Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Złodziejski „tandem” w rękach Policji

5
Policjanci wydziału kryminalnego z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch braci podejrzanych o kradzieże. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych, dokumenty tożsamości, sprzęt elektroniczny i biżuteria. Część przedmiotów została odzyskana, a złodzieje usłyszeli już zarzuty.

W poniedziałek 17 maja br. dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży domowej w Święcanach. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że właścicielka domu wychodząc z psem na podwórze, pozostawiła klucz w drzwiach wejściowych. Po chwili zobaczyła dwóch mężczyzn szybko idących od jej domu w kierunku drogi. Okazało się, że ich wizytę zgłaszająca przypłaciła stratą 4 tys. zł.

Wykryciem sprawy zajęli się policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego. Po gruntowym przeanalizowaniu materiału dowodowego wpadli na trop dwóch braci, 26-letniego Krystiana i 29-letniego Janusza B., którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Byli oni wcześniej notowani i odbywali kary pozbawienia wolności. Po ustaleniu, że mężczyźni przebywają w jednym z mieszkań na terenie Tarnowa, kryminalni udali się pod wskazany adres i zatrzymali podejrzanych. W czasie przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli obce dokumenty tożsamości oraz karty bankomatowe. Po sprawdzeniu okazało się, że zostały one skradzione z jednego z domów na terenie powiatu tarnowskiego. Złodzieje zabrali wtedy też dwa telefony komórkowe, laptop i biżuterię.

W obliczu zgromadzonych dowodów podejrzani przyznali się do popełnienia obydwu kradzieży. Poddali się dobrowolnie karze 12 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, zobowiązali się również do zwrócenia skradzionych pieniędzy.

KPP w Jaśle
Reklama

Komentarze: 5

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Jaś
dnia 31.05.2010, 08:28 · Zgłoś
W ogóle nie zamykajmy drzwi, niechże złodziej się nie wysila, a potem zawracajmy głowę policji!!!
Odpowiedz
0
@ lolek
dnia 30.05.2010, 21:42 · Zgłoś
tez bym tak chciał !!! coś jak "cuma" z da vinci he he :") część oddają po roku wyjdą i za reszte fantów będą żyli! A nie wykluczone że dalej będą się tym trudnić!
Odpowiedz
0
@ mumia
dnia 30.05.2010, 11:55 · Zgłoś
p. juz siedzi i dobrze o to chodzilo hehe
Odpowiedz
0
@ wwo
dnia 30.05.2010, 10:04 · Zgłoś
[...] jak poloczek
Odpowiedz
0
@ obużony
dnia 30.05.2010, 08:57 · Zgłoś
to im nawalili, a za 1.5 roku to samo będzie
najlepiej zrobić tak za małą kradzież uciąć jednego palca, za większą wszystkie i sie nauczą
a inni potem może by przynajmniej się czegoś bali..bo to co się teraz dzieje jest smutne :(
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.