Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Znamy już kandydatów na burmistrza Jasła

164

Maria Kurowska, Leszek Zduński, Andrzej Czernecki, Tadeusz Górczyk, Tadeusz Baniak oraz Janusz Przetacznik to kandydaci, którzy w najbliższych w wyborach samorządowych ubiegać się będą o fotel burmistrza.

Termin zgłaszania minął wczoraj o północy. Kto zwycięży w tym wyścigu, na razie trudno przewidzieć. A zdaniem samych kandydatów, każdy z nich ma spore szanse.

     fot. Marek Dybaś

Dla formalności dodajmy tylko, że Maria Kurowska niezmiennie reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość, a kandydatem Platformy Obywatelskiej jest Leszek Zduński, mimo, że jeszcze wczoraj pojawiało się nazwisko Adama Kmiecika, starosty jasielskiego. Były burmistrz Jasła Andrzej Czernecki startuje z KW „Jaślanie”, a Tadeusz Górczyk z KW Przymierze Samorządowe Prawicy. Pozostali dwaj kandydaci, czyli Tadeusz Baniak to KW „Nasze Jasło” oraz Janusz Przetacznik, przedstawiciel Forum Jasielskiego.

Wybory samorządowe odbędą się 21 listopada. Ale raczej trudno się spodziewać, że wyłonią zwycięzcę. Dlatego drugą turę zaplanowano na 5 grudnia.

(kp)

