Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Złodzieje wpadli na gorącym uczynku

46

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży stalowych przedmiotów z terenu byłego tartaku. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku. Ich łupem miały paść m.in. szyny i wózki tartaczne, które zamierzali sprzedać jako złom.

Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie uzyskali informację, że na terenie miejscowego, nieczynnego tartaku, przebywają podejrzane osoby. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się we wskazany rejon. Sprawdzając obszar byłego zakładu, policjanci zauważyli volkswagena passata na krośnieńskich numerach z przyczepką wypełnioną stalowymi przedmiotami. W samochodzie siedziało dwóch mężczyzn. Okazali się nimi 20 i 36-letni mieszkańcy gminy Chorkówka. Podejrzani zostali zatrzymani.

W toku dalszych policyjnych czynności mężczyźni przyznali się, że chwilę wcześniej, po przeskoczeniu ogrodzenia, weszli na teren tartaku i zebrali w jedno miejsce stalowe przedmioty, które chcieli ukraść. Wśród nich znalazły się m.in. szyny i wózki tartaczne. Następnie zdemontowali bramę ogrodzeniową, wjechali na obszar zakładu osobowym volkswagenem i swój łup załadowali na przyczepkę samochodową. Gdy zamierzali odjechać, zostali zatrzymani przez policjantów.

Podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży. Straty jakie mogli wyrządzić oszacowano na kilka tysięcy złotych. Obaj byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 KPP w Jaśle

