Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Znamy Juniorów Przedsiębiorczości

8

7 czerwca w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Jaśle odbyło się rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu „Junior Przedsiębiorczości”. Ryszard Pabian, burmistrz Jasła wraz z Małgorzatą Adamską-Chmiel, zastępcą burmistrza, a zarazem przewodniczącą komisji konkursowej, wręczyli zwycięzcom nagrody.

Konkurs skierowany był do uczniów klas VI-VIII miejskich szkół podstawowych, a jego celem było pobudzenie wyobraźni i rozwijanie umiejętności do przekształcania kreatywnych pomysłów w przedsiębiorcze działania.

Do projektu przystąpiło pięć jasielskich szkół podstawowych: 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Romualda Traugutta w Jaśle;
Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej;
Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle (Zespół  Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle);
Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle (Szkoła Podstawowa nr 6 w Jaśle);
Zespół Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle (Szkoła Podstawowa nr 8 im. Ks. Stanisława Konarskiego).

Wszystkie złożone prace były bardzo dobre. Różnice punktowe były minimalne. Tematyka prac była bardzo różnorodna. Od firm produkujących opony, naprawiającej rowery, poprzez dom pogrzebowy czy firmę detektywistyczną  na szkole pilotów kończąc. W większości prac widać było dużą świadomość  przedsiębiorczą (plusy i minusy prowadzenia działalności), ale także ekologiczną, czy troskę o innych, osoby bezrobotne i osoby z niepełnosprawnościami. Każda praca natomiast przepełniona była pasją, którą Ci młodzi ludzie przekształcili w pomysł na biznes– podsumowuje Małgorzata Adamska-Chmiel, przewodnicząca komisji konkursowej.

Po najwyższą nagrodę sięgnęli:

Grażyna Schabińska –  ZSM 1 – tytuł pracy: ,,Bąbel mania’’- produkty drogeryjne;
Adrian Rzońca – ZSM 5 – tytuł pracy: „Games for Everyone” Adrian Rzońca;
Zofia Preisner – SP1 – tytuł pracy: Ośrodek Jeździecki „Magnolia”

Wyróżnienia otrzymali:

Ewa Warchoł ZSM 1 – tytuł pracy: Przetwórstwo „Pommier”;
Antoni Moskal SP 12 – tytuł pracy: Kolejka Linowa  AndrekM, akronim: KLAM;
Jan Preisner  SP 1 – tytuł pracy: Planeta Gadów.

Urząd Miasta w Jaśle

Napisany dnia: 11.06.2021, 06:52
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ betonowe miasto
dnia 11.06.2021, 07:53
Ocena
komentarza:
0
Był spokój i znów się zacznie: rąsia, klapa, kwiatek, rąsia, klapa, kwiatek.
@ Maniek
dnia 12.06.2021, 19:26
Ocena
komentarza:
0
Po co ten konkurs? Przecież prace konkursowe pisali im rodzice.
@ ixi
dnia 11.06.2021, 10:38
Ocena
komentarza:
5
Szczyt hipokryzji. Najpierw nielegalnie zamykają kraj, zabraniają PRZEDSIĘBIORCOM PRACOWAĆ I OTWIERAĆ BIZNESY, nadsyłają milicję, sanepid i skarbówkę, nękają na potęgę a teraz to!!!?!
@ Land
dnia 11.06.2021, 11:38
Ocena
komentarza:
3
A co z tym mostem na Gądki, może pozwolą ludziom przechodzić, ażeby policja nie nękała,
przechodzących jak nie potrafią otworzyć . To chyba ewenement w skali światowej most wybudowany i władza nie potrafi otworzyć . Krócej trwała budowa niż otwarcie.
@ Natural Born Leader
dnia 11.06.2021, 13:35
Ocena
komentarza:
3
Mordeczki, gdybym dostał zadanie nakręcenia współczesnej wersji filmu " Miś " to akcja działaby się w Jaśle, tu ludziom ciągle inkubator myli się z "oknem życia".
@ Pan Tuk Tuk
dnia 11.06.2021, 16:02
Ocena
komentarza:
5
Co w tym onkubatorze się dzieje jakie firmy tam powstały ile działa obecnie?
@ łodyniec
dnia 13.06.2021, 14:41
Ocena
komentarza:
0
On służy tylko konkursom dla dzieci .
@ xxx
dnia 13.06.2021, 14:29
Ocena
komentarza:
2
A wygrali jak zwykle ci, którzy mieli wygrać. Granda i wstyd, żeby w ten sposób traktować młodzież. To jest Jasło właśnie.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drodzy mieszkańcy Gminy Tarnowiec

   

  W minioną niedzielę odbyły się w Naszej Gminie przedterminowe wybory na Wójta Gminy Tarnowiec. Spośród czwórki kandydatów, zaufaliście mi. Pragnę za to podziękować. 

