Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zielony rynek będzie zadaszony?

64

Miasto przygotowuje się do składania wniosku w ramach programu „Mój Rynek”, którego ogłoszenie zapowiadane jest na październik br. Pozwoli to na dofinansowanie inwestycji polegającej między innymi na zadaszeniu targowiska. Przygotowywany jest już projekt budowlany nowego zagospodarowania zielonego rynku, według którego ma powstać:  zadaszenie, stanowiska handlowe, nowa nawierzchnia placu, a także węzeł higieniczno-sanitarny dla sprzedających artykuły spożywcze.

 


- Obecnie targowisko na placu Bartłomieja swym wyglądem pozostawia wiele do życzenia. Chcemy zrobić wszystko, aby poprawić warunki pracy właścicieli stoisk, a także sprawić, by kupujący mieli lepszy dostęp do oferowanych przez kupców produktów  - mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Głównym założeniem projektowym jest poprawienie funkcjonalności placu zarówno dla klientów, jak i ludzi, dla których „targowica” jest miejscem pracy. Większe otwarcie placu dla kupujących
i możliwość lepszej ekspozycji towarów dla handlujących. W tej chwili wąskie ławki i wąskie przejścia pomiędzy nimi powodują, że sam środek placu jest praktycznie niewykorzystywany. Nowe zagospodarowanie zielonego rynku ma to zmienić.

- Stoiska zaprojektowane są w taki sposób, aby plac stał się bardziej przestrzenny, czytelny
i uporządkowany, a to będzie ułatwiać kupującym dostęp do oferowanych towarów. Ławy  tworzą przymknięte bardziej bezpieczne enklawy dla sprzedających, oddzielając ich od ciągów komunikacyjnych dla kupujących. W związku ze znaczną poprawą handlu przy zapewnieniu możliwości parkowania samochodów dla klientów proponujemy lokalizacje bezpośrednio na płycie placu zespołu parkingów od strony północnej i zachodniej – tłumaczy architekt Magdalena Łachańska.

Środki na budowę i modernizację targowisk w ramach programu "Mój Rynek" mają pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 z działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej". Dotacja na budowę targowiska będzie mogła wynieść do 1 mln zł. Będą się o nią mogły ubiegać gminy i związki gminne. Dofinansowanie będzie jednak przyznawane tylko na targowiska usytuowane w miejscowościach liczących do 50 tys. mieszkańców.

