Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zespół młodych siatkarek w SP nr 4 w Jaśle sięgnął po srebro

12

W piątek (26 maja) w hali MOSiR w Jaśle rozegrano turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt na szczeblu wojewódzkim. Triumfowały w nim młode adeptki siatkówki z Rzeszowa. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 33 w Rzeszowie pozostawiły w pokonanym polu zespoły reprezentujące Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle i Szkołę Podstawową w Dukli. Jaślanki pod wodzą trenera Grzegorza Janusza sięgnęły po srebro.

Zdjęcia z turnieju obejrzysz w FOTOGALERII

Do rywalizacji o miano najlepszej siatkarskiej ekipy dziewcząt z klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej na Podkarpaciu przystąpiły trzy drużyny. Do Jasła nie dotarły bowiem uczennice ze Szkoły Podstawowej w Zaleszanach. Do walki o medale stanęły ostatecznie zespoły reprezentujące: Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle, Szkołę Podstawową nr 33 w Rzeszowie i Szkołę Podstawową w Dukli. Faworytkami turnieju były dziewczęta z Rzeszowa. Jaślanki jako gospodynie imprezy nie zamierzały jednak ułatwiać zadania koleżankom ze stolicy województwa, czego żywym dowodem był przebieg decydującej o końcowych rozstrzygnięciach siatkarskiej batalii.

W pierwszym meczu piątkowego turnieju rzeszowianki zmierzyły się z reprezentantkami SP w Dukli. Podopieczne trenera Łukasza Dołowackiego pewnie pokonały swoje rywalki 2:0 (25:17, 25:14). Zespół prowadzony przez Jerzego Pietruszkę miał jednak swoje momenty w meczu. Dziewczęta z Dukli popisały się kilkoma akcjami na bardzo dobrym siatkarskim poziomie. Meczowi z poziomu trybun przyglądały się reprezentantki jasielskiej „Czwórki”, które z pewnością układały sobie w głowach plan na starcie z pierwszym turniejowym rywalem.   

Jeżeli faktycznie tak było, to bardzo szybko musiały ten plan zrewidować. Początek pierwszej partii nie układał się bowiem po ich myśli. Duklanki szybko zbudowały pokaźną przewagę (9:1). Podopieczne trenera Grzegorza Janusza w porę jednak zdołały otrząsnąć się z letargu. Jaślanki wespół z reprezentantkami SP w Dukli stworzyły pasjonujące widowisko w niezwykle wyrównanym secie. Ostatecznie, to gospodynie turnieju rozstrzygnęły jego losy na swoją korzyść wygrywając partię na przewagi (28:26). Drugi set nie był już tak emocjonujący. Jaślanki pokonały w nim duklanki 25:20. Jasnym stało się zatem, że o triumf w całym turnieju uczennice SP nr 4 w Jaśle walczyć będą z faworyzowanymi rzeszowiankami.

Pierwszy set pojedynku pomiędzy jaślankami a rzeszowiankami okazał się bardzo wyrównany. Reprezentantki SP nr 4 w Jaśle stawiły rywalkom zacięty opór. Co więcej, przy odrobinie szczęścia i zachowaniu pełnej koncentracji, mogły nawet wygrać pierwszą partię. Jaślanki miały już piłkę setową w górze. Nie zdołały jednak umieścić jej w boisku. Bezlitośnie wykorzystały to rzeszowianki, które wygrały pierwszego seta na przewagi (27:25). W drugiej partii przewaga reprezentantem SP nr 33 w Rzeszowie nie podlegała już dyskusji. Jaślanki wygrały drugą odsłonę spotkania 25:14 sięgając tym samym po złoto. Jaślanki musiały zadowolić się srebrnymi medalami.

Choć uczennice „Czwórki” nie zdołały spełnić swojego marzenia o triumfie w turnieju, ich nauczyciel i trener Grzegorz Janusz nie szczędził pochwał dla sportowej postawy i waleczności dziewcząt. – W pierwszym secie mieliśmy piłkę setową w górze. Dziewczyny są w wieku, w którym presja nie zawsze im pomaga. Jestem z nich bardzo dumny, z ich podejścia do turnieju i postawy na boisku. Sam turniej był fantastyczny, tym bardziej, że odbył się w Jaśle. Dla naszej szkoły i miasta to świetna promocja. Srebrny medal na ponad tysiąc sto szkół w województwie podkarpackim to fantastyczna sprawa dla tych młodych dziewcząt i kibiców siatkówki. Możemy być z nich dumni – przekonywał. Trener jasielskiego zespołu podziękował również wszystkim instytucjom oraz osobom, które przyczyniły się do sukcesu drużyny. – Bardzo dziękuję dziewczynom i kibicom, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, radzie rodziców, Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu MOSiR Jasło, Tomaszowi Januszowi za pomoc w organizacji turnieju, Marcinowi Wietesze, Krzysztofowi Zbylutowi i Dominikowi Kowalskiemu – dodał.  

