Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zielony rynek to klapa?

140

Inwestycja za ponad 1, 5 mln złotych to dla handlujących na zielonym rynku bubel i strata pieniędzy. Twierdzą, że nikt się z nimi nie konsultował w sprawie budowy ani nie zapytał ich o zdanie. Nie wyobrażają sobie pracy na nowym obiekcie, który nie jest w całości zadaszony. - Wszystko jest zrobione nie wiadomo pod kogo, na pewno nie dla nas handlowców - mówi oburzona pani Maria.

Z inwestycji, z której cieszył się a zarazem wychwalał Urząd Miasta w Jaśle handlowcy są mocno rozczarowani. Końcem kwietnia sprzedawcy mieli przejść z parkingu przy kościele farnym na nowy zielony rynek. Teraz mówi się, że przejdą w czerwcu, a chodzą słuchy, że dopiero we wrześniu.

Pracownicy rynku nie wyobrażają sobie pracować na nowym obiekcie. Jego część ma być zadaszona, reszta będzie znajdować się pod parasolami, co nie napawa przyszłych użytkowników optymizmem. „Głównym założeniem projektu jest poprawienie funkcjonalności placu zarówno dla klientów jaki i tych, dla których „targowica” jest miejscem pracy” - informował wówczas urząd. Pracownicy rynku jednak uważają inaczej.

- Nikt z nami nie rozmawiał ani o dachu, żeby dla nas było wygodnie ani o stołach. Sami sobie decydują bez naszej wiedzy. Dobrze, że będzie zadaszone, ale dlaczego połowa? - pyta pani Magda pracująca na rynku. Jak tłumaczy to urząd? - Zadaszenie całości placu było rozważane, jednak realny do pozyskania budżet przedsięwzięcia pozwalał na trwałe pokrycie ok. 60 proc. przewidywanej powierzchni handlowej – tłumaczy zastępca burmistrza Antoni Pikul.

Rynek jak amfiteatr

Od kiedy sprzedawcy handlują na parkingu ponoszą ogromne straty. Ruch jak sądzą zmniejszył się o połowę, już nie mówiąc, że przed dniem Wszystkich Świętych nie pozwolono im na handel na starym rynku, tylko kazano się przenieść w inne miejsce. Wykonawca bowiem miał wejść na teren budowy. Przez to niektórzy handlarze sprzedali w ciągu jednego dnia na płycie rynku jedynie 16 chryzantem uznając to za prawdziwą porażkę.

- Nowa targowica jest bardzo wysoka. To nie spełnia naszych wymagań, bo wszystkie jarzyny, owoce, kwiaty powinny być zabezpieczone przed słońcem. Zamiast zrobić cały dach to jest połowa a nasza część zostanie pod parasolem. Nie wiem jak to będzie – zaznacza poirytowana Maria Śmietana pracująca na rynku od ponad 20 lat. - Oprócz tego będą mniejsze stoliki. W ogóle jest nieprzemyślane, poszły takie pieniądze na budowę tego, a zrobili sobie jak amfiteatr – dodaje.

„Nie jesteśmy zadowoleni”

Handlowcy się burzą bo twierdzą, że pomimo pomysłu i budowy nowego rynku nie będzie on spełniał swojej roli. Dlaczego? Dach zbyt wysoki niechroniący kompletnie przed deszczem czy silnym wiatrem, wykonany jedynie do połowy. W przypadku słonecznych dni uważają, że będą omdlewać kwiaty i psuć się zarówno warzywa jak również owoce.

- Prosiliśmy burmistrza, żeby przyszedł do nas, porozmawiał, zobaczył. Nie wiem czy się boi? Nikt nie bierze nas pod uwagę – dodaje pani Maria. Jednak wiceburmistrz Antoni Pikul uważa, że rozmowy z handlowcami były prowadzone na etapie przedprojektowym. - Uwzględniono wszystkie te sugestie, które mogły być zrealizowane – zaznacza.

Sprzedawcy kwiatów zaś nie wiedzą w jaki sposób powieszą kwiaty na parasolu. Jeśli nawet chcieliby rozłożyć swoje plandeki to otrzymali informację, że w takim wypadku nie zostaną im wynajęte miejsca. - Jesteśmy już troszkę zastraszani. Poszliśmy z delegacją do burmistrza i powiedzieliśmy, że to jest bubel. Nie jesteśmy w ogóle z tego zadowoleni – podkreśla kolejny sprzedawca.

- Teraz sami sobie robiliśmy daszki, także sadzonki były pod dachami, a później jak dostaniemy parasol przy pogodzie to się skryjemy, ale wszystko będzie mdlało, a my przy deszczu będziemy mokli. Wszystkie paczki będą naładowane, ale wodą. Nikt nie pomyślał, żeby to zrobić na obydwie strony, bo parasol dla nas to jest niczym. Nie możemy sobie zrobić swoich dachów. Dla nas nie jest to pozytywna inwestycja – zaznacza Wanda Nowak, sprzedawca kwiatów.

Kiedy sprzedawcy rozpoczną pracę na nowym zielonym rynku? - Ze względu na warunki atmosferyczne, które uniemożliwiają ułożenie posadzki żywicznej na płycie betonowej, zakończenie inwestycji najprawdopodobniej nastąpi w czerwcu – poinformowała Agata Koba, rzecznik prasowym UM w Jaśle.

