Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Ziobro na senatora a Kurowska na posłankę

127

Po tym jak Władysław Ortyl został marszałkiem województwa podkarpackiego zwolnił się mandat senatorski. W wyborach uzupełniających do Senatu ubiegać się o niego będzie pięciu kandydatów z okręgu 55. Jeśli wygra poseł Kazimierz Ziobro jego miejsce w Sejmie zajmie Maria Kurowska.

Okręg wyborczy 55 obejmuje zasięgiem powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski oraz strzyżowski. W 2011 r. z KW Prawo i Sprawiedliwość do Senatu startował Władysław Zenon Ortyl, który zebrał największą liczbę głosów – 82 425. Tuż za nim uplasował się Mariusz Kawa z KW Polskie Stronnictwo Ludowe ( 61 237 głosów) oraz Mieczysław Stanisław Maziarz z KW Prawicy ( 23 985 głosów).

Zdjęcie: www.kazimierzziobro.pl

Kandydaci do Senatu

W wyborach uzupełniających zgłoszono kandydatury pięciu osób: Zdzisława Stanisława Pupy z KW PiS, Mariusza Kawy z KW PO-PSL, Ewy Marii Kantor z KW Wyborców Ewy Kantor, Kazimierza Bronisława Ziobry z KW SP orasz Ireneusza Dzieszko z KW Prawica Podkarpacia.

Czy karta się odwróci?

Kazimierz Bronisław Ziobro kandydował w 2011 r. na Posła RP. Mandat zdobył dzięki 8 234 głosom w okręgu 22. Tuż za nim największą liczbę głosów ( 6 978) zdobyła Maria Stanisława Kurowska startująca wówczas z KW PiS. Duże poparcie zawdzięcza mieszkańcom powiatu jasielskiego, którzy oddali na nią blisko 6 tysięcy głosów.

Jeśli Kazimierz Ziobro dostanie się do Senatu, jego miejsce w ławach poselskich zajmie Maria Kurowska.

(Red.)

Reklama

Komentarze: 126

Dodaj komentarz Widok:
3
@ [...]
dnia 27.08.2013, 10:55 · Zgłoś
do dąbrówki wróc
Odpowiedz
4
@ straganiarka
dnia 26.08.2013, 20:29 · Zgłoś
[...] na rynek sprzedawać te jaja.
Odpowiedz
5
@ [...]
dnia 26.08.2013, 11:52 · Zgłoś
jak balony z dąbrówki na wiejską
Odpowiedz
3
@ drąg
dnia 26.08.2013, 11:44 · Zgłoś
Ale jaja. hihihi
Odpowiedz
6
@ abc
dnia 26.08.2013, 09:18 · Zgłoś
Pani Mario uda się,tylko ktoś musi panią podwieżć na jakąś pielgrzymkę. Jedyny kłopot to,że trzeba przejść około 2km. To naprawdę działa.
Odpowiedz
1
@ fioletowy kormoran
dnia 26.08.2013, 01:10 · Zgłoś
zażarta powinna być walka między p.Kawą a p.Pupą ! u mnie tez tak jest jak wypiję capucchino na czczo...
Odpowiedz
8
@ domin
dnia 25.08.2013, 22:27 · Zgłoś
Kiej cie bieda wytarmosi
W kieśni mos łostatni grosik
Dombrówecka wnet przipomni się
Tu mamuśka mlecka dała
Wisłoka do snu ci sumiała
A holniocek wykołysoł cie

Ref.: Do Dabrówki wróć
Do Dabrówki wróć
Ni ma piekniejsej krainy
Łod Dąbrowieckiej dziedziny
Do Dąbrówki do Dąbrówki wróć

Juześ zjeździła kawoł świata
Umordowoła młode lata
Poniewierkiś pocuła gorzki smak
Siednij ze se na gronicku
W lesie albo przy strumycku
I posłuchoj co ci w sercu gro

Ref.: Do Dąbrówki wróć ...

Na łobcyźnieś bywoła sporo
Ino z tego dusa choro
Zawróć ze się i posłuchoj gór
[...] ino jednom wade
Majom bo wciąs takom rade
Podsuwajom do Dąbrówki wróć

Ref.: Do Dąbrówki wróć ...
Odpowiedz
-3
@ aga
dnia 25.08.2013, 21:18 · Zgłoś
skoro jesteś w tym dobry to może ciebie weźmie... wytłumacz tylko co oznacza słowo "se" bo nie widzę go w słowniku polskim;> ?

