Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Złodziej paliwa z czterema zarzutami

34

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali złodzieja paliwa. Podejrzany wielokrotnie włamywał się do baków pojazdów stojących na terenie prywatnej firmy i kradł z nich olej napędowy. Łącznie jego łupem padło 650 litrów paliwa. 29-letni mężczyzna usłyszał cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do przestępstw i chce dobrowolnie poddać się karze.

Policjanci z jasielskiej komendy od początku roku otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży paliwa z pojazdów zaparkowanych na terenie prywatnej firmy w Szebniach. Sprawca pod osłoną nocy pokonywał zabezpieczenia baków samochodów ciężarowych i ładowarki kołowej, po czym kradł z nich olej napędowy.

Podczas oględzin miejsca zdarzenia każdorazowo policyjni technicy zabezpieczali ślady działania sprawcy a śledczy ustalali okoliczności, w jakich dochodziło do kradzieży. Zebrany materiał dowodowy pozwolił również zdefiniować modus operandi złodzieja. Przyniosło to pozytywny skutek w minionym tygodniu.

Funkcjonariusze znając sposób działania sprawcy udali się w rejon miejsca kradzieży. W trakcie prowadzonych czynności uwagę funkcjonariuszy zwróciło zaparkowane w pobliżu firmy osobowe bmw na strzyżowskich tablicach rejestracyjnych. Podejrzewając, że może to być samochód złodzieja, policjanci weszli na teren zakładu. Ich przypuszczenia potwierdziły się.

Na miejscu okazało się, że ktoś wyrwał korek wlewu zbiornika paliwa jednego z samochodów ciężarowych i przy pomocy gumowego węża usiłował ukraść olej napędowy. Podczas oględzin funkcjonariusze zabezpieczyli również metalowy łom i plastikowe zbiorniki.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że właścicielem bmw jest 29-letni mieszkaniec gminy Frysztak. Mężczyzna po kilku godzinach został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W obliczu zebranych przez śledczych dowodów potwierdził, że minionej nocy próbował po raz kolejny ukraść paliwo z pojazdów stojących na terenie prywatnej firmy w Szebniach, jednak został spłoszony przez policjantów.

Podejrzany łącznie usłyszał cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się również do podobnego przestępstwa na terenie powiatu krośnieńskiego.

KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 34

Dodaj komentarz Widok:
0
@ kierowca ciamajda
dnia 13.03.2014, 17:53 · Zgłoś
Zostawiłem raz swój samochód ciężarowy na parkingu pod jasielską rafinerią. To był piątek. Pojechałem do domu na weekend. Akurat wychodziło mi jechać w niedziele rano bo towar miałem załadowany za czeską Pragę więc tak sobie myślałem zrobić za szczałem do Kudowej i na wczesny poranek wystartować na [...] do rozładunku. Podwiozła mnie żona. Jakie było nasze zdziwienie jak koło mojej cieżarówki, dokładnie przy zbiorniku paliwa, kręcił się facet ubrany w moro z reklamówką w ręku a w niej widoczna bańka na oko 20l. Szybko podjechałem pod samochód a gostek uciekł... zgadnijcie gdzie??? Do budki strażników Rafinerii Jasło. Mam na to świadka więc nie boję się pisać prawdę. Najciemniej pod latarnią.
Odpowiedz
0
@ Arek
dnia 12.03.2014, 09:06 · Zgłoś
Komentarze na Jaslo4u.pl powinny być zablokowane!!!
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 12.03.2014, 09:34 · Zgłoś
Ty przy porodzie tez powinnes byc zablokowany
Odpowiedz
-2
@ Zocha
dnia 12.03.2014, 09:44 · Zgłoś
Dlaczego ???
Odpowiedz
1
@ iiiccccooooooooooooo
dnia 12.03.2014, 09:04 · Zgłoś
dobrze robil z czego mial zyc
Odpowiedz
1
@ POGROMCA [...]
dnia 12.03.2014, 06:59 · Zgłoś
nie miał to zaj... kupił chabetę do utylizacji za zachodniej granicy za ostatni grosz i nie miał na paliwo PROSTE I [...]
Odpowiedz
1
@ detoks
dnia 11.03.2014, 23:40 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
3
@ !!!
dnia 11.03.2014, 22:48 · Zgłoś
A kto nas nauczył kraśc jak nie Panowie w garniakach!!Oni moga to my tez!!!
Odpowiedz
1
@ jarooo
dnia 11.03.2014, 13:20 · Zgłoś
i szlal bemka po frysztaku za czyje pieniadze
Odpowiedz
2
@ koks
dnia 11.03.2014, 12:58 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 11.03.2014, 11:33 · Zgłoś
Pieknie az [...] mieknie
Odpowiedz
3
@ M.
dnia 11.03.2014, 11:28 · Zgłoś
Dziwny radiowóz na pierwszym zdjęciu jest...
Odpowiedz
-3
@ anim
dnia 11.03.2014, 11:19 · Zgłoś
wacha droga jest.
Odpowiedz
-4
@ ==
dnia 11.03.2014, 11:14 · Zgłoś
No i co z tego ze kradł,kazdy zrobił by to samo.
Odpowiedz
1
@ FAN
dnia 11.03.2014, 14:43 · Zgłoś
Ty to jesteś,ten?,tak zwany [...]-leming,oni takiego słownictwa używają.
Każdy by kradł,jak by mógł?,ja to już nie każdy.
Ci to dopiero kradną.http://telewizjarepublika.pl/ponad-miliard-zlotych-na-armie-polskich-urzednikow-90-milionow-na-premie,4754.html#.Ux4lx85iCSo ,zapewne TVN zapomniał wczoraj o tym wspomnieć.
Odpowiedz
-2
@ ksiądz Mateusz
dnia 11.03.2014, 16:46 · Zgłoś
Te zarobki to ma kadra dyrektorska a zwykły urzędnik to za najniższą krajową zasuwa
Odpowiedz
0
@ FAN
dnia 11.03.2014, 17:30 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ FAN
dnia 11.03.2014, 17:45 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
4
@ tolek
dnia 11.03.2014, 10:57 · Zgłoś
BMW miał to i spalanie duże... co się dziwić, że nie wyrabiał. PEwnie pracował w nowym stylu za najniższą, a dojazdy do pracy kosztują, to sobie do Szebni na stacje wbijał ;p
Odpowiedz
6
@ xx
dnia 11.03.2014, 10:29 · Zgłoś
łapy poicinać! Na stronie podkarpacka policja, jest zdjecie samochodu tego złodzieja.
Odpowiedz
6
@ [...]
dnia 11.03.2014, 10:21 · Zgłoś
A kto zlapie policjantow ktorzy kradna paliwo z radiowozow???!!!
Odpowiedz
13
@ Gumiś
dnia 11.03.2014, 10:30 · Zgłoś
straż miejska
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 11.03.2014, 10:39 · Zgłoś
Ty [...] czy z policji??
Odpowiedz
4
@ zaufny
dnia 11.03.2014, 10:13 · Zgłoś
Kruk Krukowi oka nie wydziobie to jest jedna klika więc Kruk biega za robalem a oni za tymi co nie siedzą na stołkach nadchodzą wybory starajmy się rozwalić te klikę złodziej w garniturkach .Nie dajmy się ponownie aby nami manipulowali .POWIEDZMY STOP. Banda złodziej do mioteł i na ulice zamiatać
Odpowiedz
9
@ jaś
dnia 11.03.2014, 10:11 · Zgłoś
może to z tego dobrobytu tak wiele osób kradnie ???,nie muszą pracować bo nie ma gdzie a żyć trzeba ale idą wybory i załapać się choć by na radnego będzie można a wtedy bieda już nie straszna będzie a gdy by tak na wójta to i cała rodzina się utrzyma.
Odpowiedz
53
@ telewizja kłamie i manipuluje
dnia 11.03.2014, 09:52 · Zgłoś
Najwięksi złodzieje nie kradną paliwa ! Najwięksi złodzieje chodzą w garniturach i występują w TV. Zainteresujcie się tematem kreacji pieniądza przez banki oraz jaki to ma wpływ na służebnych piesków - politykierów. Gdy zrozumiecie o co tam chodzi to gwarantuje Wam zabraknie latarni i drzew żeby ich wszystkich powywieszać.
Odpowiedz
18
@ jaślan
dnia 11.03.2014, 10:01 · Zgłoś
święta prawda co do komentarza - telewizja kłamie
Odpowiedz
15
@ [...]
dnia 11.03.2014, 10:15 · Zgłoś
Swiete slowa i swieta prawda ale niestety o tych co piszesz sa to osoby bezkarne ktore kradna z pelna swiadomoscia bo sa pewni ze sa bezkarni i oni kradna na ciezkie miliardy
Odpowiedz
23
@ xxxxx
dnia 11.03.2014, 09:16 · Zgłoś
a ja opublikował był zdjecia takich [...] żeby im sie odechciało powtórek...
Odpowiedz
-15
@ Gumiś
dnia 11.03.2014, 09:11 · Zgłoś
a ja się pytam gdzie byli jego rodzice?
Odpowiedz
-7
@ blues
dnia 11.03.2014, 11:26 · Zgłoś
złodziej [paliwa jest na parzadku...nocnym ..pełno..zwłaszcza na delegacjach... :) a szef mysli ..że to nie...w Jego firmie hehe
Odpowiedz
-12
@ Tarzan-zan
dnia 11.03.2014, 11:41 · Zgłoś
Nie złapali go a i tak się przyznał... Nie będę pisał na temat mądrości tego "złodziejaszka" bo było by to uznane za obraźliwe treści :) ale po pierwsze po co parkował tak blisko ??? Można było przejechać, zostawić kanistry w krzakach, zaparkować z dala, potem podejść, spuścić :) i znów podjechać - w razie czego - powiedział by - że zauważył kanistry - więc chciał sprawdzić co to jest, ale on nie kradł... Jeśli już zrobił tak jak zrobił - to mógł powiedzieć że samochód mu skradziono, on nie wie kto - widocznie złodziej - w celu przestępczym ukradł mu auto...
Dać się złapać w taki sposób to mega amatorszczyzna... WSTYD tak nieudolnie kraść...
Odpowiedz
-4
@ koks
dnia 11.03.2014, 12:27 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
4
@ www
dnia 12.03.2014, 06:15 · Zgłoś
nosil wilk razy kilka, poniesli i wilka:)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.