Ilona Czarnecka

ilona.czarnecka@jaslo4u.pl

Napisany dnia: 07.06.2013, 11:54 , Tagi: UM Jasło, Jasło, Andrzej Czernecki
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ meteo
dnia 07.06.2013, 12:02
Ocena
komentarza:
61
To było oczywiste , juz za poprzedniej kadencji pana burmistrza kiedy handlujący nie chcieli tej inwestycji . Widac przepchnięto ją teraz , pytanie dla kogo bo za czyje to oczywiste .
Moim skromnym zdaniem mozna to było zrobić tak zeby nie psuć architektonicznego wyglądu rynku , nizsze zadasznie .
@ muchozol
dnia 07.06.2013, 12:05
Ocena
komentarza:
126
No to doczekalismy naszego małego Narodowego w Jasle - dach jest a za kołnierz kapie .
@ zzz
dnia 07.06.2013, 20:42
Ocena
komentarza:
32
Sama nieraz przechodząc zastanawiałam się co to za dach będzie,mimo że nie mam nic wspólnego z handlem to od razu zauważyłam że jest za wysoki i na dodatek tylko na połowie? czyli co będą miejsca dla lepszych i gorszych.Tyle pieniędzy poszło tylko na co? co to niby ma być???
@ waz
dnia 08.06.2013, 06:47
Ocena
komentarza:
38
po co wybieraliście drugi raz tego samego gościa, który już podczas pierwszej kadencji NIC NIE ROBIŁ DLA MIASTA ???
@ PO-PiS
dnia 10.06.2013, 06:29
Ocena
komentarza:
7
<Jaki pan taki kram>
@ jaślanka
dnia 10.06.2013, 09:59
Ocena
komentarza:
-7
Gdyby preferować takie stanowisko, nadal wszyscy siedzielibyśmy na drzewach.To smutne,że środowisko jaślan tak bardzo jest krytyczne wobec każdej nowej inicjatywy. Czy wszyscy są ekspertami od wszystkiego? Pamiętam,ile złego było powiedzianena temat rynku. A teraz mnóstwo ludzi siedzi tam w ogródkach, wreszcie to miejsce żyje. Glorietka też była krytykowana, a teraz inne miasta nam jej zazdroszcza. i tak można by długo. Więcej optymizmu.
@ flustranci
dnia 10.06.2013, 09:59
Ocena
komentarza:
5
pani Maria potrafi tylko narzekać i sapać wreszcie będzie wyglądał jak rynek nie jak rumunowo !!!
@ z górki
dnia 07.06.2013, 12:07
Ocena
komentarza:
11
to chyba dopiero połowa dachu? czy nie?
@ River
dnia 07.06.2013, 12:09
Ocena
komentarza:
-97
Co by nie zrobić w tym zaścianie - to źle! Lepiej wyglądały te obleśne budy?! A propos: Handlarze myjcie się przed wyjściem na jarmark bo masakrycznie od niektórych Was capi przetlałymi majtkami i odorem spod pach...
@ meteo
dnia 07.06.2013, 12:14
Ocena
komentarza:
62
Moze inaczej , nie co by sie zrobiło to żle tylko zawsze mozna zrobic tak by było najlepiej , a skoro to była inwestycja dla handlujacych to powinno sie zaczac od rozmowy z nimi . czy to takie trudne zebrac tych ludzi przyprowadzic im architekta i wykonawce zeby sobie omowili szczegóły i wtedy dopiero zabierac sie za kreslenie ? Przeciez to normalna procedura na swiecie . Wyobrazasz sobie budowe domu bez ogladniecia projektu ?
@ River
dnia 07.06.2013, 12:17
Ocena
komentarza:
-60
Podobno było z nimi uzgadniane. A jeżeli nie, to przecież była podawana do publicznej wiadomości wizualizacja obiektu. Tępota nie wiedziała, że takie pretensje wnosi się przed?
@ meteo
dnia 07.06.2013, 12:28
Ocena
komentarza:
52
Nazywajac kogokolwiek "tepota" pokazujesz ze brak Ci argumentów . Piszesz podobno więc nie wiemy czy konsultowano . Jesli mamy dyskutowac to potrzeba konkretów a nie ulicznych plotek .
@ River
dnia 07.06.2013, 12:56
Ocena
komentarza:
-42
Przecież nikt nikogo nie zmusza do handlowania na tym placu. Jak mogę nazwać inaczej, bardziej delikatnie, niż tak jak to piszesz "tepota"/zobacz do słownika pisownię/ jeżeli nie potrafi handlarz zadbać o swój interes. Zobaczyć jak będzie wyglądał obiekt. Konkretem jest to - że nawet na tym portalu była pokazana wizualizacja. Całe te dywagacje to są uliczne dywagacje niepoparte żadnymi paragrafami.
@ meteo
dnia 07.06.2013, 13:17
Ocena
komentarza:
33
Skoro nikt nie bedzie tam handlował to po co to wszystko ?
Chyba nie warto z Toba rozmawiac , widze ze juz zaczynasz kolejne wycieczki zamiast rozmowa w temacie .
PS. Co do pisowni słowa "tepota" - cos chyba Ci sie pomyliło i probujesz uciekac w dywagacje ortograficzne .
@ koko
dnia 08.06.2013, 12:46
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ pikor
dnia 08.06.2013, 22:40
Ocena
komentarza:
4
proponuję może jakiś ogólny bunt, protest i po prostu wejść na schody do UM rozłożyć kramy i tam sprzedawać, to żadna różnica czy nowy rynek czy schody do UM... kpina i tyle!
@ jack
dnia 10.06.2013, 11:59
Ocena
komentarza:
-1
Ja uważam River, że jak ci śmierdzi to nie wąchaj. Oddychaj ustami. Ja nikogo nie zmuszam, żeby chodził po rynku i wąchał jak komu z pod pachy pachnie. A jak ktoś nosi zetlałe majtki to jego sprawa. Nic mi do tego.
@ moko
dnia 07.06.2013, 12:13
Ocena
komentarza:
-26
przeciez to miejsce powinno zaostac sprzedane prywatnemu przedsiebiorcy ktory wiedzial by co zrobic z tym terenem,a tak za milion z kawalkiem miasto wybudowalo cos z czego nikt nie jest zadowolony.czyli podwujnie stracilismy jako mieszkancy.1 to ze nie sprzedano terenu za ktory mozna by bylo wziasc ok miliona zlotych i 2.miasto wtopilo pieniadze ktore mogly isc na inny cel.wniosek???do panstwa nalezy drodzy podatnicy
@ pewnie
dnia 07.06.2013, 12:38
Ocena
komentarza:
12
jasne, plac miejski sprzedać :p jeszcze nie wiadomo czy to coś będzie funkcjonalne, ale wiadomo na pewno, że handlujący zrobią wszystko, żeby odtworzyć dawny bangladesz
@ x
dnia 07.06.2013, 18:05
Ocena
komentarza:
5
A zastanowiłeś się ile miejsc pracy by było (i pewnie i tak będzie) zlikwidowane realizując Twój pomysł sprzedaży najlepiej jeszcze jednemu hipermarketowi?
I druga sprawa. Ci co tam handlują też płacą podatki, więc część kasy tam wydanej to ich krwawica.
Trzecia sprawa "miasto wtopilo pieniadze ktore mogly isc na inny cel.wniosek." Pytam jaki ten cel. Czy chodzi o zbędne paplanie nad nowymi koncepcjami w latach odległych - Krosno, Rzeszów itp.
"do panstwa nalezy drodzy podatnicy"- własnie i tu jest problem. Nic do podatników nie należy i nic z tym na razie zrobić nie mogą. Wszystko należy do Państwa.
@ Jaślak z dziada pradziada.
dnia 07.06.2013, 12:13
Ocena
komentarza:
61
Nowy rynek zielony to całkowita porażka i niezłe pranie pieniędzy, za ten bubel ktoś powinien wylecieć.
@ zas
dnia 07.06.2013, 20:50
Ocena
komentarza:
13
Co to w ogóle ma być?? gdzie zadaszenie po drugiej stronie,co pieniążków zabrakło?przecież za te kase można by było dom wybudować.
@ ...
dnia 07.06.2013, 12:17
Ocena
komentarza:
-23
Inwestycja jeszcze nie zakończona a handlującym już nie pasuje. Nawet moje małe dziecko nie chciało chodzić na zielony rynek, bo wyglądało przerażająco, woda kapała za kołnierz i wszędzie leżały porozwalane resztki warzyw i owoców. Taka była wizytówka!!!
Czy, że teraz będzie schludnie i czysto to źle?
@ Jureczek
dnia 07.06.2013, 18:12
Ocena
komentarza:
16