Bardzo elegancka, dostojna, reprezentacyjna i mądra Pani MARYSIA !! NUMER JEDEN!!
Odpowiedz
2
@ tolek
dnia 25.08.2013, 20:35 · Zgłoś
to se trzymaj dalej może cię wezmie do dąbrówki doic krowę
Odpowiedz
-5
@ aga
dnia 25.08.2013, 19:54 · Zgłoś
Jestem i trzymam kciuki za Panią Marysie!!! Jest WIELKA!!! i musi być posłanką !!!
Odpowiedz
1
@ wiadomość z Brzostku
dnia 25.08.2013, 19:32 · Zgłoś
A ja będę głosowała na Ziobro aby p.Kurowska zczęła coś działać .
Odpowiedz
9
@ zzzzzzzzzzz
dnia 25.08.2013, 07:15 · Zgłoś
ja bym proponowal aby pani kurowska obiela prezydenture warszawy i zabrala ze soba fontanne z rynku ))) i jak w tej polsce ma byc lepiej.
Odpowiedz
6
@ LORD
dnia 25.08.2013, 11:31 · Zgłoś
...poprawka-- to jest kropidło pisu, więc jak to zabrać przez "wyznawcę" PJN... MK..cafeee...
Odpowiedz
14
@ Jasiu
dnia 24.08.2013, 23:24 · Zgłoś
Ja uważam, ze powinna dostać się do sejmu. Jest w tym cyrku bardzo dużo ludzi podobnych do naszej Marysi. Jak wiadomo "swój do swojego ciągnie". Ciekawe co jeszcze można spie...ić w tej naszej Polsce -na pewno uda się to naszej Marysieńce:)
Odpowiedz
-2
@ gal
dnia 24.08.2013, 21:20 · Zgłoś
Gowin na prezydenta. Mądry i szlachetny.
Odpowiedz
8
@ Amon_Ra
dnia 24.08.2013, 16:28 · Zgłoś
Tak to jest gdy nie ma jednomandatowych okręgów wyborczych !! Prezio (czy to kacza [...] K. czy kaczy ...[...] T.), decyduje jakiego wazeliniarza wstawić na pierwsze miejsce listy wyborczej. "pani" kur ... owska, gdyby "pani" męża promowała, razem z szarakiem dostałby się do "parljamentu" następnie do "sjenatu" a "pani" RODZINNIE ZOSTAŁABY albo k albo sz, jak szarakowa, co na jedno wychodzi.
Odpowiedz
7
@ ja
dnia 24.08.2013, 14:37 · Zgłoś
No coz ,wyglada na to ,zzze Jaslo wymarlo i tylko P.Kurowska nam zostala.Moze jednak znajdzie sie jakis kandydad co nie mysli o prywacie i calej rodzinie i zrobilby cos dobrego dla Jasla .Moze juz dosc rotacji tych samych osob na inne stolki.Moze Jaslo ma juz dosc tych samych twarzy .G.
Odpowiedz
15
@ GATX
dnia 24.08.2013, 13:42 · Zgłoś
Kurowska ,wstydu kobieto nie masz. Mam nadzieję że ta pazerność na władzę i pieniądze zniszczy Cię raz na zawsze i nie będziemy musieli więcej Cię ani widzieć ,ani słuchać - PRECZ Z KUROWSKĄ !
Odpowiedz
19
@ marian
dnia 23.08.2013, 20:35 · Zgłoś
do dąbrówki wróc
Odpowiedz
13
@ nikt
dnia 23.08.2013, 18:37 · Zgłoś
Mario i tak nie będziesz posłem-daremne twoje trudy
Odpowiedz
-5
@ do realisty
dnia 23.08.2013, 18:35 · Zgłoś
szanowny obywatelu realisto pani Kurowska nie jest członkiem PIS tylko Solidarnej Polski-to taka drobna ale istotna różnica
Odpowiedz
7
@ Max Szyderko
dnia 23.08.2013, 19:25 · Zgłoś
Przed wyborami przekonasz się, że nie ma żadnej róznicy
Odpowiedz
8
@ realista
dnia 23.08.2013, 17:34 · Zgłoś
Ludzie nie dajcie się zwariować. Posiorów trzeba tępić na każdym kroku. Nie głosujcie na nich, bo to sługusy [...] katolickiego. Ona niech się zajmie problemami w Dąbrówce. Jest tam wiele do zrobienia. Zającowa dorwała się do koryta i dla nas nic dobrego nie zrobiła, bo jest kurą domową bez przygotowania partyjnego i politycznego.
Odpowiedz
12
@ obiektywny
dnia 23.08.2013, 14:46 · Zgłoś
Choćby nie wiem jaki polityk wygrał, to sytuacja zwykłego uczciwego obywatela się nie zmieni. Polityk powciąga swoich do urzędów i spółek państwowych, a ludzie będą musieli płacić na tych [...] i [...]. Żeby być politykiem trzeba być pozbawionym sumienia i skrupułów, to ułatwia wykorzystywanie i oszukiwanie społeczeństwa.
Odpowiedz
10
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 23.08.2013, 12:32 · Zgłoś