Reklama

Komentarze: 164

Dodaj komentarz Widok:
0
@ pitpat
dnia 19.11.2010, 22:51 · Zgłoś
Z ogromną przyjemnością pójdę na głosowane i zagłosuje na Pana Andrzeja Czarneckiego. Aby cokolwiek zrobić sensownego, musimy mieć dla siebie pełną miłości życzliwość, a taką ma Pan Andrzej Czarnecki - człowiek pogodnego usposobienia zawsze uśmiechnięty. Dlatego też przyjaciele jaślanie pamiępajmy o człowieku, który bardzo zasłużył się dla naszego miasta. Ja oraz moi znajomi mocno wierzymy że przyszłym Burmistrzem miasta Jasła zostanie nikt inny jak Pan Andrzej Czarnecki czego życzymy mu z całego serca.
Odpowiedz
0
@ patrycja
dnia 11.11.2010, 12:31 · Zgłoś
Ja z przyjemnością zagłosuje na panią burmistrz Marie kurowska ponieważ dużo dla Jasła zrobiła ! :)
Pozdrawiam ;)
Odpowiedz
0
@ ina
dnia 06.11.2010, 19:39 · Zgłoś
Pani Kurowska zrobiła w Jaśle tzw. face lifting i to w wiekszości za pieniadze od rządu, a niestety ludzie bardzo często dają się nabrać na "ładną buzię" i wydaje im się, że takich zmian jeszcze nie było. To tak jakbyśmy stary rozlatujący się dom obłożyli styropianem, wytynkowali, posadzili ładne roślinki i wszyscy myślą, że mamy pałac. Tak naprawdę nic ciekawego i pożytecznego dla Jasła od 4 lat się nie wydarzyło. Pani Kurowska niestety jest uwikłana w partyjne układy, jest wiernym żołnierzem wodza Jarosława, deklaruje w imieniu Jasła miłość do Kaczyńskiego i PiS-u, do czego nikt jej nie dał prawa. Myślę, że dość robienia w Jaśle makijażu, potrzebne nam są poważne inwestycje i dobry pomysł na nasze miasto. Nie będę pisać na kogo należy głosować, bo każdy sam powinien o tym zdecydować, ale żal mi wszystkich, którzy tak łatwo dają się nabrać na pozory jakie stwarza pani burmistrz.
Odpowiedz
0
@ .
dnia 05.11.2010, 20:28 · Zgłoś
Tylko Pan Przetacznik!
Odpowiedz
0
@ remo
dnia 05.11.2010, 20:17 · Zgłoś
tylko Kurowska marianku g
Odpowiedz
0
@ do malkomtent
dnia 05.11.2010, 13:18 · Zgłoś
To twoim zdaniem a naszym to Pani Kurowska jest najlepszym kandydatem !!!!!!!! i co łyso ci?
Odpowiedz
0
@ malkomtent
dnia 04.11.2010, 18:21 · Zgłoś
Może Pani Burmistrz rozliczyłaby się z obietnic przedwyborczych:
1. O ile zmniejszyło się zatrudnienie w ratuszu.
2. O ile zmniejszylosię zadłużenie miasta w stosunku do poczatku kadencji.
3.Co zrobiono w sprawie skierowania ruchu tranzytowego poza miasto,
czy poczyniono jakiekolwiek kroki w sprawie budowy obwodnicy
(uchwalenie MPZP,porozumienie z gmina)
4. Co zrobiono w temacie tworzenia nowych miejsc pracy,ściagnięcia
Inwestorów, tak aby młodzież nie musiała wyjeżdzać z jasła.
5. Może ktos wie o ole zmniejszyła sie liczba ludności w Jaśle
w czasie trwania kadencji Pani Burmistrz.
Znamienne jest,że po raz pierwszy w mojej Parafii więcej osób zmarlo aniżeli sie urodziło.
Moin kandydatem na burmistrz jest pan Przetacznik, przynajmniej jest rodowitym jaslaninem i ma doswiadczenie w zarzadzaniu
Moim zdaniem własściwym kandydatem na burmistrza
Odpowiedz
0
@ cenzor
dnia 04.11.2010, 16:42 · Zgłoś
Pan Baniak stał się młodszy o 30 lat na tym zdjęciu z reklamy
Odpowiedz
0
@ .
dnia 02.11.2010, 18:47 · Zgłoś
Kika, skoro aż tak się tłumaczysz i tak mało wiesz o Jaśle, to na pewno jesteś z Dąbrówki !
W jednym masz rację - w całej historii Jasła nie było burmistrza, który w czasie kadencji zrobiłby dla miasta TYLKO i JEDYNIE TYLE co M.K.
Odpowiedz
0
@ Kika
dnia 02.11.2010, 14:17 · Zgłoś
Przeczytałam wszystkie komentarze dotyczące kandydatów i jakoś mnie nie przekonały do głosowania na Pana Zduńskiego,Baniaka czy Przetacznika.Jestem rodowitą Jaślanką i powiem Wam, że paru burmistrzów już przeżyłam,ale nikt nie zrobił tyle dla Jasła co Pani M.Kurowska.Będę zdecydowanie głosowa na Panią M.Kurowską,jak zresztą wielu moich przyjaciół mieszkających w Jaśle.
Odpowiedz
0
@ AT
dnia 02.11.2010, 13:45 · Zgłoś
Rumiany ma Twój głos ? OK, ale skoro zamienił sobie Górczyka na Dyzia, daleko nie zajedzie.
Odpowiedz
0
@ 21 listopada
dnia 02.11.2010, 09:08 · Zgłoś
to naprawde dużo kto ściągną do regionu ponad 40 milionów euro przez 20 lat samorządu ?
pokarzcie jednego poza Czerneckim ! Pan Czernecki ma mój głos.
Odpowiedz
0
@ do stanisława
dnia 31.10.2010, 22:07 · Zgłoś
jak na 10 lat pracy to trochę mało nie sądzisz.
Ja na pewno nie będę i nikt z moich znajomych.
Odpowiedz
0
@ stanisława
dnia 31.10.2010, 20:29 · Zgłoś
do mariana g. Przeczytałam to co pan napisał. Dokonałam analizy i mogę potwierdzić, że podał pan fakty. Niestety inni zawistni nie chcą słyszeć o faktach wolą posługiwać się plotką albo nienawiścią, z której znane są niektóre ugrupowania. przykładem jest komentarz ktoś, lub ten co napisał niech tam zostanie( tu widać dobitnie jak komuś nie zależy na mieście tylko na rozgrywkach)a ktoś kto pisał o zadłużeniu przez pana Czerneckiego chyba nie zna pojęcia co znaczy pozyskać środki i nie nie zna jakie zadłużenie zrobiła Pani Kurowska ( warto się zapoznać). Szanowny panie marianie g. przekonał mnie pan będę głosować na Pana Andrzeja Czerneckiego.
Odpowiedz
0
@ ktoś !
dnia 31.10.2010, 18:34 · Zgłoś
A Pan Czarnecki ,gdzie się znowu pcha...mało mu ???? moim zdaniem pełnił już tę rolę i jak widać...ach szkoda się denerwować,ale jak takie osoby mają rządzić Jasłem to dziękuję .......
Odpowiedz
0
@ ..
dnia 31.10.2010, 17:15 · Zgłoś
:))))) Tow. B. załatwił się kiedyś zapewne po spożyciu nadmiernej ilości ulubionego specyfiku w Parku, a nie kasę na jego rewitalizację :))) szpital - jak wyżej, detox :)))
Odpowiedz
0
@ ABM
dnia 31.10.2010, 08:40 · Zgłoś
DAJMY szanse panu BANIAKOWI BO to JAŚLANIN nie obiecuje ale DZIAŁA i myśli o młodych MOŻE on ściągnie inwestorów do JASŁA bo za niedługo ludzie będą uciekać z tego terenu JAK z CZARNOBYLA po katastrofie
Odpowiedz
0
@ Pielęgniarka
dnia 31.10.2010, 07:19 · Zgłoś
Bardzo fajne hasło wygłosił Baniak, cyt. "Obiecuję, że nic nie obiecam". Sedno sprawy tkwi w tym,że nie jest trudno naobiecywać, gorzej z realizacją.Baniak to bardzo realnie patrzący kandydat, który nawet będąc w opozycji do panujacej władzy potrafił załatwiać pieniądze dla miasta, m.innymi 1.500.000,00 zł na rewitalizację parku i jeszcze więcej na remont szpitala. To jest postawa godna. Mało kto o tym wie, ale taka jest prawda. Na BUrmistrza tylko BANIAK ze swoją młodą ekipą z NASZEGO JASŁA.
Odpowiedz
0
@ Nie P. Kurowska
dnia 30.10.2010, 20:24 · Zgłoś
Ha Ha te wybory to lipa a pani Kurowska niech się lepiej wycofa ona coś zrobiła dla Jasła nic tylko kończyła to co zaczął poprzedni Burmistrz przynajmniej jak by była taka lojalna wobec innych to by to chociaż raz ujeła przy jakiejś wypowiedzi wiec to koniec pani kadencji jeszcze imprezy odwoływała nie myślała wogóle o młodzieży wiec teraz młodzi do roboty i głosować pozytywnie ale nie na nią!!!
Odpowiedz
0
@ Kopernika
dnia 30.10.2010, 19:06 · Zgłoś
Stawiam na obecną burmistrz, wiele zrobiła dla jasła, a inni że są wybory to tylko obiecują co to nie zrobią, a po wyborach zapomną o mieszkańcach.
Odpowiedz
1
@ obrerwator
dnia 30.10.2010, 14:52 · Zgłoś
Tylko Janusz Przetacznik on jest kompetentny i tylko on może posprzątać po pani Maryji
Odpowiedz
0
@ kobieta
dnia 30.10.2010, 13:52 · Zgłoś
Nie przecenialabym roli pani Burmistrz .
Zrobila bo tego wymaga rozwoj cywilizacji. miasta,
a ze tu wylaali troche asfaltu. tam polozyli kostke ,ocieplili blok,postawili supermarket to zadnen cud. /ktos zreszta niezle na tym zarobil,mam nadzieje ze jasielskie firmy/,takie modernizacje potrzebne sa do codziennego funkcjonowania miasta i zycia ludzi, w koncu placa podatki,
kazde miasto zmienia swoj wyglad ,nie bedziemy ciagle zyc w sredniowieczu,
Odpowiedz
0
@ misiek
dnia 30.10.2010, 12:30 · Zgłoś
do Agata: Agatko dziecko drogie burmistrz nie jest do "stwarzania" miejsc pracy no chyba że w podległym sobie urzędzie(tu chyba Pani Maria nie wypadła gorzej niż poprzednicy hehe)chodniki ronda i fontanny robią Agatko te firmy które wygrywają stosowne przetargi i to czy są z gorlic jasła czy wólki niżnej nie ma znaczenia.
Odpowiedz
0
@ Jozefat
dnia 30.10.2010, 10:59 · Zgłoś
Tylko P. Przetacznik może załatwić i zbudować obwodnicę dla Jasła
Odpowiedz
0
@ jozefat
dnia 30.10.2010, 10:57 · Zgłoś
Tylko p. Przetacznik potrafi załatwić obwodnicę dla Jasła
Odpowiedz
0
@ wyborca
dnia 30.10.2010, 10:06 · Zgłoś
Nie ważne na kogo ważne żeby iść do urn KOCHANA MŁODZIEŻY>
Odpowiedz
0
@ ja
dnia 30.10.2010, 10:00 · Zgłoś
Możecie wypisywać głupoty,a i tak M. Kurowska zostanie burmistrzem hahhaa :)))
Odpowiedz
0
@ cyjsik
dnia 30.10.2010, 09:26 · Zgłoś
JP dać władzę, to analogicznie jak małpie brzytwę .
Odpowiedz
0
@ Do Agata
dnia 30.10.2010, 08:29 · Zgłoś
Masz rację Agata. Asfalty kładziono dzięki powodzi, a nie dzięki Burmistrzowi, z taką drobną uwagą, że nie tam gdzie były tereny zalane. Do tematu wrócimy, tak tego nie zostawimy, żeby na nieszczęsciu robić sobie kampanię.....To jest bardzo poważny temat, i nikt nie przejdzie obok tego obojętnie...
Odpowiedz
0
@ losos
dnia 30.10.2010, 07:37 · Zgłoś
Marcin Wolski;Matryjarchat;Dwóch Płaskich zbliżało się już do urny,gdy nagle...pojawił Ciąg Dalszy,który musi nastąpić.
Odpowiedz
0
@ losos
dnia 30.10.2010, 07:29 · Zgłoś
Z serca jestem za Marysią,rozum mówi Janusz,powodzenia.
Odpowiedz
0
@ Jola
dnia 29.10.2010, 21:40 · Zgłoś
Sama [...]..widać, słychać i czuć.
Odpowiedz
0
@ Agata
dnia 29.10.2010, 21:28 · Zgłoś
