Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Związki zawodowe: przerwać proces prywatyzacji „Gamratu”!

62

Do Ministra Skarbu Państwa wystosowane zostało pismo, w którym organizacje związkowe działające w Zakładach Tworzyw Sztucznych „Gamrat” SA domagają się zmian w sposobie prywatyzacji przedsiębiorstwa.


Pakiet socjalny i wyprowadzenie produkcji za granicę

Pierwszym z powodów takiego stanowiska jest podejrzenie, iż firma LENTEX, która posiada wyłączność na negocjację kupna 85 % akcji Gamratu, nie zamierza podpisać pakietu socjalnego. Jak czytamy w liście, Lenteks nie ustosunkował się dotychczas do propozycji  związków w sprawie pakietu.

Związki obawiają się również, iż Lenteks może zastosować wobec nich naciski, np. wprowadzając do dyskusji koncepcję wyprowadzenia części produkcji za granicę. Jako podstawę swoich obaw związki przywołują wcześniejsze wypowiedzi Krzysztofa Moksy, jednego z głównych właścicieli Lenteksu, które – ich zdaniem – świadczą, iż tego rodzaju presja może być wywierana.

Nieprawdziwe informacje na temat kondycji firmy

Autorzy listu nie zgadzają się również z przytaczaną przez nich opinią Prezesa Zarządu Lenteksu, jakoby Gamrat był w złej kondycji finansowej, co z kolei miałoby stanowić przesłankę do obniżenia kwoty za zakup akcji spółki. Zdaniem związków dane finansowe z pierwszego półrocza 2010 roku wskazują raczej, iż w Gamracie mamy do czynienia ze stałym trendem wzrostowym zarówno sprzedaży jak i wyników spółki.
Krytycznie oceniona została również postawa doradcy prywatyzacyjnego. Jego przedstawiciel, Paweł Jagiełło – zdaniem związków - nie pojawia się w firmie i nie pomaga rozwiązywać powstających problemów.

Związki chcą akcjonariatu pracowniczego

Domagając się przerwania prywatyzacji Gamratu w jej obecnym kształcie związki proponują, aby przeprowadzić ją w formie akcjonariatu pracowniczego. „Tylko taka forma prywatyzacji może spowodować konsolidację Załogi i wyeliminuje negatywne doświadczenia, które wynikły z dotychczasowych prób prywatyzacji” – czytamy w liście.


Autorzy pisma oczekują od Ministerstwa szybkich decyzji oraz szukania nowych rozwiązań w ramach dialogu ze Związkami.

