Strona główna

Zatrzymanych pięciu przedsiębiorców

17
Napisany dnia: 25.04.2019, 14:26 , Tagi: Brak

Tzw. ,,puste faktury” wystawione na niemal milion złotych. Kolejne pięć osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBA.

fot. www.cba.gov.pl

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali pięciu przedsiębiorców z województw podkarpackiego, mazowieckiego i lubuskiego. Jak ustalono w trakcie postępowania zatrzymani w latach 2014-2018 wprowadzili do obrotu faktury VAT dokumentujące fikcyjny obrót towarów na kwotę niemal miliona złotych.

To kolejne czynności realizowane w związku z wielowątkowym śledztwem dotyczącym funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę. Zatrzymani po zakończeniu przeszukań zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

W trakcie tego postępowania zarzuty usłyszało już 16 osób, w tym właściciel przedsiębiorstwa, które wystawiało „puste faktury” oraz naczelnik urzędu skarbowego z Podkarpacia. Wobec pięciu osób sąd zastosował tymczasowy areszt.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ truteń
dnia 25.04.2019, 20:40
Ocena
komentarza:
-3
zlikwidujemy CBA,zlikwidujemy IPN,zlikwidujemy TVP i nie będzie takich informacji.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 25.04.2019, 23:00
Ocena
komentarza:
16
Sama informacja to tylko propaganda - jakoś nie widać tych oszustów by ponosili należne konsekwencje swoich czynów: odpracowywali, czy zadośćuczynili za poniesione straty i krzywdy - ale to już inna bajka i inni odpowiedzialni za taki stan rzeczy...
@ dragoness
dnia 26.04.2019, 00:35
Ocena
komentarza:
14
A tu się zgodzę w 100%. Szumne ogłoszenie zatrzymania, a potem cisza...
@ ixi
dnia 26.04.2019, 05:28
Ocena
komentarza:
11
Przecież Bury i spółka siedzą!
@ MPM-rjs
dnia 26.04.2019, 08:12
Ocena
komentarza:
4
też się z Panią zgadzam, pies psu cha nie ugryzie !
@ ksiądz Mateusz
dnia 26.04.2019, 13:00
Ocena
komentarza:
-4
a co byś chciał procesy przed kamerami, później ludzie o twojej mentalności by wrzeszczeli ze to wszystko na pokaz
@ do ixi
dnia 26.04.2019, 13:26
Ocena
komentarza:
6
Bury nigdzie nie siedzi, i idę o zakład, że nigdy to nie nastąpi. Polskie sądownictwo od dawna wyznaje orwellowską zasadę, że wszyscy są sobie równi, ale niektórzy równiejsi od innych.
@ Katarynka
dnia 27.04.2019, 00:35
Ocena
komentarza:
6
Czy to prawda że wśród zatrzymanych jest ktoś z Jasła?
@ yozef
dnia 16.05.2019, 15:41
Ocena
komentarza:
2
glowny ksiegowy od parafiny z opacia ,,,
@ Czółkiem Telewizyjne Baranki !
dnia 26.04.2019, 06:17
Ocena
komentarza:
2
Teraz gdzie pliki księgowe z każdej firmy JPK są wysyłane do naczelnego big brathera i poddawane analizie sztucznej inteligencji trza być umysłową AMEBĄ a nie biznesmenem żeby robić przewałki z fakturami.
@ phi
dnia 26.04.2019, 07:53
Ocena
komentarza:
9
Przede wszystkim jak widać żeby robić takie przewałki na fakturach trzeba mieć „swojego” człowieka na kierowniczym stanowisku w skarbówce...
@ .
dnia 26.04.2019, 13:23
Ocena
komentarza:
6
Może dotychczas tak było że znajomy w skarbówce był przydatny ale nie od 1 stycznia 2019 gdzie o kontrolach i represjach decyduje "centrala" gdzieś tam nie konieczenie umiejscowiona w Warszawie i w granicach jeszcze naszego kraju.
@ phi
dnia 27.04.2019, 22:41
Ocena
komentarza:
1
No i widocznie dlatego będą siedzieć.
@ świadomka
dnia 26.04.2019, 08:17
Ocena
komentarza:
6
Przecież skarbówka działa na zlecenie tych, którym dana firma przeszkadza w robieniu przekrętów. W Polsce nie da się robić biznes w uczciwy sposób i mieć zyski.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 26.04.2019, 11:16
Ocena
komentarza:
11
Najpierw serwuje się ludziom uchwałę i narzuca ceny np. za wywóz odpadów - a dopiero później kiedy oferenci usług znają budżet na ten cel ogłasza przetarg...podaje się na tacy nieobliczoną pulę bez uwzględnienia faktycznych kosztów...
@ Nikki
dnia 26.04.2019, 13:22
Ocena
komentarza:
5
Rozwiązanie jest bardzo proste, i stosowane już w niektórych krajach, np. w USA. Wystarczy wprowadzić, jak tam, zasadę, że obowiązek podatkowy (czyli konieczność zapłacenia VAT lub ubiegania się o jego zwrot) powstaje po zapłaceniu faktury. Nie ma wtedy problemu pustych faktur, firmy mają mniejsze problemy w przypadku, gdy kontrahent nie zapłaci, itd., itp.
@ bury
dnia 29.04.2019, 13:02
Ocena
komentarza:
1
ale ciekawostka
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drzewa pod topór. Mieszkańcy pytają - dlaczego?

  Niedaleko Jasła w lesie w Gorajowicach od marca trwa pozyskiwanie drewna przez Nadleśnictwo Kołaczyce. Jaślanie na widok wielu ściętych drzew znajdujących się w tym rejonie obawiają się, że trwa wycinka na masową skalę. – W tym miejscu trwają planowe prace związane z gospodarką leśną – wyjaśnia Przemysław Telep z Nadleśnictwa Kołaczyce.

 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105