Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków

12

Każdy właściciel czy zarządca budynku, w którym znajduje się źródło ciepła musi złożyć deklarację o źródłach ogrzewania budynku. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przypomina, że jest to ustawowy obowiązek, a jego niewypełnienie grozi karą do 5000 zł.

Uwaga: Ankieta wypełniana rok temu przez mieszkańców Jasła nie zwalnia od obowiązku wypełnienia deklaracji!

Deklarację można złożyć na dwa sposoby:

elektronicznie, przez stronę www.ceeb.gov.pl wykorzystując do tego profil zaufany, e-dowód albo podpis kwalifikowany

w wersji papierowej, składając ją osobiście w punkcie informacyjnym Czyste Powietrze przy ul. Sokoła 8 lub w Urzędzie Miasta w Jaśle, ul. Rynek 12, albo wysyłając ją tradycyjną pocztą.

Do kiedy złożyć deklarację?

dla źródeł ciepła i spalania paliw uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. – to 30 czerwca 2022 r.

dla źródeł ciepła i spalania paliw uruchomionych po 1 Lipca 2021 r. – 14 dni od dnia uruchomienia

Dodatkowe informacje, wzory formularzy, instrukcje, pytania i odpowiedzi znajdują się pod adresem: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjno%c5%9bci-budynkow

Mieszkańcy Jasła mogą w tej sprawie kontaktować się dodatkowo z punktem informacyjnym „Czyste Powietrze” utworzonym przez Urząd Miasta w Jaśle. Punkt znajduje się przy ul. Sokoła 8, w sąsiedztwie Kina JDK Syrena.

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 05.05.2022, 11:57
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ sss3
dnia 05.05.2022, 14:49
Ocena
komentarza:
27
Co następne? Deklaracja o temperaturze utrzymywanej w mieszkaniu czy o składzie obiadu?
@ Kuba.
dnia 05.05.2022, 17:13
Ocena
komentarza:
20
Przecież muszą czymś ludzi dręczyć, tak jak by było za mało nerwów przez te pandemie , drożyznę, wojnę.Nasi muszą się czymś wykazać.
@ Lwk
dnia 07.05.2022, 04:29
Ocena
komentarza:
6
Po co im to?Takiego reżimu jeszcze w Polsce nie było.Przecież czymś trzeba ogrzewać ludzie pała gazem i płaca rachunki czego jeszcze chcą.Najlepiej ruszyć cztery litery i samemu sprawdzić ,a co jak nie pala bo ich nie stać?Nie przejmują się jak zakłady i rafinerie kopca tylko szukają prywatnego użytkownika?Wstyd niedługo zjedzą własny ogon ,sami zapędza się do matni.
@ Aldona
dnia 07.05.2022, 09:32
Ocena
komentarza:
14
To durne przepisy eurokolchozu,zmuszają nas do idiotycznych działań.
@ locha
dnia 07.05.2022, 12:49
Ocena
komentarza:
-19
Nie podoba się eurokołchoz? To spadaj na Białoruś.
@ Szkolny
dnia 12.05.2022, 07:26
Ocena
komentarza:
0
najlepsze w kwestii ekologi są mks-y, nie wszystkie ale zdarzają się perełki ...
@ Geograf
dnia 12.05.2022, 13:09
Ocena
komentarza:
-1
Proponuję wziąć mapę do ręki i znaleźć państwa w obrębie Europy, które nie należą do wspomnianego eurokołchozu. Nie trzeba przytaczać tak skrajnych przypadków jak Białoruś.
@ dragoness
dnia 12.05.2022, 13:48
Ocena
komentarza:
0
Jeżeli sugeruje pan kraje skandynawskie, to z pewnością nie palą mialem węglowym i odpadami.
@ Geograf
dnia 12.05.2022, 14:11
Ocena
komentarza:
1
Nie kraje skandynawskie tylko jesli już to jeden kraj skandynawski i pozostałe z Europy, które nie są w UE. Chodziło o wskazanie innych państw niż Białoruś, które nie są w UE, abstrahując od kwestii związanych ze źródłem ogrzewania.
@ Do Lwk
dnia 07.05.2022, 13:04
Ocena
komentarza:
5
A po to im że jak masz niska klasę pieca to masz potem odpowiedni okres czasu na wymiane na ekologiczny. Nie wymienisz?- kolejna opcja kary..
@ Mariusz
dnia 08.05.2022, 12:15
Ocena
komentarza:
9
Za chwile bedziemy skladac deklaracje czym sie podcieramy, w d*** niech mnie pocałują, jak bedziemy skladac wszystko posluszne jak baranki co oni sobie wymysla to bedziemy coraz bardziej gnebieni.
@ Jasio
dnia 08.05.2022, 16:43
Ocena
komentarza:
7
Facebooka niech se założą to bedą wszystko wiedzieć
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657