ks

Reklama

Komentarze: 62

Dodaj komentarz Widok:
0
@ były pracownik
dnia 10.08.2010, 14:45 · Zgłoś
czy ktoś pamięta akcję z premią za wykonanie planu(w 90siątym którymś)a po dwóch miesiącach trzeba było brać 3 tygodnie bezpłatnego dla ratowania zakładu.jak było tak dobrze(premia)to dlaczego tak się szybko pogorszyło(bezpłatne)i gdzie były 'dbające' o pracowników zz
Odpowiedz
1
@ obiektywny
dnia 10.08.2010, 10:57 · Zgłoś
Tylko jedno spostrzeżenie...by cokolwiek rozsądnie skomentować, to trzeba primo, mieć odpowiednią wiedzę a sekundo, rzetelne informacje o danej sprawie...większość komentarzy nie spełnia tych podstawowych kryteriów...są podyktowane innymi przesłankami...
Odpowiedz
1
@ ekspert
dnia 09.08.2010, 17:47 · Zgłoś
związki muszą się bronić,bo jak przyjdzie nowy właściciel to związki znikną z zakładu,a prywatyzacja powinna być już dawno przeprowadzona gdy byli konkretni inwestorzy a nie teraz gdy nic nie warty Lentex chce kupić za gamrackie pieniądze zakład.W Gamracie sprzedano za ich pieniądze bloki,stołówkę,ośrodki wypoczynkowe oraz wiele innych rzeczy.Wstyd!A Związki Zawodowe zamiast bronić dorobku paru pokoleń pracowników to same do tego rękę przyłożyły.Ale cóż się dziwić jak to sami karierowicze,albo krzykacze,ci pierwsi wwiększości
Odpowiedz
-1
@ Marian G.
dnia 09.08.2010, 13:54 · Zgłoś
A gdzie słynny działacz Solidarnoiści wielce pokrzywdzony przez komunę czyżby bał się wojskowych?Nie dziwne przecież oni zawsze kontrolowali gamrackich działaczy!!!
Odpowiedz
0
@ Pracownik
dnia 08.08.2010, 23:05 · Zgłoś
Teraz to Panie np. Zając, Kurowska i Panowie: Lechowski, Pawluś,powinni przenieść krzyż spod LO pod Gamrat, i nie oddać zakładu jakimś krzaczuszkom( no chyba ,ze kaczuszkom). Radni powiatowi, miejscy i gminni ruszcie się!!! Azymut- GAMRAT. Do obrony! Przecież dajemy Wam co miesiąc po tysiaku. No to do roboty....
Odpowiedz
0
@ znajomy Górczyka
dnia 08.08.2010, 22:30 · Zgłoś
To WSI(ruskie służby)puka dojasielskich drzwi!!To się niektórzy chłopaki ucieszą!!
Odpowiedz
1
@ ggg
dnia 08.08.2010, 21:49 · Zgłoś
wow wow to minister rzadu zalatwiaczy znalazl inwestora dla gamratu jak nie miliarder z krosna to nastepny dobrodziej p karski chca uzdrowic gamrat rece opadaja niestety jedrzeju zz naprawde zrobily duzo zlego bo bylo pare powaznych firm zainteresowanych gamratem ktore komus niepasowaly no ale coz bylo minelo miejmy nadzieje ze jakis cudem ominie nas to szczescie w postaci pana prezesa karskiego
Odpowiedz
0
@ olo do PiS mana
dnia 08.08.2010, 21:08 · Zgłoś
Nie wiedziałem, że tam mieszkasz.
Odpowiedz
-1
@ Jędrzej
dnia 08.08.2010, 20:59 · Zgłoś
Szkalowanie związków trwa w najlepsze ! A przecież nie kto inny jak związki starają się przy prywatyzacji zapewnić stabilność pracy i godziwej pracy pracownikom. Niestety niektórzy twierdzą że należało już dawno się sprywatyzować. Skąd ta pewność że było by lepiej. Może w końcu ktoś przejmie Gamrat i okaże się jakie to "rarytasy" czekają załogę. Tym którzy nie dostrzegają żadnych pozytywów w działalności związków, radzę niech założą lepsze, a nie korzystają ciągle z tematów wywalczonych przez związki.
Odpowiedz
1
@ misiek
dnia 08.08.2010, 20:36 · Zgłoś
OK "Podaj dalej" powiedz tylko jeszcze czy twój kretynizm ma charakter nabyty czy wrodzony?
Odpowiedz
1
@ PiS-man
dnia 08.08.2010, 20:36 · Zgłoś
Podaj dalej - w tej placówce medycznej Za Bursą założyli wam internet na salach? :D
Odpowiedz
-1
@ podaj dalej
dnia 08.08.2010, 19:23 · Zgłoś
Niech będzie pochwalony Jarosław Kaczyński!

Pomódlmy się razem za ZZ i reszte kliki!