Nawet moje dziecko wie ,że ta inwestycja nie poprawia warunków dla handlujących i kupujących, wie, że dalej woda będzie kapała za kołnierz ,wie również ,że jak będzie wiatr, resztki owoców i warzyw mogą zostać porwane, przez co wszystko wkoło się zaśmieca.Wie ,że jak zawieje to przyniesie śmieci nawet z innych miejsc.Jest przekonane ,że dalej będzie zimno..Nie jestem handlowcem, tylko klientem i zgadzam się w pełni z moim dzieckiem a nie z Twoim.Dalej będzie brudno bo nic jeszcze nie zrobiono by im pomóc.Współczuje i życzę lepszej konkurencyjności, w walce o klienta np z Biedronką.
@ buła
dnia 07.06.2013, 12:22
Ocena
komentarza:
69
Wygląda to na dworzec autobusowy a nie na zielony rynek. Dach za wysoko, odwrócony na południe tak , że ani przed słońcem ani przed deszczem nie ochroni. Ale najważniejsze , że Ci co chcieli kasę wzięli
@ w
dnia 07.06.2013, 12:54
Ocena
komentarza:
29
Racja, bedzie zawiewalo od pludniowej strony wiatrem i deszczem. Dach za wysoki i pochylony odwrotnie a w zimie wogule sie nie sprawdzi.
@ VB
dnia 07.06.2013, 17:41
Ocena
komentarza:
24
u nas kasiorę trzepią tylko architekci za kolejne niezrealizowane lub popaprane projekty ...zleca się robotę za ciężkie pieniądze a potem w kosz ...przykład? ...SP 1 ,PM 3 , PSEUDO STREFA ekonomiczna ,MDK ...i nawet nie chce mi się pisać bo mnie krew zalewa!!! a władza nikogo się nie pyta bo najmądrzejsza jest i każda kolejna coraz mędrsza ...za NASZĄ KASĘ
@ wziątka
dnia 07.06.2013, 18:44
Ocena
komentarza:
17
Wzięli rzeczywiście niektórzy kasę czyli podwójną wypłatę za niewiele wartą robotę. Przyszły takie czasy, że można płacić podwójnie - przynajmniej niektórym. Pozostali frajerzy niech zasuwają za kieszonkowe. Jaki pan - taki kram. Jakie miasto taki rynek. Powinno być jaka płaca taka praca , a tu jest odwrotnie im większa płaca tym mniejszy efekt.
@ ppp
dnia 10.06.2013, 00:43
Ocena
komentarza:
-1
do W - sprawdź jak się pisze Twoje wogule
@ he, he
dnia 07.06.2013, 12:40
Ocena
komentarza:
-15
artykuł jest napisany tak piękną polszczyzną, że porównać go można tylko do dawnego wyglądu rynku
@ do hehe
dnia 07.06.2013, 13:48
Ocena
komentarza:
16
Właśnie, że jest bardzo dobrze napisany, ale Tobie treść nie pasuje, więc próbujesz obrazić autora tekstu.
@ aga
dnia 07.06.2013, 12:42
Ocena
komentarza:
30
powstał amfiteatr a nie stoiska na zielony rynek
@ bezrobotny
dnia 07.06.2013, 12:46
Ocena
komentarza:
-9
będą puste chale na byłych płytach wiórowych,należało tam ulokować handlarzy a nie trwonić publiczny grosz na zbędna inwestycje.
@ x
dnia 07.06.2013, 18:09
Ocena
komentarza:
2
Coś mi się zdaje że płyty wiórowe są już niemieckie. Mylę się?
@ kaja
dnia 07.06.2013, 12:50
Ocena
komentarza:
9
tak to jest w naszym miescie JAŚLE wszystko tylko obiecują a nic dobrego nie zrobia tylko popartacza i stwierdza ze jest gotowe do użytku, wstarzeczki przetna i gotowe.a co dalej to juz kłopot zostanie w recach sprzedajacych.
@ Laura Diaz
dnia 07.06.2013, 12:57
Ocena
komentarza:
18
Ostatnio wdałam się w rozmowę z pewnym panem, od którego kupowałam kwiaty na rynku, i niestety jest tak jak pisze w artykule:( Ten dach to faktycznie się nadaje, ale na hangar dla samolotów transportowych, a nie targowisko... Czyli jak zwykle w Jaśle - ogólne dziadostwo.
@ Kleryk
dnia 07.06.2013, 12:59
Ocena
komentarza:
-22
Ludziom to nigdy się nie dogodzi... jak im nie pasuje to niech nie handlują i koniec.. zawsze jakieś problemy sobie wynajdą..
@ do Kleryk
dnia 07.06.2013, 13:50
Ocena
komentarza:
30
Nie rozumiesz człowieku, że to jest ich praca, ich życie, ich utrzymanie rodzin ?!
@ Kleryk
dnia 08.06.2013, 09:32
Ocena
komentarza:
-2
Dobrze rozumiem.. ale maja lepsze warunki.. ale im jak zwykle źle, źle i źle.. mogli zainwestować 1,5 miliona i wybudować zgodnie z ich zachciankami..
@ olo
dnia 09.06.2013, 20:13
Ocena
komentarza:
2
ten dach powinien byc pokryty poliweglanem i koszty bylyby o polowe mniejsze
@ AP
dnia 07.06.2013, 13:01
Ocena
komentarza:
3
Dostają w prezencie gratis od miasta lokum warte 1,5 miliona i jeszcze narzekają.
Jeszcze ani razu nie dostałam paragonu od żadnej handlującej osoby na rynku,
tylko zawsze kasa do kieszeni i zapraszam ponownie. Ile te osoby wpłacają podatków do urzędu skarbowego w Jaśle? Czy za cały rok tyle co inni za kilka dni?
@ Jacek
dnia 07.06.2013, 14:38
Ocena
komentarza:
16
Jaki gratis od miasta Jasła to jest wszystkich podatników wydatek ,tylko bez ich konsultacji gdyż nasi Włodarze uważają ,że zwykłych podatników nie będą o zdanie pytać
@ flustranci
dnia 10.06.2013, 10:11
Ocena
komentarza:
0
to środki zewnętrzne
@ stach
dnia 07.06.2013, 13:52
Ocena
komentarza:
12
Tak więc to co miało wynieść obecną władz na piedestał, staje się przysłowiowym gwoździem do trumny.
@ jezynka:)
dnia 07.06.2013, 14:03
Ocena
komentarza:
15
Paragony paragonami ,ale może by i sanepid czasem się przydał?
@ KNP
dnia 07.06.2013, 14:10
Ocena
komentarza:
0
Wiadomo jak się urzędnicy biorą za uszczęśliwianie ludu to tak się kończy. Sami wydają nie swoje pieniądze to im ryba czy jest dach czy go nie ma. Kiedy do Was ludzie dotrze, że taki plac powinien być prywatny i zarządzany przez osobę prywatną (albo przez kilku właścicieli) którzy lepiej go utrzymają niż ta banda 'dobrodziejów' ?
@ obserwator
dnia 07.06.2013, 14:20
Ocena
komentarza:
-8
[...] ich z tego parkingu koło starego cmentarza za farom bo kierowcy nie majom gdzie stajać autami do warszawy nas nie zaprosili na marsz to z jarosławem niech sie wypchajom
@ Nie Jaślanin
dnia 07.06.2013, 14:51
Ocena
komentarza:
1
Sprawa przycichnie i za 20 lat każy będzie chwalił, że chociaż takie było
@ elf
dnia 07.06.2013, 15:13
Ocena
komentarza:
11
Władza obiecywała fajną halę targową a to to wygląda jak zadaszenie sceny. Przecież sprzedających i kupujących jest dużo i wszyscy nie zmieszczą sie pod tym daszkiem. Jeden bubel już jest - to te stare wiaty drewniane na jednym placu teraz kolejny dziwoląg ...
@ Jaślanka
dnia 07.06.2013, 15:33
Ocena
komentarza:
3
Wszystko rozumiem, te pretensje, żale do władz za źle wykonaną pracę. Zgadzam się, że dach powinien być inaczej wykonany i pokrywać całą część placu, ale z drugiej strony uważam, że to wszystko jest nie fair. Dlaczego Ci wszyscy handlujący dostają taki plac do handlu za free, na dodatek nie wystawiają paragonów i płacą nieduże pieniądze za wynajęcie placu. Mam własny sklep, czynsz płacę ogromny i uważam, że chociaż kasy fiskalne im się należą!
@ aSKA
dnia 07.06.2013, 16:33
Ocena
komentarza:
12
Pod tych dachem te kasy fiskalne by zamokły przy pierwszym lepszym letnim deszczyku :P
@ xxx
dnia 07.06.2013, 16:36
Ocena
komentarza:
24
Z tego co wiem są jeszcze wolne miejsca . Masz wybór , zrezygnuj ze sklepu , stań na placu ... będziesz miała wszystko za "free" , świeże powietrze , deszczyk , śnieg, mróz... co tylko chcesz... a teraz będą naprawdę luksusy , ponoć ma byc wc ... ale wstrzymaj sie tak z tydzień z oddawaniem lokalu , bo może się zdarzyc , że zatęsknisz jednak za tym wysokim czynszem i dachem nad głową ...