UM Jasła

Reklama

Komentarze: 64

Dodaj komentarz Widok:
0
@ wewewe
dnia 28.02.2013, 19:56 · Zgłoś
[...]
Odpowiedz
0
@ KAŚKA
dnia 25.09.2011, 19:37 · Zgłoś
burmistrz czarnecki to porzadny człowiek i nie powinno sie go obrazac nagle znalazły sie w jasle mieszkania z odzysku i wiele rodzin je dostało a jak pani kurowska była to tylko cyganom i [...] mieszkania dawała wystarczy spojżec na sroczynskiego bo jesli ktos pracuje i nie pije i nie siedział;to mieszkanie z urzedu miasta mu sie nie nalezy istne swirostwo ze strony kurowskiej całe szczescie ze jej nie wybrali a pan burmistrz to bardzo pozadny i ciepły człowiek i jego zastepca równiez to sa ludzie tacy jak my i im tez zdarzaja sie pomyłki i wpadki to normalne
Odpowiedz
0
@ aaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuuu
dnia 25.09.2011, 13:42 · Zgłoś
Jeżeli obecny stan Starego Rynku, gdzie znajduje się zieleniak Państwa zadowala, to gratuluję gustu. Mam tylko jedną prośbę. Niech to nie będzie takie brzydactwo, jak sąsiedni bazar, który naście lat zbudowało miasto, aby pozbyć się ulicznego handlu. Jeżeli zaś chodzi o krytyczne uwagi pod adresem obecnego i byłego burmistrza,to wypadałoby powiedzieć, że oboje robili lub robią dla miasta wszystko co było lub jest możliwe. Jako ludzie mają prawo do błędu i tak powinniśmy patrzeć na ich pracę. Jedno jest widoczne. Coraz więcej robi się dla mieszkańców i to widać.
Odpowiedz
0
@ ere
dnia 25.09.2011, 13:18 · Zgłoś
znowu ktos zgarnie za projekt i robote mase kasy ...KTOŚ?
Odpowiedz
0
@ ere
dnia 25.09.2011, 13:16 · Zgłoś
proponuje jeszcze knajpe ...kachlik mialby blisko
Odpowiedz
0
@ Ewa
dnia 25.09.2011, 10:56 · Zgłoś
W zimie dalej będzie zimno.
Odpowiedz
0
@ j
dnia 24.09.2011, 23:31 · Zgłoś
chyba tylko po to żeby się zawaliło
Odpowiedz
0
@ X
dnia 24.09.2011, 18:17 · Zgłoś
Kiedyś tam mieszkałam i najgorsze w tygodniu były: piątek, sobota i niedziela. W piątek już od świtu rozbijali się handlowcy z rozkładanymi łóżkami, potem cały ten piątkowy koszmar i [...] pozostawionych zgniłków - jak po dniu targowym. W sobotę pańcie z centrum i okolic przychodziły z rodzinami - tak jak dziś do galerii. I niedziela... Nie trzeba było zegara, żeby wiedzieć która godzina. Sznury samochodów do i z kościoła dokładnie wymierzały czas.
Teraz oświetlona hala?! Czy już nikt nie ma litości dla ludzi, którzy tam mieszkają i nie mają możliwości uciec [...]?
Najlepiej pod patronatem jaśnie nam niestety panującego - skierować tam cały ciężki sprzęt budowlany Jasła, popisywać się na lokalnej stronie internetowej i potem zbierać pieniążki od handlarzy, bo ktoś musi za to wsystko zabulić.
Nasi bliscy nieżyjący, śpiący za murem cmentarnym, który jest tuż, tuż będą mieli doświadczenia jak z powieści Verne'a.
Lepiej pomyślmy o nowych przedszkolach, czy ośrodkach dla samotnych. Zbliża się zima. Ciekawe ilu ludzi
tym razem zamarznie.
Odpowiedz
-1
@ Miro&Zbycho
dnia 24.09.2011, 19:18 · Zgłoś
rozpuszczalnik jest ogolnie dostepny a jeden instruktor juz sie znalazl co POkazal jak sie ogrzać wiec wybierz znów nas i bedzie ci ciepło. Oby zyło sie lepiej
Odpowiedz
0
@ MM
dnia 24.09.2011, 15:02 · Zgłoś
ten cholerny [...] jest uzależniony od solary , podobnie jak ś.p. lepper miejmy tylko nadzieje że jego choroba afrykańska się nie nawróci --
jak można się z kimś takim pokazywać -- reklamować nie rozumiem
Odpowiedz
1
@ wojtq
dnia 24.09.2011, 10:59 · Zgłoś
No a co innego jak nie akcja przedwyborcza? Trzeba się pokazać żeby ludzie do koryta pomogli się dopchać. Przecież MILION złotych za kadencję ( tak kochani ostatnio oglądałem badania i przeciętnie poseł za kadencję zgarnia z diet około MILIONA złotych) nie wpadnie sam do kieszeni i trzeba się dobrze postarać żeby oczy ludowi zasmarować obietnicami po których ani śladu nie będzie gdy ten cyrk się skończy.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 24.09.2011, 09:08 · Zgłoś