Wierzę w Jarosława wszechmogącego, gwaranta ładu i porządku polskiego,
I w Partię Prawo i Sprawiedliwość, wytwór Jego jedynego, wodza naszego,
który się stał mężem narodu polskiego,
którego brat umęczon pod Smoleńskim lasem, zginął,
nową wiarę nam wyznaczając,
wziął udział w kampani, obcym siłom przeciwstawien,
poległ i przegrał, dowód męstwa dając,
o prawdę walczący, przez układy niszczony,
przyjdzie sądzić żywych i umarłych,
a władzy jego nie będzie końca!
Odpowiedz
1
@ [...] do gam-oń
dnia 08.08.2010, 18:23 · Zgłoś
Masz w 1000% rację. [...] związki zawodowe zablokowały najlepszą okazję na prywatyzację. Węgrzyn był ostatnim PRAWDZIWYM ! dyrektorem Gamratu. Odszedł bo z tymi związkowymi półgłówkami nie można było dojść do żadnego konsensusu. Tak jest do dzisiaj.
Pracownicy Gamratu - podziękujcie swoim ([...]) przedstawicielom "związkowym" za sytuację w fabryce.
Nieroby (np. Jasio - sekretarz) biorą forsę za nic, a wy na nic lepszego nie macie co liczyć.
Odpowiedz
1
@ pracownik
dnia 08.08.2010, 15:42 · Zgłoś
Ja wam powiem tak. pamiętam jak jeszcze był konkurs na kupno Gamratu i nagle wyszła taka prośba od ZZ żeby pracownicy zrzekli się premii z zysków, a kierownictwo spółki zwróciło się do ministra z prośbą o nie płacenie dywidendy w tym roku. A teraz? Paranoja, nagle dziennie przywożą w [...] surowców, produkcja 110%... co to jest? chyba kierownictwo zaczęło bać się o stołki. Z resztą dobrze pamiętacie sytuację jak zwolnili pracowników którzy pracowali na czas określony. Szczycili się że tylko jedna osoba odmówiła przyjścia na staż za 800zł, a jakiś miesiąc temu zdali sobie sprawę z niedoboru pracowników i zaczęli przyjmować 19 letnich [...] za 1300! gdzie tu logika? Obniżać koszty ile można a potem na szybko je podnosić. Chyba ktoś dostał o jedną kopertę za mało:) Pozdrawiam chłopaków z gamratu!!!
Odpowiedz
1
@ GAM-oń?
dnia 08.08.2010, 13:13 · Zgłoś
Chciałoby się powiedzieć "miałeś [...] złoty róg".Jak w latach 90-tych, potężna firma norweska- Norsk Hydro- chciała kupić Gamrat z pakietem socjalnym na poziomie europeiskich krajów, to był krzyk i protesty, szczególnie ze strony ZZ Solidarność.A była to niepowtarzalna szansa na rozwój Gamratu i utrzymanie pozycji lidera w tworzywach sztycznych w Polsce.Niestety, tej szansy Gamrat nie wykorzystał.Na prośbę części swoich pracowników.Jedyny po 89r. dyrektor z wizją odszedł z Gamratu.A potem, to już tylko walka o przetrwanie.Przeważnie kosztem zwalnianych bez żadnych odpraw ludzi i kosztem żenujaco niskich płac dla szeregowych pracowników. Szkoda, bo dzisiaj Gamrat byłby w zupełnie innej sytucji.Ale "to se newrati" jak mawiają nasi południowi sąsiedzi.Pozdrawiam kolegów z Gamratu.Też jestem zdania ,z ten Lentex to jest jeszcze słabszy od Słabika.
Odpowiedz
-1
@ lolek
dnia 08.08.2010, 12:41 · Zgłoś
do jan,pracownicy rafinerii dostali pieniądze za akcje w wysokości tysiąc sześćset zł za 600 akcji w Gamracie ludzie średnio mają po 60 akcji,dostaną 160 zł.PEGENIGE akcje były po 3,50 a biura maklerskie skupowały po 1,70.
Odpowiedz
-1
@ jan
dnia 08.08.2010, 11:44 · Zgłoś
a co z akcjami dla ludzi,pracownikow tych zyjacych i tych co juz umarli..ponoc wszyscy maja dostac akcje..kiedy to bedzie??pracownicy rafinerii jakies akcje dostawali.bylo po 16 tys na lebka..zatem pytam kiedy ludzie dostana akcje od gamratu??
