Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Żywe Rekiny - SOS Sea

42

Zapraszamy do Największego Mobilnego Akwarium z Rekinami w Europie. Kiedy: 19.07. - 21.07.2013 codziennie w godz. 10:00 - 18:00.

Gdzie: Rynek w Jaśle

Nasze objazdowe akwarium to nie tylko zabawa i edukacja. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest odwołanie się do uczuć publiczności i uświadomienie jej, że człowiek jest tylko ogniwem w fascynującym łańcuchu niepowtarzalnych cudów natury.

Czy wiesz, że znamy ponad 500 gatunków rekinów?

Że w ciągu ostatnich 20 lat, prawie połowa z nich została wymordowana? To ma katastrofalny wpływ na faunę.

Dlatego we współpracy z naukowcami i renomowanymi akwarystami morskimi na całym świecie staramy się stworzyć tzw „Bank dla Natury”.

Rekiny są na ziemi od 350 mln. lat, a ich największym zagrożeniem jest człowiek. Dlaczego?

PONIEWAŻ SIĘ ICH BOIMY.

Naszym celem jest obalenie mitu o krwiożerczości rekinów. Rekiny zabijają rocznie 5 do 10 osób, podczas gdy człowiek w tym samym czasie zabija 50 do 100 mln sztuk rekinów.

KTO JEST BARDZIEJ KRWIOŻERCZY?

Dlatego przyjeżdżamy do Ciebie z tym wyjątkowym pokazem.

Zapewnienie odpowiednich warunków i utrzymanie równowagi biologicznej dla rekinów w akwarium to bardzo ekstremalne wyzwanie. To przedsięwzięcie było poprzedzone latami badań i jest oparte o skomplikowaną maszynerię. Wiedzę na temat sztucznego środowiska dla rekinów posiada jedynie kilka osób na świecie wśród nich jest właściciel tego akwarium człowiek, który poświęcił swoje życie dla ratowania rekinów - Fabryce Lesieur – naukowiec, ekolog, biolog morski i członek ekipy legendarnego Jacquesa Cousteau. Człowiek który wędruje ze swoim akwarium po miastach Europy aby przekonać ludzi do konieczności utrzymania równowagi życia morskiego.

 AKWARIUM

Nasze rekiny przebywają w największym w Europie mobilnym akwarium. Nad akwarium znajduje się laboratorium w, którym czuwa się nad niełatwą technologią utrzymania równowagi i stabilności środowiska niezbędnego dla życia rekinów.

Akwarium z laboratorium usadowione są na przystosowanej do tego celu naczepie TIR. Pojemność akwarium to 15 000 litrów wody morskiej.

