Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Złodzieje paliwa w rękach Policji

17

19 i 20-letni mieszkańcy powiatu jasielskiego znaleźli łatwy i szybki sposób na zarobienie pieniędzy. Włamywali się i kradli paliwo z autobusów, samochodów ciężarowych, ciągników rolniczych i maszyn budowlanych. Policjanci z Brzozowa przy współpracy z jasielską Policją zatrzymali złodziei.

W nocy z 2 na 3 marca 2011r. sprawcy włamali się do baku dwóch autobusów zaparkowanych w miejscowości Blizne i Barycz. Łącznie ukradli około 220 litrów oleju napędowego o wartości ok. 1000 zł. W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że sprawcy włamywali się przede wszystkim do pojazdów, pozostawionych bez dozoru na budowach lub parkingach. Podczas policyjnych sprawdzeń okazało się, że mężczyźni byli już karani za podobne przestępstwa. Skradzione paliwo sprzedawali swojemu 20-letniemu koledze. Podejrzani przyznali się do tych kradzieży. Przyznali się także do innych włamań i kradzieży oleju napędowego na Terenie powiatu brzozowskiego.

Do czasu rozprawy 19-latek i 20-latek pozostaną pod dozorem Policji. Za kradzieże z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Mężczyzna, którzy kupował  kradzione paliwo odpowie z kolei za paserstwo. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie.

KPP w Brzozowie

Reklama

Komentarze: 17

Dodaj komentarz Widok:
0
@ SYKUŚ
dnia 16.03.2011, 22:21 · Zgłoś
chłopaki jestem z wami!!![...]
Odpowiedz
1
@ epikurejczyk
dnia 14.03.2011, 19:45 · Zgłoś
Nie dziwie się chłopakom chcieli zarobić, bo w tym kraju nie da się normalnie, godnie żyć. A co do ewentualnego wyroku no comment Polska kraj absurdów gdzie za takie rzeczy idziesz na 10 lat a za znęcanie się i katowanie małych dzieći, zabójstwa dostajesz podobne kary...
Odpowiedz
2
@ koles git
dnia 14.03.2011, 19:41 · Zgłoś
to prawda to Podkarpacie to osada dla najuboższych.Nie ma pracy dla młodzieży jak chcesz robic to w szarej strefie na czarno najczęściej na budowie gdzie porobi taki 10lat i ma po zdrowiu a tu ani renty ani krusu. Krus jak placiles to masz fart ze ziemie masz.
Odpowiedz
0
@ Obserwator
dnia 14.03.2011, 19:25 · Zgłoś
A ja się pytam kto ustanowił takie [...] prawo, że złodzieje są zagrożeni wyrokiem do 5 lub nawet 10 lat, a [...] co mógł pozabijać ludzi jest zagrożony do 2 lat. (patrz artykuł o gościu, co zakończył dachowaniem)
Odpowiedz
2
@ STARY ZŁODZIEJASZEK
dnia 14.03.2011, 16:15 · Zgłoś
I TAK BĘDZIE SIĘ DZIAŁO BO W POLSCE NIE MA PRACY ZEBY ZAROBIĆ TAKZE KRADNIJCIE ROPE PÓKI JEST
Odpowiedz
1
@ jp
dnia 14.03.2011, 19:13 · Zgłoś
[...] z ciebie a nie stary zlodziejaszek...
Odpowiedz
1
@ doświadczony
dnia 14.03.2011, 12:02 · Zgłoś
po co mówili komu sprzedawali paliwo teraz kolo odpowie za paserstwo!!!
Odpowiedz
0
@ zly
dnia 14.03.2011, 15:31 · Zgłoś
RACJA ZIOMECZKU!
Odpowiedz
5
@ dcubcdshui
dnia 13.03.2011, 23:54 · Zgłoś
nie kradnijcie wladza nie lubi konkurencji
Odpowiedz
0
@ [..]
dnia 13.03.2011, 23:52 · Zgłoś
Każdy kierowca z PKS-u powinien siedzieć - bo kradnie paliwo z autobusu /którym jeździ/. Dlatego PKS plajtuje.
Odpowiedz
0
@ GsL XXX
dnia 13.03.2011, 22:12 · Zgłoś
W takim razie powinni sporo osób pozamykać bo znam wiellllllle osob które w taki sposób kupuja paliwo jednak takie czasy jest taniej to mimo ze z kradziezy to biora.
Odpowiedz
-2
@ GsL xxx
dnia 13.03.2011, 22:10 · Zgłoś
HAHAHA 3-5 lat za pasertstw :D
Odpowiedz
1
@ bolu
dnia 13.03.2011, 21:01 · Zgłoś
widocznie tylko kradnąc da się normalnie żyć na tym naszym [...] podkarpaciu
Odpowiedz
5
@
dnia 13.03.2011, 20:09 · Zgłoś
Coraz więcej tego będzie jak paliwo będzie utrzymywać się wokół 5zł/l
Odpowiedz
2
@ .
dnia 13.03.2011, 22:19 · Zgłoś
Jakiej piątki? Niedługo paliwo ma być po ok. 9zł
A co do złodziei .... no cóż jakie państwo tacy obywatele
Odpowiedz
-2
@ operator
dnia 13.03.2011, 19:28 · Zgłoś
nigdy nie kupuj po pijanemu lub od [...](:(:
Odpowiedz
1
@ niEnada!
dnia 13.03.2011, 18:17 · Zgłoś
Panstwo zmusza do takich czynow! nie dziwie sie im.... 10 lat haaahahahahahaha
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.