Odpowiedz
1
@ wyborca
dnia 08.08.2010, 10:33 · Zgłoś
PANI SENATOR ALICJA ZAJĄC POWINNA CHYBA TERAZ BYĆ RAZEM Z ROBOTNIKAMI.KTOŚ W KOŃCU NA NIĄ GŁOSOWAŁ.CHYBA ŻE CHODZIŁO TYLKO O STOŁECZEK.
Odpowiedz
1
@ margabula
dnia 08.08.2010, 09:32 · Zgłoś
ludzie obudżcie śię to już inne czasy idżcie z duchem postępu
Odpowiedz
1
@ Do ktoś
dnia 07.08.2010, 23:36 · Zgłoś
Masz poglądy jak w podręczniku do historii z czasów socrealizmu!!!Ks. Tischner takich jak ty nazwał [...].O planie Marshalla i przymusowej odmowie przystąpienia do niego przez państwa Bloku Wschodniego słyszałeś, [...]? Stalin dał nagrodę Cyrankiewiczowi za odrzucenie planu Marshalla przez Polskę. Jeśli pakiet socjalny wygląda tak, jak w opisie JJM, to nasuwa się komentarz: Oto Polska właśnie!
Odpowiedz
1
@ mrceli
dnia 07.08.2010, 23:31 · Zgłoś
Tak czy siak kupuje Gamrat [...]
nie ma kasy bo z skąd(przy tak niskich((swoich) zyskach) ale to nic tak już w Polsce było to co jest retowne sprzedać byle by dziś rząd zapełnił swoją kiese ( rząd krótkowidzów - norma). Kupi [...] Lentex i zrobi KWRR
czyt.
1. Kupi
2. wydoi
3. rozdzieli
4. rozp_ _ _ doli
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 07.08.2010, 20:30 · Zgłoś
[...] - i nowe przysłowie ktoś w Jaśle sobie kupi: nie dość, że [...] to jeszcze [...] :D
Odpowiedz
1
@ se se se
dnia 07.08.2010, 19:49 · Zgłoś
wielka szkoda ze prezes spółki tak łatwo sie poddal i "sprywatyzował" zakład. Nie będzie nam zwykłym pracownikom lepiej, zresztą tym w biurach chyba tez nie... Prezes A.Cz. jest w tych sprawach zawodowcem - niestety. No cóz - trzymajcie sie pracownicy i oby nie było tak źle.
Odpowiedz
0
@ [...] do obiektywny
dnia 07.08.2010, 19:29 · Zgłoś
Jest mniej więcej tak jak Pan mówi - ale czy nie przeszkadza to Panu że ktoś za totalne nieróbstwo jeszcze bierze pieniądze. To człowiek bez zasad i honoru.
Odpowiedz
1
@ xxx
dnia 07.08.2010, 18:33 · Zgłoś
to kto teraz będzie bombki robił? Prywaciarz? Który? Arab jakiś
Odpowiedz
0
@ miro
dnia 07.08.2010, 18:32 · Zgłoś
ixi naucz się pisać a może jesteś na poziomie zerówki
Odpowiedz
0
@ obiektywny
dnia 07.08.2010, 14:56 · Zgłoś
Skoro już wymienia Pan nazwiska,Panie [...], to pisz Pan prawdę...Z tego co wiem, to Pan Orliński został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy bez swojej zgody i z naruszeniem prawa pracy...na dobrą sprawę jest to działanie na szkodę Spółki...
Odpowiedz
1
@ )))))))))))))
dnia 07.08.2010, 14:56 · Zgłoś
DYM czy mi sie wydaje czy tobie zazdrosc ze ktos inny ma co do garnka wlozyc,ma swoj dom,kawalek ogrudka a nie jak ty na lasce w spuldzielni mieszkaniowej,jak nie zaplacisz czynszu to pod most.
Odpowiedz
1
@ a...
dnia 07.08.2010, 14:56 · Zgłoś
z tego co mi wiadomo to gamrat stoi obecnie lepiej finansowo niż ta firma co ma go kupić, a wiadomo, że na tej sprzedazy to ktoś chce zarobić, jak zwykle. nie sie ten zarząd zastanowi i lepiej zwolni tych co po biurach siedzą a dołoży pracowników na dół, bo po powodzi to naprawdę jest popyt na rury, rynny, itd. Walnijcie sie w [...] i nie sprzedawajcie gamratu na grosze...
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 07.08.2010, 13:52 · Zgłoś
SAM RZUCAS WYZWISKA co do pozycji spolecznej..to bardzo bys sie zdziwil- I NIC CI DO TEGO - A ZARZUCASZ MI - KIEDY PISZE PRAWDE!