A zgoda konserwatora zabytków?? Jak mieszkańcy tej okolicy chcą sobie w mieszkaniach coś przeprojektować to takową muszą mieć za ciężkie pieniądze - równi i równiejsi?
Odpowiedz
0
@ Jaślanin.
dnia 24.09.2011, 08:47 · Zgłoś
Na zdjęciach ładnie to wygląda.Przypomina mi to zdjęcia jakie jakie były pokazywane na stronie J.S.M. budynku budowanego przy ul.Krasińskiego,piękny budynek,piękne alejki z ławeczkami.Dziś już widać że budynek będzie,alejek nie będzie napewno.
Odpowiedz
0
@ cyberchłop
dnia 24.09.2011, 08:32 · Zgłoś
akcja przed wyborami?
Odpowiedz
0
@ splendis
dnia 24.09.2011, 08:25 · Zgłoś
Tak wybory idą obiecanki cacanki :D Gruszki na wierzbie i śliwki na sośnie :P
Odpowiedz
0
@ uszatek
dnia 24.09.2011, 01:36 · Zgłoś
Hmm... jak zwykle chwalą nas.. Kto? "My was a oni nas..." Jeszcze projekt nieprzygotowany, jeszcze nie wiadomo czy dostaną pieniadze ale już UUURRRRRAAAAA optymizm. Żałosne i żenujące! Zróbcie najpierw coś konkretnego i powiedzcie - ZROBILIŚMY, bo niedobrze mi się robi jak ciagle czytam, że cos BEDZIE ZROBIONE!
Odpowiedz
3
@ Brenda
dnia 23.09.2011, 23:12 · Zgłoś
haha właściciel rzadko siedzi przy stoisku hehe; mają pracowników , którzy na papierze zarabiają pół najniższego etatu hehe ale dzięki temu dostaną coś z MOPS...hehe i sie wyrówna, to porażka... 2 najniższe krajowe nie kwalifikują się do niczego... życie, kombinujcie :) ja daję radę , skromnie , zero wakacji, dla dzieci słodyczy i niestety na zielona szkołę córcia też nie pojedzie, bo wydatki nas przerosły
Odpowiedz
0
@ ggg
dnia 23.09.2011, 23:01 · Zgłoś
a potem wszystko [...] jak swego czasu w Katowicach.
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 23.09.2011, 22:31 · Zgłoś
a te [...] dzisiejsze z rynku gdzie sie podzieja??
Odpowiedz
6
@ Hmm...
dnia 23.09.2011, 21:49 · Zgłoś
Realizacja projektu z wizualizacji jest jak najbardziej potrzebna i wskazana. Jak już wcześniej wspomniano konieczny byłby wieczorno - nocny monitoring.
Przeciwnicy powinni wiedzieć, że Jasło - chociaż nieduże - nie jest osiedlem slumsów gdzieś w dzungli, czy też obozowiskiem pustynnych Tuaregów. W każdym cywilizowanym europejskim miescie gdzieś możliwie najbliżej centrum jest "zielony rynek". A projekt jest takim pomysłem na ucywilizowanie handlu. I trzeba przyznać, że projekt jest piękny. Oby doczekał realizacji w jak najkrótszym czasie.
Odpowiedz
-2
@ max21
dnia 23.09.2011, 21:40 · Zgłoś
Jak śmiecie za każdym razem pokazywać kwaśniewskiego !!! I co to ma mnie przekonać ha ha ha!!! JESTEM ZA PIS i zawszę będę bo ja jestem Patriotą a ta Partia Jest za POLSKĄ!!! A z resztą PRECZ!!!
Odpowiedz
1
@ niepolitolog
dnia 23.09.2011, 21:37 · Zgłoś
Super sprawa. Tylko [...] pisowkie krytykują wszystko, co się w mieście dzieje. Za Kurowskiej powstawały jedynie pomniki, ołtarzyki i fontanny z wodą sodową! Dzięki powodzi udało sie kandydatce na posła(hi,hi,hi...) pare groszy uzyskać na asfaltowanie, ale o hali sportowej nie pomyślała [...]. Nawet metra kwadratowego asfaltu na mosirze nie zrobiła, w dbałości o tysiące dzieci, młodzieży i doroslych. Czernecki w posłowanie i senatorowanie się nie pcha, jak [...] do koryta, tylko zasuwa od podstaw, żeby cztery stracone lata pisowskiego Jasła nadrobić!. Jest coraz bardziej realna przebudowa baseny odkrytego, modernizacja hali sportowej, naprawa traktów pieszych i jezdnych wokół mosiru, tylko na wszystko trzeba czasu. Czernecki nie jest "cudotwórcą", majacym władzę od Boga, tylko namacalnym, realnym człowiekiem borykającym się z codziennymi, przyziemnymi problemami, wynikającymi niejednokrotnie z wręcz [...] prawa, ustanowionego przez populistyczne rządy PiS- Samoobrona- LPR!!!
Odpowiedz
-6
@ PiS-man
dnia 24.09.2011, 00:23 · Zgłoś
Ależ ma durnych zwolenników ten mało udany burmistrz :D
Odpowiedz
