Zima atakuje!
Kierowcy coraz bardziej odczuwają atak zimy. Drogi w powiecie są nieodśnieżone, co sprawia kierowcom ogromne trudności. Jest niebezpiecznie i łatwo wpaść w poślizg...




Na drogach zalega błoto pośniegowe, a na poboczach i chodnikach, które służyły kierowcom za parking znajdują się ogromne zaspy śniegu. Mieszkańcy Jasła mają jeszcze większy problem z zaparkowaniem samochodów niż przed opadami śniegu. Pomimo, iż wyjechały pługi i piaskarki sytuacja na drogach jest cały czas trudna.


- Drogi są nieodśnieżone i jest bardzo ślisko. Nie wiem dlaczego płacimy podatki i dlaczego drogi nie są odśnieżone. We wszystkich telewizjach ostrzegali o intensywnych opadach śniegu i warunkach jakie mogą być na drogach. W telewizji kobieta, która zajmuje się odśnieżaniem zapowiedziała, że drogowcy są przygotowani. Mamy dzisiaj tego efekty. Mam nadzieje, że dojadę szczęśliwie do pracy i będzie wszystko dobrze.- powiedziała zbulwersowana mieszkanka Jasła.
- Zima mnie bardzo zaskoczyła. Utknąłem samochodem pod Rzeszowem, w związku z czym musiałem wrócić do Jasła. Dzisiaj już do pracy nie dojadę. Spotkałem na drodze kilka piaskarek i widzę, że drogowcy mają pełne ręce pracy. Niestety, przyroda dzisiaj dominuje. - powiedział mieszkaniec Jasła.
W naszym regionie opady śniegu według prognoz w dalszym ciągu będą się utrzymywać. Kierowcom, którzy jeszcze nie zdążyli zmienić opon na zimowe, radzimy czym prędzej to zrobić, gdyż według synoptyków zima już nie odpuści.
Intensywne opady śniegu przysporzyły dorosłym sporo problemu, ale dzieciom sporo uciechy. Na górkach roi się od maluchów zjeżdżających na sankach. Dzięki ujemnej temperaturze prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostanie również otwarte lodowisko.
(icz)















