Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zderzenie TIR-a z BMW na ul. Jana Pawła II

34
Dzisiaj tuż przed godzina 20.00 na ulicy Jana Pawła II w Jaśle doszło do wypadku, w wyniku którego 2 osoby zostały poszkodowane i przewiezione do jasielskiego szpitala. 





Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki mercedes, 42-letni mężczyzna jadąc ulicą Śniadeckich na skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej prawidłowo osobowym BMW od Rynku, 35-letniej mieszkance Jasła. W wyniku wymuszenia doszło do zderzenia się pojazdów.

Kobietę kierującą osobówką oraz jej 11-letniego syna Pogotowie Ratunkowe przewiozło do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Jak się okazało kobieta nie odniosła cięższych obrażeń, w gorszym stanie znajduje się jej 11-letni syn. Jednak zarówno życiu chłopca, jak i matki nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo. Kierujący samochodem ciężarowym nie odniósł żadnych obrażeń. Droga w miejscu wypadku była zablokowana.  

Na miejsce wypadku zadysponowane zostały Policja i 3 jednostki PSP Jasło. Przybyli na miejsce wypadku strażacy zabezpieczyli wyciekający olej napędowy oraz zebrali rozlane na powierzchni drogi paliwo. Następnie w eskorcie Policji oraz Straży Pożarnej samochód został przetransportowany na parking strzeżony, gdzie strażacy wypompowali paliwo z uszkodzonego baku.