Ludzie!!!! Co Wy piszecie na tym forum.Tych,którzy chwalą P.Kurowską chciałbym spytać,czy zauważyli co ta Pani zrobiła przez 4-ry lata?Ani jednego miejsca pracy nie stworzyła ze swojej inicjatywy.A inwestycje?Jakie?Fontanna za grube pieniądze,chodniki w mieście,które i tak były do wymiany,a firmy,które je wymieniały pochodziły np.z Gorlic.Ronda,dreptak.Z pieniędzy po powodzi co zostało zrobione?Położono asfalt na drodze,która nie miała nic wspólnego z powodzią czyli Grunwaldzką.W szpilkach na wały podczas powodzi.Itd.itd...
Odpowiedz
0
@ agitacja cd
dnia 29.10.2010, 21:12 · Zgłoś
włodarze miasta - p.Czernecki burmistrzem,vice p.Czeluśniak i ...mamy kabaret
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec
dnia 29.10.2010, 21:10 · Zgłoś
Tylko Pani Maria zasługuje aby dalej być burmistrzem, pomaga ludziom i jest zawsze dla ludzi, jest tylko jeden wybór Pani Kurowska burmistrzem Jasła.
Odpowiedz
0
@ .
dnia 29.10.2010, 20:58 · Zgłoś
PG, na portalu UB_jasło wszystko się zdarzyć może ! [...] bezalkoholowa, psi [...] szczekają, Kurowska jest świetnym burmistrzem a wakacje będą częściej.
Tak na prawdę : Odwrócić tabelę, a Baniak na czele :)))
Odpowiedz
0
@ ika
dnia 29.10.2010, 20:39 · Zgłoś
Głosuję na Pana A. Czerneckiego. To jedyny dobry kandydat.
Odpowiedz
0
@ maria
dnia 29.10.2010, 20:22 · Zgłoś
Pan Bog Pani Burmistrz nie odmowi pomocy obiecuje modlitwe
Odpowiedz
0
@ zaczyna się agitacja
dnia 29.10.2010, 20:10 · Zgłoś
''Rozmawiałem z mieszkańcami i opowiadali ile to zrobił dla ich gminy i ile przygotował do dalszej realizacji. Gdy powiedziałem, że nie wiadomo czy będzie u nich w następnej kadencji odpowiadali bez namysłu, że nie wyobrażają sobie aby go nie było."-to niech go sobie tam zostawią:),a jak przy tym zadłużył Miasto?
Odpowiedz
0
@ PG
dnia 29.10.2010, 20:00 · Zgłoś
Klaudiuszowi to się już wszystko pomieszało. Raz gniewa się na Kurowską, raz na Baniaka, a powinien na siebie, bo chyba jest jedynie marnym samouwielbiajacym się [...] prawa i sprawiedliwości . Klaudiusz popatrz na swoje gniazdo, bo Jasło huczy od tego, co u ciebie się dzieje... Opamiętaj się, i nie biegaj za taką paniusią z tym aparatem, bo i tak nic z tego nie będzie. A propos- Baniak prowadzi w sondażu na portalu "[...]". Zdecydowane poparcie otrzymał za prowadzenie MOSiR, i nagle w ciągu minuty sondaż został zdjęty i wynik zupełnie inny niż przed tą minutą. Odpowiednie służby pewnie się tym zajmą
Odpowiedz
0
@ dd
dnia 29.10.2010, 19:26 · Zgłoś
tylko Kurowska
Odpowiedz
0
@ grin
dnia 29.10.2010, 18:15 · Zgłoś
dla ciebie to pan Przetacznik ty [...]
Odpowiedz
0
@ Baniak Superstar
dnia 29.10.2010, 16:59 · Zgłoś
Jeśli [...], oddaj mu swój głos. [...] bardzo go potrzebuje. Szanse na wygrana ma zerowe, ale spróbuje [...] zagrywkami, jak 4 lata temu zamienić twój głos na stołek dyrektora MOSiR.
Zachciało mu się, młodzieżowcowi, pobawić w małego Kazia Marcinkiewicza, więc stara [...] go z torbami i w skarpetkach.
A ZUS nie Kancelaria Premiera, MOSiR nie EBOiR - jeśli, [...]nie zagłosujesz na Baniaka to Ysabel szybko spuści go po brzytwie i kompletna klapa...
Tak, jeśli jesteś młody i [...], głosuj na Tadka B!
Odpowiedz
0
@ olek
dnia 29.10.2010, 16:51 · Zgłoś
Proszę nie pisać że Kurowska robi cokolwiek pożytecznego dla Jasła.Miasto będzie się rozwijać jeżeli będą sciągani inwestorzy tak jak ma to miejsce w Krośnie czy Reszowie
Odpowiedz
0
@ olek
dnia 29.10.2010, 16:40 · Zgłoś
Błagam nie piszcie że Kurowska coś zrobiła dla Jasła bo nie chodzi o nowe chodniki ale o sciągnięcie inwestorów do Jasła tak jak ma to miejsce w Krośnie czy Rzeszowie.Wtedy miasto będzie się rozwijać
Odpowiedz
0
@ marian g
dnia 29.10.2010, 16:33 · Zgłoś
Ktoś napisał, że Pan A. Czernecki będąc Burmistrzem nic nie zrobił ! Odpowiem wprost TO KŁAMSTWO. Podam kilka z licznych rzeczy jakie zrobił ten Burmistrz A. Czernecki:
- obwodnica miasta Jasła tzw. droga południowa, z której wielu się naśmiewało lub kpiło, niektórzy nawet robili zgłoszenia do prokuratury, GDYBY NIE TA DROGA JASŁO [...] BY SIĘ ,
- rewitalizacja parku z pozyskaniem pieniędzy z Unii Europejskiej w tym budowa fontanny w parku miejskim- obecnie sprawujący władzę w mieście kpili z tej rewitalizacji a później przypisując sobie udzielali na tle fontanny wywiadów i chwalili jaki piękny jest park i fontanna,
- czy się komuś podoba czy nie wykonano generalną przebudowę płyty Rynku w mieście - służy ona nam wszystkim mimo krytyki,
- wybudował Basen Kryty- wielu go krytykowało, oddawano do prokuraury chcąc osiągnąć swój efekt polityczny . DZIĘKI TEMU JEST PRZYNAJMNIEJ JAKIŚ OŚRODEK SPORTU ( OBECNIE SPRAWUJĄCY WŁADZĘ RZUTEM NA TAŚMĘ ZAKUPILI ŚMIESZNE LODOWISKO dla dzieci),
- według wiarygodnych źródeł przygotowano koncepcję obwodnicy północnej Jasła , MIMO KRYTYKI TEJ KONCEPCJI NASTĘPCY NIE WYKONALI PRAKTYCZNIE NIC I ZAPRZEPAŚCILI WSZELKIE MOŻLIWOŚCI W TYM ZAKRESIE,
- Będąc Burmistzrem Miasta Jasła a zarazem Przewodniczącym Związku gmin Dorzecza Wisłoki zapewnił dofinansowanie chyba w 90 % modernizacji Ujęcia Wody dla Jasła , przygotował dokumentację w tym zakresie i doprowadził do rozstzrygnięcia przetargu WTEDY TO JEGO PRZECIWNICY SKŁADALI DONIESIENIA DO PROKURATURY, ORGANÓW ŚCIGANIA , niestety nic nie wykryto a niby fakty zgłaszających wg dochodzeniowców okazały się bajkami z cyklu niezwykłe,
- przygotowano również w tym czasie dokumentację na rozbudowę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji ( nawiasem ciekawe co obecnie sprawujący władzę zrobili z tymi dokumentami bo z rozbudową nie zrobiono nic ?)
- wykonano modernizacje sieci wodociągowej i ciepłowniczej w bardzo dużym stopniu rozbudowano kanalizację stwarzając możliwość włączenia się oraz poprawę sytuacji ekologicznej nas i naszych dzieci,
- przygotowano dokumentację i lokalizację oraz dofinansowanie dla segregacji śmieci czy jak to mówią niektórzy odpady stałe ( niestety przejmujący wówczas władzę jeszcze w czasie kampanii negowali słuszność takich rozwiązań DZISIAJ CHYBA DLATEGO PŁACIMY TAK DIUŻO ZA WYWÓZ ŚMIECI)i trwają awantury na Osiedlu Sobniów,
- przygotowawywano pod zagospodarowanie tereny w okolicy Warzyc, NIESTETY OBECNIE SPRAWUJĄCY WŁADZĘ POTRAFILI WYKONAĆ TYLKO DROGĘ DONIKĄD I JEST ONA OŚWIETLANA NOCĄ Z NASZYCH PODATKÓW BO DZIAŁY SIĘ TAM SCENY DANTEJSKIE!!!
- PRZYPOMNIJMY SOBIE JAK TO PAN CZERNECKI BUDOWAŁ WAŁY NA GĄDKACH I ZA TO WÓWCZAS KARAŁ GO NADZÓR BUDOWLANY A ON DALEJ KONTYNUOWAŁ ! Należy dopowiedzieć, że koncepcja i gro dokumentacji powstało za kadencji Pana Andrzeja Czerneckiego.
Można by podawć dalsze fakty, które pozostawił po sprawowaniu funkcji Burmistrza Naszego Grodu Pan Andrzej Czernecki. Nie boję się zarzutów typu, że jestem krewny ( bo nie jestem) lub podobnych. Pana Czerneckiego znam ze spotkań z mieszkańcami i nawet nie znam go osobiście. Zawsze na spotkaniach z mieszkańcami zachowywał się godnie ( Dzisiaj jego przeciwnicy nazywają to ciepłe kluchy!!!)nigdy nie mówił cyt"Proszę Państwa ja sobie nie pozwolę na takie traktowanie" on był zawsze przyjazny i uśmiechnięty. Gdy często na TV Krośnieńskiej patrzę na Prezydenta Miasta Krosna przypominam sobie ten sposób sprawowania władzy i postępowanie do czasów gdy w Jaśle był Burmistzrem Pan Czernecki. Tak się składa, że podczas wakacji byłem wraz z rodziną w gminie gdzie Pan Czernecki ostatnią kadencję jest Z-cą Wójta. Rozmawiałem z mieszkańcami i opowiadali ile to zrobił dla ich gminy i ile przygotował do dalszej realizacji. Gdy powiedziałem, że nie wiadomo czy będzie u nich w następnej kadencji odpowiadali bez namysłu, że nie wyobrażają sobie aby go nie było. TO SĄ FAKTY. KOCHANI JAŚLANIE ( tu urodzeni i ci przyjezdni) czy się komuś podoba czy nie podanych powyżej faktów nie da się zapluć. Nie mam zamiaru opluwać kontrkandydatów Pana Czerneckiego i zdaję sobie sprawę, że teraz będę opluwany ale wiem, że prawdy i faktów nie da się zapluć gdyby się powoływać niewiadomo na jakie partie czy ugrupowania. Wiem jedno, jak teraz wygląda ruch samochodów w Jaśle, wiem też jak w ostatniej kadencji władza wiedziała lepiej od wyborców czego chcą wyborcy. Widać dosadnie jak wyglądają kandydatury na radnych tych na pierwszych miejscach niezależnie od ugrupowania. Ogarnia mnie strach gdy pomyślę, że obecnie sprawujący władzę w moim mieście będą ją sprawowali nadal. Byłbym niesprawiedliwy, gdybym nie powiedział również wprost, że również za kadencji Pana Andzreja Kachlika w trudnych czasach postkomunistycznych przy braku uregulowań prawnych również w Jaśle powstało wiele w tym Oczyszczalnia Ścieków oraz kanalizacja , wodociągi itd. Dzisiaj sprawujący władzę w porównaniu do nich wykonali to co normalnie nazywa się bieżącymi remontami i konserwacją dlatego też nie wymieniałem ich podając przykłady z czasu kadencji Pana Czerneckiego. Myślę, że jest to ocena w miarę obiektywna.
Odpowiedz
0
@ gala
dnia 29.10.2010, 16:23 · Zgłoś
Doprawdy baniak ,zdunski czy gorczyk maja sie czym poczwalic chyba tylko tym ze startuja w wyborach ,panowuie WSTYD co takiego dokonaliscie w waszej ; karierze ;zawodowej ,przeciez stanowisko Burmistrza to powazna funkcja ,macie jeszcze czas by zmienic decyzje ...odwagi
Odpowiedz
0
@ Kaludiusz
dnia 29.10.2010, 16:17 · Zgłoś
Proszę nie utożsamiać mojej wcześniejszej wypowiedzi z wypowiedzią innego Klaudiusza popierającego p. Baniaka...
Odpowiedz
0
@ do losos
dnia 29.10.2010, 12:36 · Zgłoś
Łatwo agitować za Przetacznikiem jak się siedzi za morzem. Jak masz nam tak doradzać to lepiej tam zostań.
Odpowiedz
1
@ eK.
dnia 29.10.2010, 12:30 · Zgłoś
jeśli wg Was, drodzy internauci nie ma godnego kandydata na Burmistrza, TO NIE ZNACZY, ŻE NIE IDZIE SIĘ NA WYBORY.