Czy tego nie dostrzegacie, że ci którzy na to wszystko pracują i ponoszą największe koszty tego "całego euroko-łchozowego dobrobytu" mają was serdecznie DOSYĆ {TO PO ICH "PLECACH I TRUPACH" WYSZLIŚCIE NA TE "PIEDESTAŁY"}...
Jedyne co robicie dobrego to dla siebie i ciągle pogłębiacie dystans "klasowy" spychając tych na dole do roli "niewolników" nie mających prawa do godnego życia w tym CHORYM KRAJU...!!!
Odpowiedz
5
@ Nikki
dnia 23.08.2013, 11:08 · Zgłoś
Ludzie, w Jaśle nie można głosować w tych wyborach uzupełniających, bo są w okręgu rzeszowsko - tarnobrzeskim. No i tyle.
Odpowiedz
4
@ go away
dnia 23.08.2013, 10:06 · Zgłoś
Kto inny oprócz Ziobry ma szanse wygrać i na kogo trzeba głosować, by druga część scenariusza nie spełniła się ? Do Ziobry nic nie mam.
Odpowiedz
-15
@ ona
dnia 23.08.2013, 08:26 · Zgłoś
Pani Mario życzę powodzenia! :)
Odpowiedz
15
@ kto to taki
dnia 23.08.2013, 15:16 · Zgłoś
chyba w prowadzeniu gospodarstwa rolnego kolego
Odpowiedz
3
@ f.off
dnia 23.08.2013, 07:32 · Zgłoś
Jeśli miejsce w Sejmie zajmie Maria Kurowska - to nie będzie kandydowała na burmistrza Jasła - w 10-2014 wybory samorządowe w 10-2015 do Sejmu i Senatu bo nie zrezygnuje z mandatu po roku???
Odpowiedz
13
@ Max Szyderko
dnia 23.08.2013, 09:11 · Zgłoś
Będzie, będzie. Od koryta trudno się odzwyczaić...
Odpowiedz
14
@ Skiba
dnia 23.08.2013, 14:27 · Zgłoś
Panie, jak [...] się raz zaciągnie z państwową paszą to innej już tknie...
Odpowiedz
-6
@ cyklista
dnia 23.08.2013, 14:49 · Zgłoś
Widże, że masz sporo doświadczeń własnych. I teraz narzekasz, bo odcięli od korytka? Jacy be wyborcy.
Odpowiedz
9
@ cyberchłop
dnia 23.08.2013, 07:16 · Zgłoś
Sie [...] pcha do żłoba:)
Odpowiedz
13
@ VAT
dnia 23.08.2013, 06:21 · Zgłoś
Krowy i owce doić, a nie nasze podatki [...] poselskie i senatorskie!!!
Odpowiedz
16
@ ksiegowa - Lodzia
dnia 23.08.2013, 00:23 · Zgłoś
Nie ma obawy, przeciez pani Kurowska startowala do Sejmy z listy pisu, na ktory sie wypiela :-) Gdzie honor? Gdzie przyzwoitosc ? Myslicie, ze taka pazerna na wladze?
Odpowiedz
8
@ Max Szyderko
dnia 23.08.2013, 09:10 · Zgłoś
Honor u pisowca ma cenę 300 pln :) Pisowiec i honor ??? Buhahahahaha,
You made my day :)
Odpowiedz
-3
@ hm
dnia 23.08.2013, 13:01 · Zgłoś
Myślę, że M. Kurowska jest pazerna na to aby coś pożytecznego robić. I dlatego poszła do partii która jest młoda, prężna, ambitna i z przyszłością !
Odpowiedz
12
@ Skiba
dnia 23.08.2013, 14:25 · Zgłoś
A oświeć nas może co takiego POŻYTECZNEGO ta pani zrobiła dla miasta ???
Odpowiedz
11
@ Ronin
dnia 23.08.2013, 00:13 · Zgłoś
fuj co za okropny zestaw wyborczy...
Odpowiedz
2
@ mk
dnia 22.08.2013, 22:40 · Zgłoś
Kto w Jaśle ma prywatny samolot
Odpowiedz
4
@ bosa
dnia 22.08.2013, 23:17 · Zgłoś
wiadomo Pan Skr..., Józef Ź ... wiem do czego zmierzasz i komu chcesz dowalić . Ale ja się plotkami nie zajmuję. To, że współpracuje Pan Andrzej Cz... z tymi, którzy utworzyli ... "IKAR" nie upoważnia aby opowiadać bzdury, że gościu się tak dorobił, że ma własny samolot. Jednak mściwość i plotkarstwo są najbardziej pospolitym ...SZKODA GADAĆ...
Odpowiedz
5
@ glaca
dnia 22.08.2013, 22:38 · Zgłoś
głosujcie na Svena !!! śmiechu będzie co niemiara ! Sven do Sejmu. przebije Janka Tomaszewskiego i Biedronia za jednym zamachem ! głosujcie póki kandydaci nie musza przedstawiac zaswiadczeń lekarskich !
Odpowiedz
-5
@ wyborca
dnia 22.08.2013, 21:36 · Zgłoś
Głosujcie na Mariusza Kawę. To porządny, prawy , uczciwy człowiek o dużej wiedzy z zakresu gospodarki. Precz z tymi co ich widzimy
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 22.08.2013, 20:57 · Zgłoś
Do ołtarza pójdę nie z człowiekiem tylko z diabłem