Red.
Reklama

Komentarze: 34

Dodaj komentarz Widok:
0
@ pajak
dnia 31.05.2010, 18:37 · Zgłoś
do felixxa. jak jestes taki madry to przyjedz w to miejsce co byl wypadek i zobaczymy kogo karetka wezmie do szpitala,bo tez jezdze tirami i kto by lepiej wygladal
Odpowiedz
0
@ suzzzi
dnia 30.05.2010, 20:52 · Zgłoś
faktem jest,że smerfy pochopnie ocenili sytuację,wina po stronie tira ok ale pani z bmw też nie jest bez winy.Dobrze,że tak się skończyło bo gdyby chłopak poważniej ucierpiał to mama by się zastanowiła nad tym do czego pasy i znaki drogowe służą
Odpowiedz
0
@ Krystian Skwara
dnia 30.05.2010, 10:39 · Zgłoś
nie było jeszcze 20
Odpowiedz
0
@ jasol
dnia 30.05.2010, 00:11 · Zgłoś
ta kobieta jechala szybko,bo tir to nie igla i mozna go w pore zauwazyc,a pozatym byl taki huk,i widac uszkodzenia bmw, to nie byko 40km/h,natychmiast byla tam straz miejska,nie mieli nawet apteczki,prosili przechodniow o chusteczki chigieniczne,wiec powinni wiedziec jaka byla szybkosc
Odpowiedz
0
@ lolek
dnia 30.05.2010, 00:00 · Zgłoś
do ace co tam robil tir,jechal z multifarbu,bo urzedasy pozwolily wybudowac hurtownie w centrum miasta,a tiry niszcza chodniki,bo nie moga wjechac w ulice sniadeckich,
Odpowiedz
0
@ misiek
dnia 29.05.2010, 22:19 · Zgłoś
wina jest pani z bmw bo nie ustąpiła pierwszeństwa tirowi który pędził z podporządkowanej i miał obowiązek ją przepuścić... brawo ludzie, [...], tylko wam prawo jazdy dać i w drogę! jak czytam te "mądre"komentarze to poprostu masakra!
Odpowiedz
0
@ jestem z jasła :)
dnia 29.05.2010, 13:51 · Zgłoś
ej no niestety muszę stwierdzić że w tym kraju w do policji [...] przyjmują... tak jak tu już było napisane pasażer nie miał zapięte pasy, po drugie po uszkodzeniu bm-ki widać że nie jechała ona 40km/h a poza tym jakby jechała 40km/h to by w ciężarówkę nie wjechała...nie ma tu winy kierowcy ciężarówki...wycofywał powoli a że pani jechała za szybko to wjechała w ciężarówkę
Odpowiedz
0
@ joko
dnia 29.05.2010, 11:12 · Zgłoś
do oiu sam jestes [...] nie znasz sie na przepisach jelopie
Odpowiedz
0
@ koko
dnia 29.05.2010, 08:35 · Zgłoś
kobitke wywiesc do RFN..u wytłucze wszystkie cięzarowki
Odpowiedz
0
@ oiu
dnia 28.05.2010, 20:50 · Zgłoś
[...] kobieta to jej wina proste
Odpowiedz
0
@ Killer
dnia 28.05.2010, 15:02 · Zgłoś
To rozlane paliwo powinni teraz sprzedawać po 2.50 zł za litrę,chętnie bym kupił ze 20 liter.Albo w ramach rekompensaty ten gość z tira powinien dać tej pani poszkodowanej cały bak paliwa
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 28.05.2010, 14:50 · Zgłoś
i doświadczony kierowca złamał przepisy...a tak mądrują ci z tirów
Odpowiedz
0
@ OKONICKI
dnia 28.05.2010, 14:49 · Zgłoś
ALE DZISIAJ JESZCZE NIE BYŁO GODZINY 20 :)
Odpowiedz
0
@ Nara
dnia 28.05.2010, 14:19 · Zgłoś
A na tej pierwszej fotce to co, smerfowi się radio w bmce spodobało?? :P
Odpowiedz
0
@ anonim
dnia 28.05.2010, 14:11 · Zgłoś
Szkoda Mi Tej BMW !!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ Felixx
dnia 28.05.2010, 12:45 · Zgłoś
Tak jest.[...] z tirów jeżdżą jak im pasuje,ich nie dotyczą przepisy,bo są więksi a tu masz ci babko placek.Dobrze [...] tak niech wie,że nie jest sam na drodze.Bezie maił nauczkę na drugi raz.A jak by na mnie trafił to tylko erka by mu pomogła.
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 28.05.2010, 12:13 · Zgłoś
widać ze pasażer BMW jechał bez pasów po szybie:/ jakby jechał napewno byłby w lepszym stanie. Kierowca powinien za to odpowiedzieć
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 28.05.2010, 11:44 · Zgłoś
Tam ciężarówki muszą z towarem do MPM, Multifarbu i innych dojechać. Sam nieraz się zatrzymuje i pomagam wyjechać, bo takiemu zestawowi ciężko się złamać, ale za każdym razem znajdzie się mądry któremu się śpieszy i zjeżdża na drugi pas żeby objechać i kończy z pretensjami na zderzaku 30 ton.
Odpowiedz
0
@ XYZ
dnia 28.05.2010, 10:49 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
0
@ ktoś
dnia 28.05.2010, 10:26 · Zgłoś
ale urwał
Odpowiedz
0
@ ktoś
dnia 28.05.2010, 10:26 · Zgłoś
ale urwał:D
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 28.05.2010, 10:25 · Zgłoś
ktoś zapomniał zamalować rejestracji w samochodach.
Odpowiedz
0
@ jaslono4me
dnia 28.05.2010, 10:23 · Zgłoś
poprostu rewelacja bmw trafilo w bak z paliwem - potencjalne zagrozenie samozaplonem, wybuchem a gapie na metr o merca - moze chcieli sie troszke "rozerwac", w koncu w jasle poza wypadkami nie ma innych atrakcji ...
Odpowiedz
0
@ kam
dnia 28.05.2010, 09:43 · Zgłoś
No nie wyglądało to ciekawie... ALe dobrze, że nic poważnego się nie stało.
Odpowiedz
0
@ maly
dnia 28.05.2010, 09:37 · Zgłoś
to nie wiecie, że duży ma zawsze pierwszeństwo, a ta Pani nie wiedziała i przywaliła w króla szosy.
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 28.05.2010, 09:36 · Zgłoś
TO FOTELIK DLA DZIECKA NIE SPRAWDZIŁ SIĘ ????????
Odpowiedz
0
@ jaślanin
dnia 28.05.2010, 09:07 · Zgłoś
Współczuję poszkodowanym w wypadku, ale nie dziwię się że chłopczyk ucierpiał, proszę zwrócić uwagę na ewidentnego pająk na szybie bmw po stronie pasażera. Jak dla mnie dowodzi to, że kobieta przewoziła dziecko na przednim siedzeniu i bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W tej sytuacji tylko apel o rozwagę, sam jestem rodzicem i nie wyobrażam sobie takiego niedbalstwa i niedopatrzenia.
Odpowiedz
0
@ seba9196
dnia 28.05.2010, 08:55 · Zgłoś
Miejmy nadzieje, że wszystko będzie w porządku zarówno z kobietą jak i jej synem. Nie chcę tutaj generalizować, ale niektórzy kierowcy samochodów ciężarowych jeżdżą w bardzo bardzo specyficzny sposób, zgodnie z zasadą większy pojazd więcej może. Wczoraj np jechałem sobie rondem koło dworca PKS a tu dosłownie 2 metry przed maską wytacza się przed mój samochód taki tir. Raczej niefajna sytuacja. Też z drugiej strony trzeba zrozumieć kierowców tak dużych zestawów, oczywiście nie w tym przypadku, w którym doszło do wypadku. To chyba jest kwestia kultury drogowej w Polsce. I oczywiście wina nie leży po stronie tylko i wyłącznie kierowców samochodów ciężarowych. To taka refleksja, wywołana tym wypadkiem. Dziecku i jego mami życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 28.05.2010, 08:55 · Zgłoś
jeden zastep psp do robienia zdjęć a te dwa to chyba odwoziły poszkodowanych do szpitala
Odpowiedz
0
@ Pasy ?
dnia 28.05.2010, 08:23 · Zgłoś
Czyzby pasazer BMW mial niezapiete pasy ?? Ta pekniete szyba wskazuje na to ze tak. Teraz mama bedzie pamietala zeby je dziecku zapinac.
Odpowiedz
0
@ XX
dnia 28.05.2010, 07:31 · Zgłoś
no ale Pani chyba 40km/h nie jechała?? (Bo takie tam jest ograniczenie) WSPÓŁWINA
Odpowiedz
0
@ j
dnia 28.05.2010, 05:45 · Zgłoś
pani w bmw myslala ze jak ma prawojazdy bmw i pierwszenstwo to juz wygra to starcie niestety czasem oprocz przepisow na drodze potrzeba odrobiny kultury i zrozumienia drugiego kierowcy droga to nie wojenny front tu wszyscy jestesmy przegrani a do redakcji 28 maja o godz5 30 czytam o wypadku z 28 maja zgodz 20
Odpowiedz
0
@ ace
dnia 28.05.2010, 01:26 · Zgłoś
co robił tam ten tir na JP2? przecież to centrum miasta.
Odpowiedz
0
@ lukaszjp
dnia 28.05.2010, 00:39 · Zgłoś
Ale urwał ...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.