Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Złoci jubilaci

4

13 par, które ponad 50 lat temu zawarło związek małżeński, świętowało wczoraj (14 stycznia) jubileusz Złotych Godów. Pary te postanowieniem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 8 maja i z 17 listopada 2015 roku, otrzymały Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia wręczali Ryszard Pabian, burmistrz Jasła oraz Alicja Wójcik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie otrzymali: Stanisława i Stanisław Czechowie, Halina i Andrzej Dzikowscy, Maria i Jan Fularowie, Hiacenta i Roman Inglotowie, Anna i Stanisław Leśniakowie, Irena i Stanisław Leśniakowie, Alicja i Stanisław Kucharscy, Zofia i Jan Maczugowie, Stefania i Stanisław Procaninowie, Barbara i Marek Rausowie, Urszula i Kazimierz Ryszowie, Helena i Tadeusz Sławniakowie oraz Stefania i Kazimierz Sorysowie.

– Podczas tych kilkudziesięciu lat wspólnego życia było zapewne wiele chwil dobrych, radosnych i pięknych, ale nie zabrakło też trudnych doświadczeń, wyrzeczeń i smutków. Państwa postawa to świadectwo sztuki kompromisu, niezłomności, miłości i wierności, czyli wartości fundamentalnych w małżeństwie – mówiła podczas uroczystości Alicja Wójcik, kierownik USC.

Do gratulacji i życzeń przyłączył się również burmistrz Ryszard Pabian – Przez te 50 lat, a w jednym przypadku nawet 60 lat, pewnie były różne chwile. Sam mam za sobą już dwie trzecie tego okresu więc pozwolę sobie wyrazić taką opinię w oparciu o własne małżeństwo. Raz jest lepiej, raz gorzej, ale najistotniejsze jest to, że jest nic porozumienia. Owszem, miłość jest piękna, jest podstawą do tego, aby przeżyć wspólnie te lata, ale bez chęci porozumienia i dogadywania się na co dzień sama miłość nie wystarczy. Więc tego Państwu gratuluję, że przez te wszystkie lata udało się Państwu przejść wspólnie.

Spotkanie zakończyło się wspomnieniami i opowieściami dotyczącymi przeżytych lat. Jubilaci podkreślali, że jedyną receptą na długi i szczęśliwy związek jest trwanie przy sobie w trudnych chwilach, cierpliwość i chęć zrozumienia drugiej osoby.

Ze specjalnym mini koncertem przygotowanym przez Ewę Grzebień wystąpili soliści i zespół wokalny Fermata z Jasielskiego Domu Kultury.

UMJ 

Napisany dnia: 16.01.2016, 20:56 , Tagi: UM Jasło
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ abracham z bagien
dnia 16.01.2016, 22:43
Ocena
komentarza:
-12
Ja mam order węglowego jubilata :)))
@ gowniany portal
dnia 17.01.2016, 07:55
Ocena
komentarza:
-12
Ja sie pytam czy ten lesny dziadek musi byc w kazdej publikowanej iformacji.
@ Świerczek
dnia 17.01.2016, 11:32
Ocena
komentarza:
-9
a ja mam rower jubilat od komuni
@ dragoness
dnia 17.01.2016, 15:20
Ocena
komentarza:
27
Serdeczne gratulacje dla wszystkich jubilatów. W dobie przelotnych zwiążków i uporczywych wymian partnerów na "nowszy model", taki staż małżeński to rzadkość.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Grzechem nie sprawdzić świata zza dużych szyb. Blisko. Bliżej. Pod Maglem.

   

  Niewiele wysiłku trzeba włożyć, żeby znaleźć domek, który zachwyca swym położeniem. Można nie wychodzić z zachwytu, że po pierwsze blisko, po drugie z ceną, na którą Was stać.

 • Zderzenie trzech pojazdów w Zarzeczu. Jedna osoba została poszkodowana

   

  Dzisiaj około godziny 11. w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 992 doszło do zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba. Droga jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

 • Bezinwazyjny lifting twarzy bez igieł, skalpela czy botoksu? Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak…

   

  Tak, to możliwe! A wszystko dzięki japońskiej technice masażu twarzy Kobido, która zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy wyglądu skóry bez konieczności poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. 

 • W czasie niemieckiej okupacji ryzykowali życie ratując Żydów. W Jaśle upamiętniono ich pełną poświęcenia postawę

   

  Polityka zagraniczna hitlerowskich Niemiec w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku odcisnęła tragiczne piętno na historii wielu narodów zamieszkujących Europę. Nazistowski plan bezwzględnej eksterminacji poszczególnych grup etnicznych w sposób szczególny dotknął europejskich Żydów,

 • Oferta Edukacyjna Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle to bezpieczne miejsce stworzone specjalnie dla dzieci, w którym mogą rozwijać swoje pasje i umiejętności w komfortowych warunkach!