Reklama

Komentarze: 37

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Bida
dnia 26.02.2014, 19:11 · Zgłoś
Tusk kradnie i jeszcze go nikt nie zamknoł do tej pory!!!Tylko nie cieżki złom tylko CIĘZKIE PIENIĄDZE!!!
Odpowiedz
1
@ stary
dnia 19.02.2014, 10:41 · Zgłoś
no to bandyci wpadli,tyle dobrze płatnej pracy kochana władza nam zapewnia a oni nie chcą pracować tylko lekko żyć w tym dobrobycie !!!
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 19.02.2014, 12:07 · Zgłoś
Skad wiesz ze bandyci znasz ich [...] moze ty jestes bandyta
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 19.02.2014, 00:37 · Zgłoś
To bys segregowal gruby do grubego cienki do cienkiego a po ile jest zlom???
Odpowiedz
-2
@ mario
dnia 18.02.2014, 22:57 · Zgłoś
Pracuje ktos na zlomie bo ja w trzcinicy
Odpowiedz
0
@ mario
dnia 18.02.2014, 22:38 · Zgłoś
Pracuje ktos na zlomie
Odpowiedz
-1
@ mario
dnia 18.02.2014, 22:37 · Zgłoś
Pracuje ktos na zlomie
Odpowiedz
0
@ mario
dnia 18.02.2014, 22:35 · Zgłoś
Pracuje ktos na zlomie
Odpowiedz
0
@ walikot
dnia 18.02.2014, 20:38 · Zgłoś
I tak prędzej czy puźniej trafi to wszystko na złom, więc o co chodzi? Lepiej wsadzić do [...] tych co doprowadzili tartak do upadku.
Odpowiedz
5
@ Złomiorz.
dnia 18.02.2014, 18:30 · Zgłoś
A ja się pytam ile ton mieli, skoro oszacowali na kilkanaście tysięcy. Śmiechu warte !!!
Odpowiedz
3
@ Tarzan-zan
dnia 18.02.2014, 18:50 · Zgłoś
Bo nie szacowali ceny złomu tylko wartość przedmiotów... To tak jak by tego pastucha co nim przyjechali - oszacować po cenie złomu to by był warty z 300 zł, a jako "samochód" jest warty duuuużo więcej - tak z 1500 zł :D
Odpowiedz
0
@ WWW
dnia 18.02.2014, 23:57 · Zgłoś
A ja myślę że i tak ten "[...]" w "konfrontacji" z twoim matizem wypada o wiele lepiej... choć matizy w cenie... pewnie ze 3 tysie trza dać za to zlote pudelko z silnikiem od kosiarki...
Odpowiedz
7
@ Xxx
dnia 18.02.2014, 18:13 · Zgłoś
Dajcie Robote To nikt nie bedzie kradł!!! urzedasy [...] [...]...!!!
Odpowiedz
2
@ Hejka
dnia 18.02.2014, 18:12 · Zgłoś
Podobno samochód nie wytrzymał obciążenia i po zrobieniu zdjęć razem ze złomem trafi do okradzionego tartaku, a przestępcy niestety zostaną umyci, ogoleni nakarmieni i do pudła. Droga redakcjo proszę o informowanie nas na bieżąco o postępach tego niesamowitego wydarzenia. Na mieście mówi się o kilku Tonach złomu szok! Co za rozbój ile win by za to mogli kupić, a po [...] poszli by jeszcze resztę tartaku rozgrabić. No chyba żeby posprzątali po sobie, ;)
Odpowiedz
2
@ Tarzan-zan
dnia 18.02.2014, 18:48 · Zgłoś
No właśnie - to jak ktoś komuś ukradnie pastucha B5 albo innego poniemieckiego "cierepa" to będzie odpowiadał za kradzież ZŁOMU a nie samochodu !!
Odpowiedz
1
@ tuo
dnia 18.02.2014, 18:04 · Zgłoś
No i chcieli chłopiska zrobić porządek,to im nie dali,co za naród.
Odpowiedz
2
@ [...]
dnia 18.02.2014, 17:45 · Zgłoś
Przeciez to niby auto przy takim obcazeniu na drodze by sie rozkraczylo dziwi mnie ze na pusto jakos tam dojechalo musiala byc lekka przyczepka a ten co ich podkablowal to ich nie widzial poczul [...] przegrzanej maszyny na rope
Odpowiedz
2
@ Tarzan-zan
dnia 18.02.2014, 18:47 · Zgłoś
ale to dizel był a dzile to silniki od traktora, to powoli ale pojedzie...
Odpowiedz
-1
@ WWW
dnia 18.02.2014, 23:50 · Zgłoś
A wiesz że są traktory na benzynkę...??? pewnie nie skoro takie [...]y wypisujesz , widać że zatrzymałeś się w bardzo odległych czasach...
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 19.02.2014, 00:35 · Zgłoś
Na benzynke to twoj skladak jest z silnikiem malucha
Odpowiedz
8
@ Hejka
dnia 18.02.2014, 17:41 · Zgłoś
Brawo na prawdę jest powód do dumy, a może oni na prawdę nie mieli za co kupić jedzenie. Zamknąć ich za ten czyn na 25 lat a Trynkiewiczowi dać lokum w Gostyninie. ochronę i rentę żeby mu listonosz przyniósł bo jak wyjdzie na miasto to mu jeszcze krzywdę zrobią chłopcy jacyś zrobią. ;)
Odpowiedz
1
@ Tarzan-zan
dnia 18.02.2014, 18:45 · Zgłoś
Nikt ich na 25 lat nie zamknie... Prawdopodobnie W OGÓLE ich nikt nie "zamknie" tylko skończy się na "zawiasach"... A to że nie mieli za co jedzenia kupić to nikogo nie upoważnia do kradzieży...
Odpowiedz
5
@ [..]
dnia 18.02.2014, 17:35 · Zgłoś
Na zdjęciu jest Kia z Jasła a nie z Nowego Źmigrodu. Chyba autorowi artykułu coś się [...]...liło.
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 18.02.2014, 17:05 · Zgłoś
szrotem wieśwaqgenem pojechali po inny szrot :D