Wyniki wyborów to 100% w odpowiednich proporcjach podzielone na każdego kandydata. Rzadko ludzie patrzą na wyniki bezwzględne, tj. ilość głosów. Stąd np. przy frekwencji 20% kandydat zdobywa 60% poparcia. Nie wszyscy niestety (a to jest prosta matematyka) zdają sobie z tego sprawę, ale to jest 60% z 20%, które poszły głosować. Czyli tak naprawdę zaledwie 60/100 * 20/100, co daje 12% poparcia osób uprawnionych do głosowania a nie 60%. I miastem rządzi osoba, którą popiera 12% mieszkańców. To był tylko przykład.

W ten sposób przez niską frekwencję (nie pamiętam ile dokładnie było na ostatnich wyborach) pokazujemy jak bardzo lejemy i jak "mamy [...]" na to co się u nas w mieście dzieje. Taka jest prawda.

Nie jestem pewny jak wygląda sprawa przy oddaniu głosu nieważnego tj. czy głosy nieważne są odejmowane od tej puli 100% wyniku, ale....

Pewny jestem natomiast, że głosy nieważne liczą się do frekwencji!

JEŚLI NIE MASZ ODPOWIEDNIEGO KANDYDATA, TO NIE SIEDŹ Z ZAŁOŻONYMI RĘKOMA, NIE WYPISUJ NA FORUM, ŻE "NIE MA KONKRETNEGO KANDYDATA", TYLKO POŚWIĘĆ TE 15 MINUT I IDŹ DO WYBORÓW 21 LISTOPADA I ODDAJ GŁOS NIEWAŻNY.

POKAŻESZ W TEN SPOSÓB SWOJĄ DEZAPROBATĘ WOBEC KANDYDATÓW, ALE PRZEDE WSZYSTKIM, ŻE INTERESUJE CIĘ LOS TWOJEGO MIASTA.

NIEPÓJŚCIE NA WYBORY TO ODDANIE GŁOSU NA ZWYCIĘZCĘ I ZGODA NA OBJĘCIE URZĘDU PRZEZ KOGOŚ, KOGO TAK NAPRAWDĘ WYBIERZE MNIEJSZOŚĆ A NIE WIĘKSZOŚĆ.

CHYBA, ŻE JAKO JAŚLANIE SIĘ ZMOBILIZUJEMY I PÓJDZIEMY DO WYBORÓW...
do czego gorąco wszystkich namawiam, bo ... za Twoją kartę do głosowania zapłacił już skarb państwa czyli tak naprawdę TY.
Odpowiedz
0
@ sielanka
dnia 29.10.2010, 11:50 · Zgłoś
ładna pogoda dzisiaj nie ? ;)
Odpowiedz
0
@ Anty
dnia 29.10.2010, 11:45 · Zgłoś
Wiem na pewno na kogo NIE GŁOSOWAĆ !!!
1. Baniak,
2. Górczyk,
3. Przetacznik
Odpowiedz
0
@ zuzia
dnia 29.10.2010, 10:51 · Zgłoś
Laura - proponuje wizytę w trybie pilnym u okulisty, póki jeszcze cokolwiek widzisz!
Odpowiedz
0
@ PO
dnia 29.10.2010, 10:45 · Zgłoś
Dlaczego nie mamy wyboru, dlaczego nie ma konkretnego kadydata na burmistrza !
Odpowiedz
0
@ Tylko M.K ;-)
dnia 29.10.2010, 10:29 · Zgłoś
Moim zdaniem, a mam takie prawo Pani Kurowska zrobiła wiele dla miasta w końcu jakoś wygląda. Co do powodzi to sie nie czepiajcie kazdy był w szoku tym bardziej ona jako glowa miasta myslicie ze ktos inny zrobiłby cos wiecej ? ... Ona przynajmniej potrafi pomuc innym np znalesc prace itp...a nie po znajomości jak to reszta potrafi!!! cała moja rodzina jest z Panią ;) dziekujemy za pomoc
Odpowiedz
0
@ BEZPARTYJNY
dnia 29.10.2010, 10:19 · Zgłoś
STAWIAM NA PANA PRZETACZNIKA- TO EKONOMISTA I STRATEG W TYCH CZSACH TAKI GOSPODARZ,PIELGRZYMKI NIC NIE POMAGAJĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ Kalikst
dnia 29.10.2010, 10:18 · Zgłoś
Pani Kurowska ma reelekcję w kieszeni.Pozostali kandydaci startują dla zasady(bo muszą) ,inni z chęci odwetu,a jeden z powodu tylko wyłącznie chorej ambicji...
Odpowiedz
0
@ mik
dnia 29.10.2010, 10:17 · Zgłoś
do osco
dlaczego tak myślisz?
nie ma na kogo głosować.
jaki jest Twój wybór?
Odpowiedz
0
@ Tom
dnia 29.10.2010, 10:07 · Zgłoś
Nie ma wyjścia zero konkretnych kandydatów wię obecna Pani burmistrz to najlepsze rozwiązanie, głosujmy na Panią Kurowską.
Odpowiedz
0
@ losos
dnia 29.10.2010, 09:43 · Zgłoś
Znam dobrze trzech kandydatow,z Marysią chodziłem do Chemika,Tadka Baniaka cenię za mądrość i opanowanie ale na to stanowisko najlepszy byłby Janusz Przetacznik,mądry menadżer,kompetentny,dobrze sobie poradzi w sprawach samorządowych.Stary Jaślanin,nie z ;Duląbki;.Jasłu potrzebny jest burmistrz z charyzmą.Pozdrawiam zza morza.
Odpowiedz
0
@ Zaskoczenie
dnia 29.10.2010, 08:11 · Zgłoś
W środę wieczorem w komisji wyborczej pojawił się pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców „Jaślanie”, którego kandydatem na stanowisko burmistrza będzie były włodarz miasta Andrzej Czernecki.
Uważam, że wreszcie w mieście wprowadzimy normalność. Naszym hasłem jest „wspólnie w przyszłość”. – podkreśla Krzysztof Czeluśniak. – Jest najlepszym kandydatem na burmistrza z tych, którzy zostali zarejestrowani. Myśmy przeprowadzili sondę na ulicach miasta Jasła i to ludzie wskazali, kogo chcą. Wskazali właśnie Andrzeja Czerneckiego. Potrafił zjednoczyć u nas w komitecie wszystkich. U nas nie ma partii politycznych. U nas są ludzie związani z lokalną społecznością.
„Jaślanie” w wyborach do Rady Miejskiej wystawią 42 kandydatów, w tym osiem kobiet i 34 mężczyzn. Najmłodszy z nich ma 18 lat, najstarszy – 75.
- Zjednoczyło nas jedno: miasto Jasło, w którym wreszcie trzeba zrobić porządek, w którym trzeba wprowadzić normalność. Tą normalność gwarantuje komitet wyborczy „Jaślanie”. – mówi Czeluśniak. – Nie ma u nas na listach lekarzy. Niestety powiem to z przykrością mimo, że to są moi znajomi, ale samorząd powinien być bez lekarzy. - dodaje. A nauczyciele? – Dwóch młodych wspaniałych ludzi, którzy mają ogromne doświadczenie w pewnych imprezach kulturalno-sportowych i trzeba było to wykorzystać. – zaznaczył pełnomocnik