-1
@ luljan
dnia 24.09.2011, 01:34 · Zgłoś
Czernecki w posłowanie i senatorowanie się nie pcha, bo ledwie zipie w magistracie. cały czas znerwicowany, czerwony jakis ze strachu i rece mu się trzesą. Co on by w sejmie robił - komu opowidał by bajki o swoich planachi sukcesach ze snów.
Odpowiedz
1
@ krs
dnia 24.09.2011, 14:45 · Zgłoś
Gdybyś ty dostał taki "pasztet" finansowy zamiast budżetu miasta to też byś ledwo zipał... kto nie wie jak jest to bzdety pisze ...
Odpowiedz
4
@ abc
dnia 23.09.2011, 21:04 · Zgłoś
uważam, że to świetny pomysł
Odpowiedz
2
@ goskaaaa
dnia 23.09.2011, 20:58 · Zgłoś
zblizaja sie wybory, to wielkie obietnice..wybory sie skoncza to ani sluchu o tych planach które nam obiecuja.
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 23.09.2011, 20:44 · Zgłoś
a moim skromnym zdaniem rynek będzie wyglądał jak jakaś sterylna hala handlowa. Straci urok swojskiego bazaru.
Odpowiedz
2
@ kupujaca
dnia 23.09.2011, 21:49 · Zgłoś
może i straci urok swojskiego bazaru, ale... może wreszczie bedzie można swobodnie wejsc, zrobic zakupy na bazarze a nie przeciskac sie tropem węża między stojącymi autami kupujących, którzy nakchętniej po całym targu by sobie pojeździli :/;/ może będzie lepiej?? czyściej??
Odpowiedz
0
@ el
dnia 24.09.2011, 12:37 · Zgłoś
jesli lubisz takie klimaty, to jedz do Turcji.
Odpowiedz
-9
@ on
dnia 23.09.2011, 20:39 · Zgłoś
dlaczego musi byc handel warzywami w tym miejscu ?a mozna to bylo sprzedac za konkretne pieniadze ,dlaczego akurat tam musi byc handel???miasto niech nie tworzy sztucznych tworow,to nie lezy w kompetencji wladz miasta,biznes niech zostanie biznesmena!!!
Odpowiedz
-1
@ SSS
dnia 23.09.2011, 21:34 · Zgłoś
A po co ty istniejesz człowieku i chodzisz po tym świecie?Można cię było sprzedać jak byłeś mały i też matka by dostała niezłe pieniądze za ciebie.
Odpowiedz
6
@ WTF
dnia 23.09.2011, 22:44 · Zgłoś
Nie wytłumaczysz tego postkomunistycznym ludkom , oni nie znaja prawdziwie wolnego rynku , gdzie polityk nie miesza sie w takie sprawy , nie musi pomagać ale i nie przeszkadza , przedsiebiorcy w normalnym kraju organizuja sobie sami warsztat , nie licza na panstwo i nie sa zalezni od zmieniajacej sie wladzy , u nas muszą ciagle mieszać biznes z polityka efekty widzimy na codzień , biurokracja , korupcja ...
Ludzie wyjedzcie gdzies na chwile w swiat zobaczyc jak to sie robi , na serio .
Odpowiedz
-8
@ huwhdu
dnia 23.09.2011, 20:39 · Zgłoś
Dajcie ludziom bezrobotnym prace ,a nie [...] stawiajcie komu to potrzebne chcą zarabiać to sami niech sobie porobią stoiska
Odpowiedz
2
@ do huwhdu
dnia 23.09.2011, 21:51 · Zgłoś
przeciez na targowisku pracują ludzie, a jak go zlikwidują to sprzedawcy poszerzą tylko grono bezrobotnych w PUP. A czy o to Ci chodzi?? Po drugie taką modernizacje też ktoś musi wykonać - praca będzie. Pisz podanie do pracy!!!
Odpowiedz
-2
@ x
dnia 23.09.2011, 20:38 · Zgłoś
pamietajcie [...] ze radny czelusniak moze duzo
Odpowiedz
-2
@ Genowefa Pigwa
dnia 24.09.2011, 02:46 · Zgłoś
A który to chłopocek bo nie znom tych waszych radnych za barz ?
Ten co się kiedysik za marzanne przebroł i skoknął do Jasiołki ?
Fest chłop i łodwozny musi być co w takom zimno wode sie spuscił , moze
chcioł do samy Warsawy dopłynonć ... na naszo znaczy Wiejsko ? Mi sie zdaje że dobrze ze wrócił bo takich fest radnych jak łon i inni co startujo w wyborach musicie se trzymać tu w Jasełku i nie puszczać nikaj z tąd .
My już we wsi postanowili na zebraniu ze starosty naszego kochanienkiego i tego panocka z gminy nie puscim na zmarnowanie do Warsawy . Nasz ci łon jest i nikomu nie oddomy , no ale was w Jasełku wincy to i moze nos przegłosujeta , jak to bydzie ludziska z Jasełka ?
Pomożeta ?
Odpowiedz
1
@ wezyr
dnia 24.09.2011, 10:31 · Zgłoś
[...] się ... hehe dobre humor z rana wyśmienity
Odpowiedz
-43
@ x