ICH BIN TEUFEL !
Odpowiedz
2
@ Sven
dnia 22.08.2013, 20:56 · Zgłoś
Poszukuję kandydatki na żonę warunek jeden musi być czarna jak smoła do tego [...]...
Odpowiedz
2
@ re
dnia 25.08.2013, 15:19 · Zgłoś
Może nie koniecznie czarna, może wystarczy ciemna, taka jak ty!
Odpowiedz
21
@ pit
dnia 22.08.2013, 20:47 · Zgłoś
Mądrych ludzi w naszym mieście jest wielu , jednak głosowanie na kandydatów z konkretnej partii politycznej przyczynia się do wzajemnej nienawiści przez obie strony.
Dobrze by było jeżeli w Naszym mieście będzie więcej posłów czy senatorów ale tylko takich którzy będą pomagali nam a nie robili sobie kampanie wyborczą udając że walczą w naszej sprawie. Czytając o interwencjach posła Rzońcy mam właśnie takie wrażenie.Ciągle tylko Smoleńsk , zdrada i nienawiść...
"Krzyż ma na plecach , nienawiść w sercu na ustach: Jezus , Maryja..."
Nie jestem za PO ale w cuda nie wierzę że przyjdzie inna partia i poprawi sytuację .
Odpowiedz
14
@ Max Szyderko
dnia 22.08.2013, 21:19 · Zgłoś
PiS da pracę, PiS da szkoły, PiS da żarcia pełne stoły...da,da,da...
Odpowiedz
-9
@ lucek-pucek
dnia 22.08.2013, 22:46 · Zgłoś
A gdzie reszta JAD-u?
Odpowiedz
13
@ Henek
dnia 22.08.2013, 20:19 · Zgłoś
Gdzie mamy lodowisko za 20.000.000 zł, gdzie mamy halę sportową za drugie 20.000.000 zł, gdzie mamy sztuczną nawierzchnie na stadionie w Niegłowicach, dlaczego nia mamy czarnych w III lidze, dlaczego nie mamy uniwersytetu Jagiellońskiego, dlaczego nie mamy toru żużlowego, dlaczego nie mamy wesołego miasteczka, dlaczego nie mamy placu zabaw w Gamracie itd, itp.. Gdzie jesteś zbawczyni??? Czyżbyś już [...]? A co zrobili obecni posłowie i senatorowie dla Jasła? Ile przywiźli kasy??? Może ktoś wie?
Odpowiedz
0
@ Laura Diaz
dnia 26.08.2013, 14:19 · Zgłoś
A co Czarni mają do tego? Jak się im biegać za piłką nie chce, to wyżej nie dojdą;)
Odpowiedz
12
@ serenere
dnia 22.08.2013, 20:05 · Zgłoś
No chyba jasło Pan Bóg pokarać inaczej nie mógby
Odpowiedz
3
@ Max Szyderko
dnia 23.08.2013, 09:14 · Zgłoś
Może, może, poczekaj do następnych wyborów samorządowych...
Odpowiedz
9
@ do antek
dnia 22.08.2013, 18:21 · Zgłoś
popieram w 100% trzeba było się wykazać w takim grajdole jak Jasło, a potem można powalczyć o coś więcej, trzeba liczyć siły na zamiary
Odpowiedz
14
@ antek
dnia 22.08.2013, 18:09 · Zgłoś
Gdzie mamy spalarnie, kompostownie, wysypisko, gdzie mamy miejsca pracy związane z tymi zakładami. Pani Kurowska może odpowie na to pytanie
Odpowiedz
-1
@ do antka
dnia 23.08.2013, 13:08 · Zgłoś
Ale masz wizje Jasła !!! Tylko śmieciarni nam brakuje !
Zapytaj lepiej obecnego włodarza o likwidacje i prywatyzacje wszystkiego co zostało, bo za Kurowskiej żaden zakład nie zlikwidowano ani nie sprywatyzowano. Ledwo odeszła i szybko załatwiono tak Gamrat jak i pektowin, energetykę, gazownie, szkole niemieckiego itd...
Odpowiedz
3
@ Skiba
dnia 23.08.2013, 14:45 · Zgłoś
A wytłumacz mi co miasto miało do gadania w Pektowinie, Gamracie, Energetyce czy Gazowni ???
Odpowiedz
0
@ cyklista
dnia 23.08.2013, 14:47 · Zgłoś
Jakby chciało to by miało. Jak nie chciało to nie miało!
Odpowiedz
1
@ kto to taki
dnia 23.08.2013, 15:13 · Zgłoś
ta tyle co w przysłowie żyd za okupacji
Odpowiedz
2
@ Skiba
dnia 23.08.2013, 16:20 · Zgłoś
Jedyna poprawna odpowiedź.
Odpowiedz
4
@ fIAT 126 P
dnia 22.08.2013, 15:52 · Zgłoś
JESTEM jak najbardziej ZA !!!
Odpowiedz
-6
@ aaa
dnia 22.08.2013, 15:36 · Zgłoś
Pani Maria gdy wejdzie do sejmu powinna zadbać o szkołę w Lipnicy Dolnej
Odpowiedz
3
@ kiks
dnia 22.08.2013, 18:08 · Zgłoś
znowu ten sam jeden temat...szkoły bedą likwidowane a raczej spoleczne, natomiast wykwalifikowani nauczyciele na bezrobociu
Odpowiedz
-13
@ byjuik
dnia 22.08.2013, 15:10 · Zgłoś
Ale nienawisc wsród was co wy chcecie od pani Marysi
Odpowiedz
10
@ ;
dnia 22.08.2013, 15:12 · Zgłoś
nic dopóki jest tylko panią Marysią, a nie burmistrzem czy posłanką
Odpowiedz
15
@ ad
dnia 22.08.2013, 15:13 · Zgłoś
od pani Marysi nic nie chcemy, bo cóż by ona mogła dać ...? W tym wieku???
Odpowiedz
0
@ antek
dnia 22.08.2013, 18:06 · Zgłoś
bo nie mamy spalarni, kompostowni, wysypiska śmieci. WYSTARCZY
Odpowiedz
5
@ do Antka
dnia 23.08.2013, 21:59 · Zgłoś
Nie masz tych obiektów ale za to ceny za odpady kosmiczne. Może nie widzisz związku między jednym a drugim. Prosty chłop ze wsi wie, że jak nie ma swoich narzędzi do uprawy roli to zejdzie na [...] wynajmując czy pożyczając.
Może ci WYSTARCZY komentarz tej pani:
Możemy wywozić śmieci - inni przyjmą je chętnie