Hipokryta jestes rrrr - od kiedy MOWIENIE PRAWDY to oszczerstwa??? ..a swoja droga przypatrz sie najpierw swojemu Prezesowi i jeko kompanom ich w oszczerstwach NIKT nie przebije!
Odpowiedz
1
@ rrrr
dnia 07.08.2010, 13:28 · Zgłoś
hej ixi. a co tobie zapłacili za rzucanie oszczerstw? biedaku spod mostu.
Odpowiedz
0
@ Do Svena
dnia 07.08.2010, 13:23 · Zgłoś
znalazłeś sie wielki [...] a sam z gnowu wyrosłaś cwaniaku!
Odpowiedz
1
@ miro
dnia 07.08.2010, 12:54 · Zgłoś
lentex ziemie juryzdykcji pana marszałka sejmu iwszystko jasne i możecie im skoczyć hahaha
Odpowiedz
1
@ ixi
dnia 07.08.2010, 10:41 · Zgłoś
hej zuzia, juz wplacilas na konto "ratowania stoczni" Ojcu Derektorowi? ..jak tam Prezes..juz sie wylizal z kolejnej porazki czy dalej siedzi w "kaplicy" i knuje jak tu podzielic Polakow i osmieszyc kraj!
Odpowiedz
0
@ J23
dnia 07.08.2010, 09:10 · Zgłoś
JIM gdybyś przyjechał zgodnie z harmonogramem to byś nie czkał, podaj datę czekania i gdzie jechałeś. W twoim przypadku ostatni są ładowani ok. godz. 22, wtedy nie ma przerwy śniadaniowej. Pozdrawiam.
Odpowiedz
-1
@ Dym
dnia 07.08.2010, 09:09 · Zgłoś
Pracownik którego podstawowym utrzymaniem jest gospodarka, przychodzi do pracy wypocząć. Poza tym on nigdy nie stanie po przeciwnej stronie barykady. Bo ma co do garnka włożyć. W taki sposób Gamrat jest już sprzedany.
Odpowiedz
1
@ Pracownik
dnia 07.08.2010, 09:09 · Zgłoś
sven,sam jesteś niechluj,to przez takich jak ty cwaniaków wszystko się wali,po prostu jesteś niewychowany,a twoja wypowiedż o ludziach ze wsi o tym świadczy,jesteś [...] i tyle,miejski [...] ,[...] .
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 07.08.2010, 07:45 · Zgłoś
Związki zawodowe to największa [...] w tej fabryce.Biorą pieniądze za darmo (Orliński)i blokują wszystko.(np.Norsk-Hydro. [...] z Gamratu pod most i to szybko.
Powinno się ich pierwszych zwolnić !!!
Odpowiedz
0
@ ))))))))))
dnia 06.08.2010, 23:17 · Zgłoś
do SVEN.co tobie zalezy gdzie pracuja [...] przeciesz ludzie umyslowo chozy dostaja rente wiec ty nie musisz pracowac
Odpowiedz
1
@ Maxuel
dnia 06.08.2010, 21:40 · Zgłoś
prywatyzujcie zakłady nierentowne , które straty przynoszą ,Panowie w białych kołnierzykach , znowu ktoś chce zrobić interes i kupić za grosze zakład ...ludzie obudżcie się!!! a związki zawodowe szczególnie i nie dopuście do tego złodziejstwa...
Odpowiedz
-1
@ wieśnak
dnia 06.08.2010, 20:51 · Zgłoś
hehe, Sven ma rację...zwolnić wieś bo mają ziemię i tam ich miejsce. A tacy jak Sven niech jedzą własne [...]o albo [...] z głodu jeżeli nie chcą mieć nic wspólnego z [...].
Odpowiedz
-1
@ zz
dnia 06.08.2010, 20:38 · Zgłoś
zwiazki teraz sie biora za zaklad czxemu nie walcza wczesniej dla ludzi teraz jacy to oni sa ludzie wypiszcie sie ze zwiazkow co myslicie ze wam pomoga mylicie sie
Odpowiedz
3
@ gumis138
dnia 06.08.2010, 18:09 · Zgłoś
Do swen zamknij [...] lewy [...]
Odpowiedz
1
@ chłoporobotnik
dnia 06.08.2010, 17:22 · Zgłoś