Co do tematu...
O 2 tyg. prosili na jesień ogrodnicy aby przesunąć inwestycje ... nie dało sie ...
a ze teraz mają 2 miesiące opóźnienia i do tego beznadziejnie zadaszony plac to pestka... czemu nikt nie moze zrozumieć , że taki urzędnik , który na chwile wyskoczy zza biurka , guzik wie o handlu na rynku , o warunkach tam panujacych , o tym co należy zrobic aby te warunki poprawić...
@ mark
dnia 07.06.2013, 15:34
Ocena
komentarza:
17
Zastanawiam się, jaką to mamy naszą władzą jasielską !
Takie zielone rynki powstają w całej Polsce: w Krośnie, Sanoku, Kołaczycach i wszędzie jest to zrobione tak by służyło sprzedającemu i kupującemu, a moim zdaniem w Jaśle robi się jakieś aksperymenty architektoniczne!
Czy to nie ma związku z tym, że burmistrz jest architektem i pracował wcześniej w biurze projektowym?
@ aSKA
dnia 07.06.2013, 16:31
Ocena
komentarza:
16
Jak zawsze mamy tu kontakt ze świetnym architektem który nie wiadomo co chciał osiagnąć! Przeciętny KOWALSKI z ulicy lepiej by to zaprojektował, a wystarczyłby jeden dach - zwykły dach nad całoscią płyty i sprawa byłaby z głowy.
Jak można było coś takiego zaprojektować no jak ??? Nie dziwie się tym osobą które miały lepszy dach posklejany z foli itd ale był i było lepiej niż teraz. A znając jasielskie władze wynajem 1 kącika pod tym jakże okazałym dachem a właściwie jego połówką to będzie trzeba zapłacić tysiące... ahhh te jasielkie władze:(
@ Ronin
dnia 07.06.2013, 16:58
Ocena
komentarza:
16
Jaką bzdurę opowiadacie że handel się zmniekjszył o połowę - nie jednokrotnie przekonałem się że w sklepach na mieście można o wiele taniej kupić te same produkty niż na targowisku. A jak ci się nowe warunki niepodobają - proszę bardzo masz wiele lokali wolnych na mieście wtym i w europie stoi 4 wolne. Na rynku handlują głównie handlarze kupujący towar na giełdach a nie rolnicy z lokalnych wiosek chcący sprzedać swoje własne wychodowane produkty.
@ x
dnia 07.06.2013, 18:23
Ocena
komentarza:
10
Nie ważne czy są to handlarze czy nie. Ważne czy to co mówią i sprzedają jest prawdą. Chińszczyzna sprzedawana jako produkt polski lub wołowina z dodatkiem koniny z marketu już mi się znudziły. Mam sprawdzoną jedną osobę na rynku i to co mi sprzedaje zawsze jest the best. Ogórki są po ukiszeniu ogórkami. Tak samo z innymi warzywkami. A cena może być nieco wyższa. Przecież kupuję produkt pełnowartościowy (i z całą pewnością Polski) a nie produkt, który zaczyna gnić już w magazynie.
@ do ixa
dnia 07.06.2013, 19:54
Ocena
komentarza:
7
tak tak ...jak w biedronie na rondzie była promocja pomidorków to goście na rynek tachali po 3 skrzynki na raz- 1 kg w biedronie 2.99 a na rynku 5.99 i w nawiasie ( pomidor polski)
@ mela
dnia 09.06.2013, 22:01
Ocena
komentarza:
2
jak Ci nie pasuje to kupuj w sklepie te nasycone chemią warzywka ktore po jednym dniu nie nadają sie do jedzenia ,bo widocznie pasują Ci promocje na ktore nabierają sie tacy inteligentni ...jak nie masz zielonego pojecia o handlu to się nie wysilaj na forum i nie obrazaj nikogo !!
@ Ronin
dnia 07.06.2013, 16:59
Ocena
komentarza:
-3
aSKA ty się chyba nie słyszysz...
@ Ronin
dnia 07.06.2013, 17:01
Ocena
komentarza:
-7
aSKA kasy fiskalne można kupić wodoodporne takie na sprzedaż na powietrzu skarbie - szukacie z [...] problemów każdy krytykuje władze ale nie robi nic by zmienić nie startuje w wyborach ze swoją wizją a co lepsze nawet większość krytykantów nawet nie chodzi do wyborów a winią wszystkich i wszystko tylko nie siebie
@ ja
dnia 07.06.2013, 17:09
Ocena
komentarza:
13
Projekt zadaszenia tragedia.To nowy dworzec PKS
@ 10
dnia 07.06.2013, 17:26
Ocena
komentarza:
5
hihihi,moze pekałes tam zrobić
@ xAxA
dnia 07.06.2013, 17:48
Ocena
komentarza:
2
Mnie sie podoba , ale myslelem ze bedzie na całosci dach . .
@ damian węc
dnia 07.06.2013, 18:13
Ocena
komentarza:
0
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ janek
dnia 07.06.2013, 18:22
Ocena
komentarza:
15
Ha Ha !!!