- Są rozwiązania, możemy przewozić odpady do Krosna, tam róża wiatrów jest bardzo korzystna. Krosno wręcz prosi się o przywożenie śmieci - tłumaczy M. Kurowska. - My, jako miasto możemy iść w kierunku kondensowania śmieci, czyli ich przeładunku. To będzie mało kosztowne.

Spełniło się - rzeczywiści śmieci nie są tanie i nie tylko w Jaśle. To się nazywa mieć wizję. Wszystko się zgadza oprócz kasy.
Odpowiedz
-40
@ terta
dnia 22.08.2013, 15:09 · Zgłoś
tylko pani Kurowska głosujmy za nią
Odpowiedz
9
@ Rydz Śmigły
dnia 22.08.2013, 14:35 · Zgłoś
Ja i tak będę głosował na Korwina chociażby telewizornia dawała mu 0,0000000000000000000000000000000000000000000000000001 % poparcia w 'sondażach'
Odpowiedz
6
@ jklmnoprstw
dnia 22.08.2013, 15:11 · Zgłoś
nie zrozumiem dlaczego ktoś chce mieć dyktatora i to takiego śmiesznego
Odpowiedz
7
@ do: jklmnoprstw
dnia 22.08.2013, 15:17 · Zgłoś
Nie rozumiem jak ktoś chce oddawać 83% swoich zarobków takim ludziom jak w załączony artykule !
Rydz Śmigły
Odpowiedz
1
@ lucek-pucek
dnia 22.08.2013, 20:53 · Zgłoś
Korwin-Bzikke? Dziękuję, ale nie!
Odpowiedz
6
@ Rydz Śmigły
dnia 22.08.2013, 22:11 · Zgłoś
Niewolnicze podatki i zadłużanie przyszłych pokoleń przez socjalistów ? Nie dziękuję ! Ludzie którzy całą "wiedzę" o otaczającym świecie czerpią z telewizji są niczym.
Odpowiedz
-4
@ lucek-pucek
dnia 22.08.2013, 22:45 · Zgłoś
Ludzie, którzy całą wiedzę czerpią z lektury "Najwyższego czasu" są zaś czym? Garstką przegranych frustratów!
Odpowiedz
1
@ Rydz Śmigły
dnia 22.08.2013, 22:58 · Zgłoś
Akurat tego nie czytam:) Oglądam sobie chociażby takie filmiki i wiem co nie co o życiu w tym 'pięknym' niewolniczym kraju. Polecam
http://www.youtube.com/watch?v=NWzdgHYPiIw (cz.1)