nie lekceważył bym gościa bo twierdze że jest jednym z lepszych samorządowców w Jaśle
Odpowiedz
0
@ leśmian.com
dnia 18.10.2014, 11:05 · Zgłoś
A jakie wykształcenie i kompetencje ma rzeczony pełnomocnik,skoro usiłuje stawiać cenzurki mądrzejszym od siebie ?
Odpowiedz
0
@ Jest nadzieja
dnia 29.10.2010, 08:06 · Zgłoś
Te wybory wygra Baniak z Naszym Jasłem!
Odpowiedz
0
@ Laura
dnia 29.10.2010, 07:49 · Zgłoś
Jak czytam te komentarze to słabo mi się robi. Cztery lata temu chcieliśmy się pozbyć pana Andrzeja Czerneckiego, bo nic nie zrobił prócz fontanny w parku. Wybraliśmy panią Marię Kurowską, która nic nie zrobiła dla Jasła oprócz zupełnie zbędnego deptaka, koszmarnie drogiej fontanny i nikomu nie potrzebnego ronda. Zakupiła również bardzo drogi samochód i pojechała na pielgrzymkę za nasze pieniądze. To wszystkie zasługi dla naszego miasta. Nie powiem miasto wygląda bardzo ładnie, ale czy o to należy walczyć w pierwszej kolejności. Odpowiedzcie sobie na jedno proste pytanie. Czy budując dom najpierw kupujecie dywany, meble, telewizory i sprzęt agd? Czy może najpierw są fundamenty, ściany i dach? Naszemu miastu najpierw potrzebna jest infrastruktura, która pomoże ściągnąć inwestorów, szukanie potencjalnych inwestorów ale nie siedząc w ratuszu . A na końcu stworzyć temu konkretnemu inwestorowi odpowiednie warunki po to żeby on tutaj przyszedł i zainwestował swoje pieniądze. Później przyjdzie czas na upiększanie miasta.
Odpowiedz
0
@ .
dnia 29.10.2010, 07:45 · Zgłoś
Wszystko, co zrobiła i osiągnęła Pani Maria K. - zwłaszcza rezygnacja z budowy zakładu utylizacji odpadów, ciągłe ośmieszanie naszego miasta i TOi-TOiki w Parku sprawia, że zasługuje na 6-te miejsce w I turze (no, może 5-te, przed Baniakiem ;) ). Chyba, że wysoko oceniamy pozorację pracy i promowanie [...].
II tura - Gorczyk - Przetacznik.
Odpowiedz
0
@ obserwator
dnia 29.10.2010, 00:45 · Zgłoś
DEBATA PILNIE POTRZEBNA !!!!
Na żywo, wieczorem , w JDK .
Pytanie od wyborców - odpowiedź od kandydatów.
Kolejność odpowiadania losować tuż przed pytaniem.
Debatę nagrać, potem rozliczyć z obietnic i zobowiązań pod groźbą OPUSZCZENIA FOTELA BURMISTRZA !!
Może ktoś ma inny, lepszy pomysł ?
Odpowiedz
0
@ int555
dnia 28.10.2010, 23:21 · Zgłoś
Tego się obawiałem , PO to nie jest strzał w kolano , to wciśnięcie guzika samoprzegranie. Wszystkich kandydatów znakomicie znają mieszkańcy Jasła i myślę ,że dużo lepsza byłaby lista z nieznanymi nazwiskami (dawała by przynajmniej jakąś nadzieję). Co ma zrobić mieszkaniec który uważa ,że żaden kandydat nie powinien być wybrany oddać pusty głos? Może w przyszłym pokoleniu będzie lepiej.
Odpowiedz
0
@ Prosta matematyka!
dnia 28.10.2010, 22:12 · Zgłoś
Do Jasła przyłączono okolice, tam prawdopodobnie jest więcej głosów niż w samym Jaśle. Instrukcja z ambony tuż przed wyborami zrobi swoje bo oni się w politykę nie mieszają ... ale?
Miejscowy rydzyk znowu górą! Gratulacje dla Pani z Dąbrówki i znowu pielgrzymka z podatków na chwałę swojej głebokiej wiary!
Odpowiedz
0
@ maxz
dnia 28.10.2010, 22:02 · Zgłoś
mi po prostu Was szkoda.. jedna osoba skrytykowała teraźniejszą Panią Burmistrz to zaraz ruszyła lawina [...] i niepotrzebnych komentarzy.. nigdy nikt nikomu jeszcze niedogodził.. głosujecie na Przetacznika? ok, głosujcie.. ale daje sobie rękę uciąć, że za rok będą w stosunku do niego takie same komentarze jak teraz lecą na Kurowską.. i uzytkownik eK ma rację, który
APELUJE DO WSZYSTKICH UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA O STAWIENIE SIĘ NA WYBORACH I ODDANIE NAWET NIEWAŻNEGO GŁOSU. aaa i żeby któryś mądry się nie ,,zbanował" mnie, że jestem za Kurowską i PiSem.. odrazu mówię: Nie jestem z Jasła!
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 28.10.2010, 21:25 · Zgłoś
zagłosuję na p.Kurowską :)
Odpowiedz
0
@ Klaudiusz
dnia 28.10.2010, 21:19 · Zgłoś
Kandydatem, któremu leży na sercu dobro Jasła jest Tadek Baniak. On tak w [...] dostał przez ostatnie 12 lat od tzw. "prawicowej pajęczyny", że głęboko w [...] ma przynależności i idee partyjne. Skosztował tego wszystkiego i nie smakuje mu, więc powiedział dość tego. Skupił wokół grupę fajnych, młodych ludzi, bo uważa, że najwyższy czas otworzyć przed nimi drzwi do zarządzania miastem, a emeryci niech odpoczywają w pokoju, przy kominku. Wygramy te zawody Panie Tadku.PS. Panu Baniakowi nie zależy na korycie, tylko na młodym pokoleniu, które masowo emigruje z tego [...] [...]-miasta.Jak ktoś ma wątpliwości, to może o każdej porze zadzwonić, odwiedzić tego gościa, i nie zostanie olany. Nie piszcie bzdur, tylko kontaktujcie się z Nim, a przekonacie się ,że to naprawdę super człowiek.
Odpowiedz
0
@ do kazek
dnia 28.10.2010, 21:12 · Zgłoś
Kazek, jeżeli obecna Pani Burmistrz nic nie zrobiła to napisz co zrobili inni albo co ty zrobiłeś?
Odpowiedz
0
@ OBSERWATOR
dnia 28.10.2010, 21:11 · Zgłoś
tylko nie przetacznik-ten pyszalek ze spoldzielni mieszkaniowej do [...] a nie na urzad burmistrza>
Odpowiedz
0
@ FJ
dnia 28.10.2010, 21:04 · Zgłoś
Kurowska odpada na starcie bo nie nadaje się na burmistrza. Zresztą mieszkańcy o tym wiedzą...

Baniak [...] sobie tym że w poprzednich wyborach powyciągał brudy Czarneckiemu, przez co nie został na drugą kadencje. Świadczy to o tym jakim Baniak jest [...]...