Mści się realizowana przez długie lata strategia działających w gamracie ZZ i dużej części załogi.Strategia prosta jak budowa [...] polegająca na odrzucaniu jakiegokolwiek zainteresowanego przejęciem inwestora-niezależnie czy była to duża firma np.anwil czy mała np.cell-fast.Teraz karczycho krzycho w ciemnych okularach [...] was towarzysze na cacy.Na dzień dobry zakończy żywot wydział wykładzin-po co robić je nieudolnie zresztą w jaśle skoro ukraiński biały [...] zrobi to przynajmniej tak samo dobrze i najważniejsze taniej.Co do [...] i [...] klepiących o pisie-ministrem skarbu jest grad i jego ewentualnie posła tomczyka możecie zapytać o powody wielkiej pewności siebie krzycha karczycha-facet musi być bardzo pewny wyniku "negocjacji" skoro jeszcze przed 11sierpnia mówi o przeniesieniu produkcji na Ukrainę.
Odpowiedz
0
@ do ktoś
dnia 06.08.2010, 16:42 · Zgłoś
gdyby nie było komuny to w Polsce byłby bobrobyt(patrz na zachód [...])
Odpowiedz
-1
@ Karol
dnia 06.08.2010, 16:30 · Zgłoś
Może co poniektórzy pamietają jak ostrzegałem 3 m-ce temu,że Gamrat pójdzie w łapy Lenteksu i padnie jak Furnel...Dzień ten nadchodzi,a związki??? Kto by się teraz gdy PO jest hegemonem liczył...A dieu fabryko!!!!
Odpowiedz
1
@ ktoś
dnia 06.08.2010, 12:36 · Zgłoś
powiedzcie CO zostało wybudowane i ile stworzono miejsc pracy po przewrocie SOLIDARNOSCI niedługo będzie 30 lat. A ile zostało zlikwidowanych,dobrze że komuna wtbudowała POLSKE od zgliszcz ,bo dziś chodzilibyśmy na bosaka mieszkalibyśmy w namiotach lub pod chmurą ,taki dobrobyt stworzyli nam wielcy z WAŁESą na czele .Pracownicy Gamratu nie łudzcie się tego załadu już nie ma .A JASŁO zrobią zlewnią trzech rzek i już więcej powodzi nie będzie.
Odpowiedz
2
@ zuzia
dnia 06.08.2010, 11:57 · Zgłoś
ixi - nie rób się głupszy niż jesteś!
Odpowiedz
0
@ ixi
dnia 06.08.2010, 11:46 · Zgłoś
ZZ-taka sama zaraza i nierobstwo jak KC PiS i krzyzowcy od Rydzyka....
Odpowiedz
1
@ [...]ek
dnia 06.08.2010, 11:13 · Zgłoś
tak krzyż !! i jeszcze paru [...] co sie do niego przykują to dobry sposób na wszystko w polsce
Odpowiedz
-1
@ Sven
dnia 06.08.2010, 10:56 · Zgłoś
Powinni zwolnić w pierwszej kolejności wieś dlatego,że mają ziemię i tam jest ich miejsce w ich miejsce powinni zostać zatrudnieni ludzie,którzy mają to co tylko uda się im zarobić.Szczerze mówiąc ze wsi nigdy nie było dobrego pracownika to zawodowe niechluje i partacze powielające ,,Ruską Robotę''
Odpowiedz
0
@ Czerwony
dnia 06.08.2010, 10:40 · Zgłoś
Ten Karski to krewny tego posła z PISU z czerwonym nosem?
Odpowiedz
2
@ ojciec drektor
dnia 06.08.2010, 09:14 · Zgłoś
Postawić KRZYŻ przed bramą i wstrzyma prywatyzacje !
Odpowiedz
2
@ JIM
dnia 06.08.2010, 08:34 · Zgłoś
Ostatni w Gamracie czekałem na rynny (w magazynie) 30 minut - przerwa śniadaniowa. Po przerwie cała ta ekipa wyszła na [...] 6 osób!!! - a klient czeka bo sie przerwa ustawowa należy.
W jakich oni czasach żyją - środek PRLu?
Nie można tak tej przerwy podzielić pomiedzy pracowników żeby magazyn był czynny bez przerwy?!
Sam jestem pracownikiem, ale uważam że ZZ niszczą i tak już słabą gospodarkę.