To jakaś wiata na traktory czy kombajny bo wysoka ??
A handlujący chyba będą sprzedawać z wozów drabiniastych bo tam
nie ma żadnych stoisk handlowych.
Znowu kupcy będą robić daszki i ustawiać rożnego rodzaju stoliki.
Będzie jak dawniej .

Tylko te pieniądze wyrzucone w błoto.
Zresztą jak zawsze u nas w Jaśle !!!

Tylko kto wpadł na taki głupi pomysł??
@ gruby
dnia 07.06.2013, 18:30
Ocena
komentarza:
8
projektanta za j..a powiesić na tym dachu gdzie reszta kasy poszła na premie
@ korwin
dnia 07.06.2013, 18:46
Ocena
komentarza:
3
Projektant nie ma jaj!
@ aro5
dnia 07.06.2013, 18:59
Ocena
komentarza:
4
ruch sie zmnijszyl nie tylo na zielonym rynu ale w kazdej branzy do polski dotarl kryzys
@ parafianin
dnia 07.06.2013, 19:02
Ocena
komentarza:
5
handlarze dostali obietnice ze beda mieli lepsze miejsce pracy płacą podatki jak reszta projektat zas to chyba cymbał i myslał ze ludzie beda to jego [...] wychwalac zas kasa na ten projekt była dosc dobrym argumentem ze mozna by było cos porzadnie zrobic miejsca pracy staze itd a nie ten smieszny rynek ktory juz w krosnie sie zniego smieją bo naprawde to wyglada nawiate i to pod traktor
@ fuj
dnia 07.06.2013, 19:12
Ocena
komentarza:
2
Większość to brudasy, nie producenci. sprzedają po wygórowanych cenach.
@ ser
dnia 07.06.2013, 20:34
Ocena
komentarza:
1
Dokładnie ja tam nic nie kupuję i żyję. W agro markecie sa takie warzywa i owoce że te z rynku niech się chowają. W mpmie to samo. A ceny podobne.
@ qwerty
dnia 07.06.2013, 20:01
Ocena
komentarza:
2
[komentarz nie na temat.]
@ jaślanin
dnia 07.06.2013, 20:02
Ocena
komentarza:
2
Uważam że obydwaj panowie burmistrzowie powinni trochę pomyśleć o miejscach pracy a nie wydawaniu pieniędzy na [...] lub targowisko na którym za niedługo nie będzie miał kto kupować, bo ludzie nie mają pracy !!!
@ jula
dnia 07.06.2013, 20:25
Ocena
komentarza:
3
Nic uczciwego nie potrafią zrobić w tym całym Jaśle. Jak tak dalej pójdzie to naprawdę nic tu nie będzie, nawet ludzi. Bo jak niby tu mamy przeżyć??? Z czego??? Dajcie ludziom pracę,a nie marnujcie pieniędzy na wasze widzimisie!!! co to ma być ten kawałek dachu na zielonym rynku? :/
@ Ja
dnia 07.06.2013, 20:29
Ocena
komentarza:
12
Zadaszenie bylo potrzebne ,ale za ktos nie umie uzywac glowy ,to inna sprawa.A tak w ogole to chyba chodzilo o to zeby ktos mogl dobrze zarobic.Teraz kochani to zamiast beczeciec baranim glosem,trzeba zwolac zebranie I poprosic inwestora o rozliczenie sie z kazdej zlotowki wydanej na daszek.Jako podatnicy macie do tego prawo,zapewniam was.A najlepiej jak caly kosztorys znajdzie sie do wgladu na stronie Urzedu Miejskiego w Jasle.No I trzeba miec kumatego co wszystko dobrze sprawdzi I przweliczy.Pozdrawiam.
@ BLA
dnia 07.06.2013, 21:00
Ocena
komentarza:
3
Tak to jest z taką przestrzenią ni to publiczną ni handlową. A jakby przyjąć inny scenariusz i zamiast budować zadaszenie na stałe zainwestować w pojedyncze kramy? Przecież można ogłosić konkurs architektoniczny na turbo wypasiony kram, którego koszt budowy nie przekracza 10 000zł.
Dać dużą nagrodę, żeby skusić pomysłowych designerów, a w komisji posadzić sklepikarzy i jednego urbanistę.
Myślę że mielibyśmy najciekawszy 'zielony rynek' w kraju. No i wydając 1/10 kasy na projekt mamy 9/10 na przygotowanie infrastruktury i dofinansowanie kramów. Plac zostaje placem, budy są eleganckie, tylko chodzić i kupować ;)
@ mieszkaniec
dnia 07.06.2013, 21:06
Ocena
komentarza:
0
Czytam te wszystkie wpisy i zastanawiam się kto je pisze. Czemu jest tyle pesymizmu oraz sarkazmu? Też jestem częstym klientem zielonego rynku i obserwowałem jak go budują. Na pewno jest kilka spraw które niepokoją w tej budowie ale są tez i dobre strony tej budowy
Po pierwsze krytyka wysokiego dachu jest śmieszna bo jak by dach był niski to przy upałach byłoby naprawdę gorąco. Dach jest ze szkła , które chyba załamuje promienie
bo sam byłem pod nim gdy temp.była wysoka i prażyło słońce i stałem z 15 minut i nie było żadnego prażenia jak to niektórzy piszą a sprzedający narzekają.
Po drugie nikt z piszących i narzekających nie wie jakie to będą parasole na wolnej przestrzeni , a może takie które przykryją całe stoły i będą wyglądać schludniej niż płachty zawieszone na stalażach , z których dawniej wylewała sie woda za kołnierz.A jeżeli nie to faktycznie malkontenci będą mieli rację.
Po trzeci mankamentem jest pochylenie płyty targowiska w kierunku cmentarza
co jak widziałem powoduje że po deszczu woda spływa pod zadaszenie.I to jest teraz
problem który mam nadzieję szybko rozwiążą.
Po czwarte mankamentem jest też postawienie budynku sanitarnego pod dachem przez co zostało mniej miejsca dla handlujących (i to jest moim skromnym zdaniem bubel architektoniczny). I to najbardziej dziwi. Bo przecież można było go postawić w innym miejscu płyty albo pod murem cmentarnym.
Pożyjemy - zobaczymy jak to będzie gdy nowy zielony rynek zostanie oddany do użytku. . Prawdopodobnie 15 czerwca...
@ Jaś > FASOLA
dnia 09.06.2013, 10:29
Ocena
komentarza:
2
to miało być oddane na 1 go maja ???
będzie miało >>>.piętro ???
a kiedy zostanie przecięta wstęga i >>>pokropione >>>tego dokładnie niewie nikt .
brawo !!!
@ ja
dnia 07.06.2013, 21:12
Ocena
komentarza:
8
A ja słyszałem jak kobitki mówiły, że ta wiata jest tak zrobiona, bo pod organizacje Dni Wina, ktre tu ponoć mają się odbywać.
A podłoże żywiczne to po jakiego? To zwykły asfalt nie lepszy? Czy tu ktoś komuś nie daje ciężkiej kasy za badziewie?
Ale kogo żeście wybrali, to go macie! Gdzie są teraz ci naganiacze co go tak wychwalali ?!
Przecież był już wcześniej 10 lat i co ? Nie wiedzieliście, że NIC?!
@ robaczywy rudy rydz
dnia 07.06.2013, 21:27
Ocena
komentarza:
-4
Burmistrzu!? Od jutra nic nie robimy, tylko się modlimy!!! Żeby szybciej zgnić pod dziurawymi plandekami, żeby była melina w parku linowym, żeby były zarośla i nieużytki po wyrobisku cegielnianym, żeby nie było ładnego basenu otwartego, żeby była śmierdząca hala sportowa, żeby były dziurawe ulice i chodniki, żeby nie było parku, w ogóle żeby nic nie było, no chyba, że z dwa nowe kościoły?! Tylko debile nie biorą gotówki z zewnątrz, żeby cokolwiek poprawić, wybudować wyremontować. Wszyscy komentujący na nie to po prostu nieudacznicy i politykierzy. Wystarczy wejść do sklepów, gdzie jest czyściutko i taniutko i świerzutko np. Biedronka, MPM, Lidl, Carfur itd. Poziom świadomości jasielskich handlarzo-komentatorów osięga poziom zgniłego ziemniaka. Ale oni podobno jadą trwać do JAROSŁAWIA?
@ RYNEK
dnia 07.06.2013, 21:53
Ocena
komentarza:
4
A mnie się ten zielony rynek bardzo podoba.
Jak komuś nie pasuje to fora z dwora, i na wieś lub na balkon.
Stary rynek był cudowny szczególnie ten ze starych czasów z krowami i świniami i błotem po kolana.
Najlepiej to nic nie robić i na innych
nagadywać ,bo co by nie zrobił to i tak żle,jesteście żenującymi ludzikami bez życia i pomysłu na życie. Jednym słowem to wstyd i poruta.
@ ona
dnia 07.06.2013, 22:26
Ocena
komentarza:
5
To wygląda tak, jakby kiedyś pomysł był w całości, ale gdzieś po drodze pieniążki poginęły i zrobiono tylko połowę...
A tak nawiasem mówiąc, jakiego gospodarza żeście sobie wybrali, takiego go macie :p
@ aaa
dnia 07.06.2013, 22:42
Ocena
komentarza:
-5
a reszte parkingu bedzie hehehaahha
@ jacek
dnia 07.06.2013, 23:11
Ocena
komentarza:
-2
zostało troche szyb z narodowego to wepchali do jasła
@ jacek
dnia 07.06.2013, 23:12
Ocena
komentarza:
-3
tylko tam szyby były jako okna a tu zrobili z tego dach
@ CENTUŚ
dnia 07.06.2013, 23:16
Ocena
komentarza:
9
A ja kupuję w EUROMARKECIE i jestem zadowolona
Tanie i ładne owoce i warzywa,miła obsługa i mam paragon więc wiem że właściciel płaci podatki do Jasła.
A wy jak chcecie to chodzcie na zkupy do biedronki czy kauflanbdu czy innych tam sieciówek które są zwolnione z płacenia podatków lub podatki odprowadzaja do swoich miast t.j. warszawka,poznań itd.
Ale zawsze możecie iść na zielony rynek gdzie handlarze nie dbają o nic tylko o swoją kasę
Nigdy nie widziałam na zielonym rynku sanepidu(widzialoam robią zakupy),pipu ,pihu,urzędu skarbowego(gdzie mają kasy fiskalne?)-skoro stać ich na trzy samochody i niezły domek?
Rzodkiewkę czy sałatę polewają wodą z cmentarza czy to jest normalne?
Pozdrawiam i życzę smacznego i zdrowego jedzenia.(zdrowia)
@ Sven
dnia 07.06.2013, 23:26
Ocena
komentarza:
9
bardzo ładnie wygląda podziękujcie za pozytywną incjatywę wobec was.
@ Sven
dnia 07.06.2013, 23:30
Ocena
komentarza:
10
Ktoś tu dobrze sprawiedliwie pisze,że wszystko źle w majestacie dziadostwa,które było do tej pory WIEM komu to nie pasuje : brudasom i bałaganiarzom.
@ SZLACHCIC
dnia 08.06.2013, 07:57
Ocena
komentarza:
-2
Jakie miasto Taki rynek :)))
@ sprzedawca
dnia 08.06.2013, 08:11
Ocena
komentarza:
7
Normalni gospodarze pozostawiają swoje miejsce pracy czyste. Popatrzcie, co pozostawiaja po sobie straganiarze. Tylko niechluje nie potrzebują dachu nad głową, kibla, wody etc... Lepiej to wyburzyć, a niech idą na targ pod most.
@ producent pieczarek
dnia 08.06.2013, 09:02
Ocena
komentarza:
10
ocho..ktoś nadepną mafii straganiarskiej na ogon i wściekła pogryzłaby jakby mogła,rynek powinien byc dla nas poroducentów,a nie kilkunastu handlowców ,którzy na giełdzie kupują towar.Zrobili sobie sklepy na miejskim placu i nikogo nie chcą wpuścic.Ja tam z przyjemnością będę handlował-na czystym placu.
@ pudzian
dnia 08.06.2013, 11:30
Ocena
komentarza:
3
tak wszyscy pitolicie sa dofinansowania z uni wiec wszyscy kradna robia inwestycje parki linowe itd a władza lokalna to nie patrzy czy to bedzie miało wyglad tylko ile mozna [...] .
@ ;D
dnia 08.06.2013, 13:07
Ocena
komentarza:
3
A Mnie się bardzo podoba!! rewelacja- piękny, europejski z klasą! i bardzo tanio!!!