Czarnecki ma mój głos bo potrafi zrobić coś dla Jasła
Odpowiedz
0
@ Klaudiusz
dnia 28.10.2010, 21:02 · Zgłoś
Z grona zarejestrowanych kandydatów jedynie p.Kurowska może spełnić oczekiwania Jasła ,bez podtekstu...Inni jak : Czernecki,Zduński czy Górczyk chcą objąć urząd burmistrza by wyrównać rachunki i pokazać [...] obecnej burmistrz,Tak więc z przyczyn osobistych.Ponadto szukają pracy na miejscu za niezłą kasę...Ich zalety,talenty i inne walory każdy zna z lat ubiegłej,samorządowej działalności.Przyznać trzeba,że za wiele prócz promocji swoich [...] nie zrobili. Pan Przetacznik z kolei,to na pewno znawca spraw samorządowych,gospodarczych,które dla miasta mogłyby być cenne.Natomiast jego rodowód(PZPR),sposób bycia w stosunku do tych co nie akceptują jego racji wyklucza jego osobę jako "ojca" miasta!!! Pan Baniak? No cóż,każdy może startować, ubarwić widowisko wyborcze,nachłeptać się i napaść widokiem swoich zdjęć tu i teraz,ale co poza tym??? Wolę tego wątku nie rozwijać...Reasumując,namawiam do głosowania na kobietę,na Marię Kurowską,na kontynuację rozpoczętego 4 lata dzieła
Ta [...] coś zrobiła jednak dla miasta: to widać gołym okiem ( znajomi gdy tu przyjeżdżają są zachwyceni pięknem,zielenią miasta),co do stosunku do ludzi-jest ok...Miała gafy,to fakt(3 jajka nawet zebrała),ale promocja miasta była i jest jej mocną stroną.Wadą jest nadmiar administracji w UM. a nade wszystko trzymanie pani od kultury w JDK na etacie(błąd i grzech największy)
To może zmienić...Zaletę ma tą,że umie cholernie zarażać uśmiechem, czego jej życzę już po 21 listopada.Podejrzewam,że większość mieszkańców miasta,których nie dotknęła ręka zawiści,prywaty,i frustracji zgodzi się z moją opinią.Jeśli nie- trudno,jest demokracja.Każdy orze jak może,tylko potem niech nie narzeka na plony!!!
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 28.10.2010, 20:59 · Zgłoś
Napewno dwie tury :do drugiej wejdą:PANI KUROWSKA i PAN PRZETACZNIK .PRZEKONACIE SIę . !!!!!
Odpowiedz
0
@ jan
dnia 28.10.2010, 20:52 · Zgłoś
chciałbym posłuchac debaty co ma do powiedzenio Maria.
Odpowiedz
0
@ yyy
dnia 28.10.2010, 20:19 · Zgłoś
ja chciałem tylko uprzejmie poprosić aby nie głosować na nauczycieli!!!!!!!!!!!!!!!! ani do rady miasta czy powiatu ani na burmistrza - wybierzmy po prostu dobrego gospodarza
Odpowiedz
0
@ Jaślanka
dnia 28.10.2010, 20:11 · Zgłoś
Moi drodzy Jaślanie- niedawno dowiedziałam się, że mimo niekorzystnych wyników w wyborach dla Kurowskiej i tak będzie dalej burmistrzem (podobno ma ogromne plecy i wtyki. Jeżeli się tak stanie to katastrofa dla Jasła.
Odpowiedz
0
@ leśmian.com
dnia 18.10.2014, 11:00 · Zgłoś
Gdzie ma wtyki ? W Komisji liczącej głosy ?
Odpowiedz
0
@ ciapek125
dnia 28.10.2010, 19:49 · Zgłoś
nie wiem czemu tak mówicie że Pani Kurowska Nic nie zrobiła np. nowe drogi, chodniki , fontanna , rondo , i deptak to tylko część nawet podczas powodzi biegała po wałach I za to JEJ CHWAŁA bo jako jedyna coś zrobiła I TO NASZE KOCHANE JASEŁKO JAKOŚ WYGLĄDA :) a chyba każdemu zależy na dobru naszego miasta i Nawet dostała Nagrode Najlepszego Burmistrza!!!!!!!!! Nie wiem jak inni ALE JA GŁOSUJĘ NA PANIĄ I TAK DALEJ!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
0
@ Do misiek
dnia 28.10.2010, 19:45 · Zgłoś
Cyt."Tylko Pani Maria -kobieta z jajami"-tak nawet ma ich więcej niż każdy kinny kandydat -oni mają po 2 a pani dostała aż 3.
Odpowiedz
0
@ Ciapek125
dnia 28.10.2010, 19:42 · Zgłoś
nie wiem jak inni ale ja głosuje na Panią Kurowską!!!!!!!!! bo przynajmniej zrobiła coś dla NASZEGO KOCHANEGO JASEŁKA:) np. nowe drogi, chodniki , rozbudowała deptak , nowa fontanna :D rondo:) Zaczyna jakoś to Jasło wyglądać :) nawet podczas powodzi sama biegała po wałach a co inni zrobili ja się pytam nawet dróg w centrum nie mieliśmy dobrych żal!!!!!!!! a teraz Brawo!!!!!! tyle z Mojej strony każdy ma inne zdanie:P
Odpowiedz
0
@ Ewa
dnia 28.10.2010, 19:38 · Zgłoś
Ja na pewno na panią zagłosuje
Odpowiedz
0
@ dart
dnia 28.10.2010, 19:35 · Zgłoś
do Ryszardo pewnie jesteś z rodzinki pani burmistrz to PRZEGRASZ JASŁO to nie prywatna własność żebyś tak pisal
Odpowiedz
0
@ wiepis
dnia 28.10.2010, 19:26 · Zgłoś
Wybory ...... a więc okazja do wyrażenia opinii na na temat kandydatów.
Osobiście uważam, że ostateczna rozgrywka powinna rozstrzygnąć się pomiędzy : P. Kurowską i P. Czerneckim
Uzasadnienie :
W poprzednich wyborach Pani Kurowska (jak zresztą sama przyznała) została Burmistrzem bo tak zadecydowała bardzo wpływowa Śp. osoba.
Gdyby nie ta interwencja to Pan Czernecki był prawie murowanym kandydatem, po dwóch udanych wcześniejszych kadencjach, którym m.innymi zawdzięczamy rozwój MOSIR-u i budowę obwodnicy południowej. Pani Kurowskiej zawdzięczamy więcej miejsc parkingowych, deptak, fontannę, pomoc dla powodzian i niewątpliwą bezpłatną reklamę miasta, nie tylko w kraju ale i na całym świecie.
Z pozostałych kandydatów tylko Przetacznik ma zaplecze i doświadczenie w zarządzaniu, dał się poznać jako pracowity i skuteczny administrator, ale to człowiek arogancki, mściwy i podstępny i nie wierzę aby potrafił być Burmistrzem wszystkich mieszkańców.
Panowie Górczyk, Baniak i Zduński,na których temat nie mam jeszcze wyrobionej opinii, byliby być może dobrymi Burmistrzami, ale obawiam się, że posiadają słabsze od Czerneckiego czy Kurowskiej doświadczenie w zarządzaniu miastem ale na pewno wielu popierających, którzy liczą na nowe miejsca pracy w urzędzie miasta.
Wyborcy na ogół nie są zadowoleni z wybranej władzy. Należy jednak pamiętać, że nowa może być lepsza ale często jest jeszcze gorsza.
Odpowiedz
0
@ fila
dnia 28.10.2010, 19:12 · Zgłoś
Czytajac wypowiedz Rozsądnego przypomnial mi sie trener Jarzabek z kultowego filmu .....Lubu dubu niech nam zyje burmistrz Kurowska. Ten sam styl wypowiedzi, niestety.
Odpowiedz
0
@ Nie Jaslanin
dnia 28.10.2010, 19:09 · Zgłoś
Znam Pana Andrzeja Czerneckiego i cieszę sie że, zdecydował się na start na fotel Burmistrza.
Odpowiedz
0
@ Tak Pani Kurowskiej
dnia 28.10.2010, 19:06 · Zgłoś
calym sercem i cala rodzina oddam glos dla Pani Burmistrz M Kurowskiej za jej ogrom pracy w Jasle
Odpowiedz
0
@ LOL
dnia 28.10.2010, 19:04 · Zgłoś
do agat25 a Ciebie to należy wyeksmitować z portalu bo jesteś jego największym szkodnikiem.

TYLKO OBECNA BURMISTRZ PANI MARIA KUROWSKA !!!.
Odpowiedz
0
@ wybór
dnia 28.10.2010, 19:02 · Zgłoś
Mieszkaniec Jasła ma wybór pomiędzy: grypą, tyfusem, cholerą, ospą,[...] i aidsem- z każdego wyboru będzie niezadowolony bo tak naprawdę żaden kandydat nie jest bez wad. Bezprzecznie największe szanse ma jednak władza urzędująca ponieważ jest o niej najgłośniej. Pozostali to [...], a [...] najmniejszym jest Tow. B., który tym razam da [...]y w każdym przypadku - obojętnie która strona wygra musi pakować manatki i z powrotem do ZUS lub do brata Alberta na noclegownię. Inny Towarzysz niech modli się do patrona z Ordynackiej o wsparcie czerwonych zastępów.
Odpowiedz
0
@ osco
dnia 28.10.2010, 18:46 · Zgłoś
do mik przetacznik
to sito niech [...] skad przybyl [...]
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 28.10.2010, 18:41 · Zgłoś
Pani Mario! Gratuluję wygranej w I turze :D
Odpowiedz
0
@ ryszardu
dnia 28.10.2010, 18:23 · Zgłoś
Moge sie załołożyć o każdą kwote pienieżną że Kurowska pozostanie Burmistrzem
Odpowiedz
0
@ ,,,,
dnia 28.10.2010, 18:18 · Zgłoś
Boże nie ma żadnego konkretnego kandydata. Zostańmy lepiej przy pani burmistrz przynajmniej się coś w wyglądzie miasta zmieniło a nie to co było wcześniej!!!
Odpowiedz
0
@ mag
dnia 28.10.2010, 17:26 · Zgłoś
Ludzie dajmy szanse komuś nowemu a nie tym co do koryta praz kolejny a w Jaśle kiepsko tylko mydlimy sobie oczy
Odpowiedz
0
@ jaslanin
dnia 28.10.2010, 17:08 · Zgłoś
Ludzie jest szansa wybrać kogoś normalnego a takim kandydatem jest Pan Baniak nigdy nie chodziłem do wyborów ale teraz oddam swój głos na niego
Odpowiedz
0
@ Srarko
dnia 28.10.2010, 16:59 · Zgłoś
marko jakiś [...],gdyby prawo nie zezwalało to by nie startowali oprócz Kurowskiej wszyscy.[...]
Odpowiedz
0
@ misiek
dnia 28.10.2010, 16:53 · Zgłoś
Powiem krótko: tylko Pani Maria Kurowska, jasielska Margaret Thatcher kobieta-proszę o wybaczenie Pani Mario- z jajami!!!Tylko ona!!!
Odpowiedz
0
@ leśmian.com
dnia 18.10.2014, 10:58 · Zgłoś
Napisz lepiej : z jajnikami i nie będziesz musiał prosić o wybaczenie...
Odpowiedz
0
@ Agent Delegat
dnia 28.10.2010, 16:41 · Zgłoś
Apeluję do portalu, innych mediów, albo ludzi obrotnych:

ZRÓBCIE DEBATĘ!

