Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zwarcie transformatora na ul. Krakowskiej

20

Około godziny 11. strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle otrzymali zgłoszenie o palącym się transformatorze na ul. Krakowskiej w Jaśle.

Po przybyciu strażaków z komendy PSP w Jaśle okazało się, że palą się trawy wokół transformatora. Pożar został szybko ugaszony, a prąd odcięty. - Prawdopodobnie pożar był spowodowany zwarciem na słupie, ponieważ zauważyliśmy, że jeden izolatorów jest uszkodzony – mówi kpt. Jarosław Lula z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Iskry z transformatora spowodowały zapalenie się trawy wokół urządzenia. Strażacy poinformowali o sytuacji pogotowie energetyczne. - W tej chwili prąd jest odłączony na tej linii. Pracownicy z pogotowia energetycznego sprawdzą tę instalacje przed ponownym włączeniem prądu – dodaje kpt. Lula.

(icz)

Reklama

Komentarze: 20

Dodaj komentarz Widok:
0
@ sgb-smit.pl
dnia 24.06.2014, 10:07 · Zgłoś
Dlatego trzeba regularnie sprawdzać i co jakiś czas wymieniać najstarsze transformatory. Dobrze, że w zasadzie nic się nie stało, nawet tej trawy spalonej prawie nie widać.
Odpowiedz
0
@ sp
dnia 18.05.2013, 09:57 · Zgłoś
Bolek ładną fotę ci strzelili z tego co wiem prądu boisz się jak ognia.
Odpowiedz
0
@ Wojtas
dnia 17.05.2013, 14:19 · Zgłoś
Wszystkie trafo na Krakowskiej są mocno przeciążone. Energetyka nie stawia nowych tylko podpina nowych klientów do starej, niekonserwowanej sieci. Skutki właśnie widać.
Odpowiedz
0
@ Tarzan-zan
dnia 17.05.2013, 18:57 · Zgłoś
no... widać właśnie na zdjęciu ten niekonserwowany pordzewiały rodem ze złomu transformator :) co Ty facet wiesz o energetyce... Chyba tylko tyle żeby do gniazdka palucha nie wkładać...
Odpowiedz
0
@ Wojtas
dnia 19.05.2013, 10:46 · Zgłoś
Co ty facet wiesz o sytuacji transformatorów na Krakowskiej ? Wyjdź lepiej z domu :)) A co tam w Energetyce słychać ? Już was wykopali z Jasła ?
Odpowiedz
-1
@ dziki
dnia 17.05.2013, 00:13 · Zgłoś
widac nawet na fotce ze caly kompleks kolo transformatora splonal :)
Odpowiedz
3
@ Tarzan-zan
dnia 17.05.2013, 10:24 · Zgłoś
no właśnie :) ja tam śladu spalonej trawy nie widzę :D no chyba że paliło się miesiąc temu a dopiero dziś pojechali zrobić zdjęcia :D
Odpowiedz
0
@ piorun
dnia 16.05.2013, 20:10 · Zgłoś
Oj,mogło być nie wesoło.
Odpowiedz
-4
@ normalny
dnia 16.05.2013, 17:17 · Zgłoś
dlaczego tam była sucha trawa gdzie służby konserwatorskie polska tluska iowsiaka rubta co chceta żenada
Odpowiedz
1
@ łopservatore
dnia 16.05.2013, 21:56 · Zgłoś
I ty niby to jesteś normalny?
Odpowiedz
-3
@ kat
dnia 16.05.2013, 16:33 · Zgłoś
hehe słąwny kpt lula:)
Odpowiedz
0
@ jasło
dnia 16.05.2013, 14:45 · Zgłoś
z JRG PSP Jasło był jeden zastęp i tyle, ale coś nie widać żeby się trawa tam paliła, śladów nie widać po jej pożarze ;)
Odpowiedz
-5
@ alee
dnia 16.05.2013, 14:06 · Zgłoś
Kula Lula :) chyba literówka
Odpowiedz
-5
@ qwerty
dnia 16.05.2013, 13:42 · Zgłoś
Warzyce teżbyłe ?
Odpowiedz
2
@ Tarzan-zan
dnia 17.05.2013, 19:02 · Zgłoś
nie wiem, ale wiem że tiry wiozą śmierć, tiry na tory...
Odpowiedz
-3
@ Gibon
dnia 16.05.2013, 13:11 · Zgłoś
Ile zastępów straży z wozami bojowymi zadysponowano? Hełmy i osęki widać, były im niezbędne.
Odpowiedz
0
@ sp
dnia 18.05.2013, 09:51 · Zgłoś
Widzę,że koleś nie ma pojęcia o funkcjonowaniu PSP,hełm i nomex to jest umundurowanie bez niego nie można brać udziału w akcji,a wozy bojowe są dysponowane zgodnie z wytycznymi KGSP.
Odpowiedz
16
@ lol
dnia 16.05.2013, 12:38 · Zgłoś
Moc i siła newsa jest porażająca. Szkoda że nie są opisywane naprawdę ważne sprawy jakie mają miejsce bądź będą miały. No cóż bez komentarza.
Odpowiedz
-1
@ tomaj
dnia 18.05.2013, 14:18 · Zgłoś
masz coś ciekawszego - to pisz, nie tylko czekasz wykaż sie!
Odpowiedz
2
@ lol
dnia 19.05.2013, 20:13 · Zgłoś
Mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Jak się nie ma nic do zaoferowania to lepiej nic nie pisać niż "przysłowiowe [...]". No cóż bez komentarza
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.