żartowałem.
@ KAROL
dnia 08.06.2013, 14:21
Ocena
komentarza:
12
Nasz wielki wizjoner od zaklęcia Jasła w stolicę turystyki Polski,zrobił sobie wysokie zadaszenie,po to by było go widać,o nim słychać od morza do Tatr...Jedno pastwisko tydzień temu otworzył(ludzi było???-od cholery),a teraz dawkując napięcie otworzy na jesieni narodowe centrum sprzedaży warzyw i owoców wszelakich " Pod pól daszkiem " -zwane.. No,i ponad 6 mln się śmigło..Ciekawe czym nas nas Guru jeszcze uraczy przed ostatecznym rozstaniem się z urzędem,na co Jaślanie czekają jak słonecznego lata!!! Cóż pomyłka rzecz ludzka-naprawi się za rok,a może wcześniej??? Cierpliwości,a Jasło wkroczy na drogę normalności!
@ warto przemyśleć
dnia 08.06.2013, 16:00
Ocena
komentarza:
19
Wklejam ponieważ się zgadzam:"Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 Euro przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów,itd. Obejrzyj się wokoło!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.
@ ona
dnia 10.06.2013, 08:38
Ocena
komentarza:
-1
To bardzo dobry komentarz! Tylko, że tak jak piszesz. Polacy to najgłupszy i najmniej ambitny naród na świecie. I choć ta smutna prawda do nich dociera, to nie zrobią z tym nic. NIC!!!
@ keller
dnia 08.06.2013, 19:42
Ocena
komentarza:
6
najlepsze sa te targi techniki grzewczej- ŻYWEJ DUSZY tam nie ma ! kto w Jasle będzie oglądał technikę grzewczą gdy ludziską na opał nie mają a oni tergi organizują.Polska to jest jednak dziwny kraj.
@ Pepe
dnia 08.06.2013, 20:50
Ocena
komentarza:
-1
Ja sam zbudowałbym lepszy dach za mniej niż połowę kosztów i na cały plac.
@ XXX
dnia 08.06.2013, 21:54
Ocena
komentarza:
3
No cóż. Gorlicki Jarmark Pogórzański to nie jest.
@ pikor
dnia 08.06.2013, 22:30
Ocena
komentarza:
7
Czarnecki zrobił taki dach handlowcom jak jego żonka kiedyś zaprojektowała płyte rynku i jego ogolny wygląd... jednym słowem MASAKRA!
Jaja sobie robią i tyle, nie dośc że dach wysoki, nie chroni 100% przed deszczem to jeszcze szklany i wg mnie usmażą się pod nim stojąc tam większą część dnia...
w rezultacie i tak beda zakładac te kolorowe płachtodachy żeby zasłonić sie przed prażącym słońcem.
a gdzie niby ten parking o którym była mowa??? OŚMIESZENIE!!! jak zawsze i z prawie wszystkim!!!
@ keller
dnia 09.06.2013, 09:36
Ocena
komentarza:
2
Toż Ci piszą że szkło na pokryciu załamuje światło !!! i się nie usmażą . A w szklarni to masz plandekę na dachu ???
@ qwerty
dnia 08.06.2013, 22:39
Ocena
komentarza:
2
I każdy zapomniał dodać że dach jest opływowy a za tym idzie fakt że zalegający śnieg będzie zjeżdżał z niego...
@ AA
dnia 08.06.2013, 22:43
Ocena
komentarza:
-12
W Jasle to najlepiej nic nie robic tylko siedziec i krytykowac. Panie Burmistrzu widac ze niektorzy nie moga zniesc ze w miescie powstaje cos nowego ( Kwiatowa, park linowy, teraz rynek) i szaleja z wscieklosci. Robic swoje i nadal upiekszac miasto.
@ SA11
dnia 08.06.2013, 22:52
Ocena
komentarza:
-6
co wam nie pasuję jest normalny .
jak tacy mądży jesteście to zróbcie sobie sami !!!
@ qwerty
dnia 09.06.2013, 09:57
Ocena
komentarza:
5
"Zróbcie sobie sami!" - Tekst na poziomie gimbusa...
@ Gucio
dnia 08.06.2013, 23:17
Ocena
komentarza:
4
Ludzie a jak chodziliście i sprzedawaliście pod dziurawymi plandekami to dobrze było tak?
@ do @Gucio
dnia 09.06.2013, 12:55
Ocena
komentarza:
4
właśnie, że nie było dobrze
@ bhp
dnia 09.06.2013, 12:08
Ocena
komentarza:
7
Panie Pikul przestań Pan kręcić.Przecież projekt tego obiektu był robiony przez wybranych ludzi dla Wykonawcy P.Łaniewskiej,a pańskiej po[...]nej.Takimi inwestycjami,jak i wielu podobnym w Jaśle powinno się zająć Biuro Antykorupcyjne.
@ łaniewski
dnia 09.06.2013, 22:54
Ocena
komentarza:
-1
do bhp: jak chcesz rzetelnie porządnie donosić to sprawdź najpierw fakty , w tym nazwiska. Odstawiasz manianę na zasadzie: jedna baba drugiej babie, czyli tworzysz plotki. Nie ma w okolicy takiego architekta, - tki. Moja baba tego nie robiła, tylko z braku czasu - ma inne zajęcia i zainteresowania. Gdyby miała wolną chwilę to na pewno ulepiła by to inaczej, bardziej dla ludzi nie na pokaz.
@ jaslo
dnia 09.06.2013, 12:10
Ocena
komentarza:
2
wygląda jak dworzec autobusowy
@ gambler
dnia 09.06.2013, 15:15
Ocena
komentarza:
6
Każdy handlowiec chcący prowadzić działalnośc musi na własny koszt poszukać, wynająć, zaadaptować lokal do prowadzenia interesu a po jakimś czasie liczyć ewentualne zyski.W tym wypadku "handlowcy" z bazaru mają może nie doskonałe ale gotowe miejsce pracy. Widocznie bardziej odpowiadała im sprzedaż na brudnych połamanych ławkach, pod brudnymi podatrymi plandekami gdzie nieopodal pod murem cmentarnym załatwiali swoje potrzeby fizjologiczne. W każdym innym cywilizowanym państwie handel w takich warunkah sanitarnych byłby dawno zlikwidowany.
@ alfa
dnia 09.06.2013, 15:37
Ocena
komentarza:
6
Bo władzy się wydaje ,że przyjdą przetną wstęgę - ksiądz poświęci obiekt i będzie super!!! ale zostaje problem jak pracować w takich warunkach !
ktoś dobrze napisał wygląda to jak dworzec autobusowy ! na jakiego ... taki wysoki dach! nikt tam nie będzie dowoził towaru autobusem.
@ osiedlowy
dnia 09.06.2013, 19:12
Ocena
komentarza:
-10
zamiast na rynek to na Czarnych dać będą dobrze wykorzystane pieniądze w sytuacji kiedy Czarnym brakuje
@ alfa
dnia 10.06.2013, 01:15
Ocena
komentarza:
0
o jakich ci czarnych chodzi - o klub czy sukienki?
@ osiedlowy
dnia 12.06.2013, 17:51
Ocena
komentarza:
0
Po pierwsze jak się zwracasz do kogoś to się pisze z dużej litery Po drugie jesteś cwaniak w necie a piz** w świecie Strzałka
@ dodo
dnia 09.06.2013, 19:30
Ocena
komentarza:
-2
Ciebie osiedlowy chyba po...o.
@ hm
dnia 09.06.2013, 19:49
Ocena
komentarza:
3
Już teraz widać, że projektant nie wiedział, o co w tym wszystkim chodzi. Miał chyba wizję senną. A może zjadł za dużo jabłek z cukrem i drożdżami.
@ Aaa
dnia 09.06.2013, 20:19
Ocena
komentarza:
12
Totalny bubel w dalszym ciągu będą budowane daszki, zapory z folii i wygląd placu będzie jak dotychczas - jak cygańska wioska. Ktoś musiwreszcie odpowiedzieć za takie marnotrastwo i wielki bubel
@ llo
dnia 09.06.2013, 20:26
Ocena
komentarza:
4
Tak to jest jak władza myśli za ludzi którzy zajmują się sprzedażą. Oni oczywiście wiedzą lepiej. Polska to chory kraj!
@ jr
dnia 09.06.2013, 20:29
Ocena
komentarza:
1
Niech za jakiś czas zadaszą pozostałą część rynku gdy znajdą się pieniądze i już!
