Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Złote Gody w Gminie Jasło

15

16 listopada 2011 r. obchodziliśmy w naszej gminie uroczystość Złotych Godów. Ponad  60 par z terenu gminy Jasło obchodziło jubileusz 50.lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji zostali oni odznaczeni przez Prezydenta RP medalami.


Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz w towarzystwie proboszcza parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Jaśle ks. Tadeusza Gąsiorowskiego, wiceprzewodniczących Rady Gminy Jasło Zofii Lazar i Stanisława Marszałka, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Anny Witalis oraz sołtysa wsi Jareniówka, gdzie odbywała się uroczystość, Janusza Pruchnika.

Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były życzenia, gratulacje, kwiaty, prezenty oraz tradycyjna lampka szampana. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni przez Wójta na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień przy muzyce Kapeli Ludowej „Trzcinicoki”.


Jubilaci, którzy zostali uhonorowani medalami:

Bierówka
Twardzicki Józef i Maria
Pankiewicz Józef i Józefa
Warżołek Władysław i Zofia

Brzyście
Byczek Władysław i Kazimiera

Gorajowice
Kluz Franciszek i Cecylia

Jareniówka
Szpak Jan i Maria
Budziak Marcin i Maria

Kowalowy
Róg Józef i Danuta
Stygar Henryk i Zofia

Łaski
Owsiak Stanisław i Lesława
Malinowski Roman i Janina

Niegłowice
Stój Józef i Krystyna
Kiełtyka Piotr i Ewa

Niepla
Kosztyła Tadeusz i Zdzisława

Opacie
Jarecki Mieczysław i Maria
Serwa Eugeniusz i Maria
Wojdyła Stanisław i Maria
Bracik Józef i Władysława

Osobnica
Żydek Jan i Aleksandra
Woźniak Eugeniusz i Stanisława
Misiołek Kazimierz i Janina
Budziak Mieczysław i Aleksandra
Wątroba Stanisław i Janina
Kendra Roman i Władysława
Burda Stanisław i Stanisława
Stygar Władysław i Aleksandra
Leśniak Józef i Alfreda
Ulaszek Tadeusz i Janina
Bartuś Stanisław i Marianna
Fałat Edward i Kazimiera
Kapanowski Jan i Helena
Bara Stanisław i Janina

Sobniów
Berkowicz Kazimierz i Czesława
Kosiek Marian i Alicja

Szebnie
Fortuna Władysław i Józefa
Dubiel Marian i Józefa

Trzcinica
Jarecki Ludwik i Olga
Libuszowski Feliks i Katarzyna
Stój Tadeusz i Janina
Marszałek Eugeniusz i Kazimiera
Kruczak Tadeusz i Teresa
Stój Bronisław i Józefa

Warzyce
Połeć Henryk i Janina
Tęcza Władysława i Tadeusz
Zając Władysław i Bronisława
Dubiel Józef i Maria
Fara Stanisław i Maria
Pięta Józef i Janina
Pawlik Władysław i Aurelia  
Świszcz Władysław i Władysława
Ochałek Władysław i Stanisława
Kuchta Stanisław i Alfreda
Osoliński Adam i Józefa
Kędrek Edward i Stanisława

Wolica
Pankiewicz Jerzy i Wiesława
Ignarski Bolesław i Irena
Lubaś Stanisław i Janina
Lis Józef i Joanna
Baran Maksymilian i Stanisława
Gryboś Albin i Daniela

Zimna Woda
Stasiowski Tadeusz i Wanda

Żółków
Jędrzejczyk Czesław i Anna
Bara Antoni i Maria

Gmina Jasło

Reklama

Komentarze: 15

Dodaj komentarz Widok:
3
@ żabka
dnia 20.11.2011, 22:51 · Zgłoś
jak to możliwe ,ze są pary wymienione w spisie ,a nie dostały zaproszenia na ta uroczystość?..kto zapomniał im wysłac zaproszenia? kto jest za to odpowiedzialny? skoro wymienili ich w tym wyzej spisie"Jubilaci, którzy zostali uhonorowani medalami:" .to ..i nazwiska...jak to zostali uhonorowani,jak sa osoby wymienione ,które na ta impreze nie zostali zaproszeni? kto za to odpowiada?
Odpowiedz
-5
@ Maniek
dnia 18.11.2011, 21:15 · Zgłoś
ciekale czy dymy nie bylo po imprezie;))
Odpowiedz
2
@ Miki
dnia 20.11.2011, 10:35 · Zgłoś
Naucz się człowieku pisać
Odpowiedz
5
@ aga
dnia 18.11.2011, 20:58 · Zgłoś
Gratulacje dla Wszystkich Par i jeszcze wielu pięknych jubileuszy
Odpowiedz
1
@ franek
dnia 18.11.2011, 19:05 · Zgłoś
Po dzisiejszym expose niedługo zanikna tego typu uroczystości. Mało kto dożyje
Odpowiedz
5
@ kjh
dnia 18.11.2011, 17:06 · Zgłoś
serdecznie gratuluje miłosc ponad wszystko:)
Odpowiedz
0
@ :)
dnia 18.11.2011, 16:46 · Zgłoś
Moi [...]kowie już maja 55-rocznice a dla nich odznaki :)
Odpowiedz
1
@ obserwator ...
dnia 20.11.2011, 09:57 · Zgłoś
Niestety - jak nie zgłosisz pary to urząd stanu cywilnego sam tego nie zrobi.
Odpowiedz
1
@ za komuny...
dnia 20.11.2011, 18:05 · Zgłoś
Za tak zwanej zgniłej komuny sami sprawdzili w Urzędzie Stanu Cywilnego i sprawą dalej zajęli się. Znam takie przypadki. A teraz miało być lepiej- - ale dla kogo?
Odpowiedz
1
@ czy tu występuje koropcja??
dnia 18.11.2011, 15:19 · Zgłoś
Znam pary, które w Jaśle brały ślub w 1961 roku. Do dzisiaj mieszkają w Jaśle. Nie znalazłem ich wymienionych.
Odpowiedz
0
@ kas
dnia 18.11.2011, 17:39 · Zgłoś
Moi [...]kowie brali slub 1.01.1961 i zostali odznaczeni w zeszlym roku w listopadzie a nawet chyba w pazdzierniku, takze pewnie te pary o ktorych piszesz tez.
Odpowiedz
1
@ jaslanin
dnia 18.11.2011, 23:40 · Zgłoś
mieszkaja w jasle, czyli nie mogli byc odznaczeni na tej uroczystosci, bo to byla uroczystosc w gminie wiejskiej jaslo a nie w miescie jasle
Odpowiedz
7
@ jaslanka1
dnia 18.11.2011, 13:04 · Zgłoś
Dlaczego robicie wyjątki .wszystkie pary trzeba pokazac a nie tylko wybranych wstyd
Odpowiedz
8
@ bodek
dnia 18.11.2011, 13:23 · Zgłoś
Popieram - wszystkie pary powinny być pokazane. Gratulacje dla jubilatów. Módzi uczcie się żyć od starszych. Im też nie szło po płatkach róż .
Odpowiedz
8
@ kas
dnia 18.11.2011, 12:51 · Zgłoś
Szczerze gratuluje..
Ale takie gody beda juz coraz rzadziej.
Dla pokolenia urodzonego miedzy 1980 a 1990 to bedzie Prawdziwy ewenement taki gody.
Zycie jest tylko Jedno i trzba o nie dbac.
NIE DLA SLUBU!!!
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.