, itd., itp.
@ bury
dnia 29.04.2019, 13:02
Ocena
komentarza:
1
ale ciekawostka
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Ropa i Wisłoka przekroczyły stany ostrzegawcze

   

  Prognozy synoptyków okazały się trafione. Spodziewany wzrost poziomu wody w rzekach przekroczył stany ostrzegawcze na Ropie i Wisłoce. AKTUALNE STANY.

 • Lokalne podtopienia w powiecie jasielskim

   

  Od rana w powiecie jasielskim występują intensywne opady deszczu. W wielu miejscach wody opadowe spowodowały lokalne podtopienia. Ulica Sobniowska zamieniła się w rzekę.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105