łohohohohohhohohho
Odpowiedz
7
@ Tarzan-zan
dnia 18.02.2014, 17:19 · Zgłoś
A co się dziwisz... Przecież nikt normalny - mający normalny dobry samochód nie jeździ kraść - bo i po co... Kasę ma nie będzie się paprał w kradzież złomu... No a [...] musi jakoś uciułać parę groszy na ROPĘ do tego traktora nazywanego przez niektórych "samochodem" :P
Odpowiedz
0
@ xyz
dnia 18.02.2014, 23:42 · Zgłoś
ROPĘ to ty masz w tej swojej DYNI zwanej przez "niektórych" głową...
Odpowiedz
18
@ GELO 7
dnia 18.02.2014, 16:01 · Zgłoś
szkoda że tego tartaku nie uratował starosta to jego rodzinne strony tam pracowało
100 ludzi ale on miał swój tartak też upadł ...
Odpowiedz
5
@ Ja
dnia 18.02.2014, 16:09 · Zgłoś
Jak tartak likwidowano to starosta nie był starostą

Jak likwidowano tartak to obecny starosta nie był starostą.A tak na marginesie , to niech cały ten dobytek ukradną ,tyle lat stoi pusty i nikt się tym nie zainteresuje aby to zagospodarować.
Odpowiedz
13
@ GELO 7
dnia 18.02.2014, 15:57 · Zgłoś
ten złom leży tam 10 lat niema go kto uprzątnąć ale wielkie odkrycie dla policji
ale mają wielką sprawę teraz będą siedzieć i jeść za podatników pieniądze...
Odpowiedz
6
@ asd
dnia 18.02.2014, 17:22 · Zgłoś
Jeszcze kilka lat i rdza by sobie z tym złomem poradziła,nie trzeba by było sprzątać.
Odpowiedz
3
@ Tarzan-zan
dnia 18.02.2014, 17:22 · Zgłoś
Znalazł się [...] i zakablował... Albo złodziejska konkurencja "wsypała" kolegów żeby im nie podkradali tego co sobie upatrzyli :)
Swoją drogą to pod sufitem dobrze nie mają... Przecież jechać w nocy z przyczepką pełną złomu - to każdy patrol policji się zainteresuje... Jak by ich nie złapali "na gorącym" uczynku - to by ich złapali kawałek dalej...
Odpowiedz
-12
@ Sven
dnia 18.02.2014, 15:28 · Zgłoś
Mogę podać przepis na coś podobnego do heksogenu dla tych .uji wstrętnych chce ktoś ?
Odpowiedz
9
@ łodyniec
dnia 18.02.2014, 17:08 · Zgłoś
"Podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży"

to przecież ukradli ino że ich [...] chyciła ...

ja ukradnę dejmy na to 5 mln z któregoś z banków jasielskich i nie dam się złapać to kasa moja ,a jak mnie złapią to będzie usiłowanie kradzieży a nie kradzież ???

patologiczne państwo...

łohohohohhohohho
Odpowiedz
2
@ Tarzan-zan
dnia 18.02.2014, 17:15 · Zgłoś
Jak ukradniesz i cie złapią to będzie kradzież... Usiłowanie to by było jak byś podszedł do pani kasjerki i powiedział "dawaj kasę kxxxxx :)" a ona by ci nie dała :P
Odpowiedz
5
@ lol
dnia 18.02.2014, 19:06 · Zgłoś
Tarzan-zan - nie ten paragraf - to by nie było usiłowanie kradzieży, tylko rozbój
Odpowiedz
-1
@ mario
dnia 18.02.2014, 22:31 · Zgłoś
Ja robie na zlomie ale takie rzeczy to nie kupuja
Odpowiedz
1
@ łodyniec
dnia 19.02.2014, 10:18 · Zgłoś
kto się pisze na skok na skok :D podział fifty fifty ,kasa ubezpieczona więc nikt nie traci :P jak nas złapią to będzie tylko usiłowanie kradzieży hahahaha :D

łohohohohho
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.