 • Wypadek w Zimnej Wodzie. Dwie osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godziny 15.30 w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na chwilę obecną do jasielskiego szpitala trafiły dwie osoby. Obecnie ruch na dk 28 w kierunku Krosna jest zablokowany.

 • W żmigrodzkim liceum powstanie wirtualna strzelnica

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie powstanie pierwsza w powiecie jasielskim wirtualna strzelnica. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz powiatu jasielskiego. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku. Dyrekcja szkoły ma jednak nadzieję, że już na jesień będzie gotowa.

 • Wyprzedzał na skrzyżowaniu i staranował ogrodzenie

   

  W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca seata wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

 • Bezpłatne wakacyjne turnusy rewalidacyjno-terapeutyczne w Bajkowym Przedszkolu

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle ogłasza nabór na wakacyjny specjalistyczny turnus wakacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 • Rozwiń skrzydła w Jaśle- ruszył nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

   

  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w branży ICT lub branżach związanych z „jakością życia”? Szukasz inspirującego i nowoczesnego miejsca do jej wykonywania? Nie zwlekaj, zgłoś się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

 • Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

  Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia...

 • Pani Małgorzata schudła 10 kg

   

  Bohaterka naszej metamorfozy schudła … i obecnie z radością spogląda na siebie w lustrze, czując się bardzo dobrze w swoim ciele. ,,Zniknęły kompleksy, z którymi borykałam się przez całe życie i po prostu pokochałam się taką, jaką teraz jestem. Podobam się sama sobie’’ - mówi Pani Małgorzata.

 • Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Jaśle świętuje 50-lecie istnienia

   

  Ponad pół wieku temu w Jaśle założono Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia. W miniony czwartek jej nauczyciele, wychowawcy oraz uczniowie świętowali jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia placówki. Uroczystość uświetniono koncertem, podczas którego swój talent muzyczny mieli okazję zaprezentować uczniowie szkoły.

 • Trener siatkarek UKS MOSiR Jasło walczy o powrót do zdrowia! Rodzina prosi o wsparcie

  Adam Pasterz znany trener siatkarek UKS MOSiR Jasło oraz nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle po trudnej walce z koronawirusem potrzebuje wsparcia, dzięki któremu będzie miał szansę wrócić do zdrowia. - Tata ma problemy ze wzrokiem i jest jednostronnie sparaliżowany...

 • Dlaczego tak uwielbiamy pierogi?

   

  Czołowe miejsce, jakie pierogi zajmują w jadłospisie każdego Polaka jest absolutnie bezdyskusyjne. Dlaczego tak jest? Po pierwsze prostota. Ciasto wypełnione smacznym farszem z łatwością jest w stanie zaspokoić kulinarne oczekiwania amatorów dobrego jedzenia. Po drugie, lubią je wszyscy, od dzieci po dziadków. To także dobry sposób na szybki i tani obiad, na zamówienie.

 • Tarnowiec dokonał wyboru. Wiktor Barański wójtem gminy

   

  Saga wyborcza, którą od kilku miesięcy mieli okazję obserwować mieszkańcy gminy Tarnowiec, wreszcie dobiegła końca. Wyborcy zdecydowali w głosowaniu, że nowym włodarzem ich gminy będzie Wiktor Barański. Zdobył on ponad połowę oddanych głosów, co oznacza, że wynik rywalizacji rozstrzygnął się już w pierwszej turze. 

 • Piękna sala weselna w Jaśle

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. Od sal bankietowych wymaga się, aby stanowiły połączenie nowoczesności z elegancją. Doskonałym przykładem takiego zestawienia jest nowa sala weselna w Sepia Restauracja Noclegi w Jaśle.

 • Marzysz o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli Ci szybko się usamodzielnić i dobrze zarabiać? – Zespół Szkół Budow

   

  „Budowlańcy na wagę złota” – takie hasła widnieją w ogłoszeniach z ofertami pracy. Od kilku lat obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle wychodząc naprzeciw – otwiera kierunki, które zapewniają fachowców w tej branży.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105