Zwycięstwo na wagę utrzymania. MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło pokonał TS Volley Rybnik
W minioną sobotę (25 marca) siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło udali się do Rybnika, aby zmierzyć się z miejscowym TS Volley. Spotkanie 20. serii gier siatkarskiej II ligi mężczyzn (grupa 4) było meczem o sporym ciężarze gatunkowym. Ewentualne zwycięstwo gwarantowało gościom pewne utrzymanie w lidze. Jaślanie wywiązali się wzorowo z postawionego przez trenera celu. Podopieczni Bartosza Kilara pokonali gospodarzy 3:1.

Za MKS-em przemawiała forma, jaką ulubieńcy jasielskiej publiczności prezentują w końcówce sezonu. Wprawdzie jaślanie ulegli tydzień wcześniej we własnej hali TKS-owi Tychy, lecz pokazali siatkówkę na bardzo dobrym poziomie.
Mecz wyjazdowy w Rybniku lepiej rozpoczęli goście. Pierwsza partię wygrali 25:19. W drugim secie przyszła zadyszka, czego skutkiem było wysokie zwycięstwo gospodarzy 25:14. Kolejne dwa sety padły łupem MKS-u. Jaślanie rozstrzygnęli je na własną korzyść pokonując rywali w stosunku 25:18 i 25:20.
Dzięki temu, że MKS zainkasował w Rybniku komplet punktów, jaślanie pewni są utrzymania w siatkarskiej II lidze mężczyzn. Do rozegrania mają już tylko jedno spotkanie. 1 kwietnia br. zmierzą się na wyjeździe z ekipą Extrans Sędziszów Małopolski.
MD