Skonfrontujcie kandydatów, niech powiedzą jakie mają wizję na przyszłość Jasła, co chcą zrobić, a co uważają za zbędne. Głosowanie ma sens tylko wtedy, kiedy wiadomo na co się głosuje. Czy ktoś jest w stanie podać np. główne założenia programu wyborczego Baniaka czy Przetacznika?
Odpowiedz
-1
@ Rysiek
dnia 28.10.2010, 16:31 · Zgłoś
Wypadalo by sprawdzic stan zdrowia kandydatow!!! Czy sa w stanie pracowac i nie zabolec na 6 miesiacy po sprawowaniu funkcji!
Odpowiedz
0
@ do marko
dnia 28.10.2010, 16:22 · Zgłoś
"Ordynacja wyborcza ani ustawa o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta nie zakazuje jednoczesnego kandydowania na wójta i radnego w tej samej lub innej gminie (...)
W wypadku uzyskania obu mandatów kandydat musi zrzec się jednego z nich, w przeciwnym razie mandat wójta wygasa z mocy prawa"
http://www.pkw.gov.pl/katalog/artykul/18030.html - radzę poczytać.
Przetacznik na Burmistrza!
Odpowiedz
0
@ jaślan
dnia 28.10.2010, 15:42 · Zgłoś
Tylko J. Przetacznik może w tym grajdole zrobić porządek.
Odpowiedz
0
@ patosqad
dnia 28.10.2010, 15:36 · Zgłoś
Ja swój głos oddam na pana Czarneckiego bo on był dobrym burmistrzem a ten Baniak to szkoda mówić.
Odpowiedz
0
@ pola
dnia 28.10.2010, 15:36 · Zgłoś
Sami ludzie sukcesu baniak .zdunski .gorczyk ....ale jaja ...
Odpowiedz
0
@ wiesiek
dnia 28.10.2010, 15:25 · Zgłoś
Ino Kurowska !!!!
Odpowiedz
0
@ Marek
dnia 28.10.2010, 15:25 · Zgłoś
Nauczyciele aut (Kurowska dramat ani jednej większej inwestycji za 4 lata,Zduński nawet członkowie PO go nie poparli)Czernecki był 10 lat burmistrzem (ciepłe kluchy)a bez Górczyka nie znaczy nic.Baniak słaby bez charyzmy bez zaplecza.Przysłowiowe "jaja" ma J.Przetacznik i T.Górczyk z tym że pan Janusz większy zasób wiedzy.Jak któryś z nich zostanie wybrany będę zadowolony.
Odpowiedz
0
@ kris79
dnia 28.10.2010, 15:19 · Zgłoś
Jaki ogromne parcie na koryto! Amatorów do marnowania moich pieniędzy z podatków nie brakuje:(
Odpowiedz
0
@ anty
dnia 28.10.2010, 15:08 · Zgłoś
baniak na Burmistrza za zalatwienie kontenera na smieci...
Odpowiedz
0
@ loka
dnia 28.10.2010, 15:07 · Zgłoś
Mysle ze Jaslanie zmadrzeli i w czasie wyborow wybiora sie na wycieczke...
Odpowiedz
0
@ italart74
dnia 28.10.2010, 14:44 · Zgłoś
Byle by nie wygrala ta piekna Kurowska.
Odpowiedz
0
@ kazek
dnia 28.10.2010, 14:43 · Zgłoś
ludzie tylko nie ta pani, ona nic zrobiła tylko wiele nastawiała się do fota.
Odpowiedz
0
@ Rozbawiony
dnia 28.10.2010, 14:39 · Zgłoś
Cóż za wspaniały DUET Pan Andrzej Czernecki i pełnomocnik jego Komitetu Pan Krzysztof Czeluśniak tylko pogratulować wyboru partnera he he he
Odpowiedz
0
@ leśmian.com
dnia 18.10.2014, 10:55 · Zgłoś
Ten pan Czeluśniak jakoś skromnie przedstawiony na liście kandydatów. Nic o wykształceniu,zawodzie,tylko mąż i ojciec ?
Odpowiedz
0
@ Do przeciwny Marii K
dnia 28.10.2010, 14:35 · Zgłoś
Pan Baniak 4 lata temu startował na burmistrza z KWW "Nasze Jasło" i w tym roku startuje również z KWW "Nasze Jasło".Gdyby nie Górczyk, to Czernecki nigdy nie byłby burmistrzem, bo to za cieplutkie kluseczki. Najlepsi kandydaci to dwa Tadki. Kiedyś nie przepadali za sobą, ale po latach zrozumieli, że przyczyną Ich sporów był nie kto inny, jak były senator, który wplątał Ich w konflikty. Ci faceci, to zdecydowani panowie, i bardzo skuteczni w działaniu. W nich nadzieja!
Odpowiedz
0
@ anoni
dnia 28.10.2010, 14:27 · Zgłoś
1. Przetacznik 2. Górczyk 3. Czarnecki 4. Zduński 5. Baniak 6. Kurowska
Odpowiedz
0
@ jaslo
dnia 28.10.2010, 14:17 · Zgłoś
pani Kurowsa az taka zla nie byla zrobila wiele dla jasla chocby chodniki drogi nowe poprzedni burmistrz nic nie zrobil dla jasla wiec ja tam nie narzekam na wyborach napewno nie chce aby burmistrzem zostal pan Zduński i Pan Przetacznik
Odpowiedz
0
@ jaslanin2
dnia 28.10.2010, 14:12 · Zgłoś
pani Kurowska aż taka zal nie byla nasze jaslo wreszczie ladnie wyglada sa nowe chodniki,jezdnie przy stary poprzedni burmistrz nic nie zrobil wiec wole Kurowska niż tych iinych a napewno pana Zduńskiego i Przetacznika bo to [...]
Odpowiedz
0
@ Piotr ;)
dnia 28.10.2010, 14:11 · Zgłoś
Ja również jestem za panią Marią , patrząc na jej całą kadencje to zrobiła wiele dla Jasła :)
Odpowiedz
0
@ wyboorca
dnia 28.10.2010, 14:10 · Zgłoś
CYMBALISTÓW BYŁÓ WIELU - ale największym jest GÓRCZYK!
Odpowiedz
0
@ miła
dnia 28.10.2010, 14:00 · Zgłoś
a jakie są te predyspozycje :)))))
Odpowiedz
0
@ miłośnik pomników
dnia 28.10.2010, 13:38 · Zgłoś
O co Pan Baniak gra? Bo na pewno nie o burmistrza. Poprzednio własne głosy przehandlował. Dla bezrobotnego otrzymanie stanowiska dyrektora to była dla Marii K. chwała. Czy po wyborach ponownie wybrana Maria K. zatrzyma swego konkurenta obecnego dyrektora? Pewnie nie!. Bo to dla niej żadna chwała. Nowy burmistrz - (Nie Maria K. )choć nowy, to wątpliwe. Czy zatrzyma swojego przeciwnika na stanowisku dyrektora? Jeszcze raz pytam, o co pan Baniak gra?
Odpowiedz
0
@ Nikki
dnia 28.10.2010, 13:36 · Zgłoś
Tylko Tadek Górczyk jest w stanie posprzątać po naszej królowej.
Odpowiedz
0
@ vv
dnia 28.10.2010, 13:36 · Zgłoś
Wielkie nieporozumienie z Zduńskim znowu będzie kupczył o stanowisko on nie nadaje się na sołtysa
Odpowiedz
0
@ Rozsądny
dnia 28.10.2010, 13:34 · Zgłoś
Największe szanse wygrania wyborów Burmistrza Miasta Jasła ma obecna Pani Burmistrz mgr inż. Maria Kurowska. Pozostali kondydaci się nie liczą, oni już pokazali co potrafią, Jaślanie ich znają z przekrętów, cwaniactwa, partyjniactwa, nie szanowania ludzi i kolesiostwa. Pani Maria szanuje każdego mieszkańca Jasła, wszystkim pomaga i szczerze doradza.
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 28.10.2010, 13:30 · Zgłoś
jakas DEBATA w TV Jaslo/Obiektyw by sie przydala..bo nie wiadomo co i jak, jaki program itd.....PED DO STOLKA tylko oczywisty...
Odpowiedz
0
@ rocky
dnia 28.10.2010, 13:27 · Zgłoś
Baniak kontra Kurowska w drugiej turze!!!!!!!!powodzenia
Odpowiedz
0
@ leśmian.com
dnia 18.10.2014, 10:51 · Zgłoś
Może do tego dojść w wyborach jednomandatowych ? Hi,hi,hi...
Odpowiedz
0
@ jaślanin z urodzenia
dnia 28.10.2010, 13:27 · Zgłoś
W związku z zakończoną rejestracją kandydatów na burmistrza miasta Jasła, Biorąc pod uwagę tak dużą ilość kandydatów gratulujemy Pani burmistrz reelekcji. Być może już nawet w pierwszej turze wyborów. Zapewne ten fakt sprawił radość właścicielom biur podróży, których obroty z tytułu reelekcji wzrosną. Młodym mieszkańcom Jasła proponujemy jak najszybszą rezerwację miejsc, ponieważ zapowiada się na to, że po wyborach kolejki będą duże. Kandydaci, zastanówcie się co czynicie. AMEN.
Odpowiedz
0
@ marko
dnia 28.10.2010, 13:10 · Zgłoś
Nie mogę zrozumiec jak jedna i ta sama osoba może kandydowac na stanowisko radnego i burmistrza, a tak jest wprzypadku pana Przetacznika.Ten cwaniaczek wyraznie ma gdzies prawo wyborcze.
Odpowiedz
1
@ Riotter
dnia 28.10.2010, 13:07 · Zgłoś
Żenujące!!!
I powiedzcie mi co te biedne ludziki w tym Jaśle mają robić? Czy w całym mieście nie ma porządnego gospodarza (gospodarz - menadżer)? Reprezentanci dwóch największych partii to nauczycielka z jakiejś wiejskiej szkoły i nauczyciel wf z podstawówki. Co ci ludzie wiedzą o zarządzaniu miastem? Na prawdę nie ma w całym mieście kogoś kto zna się na gospodarce czy finansach??
Żenujące!!!
Odpowiedz
0
@ leśmian.com
dnia 18.10.2014, 10:48 · Zgłoś
Nie ubliżając nauczycielom muszę stwierdzić,że wu-efista (czy inny pedagog) nie jest wymarzonym kandydatem na manadżera,czy zarządzającego finansami "przedsiębiorstwa" jest gmina,miasto,czy powiat. W powiecie jasielskim jest wiele takich przypadków i dlatego jest tak jak jest. Jak w przetargu głównym kryterium jest najniższa cena,tak w demokratycznych wyborach jest największa liczba uzyskanych głosów (nikt nie pyta o kompetencje). Elektorat szkolny jest największy...
Odpowiedz
1
@ on
dnia 28.10.2010, 13:02 · Zgłoś
Platformo Obywatelska opamietaj się .
Odpowiedz
0
@ leśmian.com
dnia 18.10.2014, 10:37 · Zgłoś
Przecież Platforma Obywatelska w Jaśle praktycznie nie istnieje. Kilka przypadkowych osób będących obecnie Radnymi (chyba po raz ostatni) i "aktyw" spotykający się w restauracji,bo nie posiadają żadnego lokalu. Struktury regionalne po prostu olały Koło Miejskie PO, jedynie Starosta z Kołem Powiatowym coś jeszcze w środowisku znaczy. Jak zareaguje elektorat ? Zobaczymy. Kandydaci z Koła Miejskiego ukryli się natomiast pod szyldem Komitetu Samorządowego wstydząc się partii,dzięki której są w ty miejscu,w którym są...
Odpowiedz
1
@ mieszkaniec
dnia 28.10.2010, 12:54 · Zgłoś
Trzymam kciuki za Panią Kurowską
Odpowiedz
-1
@ wapno
dnia 28.10.2010, 12:50 · Zgłoś
maria awaria :P
Odpowiedz
0
@ czesio
dnia 28.10.2010, 12:47 · Zgłoś
popoprosze popdpisywać fotki bo nie znam tych typków na fotkach...panią znam z chińskich portali;)
Odpowiedz
0
@ agat25
dnia 28.10.2010, 12:44 · Zgłoś
Jaślanie , wszystko należ zrobić żeby w najbliższych wyborach Kurowską wyeksmitować z Jasła dożywotnio raz na zawsze . PRECZ Z KUROWSKĄ !!! - NAJWIĘKSZYM SZKODNIKIEM DLA NASZEGO JASŁA .
Odpowiedz
1
@ patrycja
dnia 28.10.2010, 12:33 · Zgłoś
Na Panią kurowska głosujcie !
Odpowiedz
1
@ vb
dnia 28.10.2010, 12:29 · Zgłoś
[...] głośno i pustobrzmiącym będzie ten kto wybierze Górczyka
Odpowiedz
0
@ pinokio80
dnia 28.10.2010, 12:19 · Zgłoś
ŻADNEJ WŁADZY DLA NIKOGO!! !!!!!! i tak to sie beznadziejnie skończy dla zwykłych "szarych"ludzi ,obiecanki cacanki .....
Odpowiedz
0
@ przeciwny Marii K
dnia 28.10.2010, 11:55 · Zgłoś
Jedno jest pewne- napewno nie Maria K. Dobrymi kandydatami są Andrzej zernecki oraz Janusz Przetacznik. Ci dwaj to konkrety niezmienni w poglądach, ludzie kompetentni i zapewniający rozwój miasta.A JAK WIDAĆ PAN TADEUSZ BANIAK PO RAZ KOLEJNY ZMIENIŁ UGRU[POWANIE Z KTÓREGO STARTUJE. A Pan Tadeusz G. powinien chyba wyciągnąć wnioski, że raczej nie ma szans a wszystko wskazuje że gdyby poprzednio Pan Czernecki usunął P. Sekretarza Tadeusza byłby do dzisiaj Burmistrzem naszego grodu( o tym było głośno). Każdemu z dwóch tzn. Panu Andrzejowi i Panu Januszowi życzę powodzenia, mam równocześnie nadzieję,że wreszcie w Jaśle po wybraniu któregoś z tych dwóch zacznie się ponowny rozwój miasta oraz poszanowanie wyborców. A wspaniale byłoby gdyby jeden z nich został Burmistrzem a drugo jego zastępcą .
Odpowiedz
0
@ zwycieżca
dnia 28.10.2010, 11:49 · Zgłoś
Baniak wygra albo Kurowska inni niemają szans !!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
-1
@ agniesia
dnia 28.10.2010, 11:40 · Zgłoś
Ja wybieram pana Gorczyka:)pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ Shimt
dnia 28.10.2010, 11:23 · Zgłoś
Tylko Andrzej Czernecki. Z doświadczniem, po dwóch udanych kadencjach!!! Najlepszy kandydat.
Odpowiedz
0
@ Klaudiusz
dnia 28.10.2010, 11:23 · Zgłoś
Ostatni na zdjęciu będzie pierwszy na liście, i pierwszy po wyborach. Tylko Baniak jest czyściutki jak łza, i skazany na wygraną!
Odpowiedz
0
@ wiola
dnia 28.10.2010, 11:20 · Zgłoś
Wyłącznie Leszek Zduński !!! Nikt inny.
Odpowiedz
0
@ Miejscowy rydzyk
dnia 28.10.2010, 11:10 · Zgłoś
Te wasze komentarze to mam gdzieś, to ja decyduje i włącze ambony wtedy kiedy trzeba i na kogo trzeba! To jestem demokracją@jaslo.pl
Odpowiedz
0
@ 1lng
dnia 28.10.2010, 11:00 · Zgłoś
przydało by się jakieś podpisy pod zdjęciami. O ile Kurowską i Czarneckiego jeszcze się kojaży o tyle reszte nie bardzo.
Odpowiedz
0
@ mik
dnia 28.10.2010, 10:59 · Zgłoś
Jedyną osobą z kandydatów których mamy,która jest dobrym menadzerem i jest w stanie zarządzać miastem jest Pan Przetacznik .
Reszta moim zdaniem na to stanowisko po prostu się nie nadaje-brak
kompetencji.Jeśli chodzi o p.Górczyka to wolałbym żeby "podwórkowa łacina" nie była językiem obowiązującym w UM.
Odpowiedz
0
@ Deptak i rondelek.
dnia 28.10.2010, 10:55 · Zgłoś
Jeżeli chcesz deptać w miejscu to Kurowska najlepszy kandydat.
Jeżeli chcesz oberwać rondelkiem w głowę to ona też wygrywa!
Odpowiedz
1
@ XY
dnia 28.10.2010, 10:46 · Zgłoś
Tylko Pani Kurowska!!! Zwyciężymy, Pani Burmistrz!
Odpowiedz
0
@ TAK na kurowską
dnia 28.10.2010, 10:44 · Zgłoś
Kurowska jaka by nie była, ośmieszała się (np. podczas powodzi), ale coś dla tego Jasła zrobiła...przynajmniej z wyglądu:)
Odpowiedz
0
@ Baniak??
dnia 28.10.2010, 10:42 · Zgłoś
Baniak na burmistrza?? za co?? za to mega "lodowisko"?? za wymienienie zamków na czarnych w grudniu?? za wzrost cen biletów na wszystkich obiektach mosiru??
Odpowiedz
0
@ jo
dnia 28.10.2010, 10:42 · Zgłoś
a można sie jeszcze zapisać ?
Odpowiedz
0
@ majk
dnia 28.10.2010, 10:39 · Zgłoś
dzisiejsze "Nowiny": "koło miejskie PO nie poparło Zduńskiego, lecz prawie jednogłośnie podjęło uchwałę o poparciu kandydatury Janusza Przetacznika"
Czyli Przetacznik wyrasta na najpoważniejszego kontrkandydata Kurowskiej!
Odpowiedz
0
@ eK
dnia 28.10.2010, 10:31 · Zgłoś
najważniejsza rzecz:

APELUJĘ DO WSZYSTKICH UPRAWNIONYCH DO GŁOSOWANIA O STAWIENIE SIĘ NA WYBORACH I ODDANIE NAWET NIEWAŻNEGO GŁOSU.

Żeby potem nie było znowu tak, że garstka mieszkańców wybiera burmistrza, a potem wszyscy narzekają.

JAK NIE BYŁEŚ NA WYBORACH TO NIE MASZ PRAWA DO NARZEKANIA.
JAŚLANIE WEŹMY W KOŃCU SPRAWY W SWOJE RĘCE!
Odpowiedz
-3
@ TYLKO GÓRCZYK
dnia 28.10.2010, 10:09 · Zgłoś
CYMBALISTÓW BYŁO WIELU, ALE... JEDYNYM KANDYDATEM MAJĄCYM PREDYSPOZYCJE DO DOBREGO ZARZĄDZANIA MIASTEM MA TADEUSZ GÓRCZYK.
Odpowiedz
0
@ osco
dnia 28.10.2010, 10:09 · Zgłoś
przetacznik [...] do kielc
Odpowiedz
0
@ arni
dnia 28.10.2010, 10:08 · Zgłoś
kazdy byle nie ta [...]
Odpowiedz
0
@ iTakSięToSkończy
dnia 28.10.2010, 10:03 · Zgłoś
<sciana>
AVARIA!
:(
Głębokie wyrazy współczucia dla mieszkańców miasta Jasła za następną kadencję.

szukajcie biur podróży i kupujcie bilety, później możecie nie wyrobić.
Odpowiedz
1
@ popieram
dnia 28.10.2010, 10:02 · Zgłoś
brawo Tadek Baniak nareszcie konkretny kandydat na burmistrza a nie cwaniacy do koryta jak pozostali kandydaci
Odpowiedz
0
@ nemo
dnia 28.10.2010, 09:57 · Zgłoś
Do biegu gotowi - start ! :)
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.