 • Trwa proces jasielskiego przedsiębiorcy oskarżonego o niewłaściwe postepowanie z odpadami. Biegły z Krakowa nie dopatrzył się szkody w środowisku&l

  Prokurator wnioskował o przesłuchanie biegłego z Krakowa, który wydał opinie główną i uzupełniającą w sprawie zanieczyszczenia powierzchni ziemi oraz wód podziemnych na działce w Zimnej Wodzie, na której w ubiegłym roku były składowane i zakopywane odpady. Zdaniem oskarżyciela publicznego biegły pominął istotne dla sprawy kwestie, w szczególności nie udzielił odpowiedzi, czy doszłoby do obniżenia jakości wody, gdyby do tych prac naprawczych podjętych przez oskarżonego Grzegorza S. nie doszło.

 • Policja na tropie podpalaczy

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców podpaleń. Pożary wiat śmietnikowych przy ul. Lenartowicza oraz Chopina, a także w podcieniu bloku przy ul. Jagiełły w Jaśle miały miejsce w krótkich odstępach czasu...

 • "UE chciałaby zrobić skansen z naszych pięknie zagospodarowanych lasów” - mówiła posłanka Maria Kurowska

  „UE chce położyć rękę na polskie lasy państwowe” - podkreśla posłanka Solidarnej Polski – Maria Kurowska. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Parku Miejskim w Jaśle mówiła o złożonym obywatelskim projekcie ustawy ws. obronie polskich lasów. Przyjęcie jej pozwoli polskiemu rządowi zachować kontrolę nad tym co się dzieje w lasach, a każde działanie podejmowane w sprawie lasów będzie przegłosowane przez Sejm. - Nic o lasach poza Sejmem – mówiła posłanka.

 • Wiosna – czas na zmiany!

   

  Zapraszamy Seniorów do aktywności. Wiosna to czas kiedy chętniej korzystamy z życia i szukamy nowych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Doskonałym rozwiązaniem będzie decyzja o udziale w Klubie Seniora, który funkcjonuje od niedawna  w Jaśle przy ul. Dworcowej 12  – dysponujemy jeszcze ostatnimi wolnymi miejscami !

   

 • Dwa różne spojrzenia na rewitalizację parku w Skołyszynie

  Gmina Skołyszyn otrzymała 7,7 mln zł dofinansowania na rewitalizację parku podworskiego w Skołyszynie. Niedawno rozpoczęta wycinka drzew w celu przygotowania terenu pod dalsze prace inwestycyjne została wstrzymana. Sprawie przygląda się jasielska policja i RDOŚ...

 • Helios Krosno zaprasza na kolejny tydzień repertuarowy Projektów Specjalnych

   

  Zbliżający się tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno pełny jest niespodzianek w ramach Projektów Specjalnych. Każdy kinoman z pewnością znajdzie dla siebie ciekawą propozycję. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi najnowszy film Park Chan-wooka pt. "Podejrzana".

 • Chwyć za kielnię! Łap okazję cenową na bloczek komórkowy w sklepie DOMUS

   

  Wiosna to idealny czas na to, aby wrócić na budowę lub wreszcie zrealizować plany związane z remontem. Nie o samą porę roku jednak chodzi. Wiosną można natknąć się na materiały budowlane w bardzo atrakcyjnych cenach. Doskonałym przykładem jest bloczek komórkowy 24x24x59, który w sklepie DOMUS Łazienki & Budownictwo w Jaśle kosztuje dokładnie 14,29 zł. Oferta obowiązuje do końca kwietnia br.

 • Podpisano umowę na budowę drogi 5KDZ

   

  Miasto Jasło konsekwentnie inwestuje środki finansowe w rozwój infrastruktury drogowej na obszarze warzyckiej strefy inwestycyjnej. Kolejnym etapem realizacji tak nakreślonego celu jest budowa drogi 5KDZ. Po wielomiesięcznych perturbacjach związanych z rozstrzygnięciem przetargu na realizację tego zadania, w poniedziałek (20 marca br.) przedstawiciele jasielskich władz samorządowych oraz Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, wreszcie parafowali stosowną umowę.

 • Wiercenie studni głębinowych z gminnej dotacji od A do Z

   

  Gmina Jasło uruchomiła w ubiegłym roku program dla swoich mieszkańców, w ramach, którego mogli oni składać wnioski o dofinansowanie budowy studni wierconej głębinowej dla budynków mieszkalnych. Pieniądze trafią do blisko 370 wnioskodawców. Część z nich podpisało już stosowne dokumenty. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 6 miesięcy od zawarcia umowy. Już wcześniej warto więc wybrać doświadczonego wykonawcę. Kompleksową usługę wiercenia studni głębinowych oferuje firma WIT-WIERT.  Zadzwoń: 698 006 759.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657