Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Zwycięstwo Czarnych Jasło w pierwszym zimowym sparingu

21

Drużyna Czarnych Jasło przygotowuje się do rundy rewanżowej sezonu 2022/23 krośnieńskiej klasy okręgowej. W Minioną sobotę, podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego zmierzyli się w Jaśle z ekipą Błękitnych Ropczyce. Sparing zakończył się wynikiem 4:2 na korzyść gospodarzy.

Opiekun jasielskiego zespołu miał do dyspozycji 21 zawodników, w tym 3 testowanych. Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Śniedeckich w Jaśle. Mateusz Ostrowski wystawił do gry dwie różne jedenastki w obydwu połowach meczu. W pierwszej odsłonie spotkania, na murawie zaprezentowali się: Szostak - Więcek, Kosiba, zawodnik testowany, Piątkowski - Sowa, Mastaj, Setlak, zawodnik testowany, Rzońca –zawodnik testowany. Po przerwie na boisko wybiegli: Niemczyński – Szydło Krzysztof, Setlak, Sudyka, Pałucki - Wyderka, Urban, Majka, Szydło Karol, Filipak, Polakiewicz.

W pierwszej połowie meczu gole strzelali tylko gospodarze. Na listę strzelców wpisali się: Rafał Mastaj oraz jeden z testowanych zawodników. Po przerwie, drogę do bramki przeciwnika potrafili znaleźć zawodnicy obydwu ekip. Gole dla Czarnych zdobyli: Przemysław Filipak i Karol Szydło. Goście odpowiedzieli trafieniami: Mateusza Bieńka i Krzysztofa Orzecha. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:2.

Kolejny z zaplanowanych sparingów rozegrany zostanie już w najbliższą sobotę (28 stycznia) w Jaśle. Rywalem Czarnych będzie LKS Cosmos Nowotaniec.