@ ktos
dnia 09.06.2013, 21:20
Ocena
komentarza:
5
zadaszenie zrobione pod dni wina bo za namiot na rynku placili 80000 tys
@ janek
dnia 09.06.2013, 21:25
Ocena
komentarza:
0
Ciekawi mnie fakt, dlaczego narzekających handlarzy nie sprawdzi Sanepid gdzie przetrzymują sprzedawane warzywa [pseudo-chłodnie typu zagrzybiałe garaże i stare budy po ostatniej powodzi].a co z ich rentami chorobowymi ,gdyż stać parę godzin w upale to wydaje mi się że trzeba być cholernie zdrowym,w związku z tym za co pobierają renty[niezdolni do pracy].W życiu nie kupię tam giełdowych nawozowych warzyw ,droższych niż w sklepach
@ koko
dnia 09.06.2013, 21:57
Ocena
komentarza:
-2
A po jaką cholerę kościoły są takie wysokie, i mają takie dachy, że nieba nie widać, a i autobusy i pociągi nawet nie mogą tam wjeżdżać? Kto projektował takie budowle, nie konsultowane z wiernymi. W zimie zimno jak diabli, a w lecie duszno i parno.
@ ppp
dnia 10.06.2013, 00:48
Ocena
komentarza:
-1
A co na to wszystko wszechwiedzący mędrzec i myśliciel Pis Man
@ alfa
dnia 10.06.2013, 01:17
Ocena
komentarza:
2
a te stragany na parkingu to jak wam się podobają?
@ zjadacz warzyw
dnia 10.06.2013, 10:11
Ocena
komentarza:
1
jaka klapa ?! jak się nie podoba to ... Nikt nikogo nie będzie zmuszał do "przebywania" w tym miejscu. Lepsze to niż te budy komunistyczne!!! Ogarnijcie się ludzie. Nie ma się też co dziwić - przykład fontanna na rynku za kolosalne pieniądze :)
@ ZDZIW
dnia 10.06.2013, 10:21
Ocena
komentarza:
3
ciekawe czemu mój komentarz usunęli ??? link do projektu był i sie zbył !!!
@ x
dnia 10.06.2013, 17:35
Ocena
komentarza:
3
Bo prawda w oczy kole. Nie tylko Twój usunęli.
@ kasa
dnia 10.06.2013, 16:37
Ocena
komentarza:
7
bardzo niepraktyczny dach! upał tam będzie jak w szklarni i nie ochroni przed deszczem i śniegiem, nie wspominając o tym że jest to tylko połowa dachu...!
@ Pan
dnia 10.06.2013, 20:02
Ocena
komentarza:
1
A może by Pan Burmistrz pomyślał o nowoczesnym, lepszym zadaszeniu na targowicy przy ulicy Mickiewicza bo tam by się przydało bardziej.
@ W.
dnia 10.06.2013, 20:35
Ocena
komentarza:
1
W tym naszym Jaśle to wszystko jest do [...],takie Krosno sto razy ładniejsze jak Jasło,sam rynek w krosnie robi wrazenie i jest bardzo przytulny:)a w Jaśle pusta płyta z boku pare drzew:\żenujące,nawet porzadnych barów nie ma,gdyby nie Sepiia i Legenda u wnuka to by nie bylo gdzie sobie siasc i milo spedzic czas,Ptaki jak [...]y tak dalej [...]a w parku,a to całe zadaszenie na zielonym rynku to tez porażka,dach powinien byc zdecydowanie nizej,tyle kasy wydajecie a nawet nie potraficie dobrze tego zrobic,tylko byle jak od[...] zeby tylko bylo,Masakra z wami:)
@ Brat Pitt
dnia 11.06.2013, 11:20
Ocena
komentarza:
2
Rynek w Krośnie jest przytulny? Z której strony? Jak można porównywać tę betonową pustynię do rynku jasielskiego? Gdyby nie parasole, to nie byłoby gdzie uciec przed słońcem. Śmieszą mnie takie teksty.
@ niedowierzajacy
dnia 11.06.2013, 14:24
Ocena
komentarza:
3
powiedzcie mi za co te 1.5 mln...?...
@ kasa
dnia 11.06.2013, 16:07
Ocena
komentarza:
3
1,5 mln to jest na papierze ...
@ eko
dnia 11.06.2013, 21:01
Ocena
komentarza:
2
ta budowla nie nadaje sie do handlu 1 zawysokia w czasie deszczu bedzie lalo zacinalo podczas sniegu zawieje wszystko na stolach i ludzi poza tym przeciagi zimno od gory grzeje od szkla projekt rzekomo byl po to by pomoc ludzio ulatwic prace i poprawic warunki bo jesli tak to nie zostal spelniony ani jeden punkt niech sobie ta projektantka stanie tam chwile w czasie deszczu to moze zrozumie co zrobila albo w sloncu zobaczymy ile wytrzyma na tym wygwizdowie marnowanie pieniedzy podatnikow ale czy nie bylo tam ani jednego madrego z urzedu miasta zeby sie sprzeciwic temu bublowi???
@ ops ops
dnia 12.06.2013, 19:22
Ocena
komentarza:
1
Jasło to JASŁO.. co więcej tu mówić
@ Teodora Pasikura
dnia 14.06.2013, 09:15
Ocena
komentarza:
0
A ja postawiłabym tam kościół. Taki porządny, z cegły, betonu, stali i koniecznie z kopułą złoconą szczerym złotem - taką za circa 40 milionów złotych. Zewnątrz i wewnątrz na ścianach drogie stiuki; na posadzkach marmurowych najdroższe dywany. Urządzilibyśmy tam sanktuarium wszystkich jasielskich świętych księży. Jest ich sporo. w podziemiach byłyby krypty, w nawach bocznych i w prezbiterium złocenia, drogie rzeźbione ołtarze i relikwie naszych zmarłych cudownych , świętych kapłanów. Za wstęp wycieczek zorganizowanych - opłata - 10 zł od łebka. A miasto Jasło zapłaci za ogrzewanie i oświetlenie naszej cudownej świątyni. Marzy mi się taka świątynia. Wolę kościół niż tam jakieś kramy ze szkła i drewna. Po co to komu? Bród, smród i ubóstwo. Taka świątynia to dopiero byłaby wizytówka miasta. Wycieczki przyjeżdżałyby do nas z całego świata. I pieniądz zostawałby w Jaśle. No ale Świętopietrze, składka na KUL i Uniwersytet Jana Pawła II musiałby zostać odprowadzona. Niech nasi księża i teolodzy się kształcą! A co - oni też pragną wiedzy jak maluczcy strawy duchowej. Ta strawa i ukojenie będzie nam dane w tej świątyni. To będzie taka Krynica Mądrości na rynku jasielskim. A nie kramy i śmieci.
@ Mieszkańcy
dnia 16.06.2013, 18:06
Ocena
komentarza:
-2
To dobrze,że jakieś zmiany pojawiły się na zielonym rynku...Inwestycja bardzo kosztowna ale już jest wiec czas zacząć szanować i promować. Na dzień dzisiejszy już narzekają handlowcy, a przetrzyjcie Państwo oczy i czy ktoś dostaje dotacje od miasta do lokali? Macie nowe miejsce, funkcjonalne na tyle by sprzedawać własne plony a nie chemie jak w markecie. Prawdziwy rolnik nie narzeka na deszcz bo musi stać dalej na chodniku. Prawda? Najbardziej boli to, że masę pieniędzy poszło na budowę i powinno być to miejsce wizytówką, którą warto pokazać by promować Jasło bo chyba taki również był zamysł władz rządzących nim. Teraz na nowo handlowcy składają swoje Indyjskie miasteczko z pustych drewnianych skrzynek i kartonów, które w szybkim czasie staną się jedynie siedliskiem szczurów! ...a w godzinach pracy zasłaniają tą nową inwestycję starymi żukami etc. To kategorycznie powinno być zakazane wygodnym handlowcom, a jak nie pasuje to we własnym lokalu mogą robić sobie bajzel jaki chcą! Czy do obowiązków straży miejskiej nie należy dbanie o porządek?...Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Cały czas trwają poszukiwania jaślanina w Tatrach na Słowacji