dnia 23.09.2011, 20:35 · Zgłoś
zadaszac rynek?a gdzie nowa hala sportowa obiecywana [...] wie od jakiego czasu?alex bedzie mial gdzie pic
Odpowiedz
-8
@ Genowefa Pigwa
dnia 24.09.2011, 02:37 · Zgłoś
Oj niełodnie piszesz panocku miastowy , nie trza [...] w tym internacie pisać , a hala jest u nos w górkach , mój stary Mientek znaczy się tam krowki i [...] pasa , i [...] gazety zbereźnik oglondo bo w chałupie mu nie koże .
Odpowiedz
18
@ MM
dnia 23.09.2011, 20:19 · Zgłoś
kiedy maria k objeła władze , chciała to wszystko usunąć a przede wszystkim bazar , zadaszenie zieleniaka miało wtedy kosztować 5 mln. i miasto nie było stać , teraz ma kosztować 1mln. ??? bardzo ciekawe ... materiały potaniały ??? czy może [...] zrzekli się swoich prowizji z tego tytułu ... bo za 500 tys. chcieli to wybudować ludzie którzy tam pracują , to wtedy ich W Y Ś M I A N O , MAM NADZIEJE ŻE TO NIE -- KIEŁBASA -- PRZEDWYBORCZA
Odpowiedz
-6
@ Genowefa Pigwa
dnia 24.09.2011, 02:34 · Zgłoś
I kiełbosy tyż nie bydzie , wyży w tym łokienku napisołam wszyćko to se poczytojcie .
Pa kochone Jaśloki
Odpowiedz
5
@ Chcieli wybudować
dnia 24.09.2011, 08:44 · Zgłoś
Ludzie którzy tam pracują już wybudowali kosznmarne zadaszenia przykryte pałatkami i folią na zasadzie każdy ... na swój strój. Mają takie pojęcie o tym obiekcie jak szewc o tańcu z gwiazdami np. z Michaliną. Lepiej niech się zajmują tylko handlem a nie budownictwem. Na takiej zasadzie każdy może wszystko zrobić tylko potem nie ma autora tego "dzieła". U nas na medycynie, budownictwie, rolnictwie i usuwaniu ciąży zna się każdy...Na pewno niektórym pasuje to badziewie które tam jest. Tylko, że taki obiekt jest wyrzutem sumienia i wstydem dla każdego zdroworozsądkowo myślącego mieszkańca. Dużo mniejsze miasta czy gminy dawno już ucywilizowały takie place targowe.
Odpowiedz
-1
@ MM
dnia 24.09.2011, 14:53 · Zgłoś
Jesteś posłańcem tego [...] który miał to wcześniej przejąć , czy jego popychadłem ?? że piszesz takie bzdury na całym świecie są bazary i zieleniaki , w Paryżu bazar wygląda 100 razy gożej a ponoć jest to stolica EUROPY najpierw zobacz innych a potem wypisuj takie piardoły [...]
Odpowiedz
1
@ do MM gożej
dnia 24.09.2011, 20:35 · Zgłoś
Wróć do podstawówki, bo kończyłeś ją zaocznie i nie mogli cię nauczyć pisać poprawnie. Ortografia jest miarą kultury a nie kóltóry jak ty byś napisał... Jesteś oblatanym światowcem jak [...] w kanale.
Odpowiedz
-4
@ [...]
dnia 23.09.2011, 19:58 · Zgłoś
Fajnie będzie gdzie pić :D aahahha
Odpowiedz
4
@ brak słów
dnia 23.09.2011, 23:09 · Zgłoś
mleka się napij...
Odpowiedz
-5
@ Genowefa Pigwa
dnia 24.09.2011, 02:32 · Zgłoś
mlika tyż tam nie bydzie , bo jak nom każom [...] ze te nowe nowosci to my serwotki i jajcorki z rynku ucikniemy gdzie indzi
Hey to mówiłam jo , waszo Gienka ze stragana numer łosiem
Odpowiedz
-2
@ [...]
dnia 24.09.2011, 10:30 · Zgłoś
@brak słów a skad wiesz co sie chciałem napic ??? Moze mleka moze kawy pod parasolem a moze [...] ? podejzliwosc ludzka jest smieszna , kiedy mówisz o piciu od razu robia z człowieka [...] , czyzby nie wiedzieli ze mozna i [...] pic z kulturą ???
Odpowiedz
3
@ gruby
dnia 23.09.2011, 19:47 · Zgłoś
jedno pytanie, po jakiego wacława to oświetlenie w nocy? przecież w nocy nikt tam niehandluje, no chyba że od wczesnych godzin rannych jak jest jeszcze ciemno
Odpowiedz
31
@ Agent Delegat
dnia 23.09.2011, 20:11 · Zgłoś
Żeby młodocianym mutantom (nienawidzącym policji i nazywającym samych siebie młodzieżą z zasadami) trudniej było brudzić, niszczyć i dewastować. Aż się prosi, żeby do zestawu dodać jeszcze monitoring.
Odpowiedz
-4
@ słusznie
dnia 23.09.2011, 20:27 · Zgłoś
[cytat=gruby]jedno pytanie, po jakiego wacława to oświetlenie w nocy? przecież w nocy nikt tam niehandluje, no chyba że od wczesnych godzin rannych jak jest jeszcze ciemno[/cytat]