NASZE REKINY

Rekin Koralowy - TRIADON OBESUS

Rekin Wąsaty - GINGLYMOSTOMA CIRRATUM

Rekin Czarnopłetwy - CARCHARHINUS MELANOPTERUS

Rekin Leopard - TRIAKIS SEMIFASCIATA

 SOS SEA

Reklama

Komentarze: 42

Dodaj komentarz Widok:
2
@ Żive Żraloki
dnia 22.07.2013, 09:57 · Zgłoś
A mnie się najbardziej podobała nazwa: Żive Żraloki
Odpowiedz
2
@ zeżrą ludzi xd
dnia 21.07.2013, 12:43 · Zgłoś
Żywe rekiny pierwszy raz w Polsce i może ostatni xD hie hie ;D
Odpowiedz
1
@ heheh
dnia 20.07.2013, 22:50 · Zgłoś
przecież cena jest napisana na każdym plakacie wywieszonym z inf o możliwości oglądnięcie mobilnego akwarium :)) zatem nie rozumie o co ten hałas...chcesz to idziesz nie to wybierasz inny zakatek miasta albo siedzisz w domu...
Odpowiedz
2
@ fff
dnia 20.07.2013, 22:13 · Zgłoś
szkoda ze wstep jest taki drogi. duzo ludzi rezygnuje.
Odpowiedz
-1
@ :P
dnia 20.07.2013, 22:08 · Zgłoś
podobno można oglądnąć wodę
Odpowiedz
1
@ [...]
dnia 20.07.2013, 20:25 · Zgłoś
ale [...] naciągacze zerujące na głupocie ciekawe ile placa za postojowe...
Odpowiedz
-1
@ Sum
dnia 20.07.2013, 19:13 · Zgłoś
National Geografik, a kasa na 4 zimne browarki!
Odpowiedz
0
@ atos
dnia 20.07.2013, 16:18 · Zgłoś
a gdzie jest rekin biały ludojad ??
Odpowiedz
1
@ wiktorivd
dnia 20.07.2013, 10:53 · Zgłoś
fajne przyjade popatrzyc wiktorek b
Odpowiedz
5
@ dd
dnia 20.07.2013, 10:41 · Zgłoś
Nie powinniście tak narzekać. Dla mnie szokiem jest, że przyjechało do Jasła coś innego niż... cyrk. Kto chce niech idzie, a kto ma zastrzeżenia może pominąć morze w akwarium.
Nawiasem mówiąc ciekawa inicjatywa.
Odpowiedz
1
@ UFO
dnia 20.07.2013, 01:07 · Zgłoś
Kiepsko szukałeś taki obwoźny cyrk rybny jeździł po Słowacji a w Polsce tylko w Andrychowie.
www.youtube.com/watch?v=C5-qtFdtOWk
www.youtube.com/watch?v=n7mOyQrZ_Jk
www.youtube.com/watch?v=lQyRzt6Qi2k
Odpowiedz
4
@ czesio
dnia 19.07.2013, 20:28 · Zgłoś
przekopałem google i nikt nie słyszał wczesniej w europie o akcji sos sea i tym gościu...a tu proszę:teraz w polsce...hehe wajcha z naciskiem na kasiorke:P
Odpowiedz
1
@ X
dnia 19.07.2013, 20:37 · Zgłoś
Właśnie może chcą rozgłośnić że takie coś zaistniało.
Odpowiedz
6
@ odwiedzający
dnia 19.07.2013, 18:54 · Zgłoś
Znów nie narzekajcie przynajmniej idzie co zobaczyć mi się podobało rekiny wielkością zaskakują.Zobaczcie co oni chcą osiągnąć może wtedy zmienicie zdanie.
Odpowiedz
1
@ znający temat
dnia 19.07.2013, 18:42 · Zgłoś
Pierwsze zdjęcie to chyba nie jasielski Rynek
Odpowiedz
-3
@ łodyniec
dnia 20.07.2013, 12:56 · Zgłoś
no co ty ? naprawdę ? ja pitole !!!

łohohohohhohohho
Odpowiedz
3
@ Papaj
dnia 19.07.2013, 15:58 · Zgłoś
[...] może jutro pojadę :D
Odpowiedz
3
@ sss3
dnia 19.07.2013, 15:49 · Zgłoś
Rozumiem, że artykuł sponsorowany itd. ale o cenę to szanowna redakcja mogła dopytać.
Odpowiedz
1
@ gajlos1
dnia 19.07.2013, 13:16 · Zgłoś
szczeki 5 !!!
Odpowiedz
12
@ UFO
dnia 19.07.2013, 12:31 · Zgłoś
Dlatego przyjeżdżamy do Ciebie z tym wyjątkowym pokazem.
Odpowiadam:
Bo chcemy z [...] wyciągnąć kasę, ale ani słowa w reklamie za ile bo by nikt się nie wybrał wiedząc, że idąc cała rodzinką zobaczyć 4 mini rybki trzeba zapłacić 50 zeta... za 10 minut patrzenia.
Odpowiedz
2
@ x
dnia 19.07.2013, 11:47 · Zgłoś
podobno 12 zł za bilet cały, 8 zł bilet ulgowy.
Odpowiedz
-2
@ jaslanin
dnia 19.07.2013, 11:38 · Zgłoś
orientuje się czy to za free, czy jednak trzeba coś grosza za wjazd rzucić ?
Odpowiedz
1
@ dudu
dnia 19.07.2013, 11:26 · Zgłoś
e tam ja byc w Szkocji tam jest najdluzszy tunel pod morzem.czad.
małe rekinki mozna sobie wziąśc w ręce. nurkowie plywaja z duzymi.wszystkie gady morskie za szklem oko w oko :)
Odpowiedz
18
@ M.
dnia 19.07.2013, 10:07 · Zgłoś
Bardzo mnie zastanawia jedna kwestia, otóż z pewnością takie przedsięwzięcie jest bardzo kosztowne, lecz nigdzie nie ma informacji o cenie, którą należy zapłacić za możliwość oglądania ich z bliska. Czyżby było to darmowe, czy też przy "wejściu" czeka na nas niespodzianka? ;)
Odpowiedz
5
@ Mojsiek
dnia 19.07.2013, 10:16 · Zgłoś
Mnie zastanawia inna , przyzwolenie na meczenie zwierząt . Nam zabrania sie spozywać [...] bo podobno meczymy [...] a tu jak gdyby nigdy nic robi sie to samo i jeszcze pokazuje mlodym ludziom .
Odpowiedz
6
@ pola
dnia 19.07.2013, 11:17 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
5
@ ziolo
dnia 19.07.2013, 11:33 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
8
@ M.
dnia 19.07.2013, 12:39 · Zgłoś
Dziękuję za odpowiedź, niestety została ona usunięta przez administracje, a była jak najbardziej na temat. CENA wynosi 8 PLN, jak dowiedziałem się z jednego z powyższych postów.