  Do tej pory ratownikom górskim nie udało się odnaleźć 50-letniego jaślanina, który w sobotę zaalarmował służby, że jest poszkodowany i nie może samodzielnie kontynuować wyprawy. Horska Zachranna Służba we wtorkowym komunikacie poinformowała, że dalsze działania poszukiwawcze zostaną dzisiaj wznowione.

   

 • "Proszę tylko o wielką modlitwę za ojczyznę" – wyjaśnia posłanka Maria Kurowska

  W sieci zawrzało po tym, jak posłanka Maria Kurowska w imieniu posłów z Suwerennej Polski oraz kandydatów na posłów przesłała do proboszczów pismo z prośbą o modlitwę za ojczyznę. Internauci są oburzeni i uważają, że jest to agitacja polityczna poprzez angażowanie w to duchowieństwa. - Widząc jaki jest walec propagandy lewackiej zwyczajnie w trosce o to, aby zwyciężyli ci, którzy będą prowadzić Polskę w dobrym kierunku poprosiłam o modlitwę, a jej nigdy za dużo ani ludziom prywatnym ani państwu polskiemu – mówi posłanka Maria Kurowska.

 • Czas na zmiany – jak znaleźć wymarzoną pracę?

   

  Nie tylko osoby, które dopiero wkraczają na rynek pracy, szukają wymarzonego dla siebie stanowiska. Często mając już pierwsze doświadczenia, a nawet wieloletnią praktykę w zawodzie czujemy, że nie spełniamy się na danym stanowisku i nasza praca nie przynosi nam satysfakcji. Wówczas warto podjąć kroki, dzięki którym uda nam się dokonać zmian w tym aspekcie naszego życia. Jak jednak znaleźć wymarzoną pracę? Podpowiadamy.

 • Wmurowano kamień węgielny pod rozpoczętą budowę nowego pawilonu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Jaśle

  Trwa rozbudowa Zakładu Karnego w Jaśle. Inwestycja opiewa na ponad 40 mln zł i jest realizowana z "Programu modernizacji Służby Więziennej na lata 2022-2025". - Jest to inwestycja w postaci nowego pawilonu mieszkalnego oraz rozbudowy dotychczas istniejącej infrastruktury m.in. budynku wielofunkcyjnego, w którym pełnią służbę funkcjonariusze naszej formacji – mówi ppłk Jacek Paśko, dyrektor Zakładu Karnego w Jaśle.

 • Samorządy dostrzegają pilną potrzebę poszerzenia drogi powiatowej w Kołaczycach w kierunku Brzysk

  W poniedziałek popołudniu w Kołaczycach odbył się briefing prasowy na temat przygotowań do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na poszerzeniu drogi powiatowej relacji Kołaczyce - Brzyska na odcinku od skrzyżowania z dk73 w stronę mostu na rzece Wisłoce. Potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia zauważają samorządy zarówno powiatowy, jak również gminny, bowiem jest to związane z rozbudową drogi krajowej i koniecznością zorganizowania alternatywnych objazdów.

 • Szpital otrzymał ponad 7 mln zł na przebudowę i doposażenie SOR

  Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle odebrała dzisiaj z rąk starosty Adama Pawlusia czek na kwotę ponad 7,5 mln zł. Środki przyznane na przebudowę SOR oraz pracowni diagnostycznych wraz z adaptacją pomieszczeń oraz zakup potrzebnego sprzętu pochodzą z Funduszu Medycznego. - Prace rozpoczną się niezwłocznie od zaprojektowania, a następnie wyboru wykonawcy robót – podkreśla Beata Trzop, dyrektor jasielskiego szpitala.<FOTORELACJA>

 • Pies Kudłaty – nowy salon groomerski na mapie Jasła

 • Czarni z kolejnym wysokim zwycięstwem w lidze. Jaślanie rozbili osłabione Zamczysko Odrzykoń 5:0

   

  Czarni Jasło kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. W minioną sobotę (23 września) podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się na własnym stadionie z Zamczyskiem Odrzykoń. Osłabieni kadrowo goście zainkasowali aż pięć goli. Trzy trafienia padły łupem Karola Potery.

 • „To mogą być ostatnie demokratyczne wybory”

  Dzisiaj na jasielskim rynku odbyła się konferencja z udziałem polityków oraz kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiego z okręgu 22 przemysko-krośnieńskiego do polskiego parlamentu. Wśród nich były osoby znane z Jasła, które apelowały do mieszkańców o podjęcie właściwej decyzji 15 października.

 • Szukasz legalnej pracy w Holandii? Oferty już na Ciebie czekają!

   

  Mieszkańcy Podkarpacia chętnie poszukują pracy za granicą. Dużą popularnością cieszy się wśród nich między innymi Holandia. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców, w tym właśnie kraju, poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, w szczególności jednak na produkcji przy rybach. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • W Jaśle powstaną dwa zielone przystanki

  W centrum Jasła powstaną dwa zielone przystanki. Zadanie jest realizowane przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielononiebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki".

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657