http://www.youtube.com/watch?v=mnUhfSkdVCM (cz.2)
Odpowiedz
0
@ Rydz Śmigły
dnia 22.08.2013, 23:11 · Zgłoś
A i jeszcze to polecam na dobranoc http://www.youtube.com/watch?v=lUkVrH_LhYI
Tak że zanim zaczniecie głosować na 'dobrodziejów' to się dobrze zastanówcie dlaczego Korwin jest OK
Odpowiedz
4
@ Skiba
dnia 23.08.2013, 14:23 · Zgłoś
Rydzu, nie wymagaj tego od tego pisowskiego zaścianka. Myślenie nie jest tu trendy...
Odpowiedz
-2
@ lucek-pucek
dnia 23.08.2013, 17:20 · Zgłoś
Spróbuję zgadnąć. Ty zapewne według swego mniemania jesteś myślący? ha ha ha
Odpowiedz
-14
@ cyklista
dnia 22.08.2013, 14:24 · Zgłoś
Mam mieszane uczucia, bo z jednej strony pani Maria Kurowska była niewątpliwie najlepszym burmistrzem, jakie to miasteczko miało po 1989 roku, a z drugiej strony wolałbym, by wyboru uzupełniające do Senatu wygrał kandydat PiS. Z pewnością jednak pani M. Kurowska ma znacznie większą wiedzę i doświadczenie niż takie "orlice intelektu" jak Elka Łukacijewska czy ta z [...] Palikota.
Odpowiedz
16
@ do cyklisty
dnia 22.08.2013, 15:11 · Zgłoś
Cyklisto wsiądź na rower, dotleń mózg, może już to pomoże, a jak nie to jest jeszcze ratunek w lekarzach, cudotwórcach, szamanach, może oni Ci pomogą.
No, chyba, że Twój komentarz to ukryta kpina z "najlepszego burmistrza nowożytnej ery", to w takim razie szacun.
Odpowiedz
-35
@ leo
dnia 22.08.2013, 15:25 · Zgłoś
fakty mówią same za siebie pani Maria była dobrym burmistrzem ale być może trafiła na sprzyjająca koniunkturę gospodarczą
Odpowiedz
25
@ Skiba
dnia 22.08.2013, 16:33 · Zgłoś
Najlepszym burmistrzem powiadasz ?
I zapewne dlatego piastuje ten urząd po dziś dzień co ???
Odpowiedz
32
@ jo
dnia 22.08.2013, 17:51 · Zgłoś
Oczywiście, że tak, ta koniunktura to Zając i Rzońca, którzy ją za rączkę prowadzili. bez nich nikt by o niej nie słyszał.
A ona się na nich wypieła, Zając się w grobie przewraca, a Rzońca się po prostu do niej nie odzywa za to, co robila w kampanii przeciw niemu
Odpowiedz
-7
@ antek
dnia 22.08.2013, 18:05 · Zgłoś
Ja Pamiętam lepszego burmistrza, Pana Raka
Odpowiedz
-6
@ jasiu
dnia 22.08.2013, 18:27 · Zgłoś
Tak,pan Rak był dobry
Odpowiedz
11
@ mieszkaniec ...
dnia 22.08.2013, 19:05 · Zgłoś
tak całe 3 lata był burmistrzem ...
Odpowiedz
6
@ bhp
dnia 23.08.2013, 13:56 · Zgłoś
A że P.Rak coś wartał jako burmistrz,to koalicja malarzy,czerneckich ,gorgoszów dotąd przerabiała nóżkami aż go [...] i obsadzili niezatapialnym czerneckim
Odpowiedz
-2
@ kto to taki
dnia 23.08.2013, 15:10 · Zgłoś
ten rak chyba sołtys kopytowa?
Odpowiedz
2
@ emeryt
dnia 29.08.2013, 09:32 · Zgłoś
Masz rację wielu nie tylko ci przerabiali nóżkami było ich więcej ale nie za tym aby usunąć tamtego a wsadzić tego. Oni( było ich naprawdę wielu) robili wszystko aby osiągnąć własne cele i wówczas( niekoniecznie za czasów pana burmistrza o którym mowa) zięciowie niektórych przejęli zarządzanie cmentarzami, wówczas likwidowano zakłady i firmy podległe urzędowi i przekazywano je w ręce prywatne ( np. wywóz śmieci firma konkurencyjna), zieleń miejska itd..., niektóre drogi wyasfaltowane przez miasto wróciły w ręce prywatne bo ponoć w czasie darowania przez właścicieli nie dopełniło miasto wszystkich formalności ( DZIWNE PRAWDA ale skoro miało się możliwości to nie tylko sobie ale znajomkom pomagało się), synowie i rodziny niektórych z tych co wówczas byli przy władzy pozajmowali intratne stanowiska ( nierzadko w firmach podległych burmistrzowi DZISIAJ NIE JEST LEPIEJ A MOŻE JESZCZE GORZEJ), niszczono wszystkich i wszystko zresztą nie tylko wtedy. Zlikwidowano bo podobno był tam pierwszy cmentarz w Jaśle armatę na Pl. Żwirki i Wigury i uświęcono poprzez sprzedanie gruntu miejskiego dostawienie budynku do budynku kina KTO TO ZROBIŁ WIADOMO!!! Co najgorsze kto ma tam między innymi ma swoje biznesy wiadomo ale może się mylę ale chybarównież żona pana posła... Nie miejmy pretensji bo to właśnie my głosując tak a nie inaczej lub co gorsze NIE IDĄC NA WYBORY powodujemy, że nasze miasto stało się mieścinką emerytów , bezrobotnych i emigrantów za pracą. To my musimy załatwiać wiele spraw w innych miastach bo nasi przedstawiciele byli obojętni, to my nie reagowaliśmy w sposób odpowiedni gdy likwidowano LIWOCZ, Sp-nię Inwalidów, PBROL, NAFTOBUDOWĘ, Jasielskie Przedsiębiorstwo Budowlane,gdy sprzedawano GAMRAT, gdy przeistaczano Rfinerię Jasło ( chyba jedną z najstarszych w Polsce) i tworzono spółki spółeczki aby wepchnąć swoich na stołki prezesów, dyrektorów, księgowych lub podobne,... itd, to my i ci których wybraliśmy nie potrafiliśmy przeciwstawić się wyprzedaży a co jest z tym związane likwidacji zakładów pracy. To my akceptowaliśmy walkę( zgłaszanie do prokuratury) gdy budowano tzw. drogę południową CO BY BYŁO DZISIAJ NIE MOŻNA SOBIE WYOBRAZIĆ. To my nie reagowaliśmy gdy nie załatwiano sprawy związanej ze zjazdem z autostrady w kierunku Jasła. A co z drogą OBWODNICĄ PÓŁNOCNĄ? Można wymieniać bez końca. To my nadal cieszymy się, że są uroczystości, że my biedni ale tak bardzo wierzący. To my nadal wybieramy