Zdobyła tytuł Mistrza Ortografii
4
Małgosia Przybyła, uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej nr 8 zdobyła tytuł Mistrza Ortografii. O laur zwycięstwa ubiegało się łącznie 24 uczniów klas czwartych, piątych i szóstych z ośmiu jasielskich podstawówek.



Konkurs ortograficzny, w którym uczestniczyli najlepsi piszący poprawną polszczyzną uczniowie odbył się 6 maja br. już po raz 23. w Szkole Podstawowej nr 1. Dyktando o tej samej treści dla wszystkich układali nauczyciele poloniści.

– W poprzednich latach były osobne teksty dla klas czwartych, piątych i szóstych, ale od pewnego czasu wszyscy dostają ten sam tekst – mówi Edyta Madej, polonistka, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle.
W tym roku oprócz wyrazów z „rz” i „ż” spory problem stanowiła pisownia łączna. Mimo to, zdaniem uczestników to dyktando było znacznie łatwiejsze niż w latach poprzednich. Tegoroczna laureatka, Małgosia Przybyła zrobiła tylko jeden błąd ortograficzny. - To dyktando było łatwiejsze niż w tamtym roku, myślę, że średnio trudne, a największą trudność sprawiła mi interpunkcja – mówi nam Małgosia, która uczestniczy w tych dyktandach od czwartej klasy.

Miejsce drugie z dwoma błędami ortograficznymi zajęła debiutantka Gabrysia Nowak, uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej nr 1, a miejsce trzecie z trzema błędami ortograficznymi zajął stały uczestnik konkursu Ludwik Gadzała, uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle.
(kp)
Konkurs ortograficzny, w którym uczestniczyli najlepsi piszący poprawną polszczyzną uczniowie odbył się 6 maja br. już po raz 23. w Szkole Podstawowej nr 1. Dyktando o tej samej treści dla wszystkich układali nauczyciele poloniści.
– W poprzednich latach były osobne teksty dla klas czwartych, piątych i szóstych, ale od pewnego czasu wszyscy dostają ten sam tekst – mówi Edyta Madej, polonistka, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle.
W tym roku oprócz wyrazów z „rz” i „ż” spory problem stanowiła pisownia łączna. Mimo to, zdaniem uczestników to dyktando było znacznie łatwiejsze niż w latach poprzednich. Tegoroczna laureatka, Małgosia Przybyła zrobiła tylko jeden błąd ortograficzny. - To dyktando było łatwiejsze niż w tamtym roku, myślę, że średnio trudne, a największą trudność sprawiła mi interpunkcja – mówi nam Małgosia, która uczestniczy w tych dyktandach od czwartej klasy.
Miejsce drugie z dwoma błędami ortograficznymi zajęła debiutantka Gabrysia Nowak, uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej nr 1, a miejsce trzecie z trzema błędami ortograficznymi zajął stały uczestnik konkursu Ludwik Gadzała, uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle.
(kp)