A serwisowi J4U dziękuję, również przestaję korzystać.
Odpowiedz
5
@ vvv
dnia 19.07.2013, 13:32 · Zgłoś
hahhahahahah 12 zł, lepiej iść na rzekę i rybki pooglądac :)
Odpowiedz
6
@ olo
dnia 19.07.2013, 14:27 · Zgłoś
12 zł normalny, 8 zł ulgowy.
Odpowiedz
7
@ Kot
dnia 19.07.2013, 14:44 · Zgłoś
20 zł z możliwością bezpośredniego zaprzyjaźnienia się z rekinem
Odpowiedz
-4
@ łodyniec
dnia 20.07.2013, 12:55 · Zgłoś
za 20 zł to ja sobie kupie takiego rekina na własność

łohohohhoho
Odpowiedz
2
@ owy
dnia 22.07.2013, 13:45 · Zgłoś
A od kiedy jeden przypadek dręczenia zwierząt ma usprawiedliwiać inny, o wiele bardziej okrutny? Większe zło? ich przynajmniej nikt "na żywca" nie szlachtuje, co nie znaczy, że obwoźne [...] bez maso, parafrazując klasyka, powinno się odbywać.
szerzenie info na temat rekina- bardzo proszę. Ale ekologom chyba trochę, zważywszy na formę prezentacji, etyki zabrakło. tak jakby pokazu filmowego albo prelekcji i pokazu slide'ów już zrobić nie można było! Chodzi o tandetną rozrywkę kosztem zwierząt.
Odpowiedz
-19
@ Kot
dnia 19.07.2013, 09:52 · Zgłoś
Pierwszy ! ! !
Odpowiedz
17
@ ika
dnia 19.07.2013, 09:58 · Zgłoś
a coś mądrego chociaż mogłeś napisać
Odpowiedz
1
@ Kot
dnia 19.07.2013, 10:18 · Zgłoś
Tak, na pewno można je zobaczyć w mobilnym akwarium.
Odpowiedz
6
@ róbta co chceta
dnia 19.07.2013, 10:19 · Zgłoś
Uwolnić słonia ... i rekina ! Mam nadzieje ze na dziurawych drogach podkarpackich akwarium pęknie i rybki popłyną ku wolnosci
Odpowiedz
10
@ dudu
dnia 19.07.2013, 11:27 · Zgłoś
a co bedzie jak podpłyna pod Urząd Miasta i Starostwo?
Odpowiedz
2
@ Kot
dnia 19.07.2013, 12:39 · Zgłoś
Będzie Sharknado 3
Odpowiedz
0
@ kominiarczyk
dnia 19.07.2013, 15:39 · Zgłoś
wtedy ich zjedza piranie...
Odpowiedz
-2
@ [...]
dnia 20.07.2013, 16:29 · Zgłoś
Z uwagi na to, że są głodne poszukiwana jest w Jaśle [...], którą można by tam wrzucić , na przekąskę.
Nie może być za stara, łykowata, bo stare jest dobre tylko wino.
Co to będzie jeżeli nie znajdą [...] - wyjadą głodne! Może w pobliskim UM by znalazł taką, może nawet być z odzysku.
Odpowiedz
0
@ zielony
dnia 21.07.2013, 18:10 · Zgłoś
męczą zwierząta to jakiś paragraf na to jest gdzie um i policja
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.