żony bo ktoś zginął. To my mamy w radzie powiatu człowieka, który mieszka i żyje w Rzeszowie ale za to jest synem ś.p. ... O czym rozprawiamy- uderzmy się w [...] i powiedzmy PRZYJDĄ KOLEJNE WYBORY TO ALBO ZNOWU NIE PÓJDZIEMY ALBO WYBIERZEMY JAKICHŚ CO WŁAŚCIWIE NIC NIE POTRAFIĄ, DBAJĄ O SWOJE INTERESY ALE ZA TO SĄ TACY MILI , TAK WSPANIALE OBIECUJĄ, TAK CZĘSTO UCZESTNICZĄ W MSZACH ŚWIĘTYCH I NABOŻEŃSTWACH I PRZYSTĘPUJĄ DO KOMUNII, UCZESTNICZĄ W UROCZYSTOŚCIACH KOŚCIELNYCH I ROCZNICOWYCH. Napewno zaboli to co napisałem ale ja też jestem winny temu bo nie reaguję w sposób otwarty. Tak to jest mamy posła i posłankę, mamy panią senator ale na litość boską DLACZEGO NIE ROZLICZYMY ICH OTWARCIE, DLACZEGO NIE ZAPYTAMY CO JEST POWODEM MARAZMU I NIC NIE DZIAŁANIA A TYLKO POLITYKOWANIU, KTÓRE NAM NIE JEST DO NICZEGO NIEPOTRZEBNE. No cóż ja jestem już w wieku podeszłym i mnie już nic nie pomomoże ani nie zaszkodzi ALE JAKA JEST PERSPEKTYWA DLA NASTĘPNYCH POKOLEŃ ? Moim zdaniem perspektywa żadna !!! Soją wypowiedzią nie miałem i nie chciałem urazić kogokolwiek dlatego nie używam nazwisk. Ja nie mam prawa osądzania ani karania w jakikolwiek sposób. To są moje tylko przytoczone szczątki z przemyśleń jest to właściwi krytyka mojego braku reakcji. Jest mi obojętne czy ktoś na to odpowie złośliwie czy mnie poprze. To ma służyć refleksji każdego kto czuje się choć w części JAŚLANINEM czy jak mawiano dawniej JAŚLAKIEM
Odpowiedz
-9
@ dragoness
dnia 22.08.2013, 14:03 · Zgłoś
Cokolwiek bym nie napisała, to i tak mi się oberwie, więc raz kozie śmierć! Życzę obu kandydatom wszystkiego najlepszego! Na pewno kandydowali i kandydują z najszlachetniejszych pobudek, aby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej. Wszystkim ludziom, ze wszystkich opcji.
Odpowiedz
6
@ as
dnia 22.08.2013, 18:38 · Zgłoś
Zgadzam się z Tobą za wyjątkiem ostatniego zdania. Poprawnie powinno byc " Wszystkim ludziom, z jednej opcji"
Odpowiedz
10
@ qq
dnia 22.08.2013, 18:58 · Zgłoś
Dragoness co Ty palisz? Tez to chce (c;
Odpowiedz
9
@ mieszkaniec ...
dnia 22.08.2013, 19:02 · Zgłoś
przynajmniej nie będzie zatruwać Jasła ... a Warszawa wszystko wytrzyma ;)
Odpowiedz
8
@ kamil
dnia 22.08.2013, 22:13 · Zgłoś
Będąc posłem masz większy wpływ na obsadę stanowisk na miejscu, więc nie wiem czy masz racje.
Odpowiedz
12
@ dragoness
dnia 22.08.2013, 22:48 · Zgłoś
No i co? Nie mówiłam, że mi się oberwie? A propos Kazimierz Ziobro, to nie Zbigniew Ziobro. No, ale niektórzy wciąż głosują na Stanisława Zająca, więc cóż się dziwić...
Odpowiedz
19
@ normalny
dnia 22.08.2013, 14:02 · Zgłoś
gdzie ta kobieta się wybiera i z czym do ludu
Odpowiedz
2
@ do nienormalnego
dnia 22.08.2013, 15:14 · Zgłoś
jeśli masz jakieś osiągnięcia to pochwal się nimi to zagłosujemy na ciebie, krytykować jest łatwo i chować się za plecami innych
Odpowiedz
17
@ ITALART74
dnia 23.08.2013, 09:54 · Zgłoś
Skoro taka kura domowa jak p. Zając weszła w expresowym tempie do polityki to Kurowska czemu nie? Jako burmistrza proponuje Wiesława Jajko,ma tyle samo wspólnego z polityką co te dwie panie.
Odpowiedz
10
@ Skiba
dnia 23.08.2013, 14:22 · Zgłoś
Ta kura domowa, jak powiadasz, grillowała dla samego prezydenta :)))
Odpowiedz
12
@ ITALART74
dnia 23.08.2013, 14:46 · Zgłoś
No to faktycznie,rekomendacje na polityka ma.Grilowala z prezydentem. Ja ostatnio grilowalem z nauczycielami to za tydzien zaczynam uczyc.
Odpowiedz
1
@ Skiba
dnia 23.08.2013, 16:16 · Zgłoś
Szkoda przyjacielu, że nie zrozumiałeś aluzji...
Odpowiedz
6
@ ITALART74
dnia 23.08.2013, 16:42 · Zgłoś
Aluzje zrozumiałem ale nie mogłem się powstrzymać .
Odpowiedz
7
@ wrocka
dnia 22.08.2013, 13:59 · Zgłoś
Jeszcze tego brakowało, nieudolne rządy pani Kurowskiej w Jaśle skończyły sie kompromitacją Jasła, gdyby dorwala sie do władzy w rządzie skończyło by sie to katastrofą państwa polskiego!
Odpowiedz
29
@ Fan
dnia 22.08.2013, 14:50 · Zgłoś
no to teraz mamy super same sukcesy Jaslo kwitnie zatrzesienie od miejsc pracy itp
Odpowiedz
8
@ Bolo
dnia 22.08.2013, 14:51 · Zgłoś
Jaki związek ma dostanie się do sejmu z "dorwaniem się do władzy w rządzie"?
Odpowiedz
4
@ qwerty
dnia 22.08.2013, 18:28 · Zgłoś
Wszakoż to sejm prawa ustanawia a ustanowiwszy rządy w tym kraju stanowić pozwala, takoż posłem być to i władzę dzierżyć a władza ta nad władzą rządu większa ;))
Odpowiedz
-5
@ df
dnia 22.08.2013, 22:39 · Zgłoś
brawo lepiej nic nie robic
Odpowiedz
22
@ juve
dnia 22.08.2013, 13:54 · Zgłoś
Realizacja tego sceniariusza to byłaby podwójna tragedia
Odpowiedz
0
@ jajaja
dnia 22.08.2013, 13:43 · Zgłoś
Kurowska to raczej na "posła" niż na "posłankę":)
Odpowiedz
1
@ Ja
dnia 22.08.2013, 18:54 · Zgłoś
a ja na króla przestępce złodzieja biznesmena (jak kolwiek nie chodzi o ludzi tylko o pieniądze)
Odpowiedz
14
@ jasiu
dnia 22.08.2013, 13:38 · Zgłoś
No to pozbędziemy się wreszcie dębu Hitlera
Odpowiedz
33
@ moko
dnia 22.08.2013, 13:36 · Zgłoś
a wiesiu j na burmistrza:):)
Odpowiedz
13
@ łodyniec
dnia 22.08.2013, 13:15 · Zgłoś
posłać to ją mogę po [...] do sklepu :P