Odpowiedz
0
@ mieszkaniec65
dnia 06.08.2010, 08:28 · Zgłoś
pan karski powinien raczej obejrzec wyniki swojej spolki w internecie nie bardzo jest sie czym chwalic a co do zwiazkow no coz pisma poszly jakos bez odzewu gdzie nasi poslowie? senatorowie ziemi jasielskiej? maja wszystko gdzies a moze by tak nik sprawdzil dlaczego lentex
Odpowiedz
0
@ Kuba
dnia 06.08.2010, 08:28 · Zgłoś
TO JEST DOROBEK PARU >>> POKOLEŃ <<< i ZOSTANIE SPRZEDANY ( za czapke śliwek ) TAK JAK JASIELSKIE PŁYTY WIÓROWE. TO JEST TYLKO KWESTIA CZASU !
Odpowiedz
2
@ jan
dnia 06.08.2010, 01:59 · Zgłoś
Kurcze taka prywatyzacja jest ciekawa!!!
Z góry jest określone jaki ""koleś ""ma to kupić???.
Kurcze to jakaś paranoja.
Powinien kopic ktoś kto ma kasę i wie co z tym zrobić.Firma Lentex porostu nie ma kasy i kombinuje co zrobić żeby jakoś ominąć to wszystko.
Scenariusz prosty [...] kogoś do zakupu
ten niby kupuje bez pieniędzy następnie kombinuje jak by nie zapłacić wiec powoli rujnuje zakład.Firma upada jest ruina wtedy kupuje te zgliszcza ktoś niby inny i dopiero ma super zakład za marne pieniądze.
To jest zawsze z góry ukartowane przez nadzór
czyli Ministerstwo.
I chociaż by znalazł się ktoś kto by miał forsę nie będzie w stanie kupić tego jak nie będzie miał szerokich pleców tam u Góry.
Przecież żyjemy w takim kraju gdzie rządzi [...] i anarchia.
A w tym wszystkim najgorzej ma ten szary człowiek.
Przecież ludzi pracownicy Gamratu przez te swoje przepracowane lata zarobili na to żeby to oni dostali te 85% akcji a te 15% dostał ktoś obcy!!!
Ale taki mamy rząd i takie całe nasze kochane Państwo.
Liczy się tylko prywata.
Ale nie dajcie się Pracownicy i walczcie o swoje.
Odpowiedz
2
@ Derektor ociec
dnia 06.08.2010, 00:13 · Zgłoś
Co to za "krzak"ta firma?. Czy oni nie chcą zmienić linii produkcyjnej na lateksowe lalki i [...]? To niezgodne z nauką kościoła. W Jaśle to niemożliwe! Gdzie są [...]?Przecież trzeba dbać o przyrost naturalny. [...]! Do ataku. Jutro stawiamy się pod bramami Gamrata i pikietujemy, aż tego krzoka [...]!!! ha,ha,ha
Odpowiedz
-2
@ aanal
dnia 05.08.2010, 23:24 · Zgłoś
Nie Moksa tylko Moska primo a po drugie primo to panowie związkowcy!sprawa jest już przesądzona więc radzę już dziś zacząć ćwiczyć chodzenie z [...] przy ścianie!
Odpowiedz
3
@ .
dnia 05.08.2010, 23:19 · Zgłoś
Chcą kupić Gamrat za bezcen, i bezczelnie każą nam na to patrzeć.
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 05.08.2010, 22:58 · Zgłoś
Teraz psioczycie na ZZ, a jak firma upadnie to nic nie będziecie sobie z tego robić, tylko elastycznie i fałszywie przejdziecie na drugą stronę barykady, z pretensjami kto utopił dobrze prosperującą firmę. Rządowi powinno zależeć, bo takie spółki skarbu państwa to był niezły azyl dla polityków po skończonej kadencji.
Odpowiedz
2
@ PO jest u władzy...
dnia 05.08.2010, 22:58 · Zgłoś
Więc Krzysiek kupi was, nie za darmo, lecz nawet za wasze pieniądze...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.