Na zdjęciu Grzegorz Janusz/fot. M. Dziedzic

Po zakończeniu sportowej rywalizacji przyszedł czas na gratulacje oraz wręczenie pucharów, medali i pamiątkowych dyplomów. Obowiązek ten spoczął na barkach wiceprezesa Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego Jerzego Janusza, wiceburmistrz Jasła Elwiry Musiałowicz – Czech oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle Lecha Polaka.  

Drużyny wystąpiły w następujących składach.

SP nr 33 w Rzeszowie: Faustyna Bąk, Julia Depa, Anna Kuzicka, Nina Machnica, Emilia Nazimek, Anna Opalińska, Jessica Stanowska, Aleksandra Szewczyk, Julia Turosz, Milena Trzebińska, Kinga Wójcik, Lena Zielińska.

SP nr 4 w Jaśle: Nikita Cyboroń, Maja Dubiel, Emilia Gancarz, Martyna Gorczyca, Maja Kaszowicz, Karolina Rak, Aleksandra Sochacka, Blanka Zbylut, Amelia Zięba.

SP w Dukli: Klaudia Bałuta, Michalina Fornal, Lena Gulba, Urszula Jakieła, Julia Mormol, Magdalena Piróg, Izabela Szczepanik, Adrianna Wielgosz.

MD

Napisany dnia: 27.05.2023, 08:42
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ kibic
dnia 27.05.2023, 09:51
Ocena
komentarza:
11
Brawo dziewczyny, brawo trener.
Gratulacje dla Dyrektora SP 4 i UKS MOSiR Jasło
@ UKS
dnia 27.05.2023, 11:11
Ocena
komentarza:
8
Proszę o uzupełnienie składu SP nr 4 w Jaśle było ich 9 nie 8.
Brakuje Amelii Zięby
Prawidłowo to:
SP nr 4 w Jaśle: Nikita Cyboroń, Maja Dubiel, Emilia Gancarz, Martyna Gorczyca, Maja Kaszowicz, Karolina Rak, Aleksandra Sochacka, Blanka Zbylut, Amelia Zięba.
@ Oro
dnia 27.05.2023, 15:07
Ocena
komentarza:
10
Super! Choć tyle dobra w Jasle się dzieje. Gratulacje!
@ Rudek
dnia 27.05.2023, 15:10
Ocena
komentarza:
8
można ? można jak się chce! gratulacje!!!
@ Boss
dnia 27.05.2023, 20:05
Ocena
komentarza:
5
Jasło zawsze siatkówką słynęło
@ Mazur
dnia 27.05.2023, 23:20
Ocena
komentarza:
-9
Buahahaha, tak jest, slynęło i słynie z śmierdzacej hali i pustek na trybunach w czasie meczu seniorow i seniorek
@ do Mazur
dnia 29.05.2023, 10:05
Ocena
komentarza:
7
Na meczu siatkarek czy siatkarzy na pewno jest więcej kibiców jak na meczu z LKS Górki
@ uczeń
dnia 28.05.2023, 01:08
Ocena
komentarza:
10
Brawo Sp 4, kiedyś w tej szkole pracował ŚP Jerzy Janusz , który zaszczepił siatkówkę w tej szkole , widać że kontynuacja jest znakomita i to chyba przez jego syna . Tak trzymać Sp 4
@ K
dnia 29.05.2023, 15:04
Ocena
komentarza:
10
Gratulacje dla SP 4 Jasło-wspaniałych dziewcząt!
@ Xxx
dnia 31.05.2023, 21:12
Ocena
komentarza:
5
Gratulacje dla dziewczyn z SP4 jak również dla Pana Janusza.
@ michał
dnia 03.06.2023, 20:49
Ocena
komentarza:
4
tylko pogratulować
@ UKS do moderatora
dnia 15.06.2023, 12:19
Ocena
komentarza:
0
[Komentarz nie na temat]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657