łohohohohho
Odpowiedz
23
@ Max Szyderko
dnia 22.08.2013, 21:14 · Zgłoś
Lepiej nie bo jeszcze po drodze zrobi z niego fontannę :)))
Odpowiedz
28
@ on
dnia 22.08.2013, 13:12 · Zgłoś
o nie!!!
Odpowiedz
9
@ czesio
dnia 22.08.2013, 16:46 · Zgłoś
taa trza sie pakować powoli...
Odpowiedz
-2
@ qwerty
dnia 22.08.2013, 18:33 · Zgłoś
Pod Twoją obronę
uciekamy się,
święta Boża
Rodzicielko,

naszymi prośbami
racz nie gardzić
w potrzebach
naszych,

ale od wszelakich
złych przygód
racz nas zawsze wybawiać,
Panno chwalebna
i błogosławiona.

O Pani nasza,
Orędowniczko nasza,
Pośredniczko nasza,
Pocieszycielko nasza.

Z Synem swoim nas
pojednaj,
Synowi swojemu nas
polecaj,
swojemu Synowi nas
oddawaj.

Amen.

Miejmy nadzieję że wysłucha.
Odpowiedz
15
@ aaaaaaa
dnia 23.08.2013, 07:49 · Zgłoś
nie mieszaj Boga do polityki i [...] rozgrywek pseudo polityków którzy i tak nam nic nie pomogą bo podkarpacie ma być zalesione bo to zielone płuca polski
Odpowiedz
9
@ maja
dnia 23.08.2013, 10:43 · Zgłoś
czy aby napewno płuca są na dole?:)
Odpowiedz
-31
@ Tylko Maria!
dnia 23.08.2013, 11:34 · Zgłoś
Mówcie, co chcecie, ale gdyby nie kadencja M. Kurowskiej, do dzisiaj zylibysmy w zapyzialym, starym, PRL-owskim Jasle !
Mario, wszystkiego najlepszego ! Burmistrza, Sejmu, Senatu, Parlamentu Europejskiego, a nawet Prezydenta ! Jestem z Tobá !
Odpowiedz
4
@ psełłdo
dnia 23.08.2013, 13:25 · Zgłoś
Mam nadzieję że jesteś 80-letnim, schorowanym moherem, który nie wie, co mówi, w przeciwnym razie zaczynam się bać, że takie chore poglądy mają też ludzie młodzi;)
Odpowiedz
3
@ tik
dnia 23.08.2013, 19:43 · Zgłoś
ale przedstawiciele Boga do polityki się mieszają i to bardzo
Odpowiedz
-18
@ zyczliwy
dnia 23.08.2013, 20:12 · Zgłoś
Brawo!Maria znowu w gore!Szczęscia zycze!
Odpowiedz
0
@ Qwerty
dnia 25.08.2013, 12:32 · Zgłoś
A kto jak nie Bóg może okiełznać narcyzm oraz pazerność na władzę.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.