dobre pytanie!
Odpowiedz
3
@ kobieta 50
dnia 24.09.2011, 06:52 · Zgłoś
eszcze, co niektórzy pracują. Wychodząc z pracy po 16 (nie mogą wyjść w czasie pracy) też chcieliby kupić coś na zielonym rynku. Mam nadzieje, że znajdzie sie też miejsce dla rolników chcących sprzedaż swoją produkcje.
Odpowiedz
1
@ alfred
dnia 24.09.2011, 10:05 · Zgłoś
rolnicy będą pewnie handlować w nocy, bo w dzień pracują a opłaty pewno będą mniejsze
Odpowiedz
2
@ Kiks
dnia 23.09.2011, 19:41 · Zgłoś
Czyli to co obiecywał radny Czeluśniak ma szansę realizacji
Odpowiedz
-20
@ Po niemiecku Ja Ja Gut
dnia 23.09.2011, 19:35 · Zgłoś
Jestem pierwszy
Odpowiedz
11
@ jan
dnia 23.09.2011, 19:30 · Zgłoś
ach te wybory;)
Odpowiedz
-6
@ Zuzia
dnia 23.09.2011, 19:21 · Zgłoś
Przebudujcie rynek tylko nie wpuszczajcie Palikota do Jasła!!!
Odpowiedz
0
@ Genowefa Pigwa
dnia 24.09.2011, 02:58 · Zgłoś
A który to łon bo nie znom a sie mi zdaje co sie na polityce znom dosyc dobrze ?
Odpowiedz
20
@ Raven
dnia 23.09.2011, 19:14 · Zgłoś
Było by bardzo fajnie.Żeby to tylko obietnice nie były jak to zwykle bywa...
Odpowiedz
7
@ Vinkiel
dnia 23.09.2011, 20:53 · Zgłoś
Taka scieme słyzałem juz kiedyś ... chyba za kadencji pana Kachlika ... ile to juz lat ? Inna sprawa ze czesc ludzi pewno juz tam nie bedzie handlowac bo pewnie beda oplaty . taka sytuacja jest w wielu miastach . W stolicy zniknelo duzo handlujacych warzywami , jajkami itp. od kiedy spedzono ich do hal i zadaszonych miejsc , ludzie którzy sobie dorabiaja ( np. okoliczny rolnik ) nie bedzie placił , co innego ci którzy zajmuja sie tym zawodowo .
Odpowiedz
41
@ Optymista
dnia 23.09.2011, 18:50 · Zgłoś
Potrzebna inwestycja.Powodzenia w realizacji.
Odpowiedz
3
@ Jaslanin
dnia 23.09.2011, 21:04 · Zgłoś
Ale gdzie to ma być ? jak na obecnym miejscu to plac straci swój urok i charakter , przesłoni kamieniczki . Zreszta i tak jasielski rynek stracił od kiedy wygoniono handlujących z uliczek , bylo tam wszysko , ciuchy z zachodu i Turcji , płyty ksiązki , prawdziwy pchli targ , teraz wszystko plastikowe z Chin , eh fajne to były czasy , kto dzis pamięta studnie przed brama cmentarną obwieszona towarem :)
Odpowiedz
2
@ Genowefa Pigwa
dnia 24.09.2011, 02:55 · Zgłoś
Ano piknie kiedysi było , pamientom jak i krówke i konia my , znaczy z moim Mientkiem tam kupiły , bo młode pewnie nie pamientajo ze tam i taki rynek był , oj co tam nie było na tym rynecku swiecidełka kolorowe , gwarno , muzykanty grały az sie milo [...] robiło , no i piontek to był piontek nie tak jak dzisiok co handel w kozdy dzień , wtedy to było swiento , a jak my do dom wracali to sie chłopy po drodze łopili i juz dopiero na wieczór sobotni se dali spokój .
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.