Strona główna

Kreatywne aranżacje wnętrz z wykorzystaniem fototapet

1
Napisany dnia: 27.12.2017, 17:58 , Tagi: Brak

Fototapety są coraz chętniej stosowane w aranżacji wnętrz i trudno się temu dziwić, ponieważ wywołują intrygujące optyczne złudzenia i pozwalają na wyrażenie własnej osobowości, przez co projekt wnętrza nabiera indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru. W jaki sposób można wykorzystać fototapety, aby stworzyć unikalną aranżację?

Bogaty wybór – fototapety inspirowane…

Właśnie, co stanowi inspirację dla twórców fototapet? Okazuje się, że właściwie wszystko, co nas otacza. Na fototapety są przenoszone artystyczne zdjęcia kulinarne, motywy roślinne i zwierzęce, zachwycające krajobrazy i obrazy, jakie można zobaczyć tylko pod mikroskopem. Inspirację stanowi architektura całego świata, samochody i pojazdy wszelkiego rodzaju, współczesne wynalazki, przedmioty codziennego użytku, wzory geometryczne, literki i abstrakcje. Bajkowe postaci lub całe baśniowe krainy to spełnienie marzeń dziecka, ale również dorośli mogą się przenieść dzięki fototapetom do tajemniczego ogrodu lub innego magicznego miejsca. Projektanci biorą pod uwagę najróżniejsze i często wyszukane gusta klientów, dlatego wystarczy dobrze poszukać, aby znaleźć wersję najlepszą do kuchni, salonu lub sypialni.

Fototapeta na całej ścianie – kreowanie obrazów

Fototapetę można umieścić na wycinku ściany, ale na całej wywiera spektakularne wrażenie i zupełnie odmienia wnętrze. Utrzymana w jasnych barwach rozświetla i wizualnie powiększa pomieszczenie. Jeżeli zdecydujemy się na ciemne kolory, sprawi, że będzie sprawiało mniejszego. Ostateczny rezultat zależy od motywu, jaki znajduje się na fototapecie. Nigdy nie należy wybierać jej w sposób przypadkowy, lecz rysunkiem i kolorystyką dopasować do wnętrza. Ciemna fototapeta może stanowić tło dla jasnej kanapy lub odwrotnie. Motywem przewodnim w całym wnętrzu może też być jeden kolor, do którego fototapeta będzie nawiązywać. Ścianę warto ożywić, korzystając z propozycji marki Mo, które można obejrzeć tutaj: http://mo.design/. Chociaż nazwa jest nowa, w rzeczywistości jest to dobrze znana na rynku marka, która dotychczas funkcjonowała jako Cermag.

Efekt trójwymiarowości sposobem na małe wnętrze

Nieduże pomieszczenia będą sprawiać wrażenie bardziej przestronnych, jeżeli sięgniemy po tapety trójwymiarowe. Dzięki nim przestrzeń optycznie się powiększa. Warto postawić na wersje z naturalnymi krajobrazami, które działają relaksująco. Wodospad w oddali, drewniana kładka prowadząca nad morze ku zachodzącemu słońcu lub wąska uliczka greckiego miasta z białymi domami ozdobionymi niebieskimi drzwiami i okiennicami to widoki, którym trudno się oprzeć.

Oryginalne wykorzystanie tapet

Tapety można i warto wykorzystywać również na mniejszych powierzchniach. Miejsce nad blatem w kuchni jest idealne, aby umieścić tam fototapetę ożywiającą pomieszczenie, ale jeszcze ciekawiej wygląda fototapeta na drzwiach lodówki. Nawet jej małe fragmenty można wykorzystać, aby ozdobić stolik lub ściankę ze półkami. Niekonwencjonalne rozwiązania zapewniają imponujące efekty.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Jakub35
dnia 10.01.2018, 11:09. Identyfikator użytkownika: jXUh62KPZMqO
Ocena
komentarza:
-2
Sam się powoli przekonuję do takiego rozwiązania, uważam że prezentuje się nie tylko modnie, ale przede wszystkim bardzo estetycznie komponuje z wieloma elementami mieszkania w zależności od jego kolorystyki przewodniej. Zanim jednak podejmę decyzję wolę to omówić z profesjonalistami z centrum http://www.bartycka24.pl/ Znają się na rzeczy jak mało kto :)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Uczniowie jasielskiego "Medyka" na praktykach zawodowych w Warszawie

   

  W dniach 8- 19 stycznia 2018 uczniowie w zawodzie Technik Farmaceutyczny jasielskiego „Medyka” odbywają praktyki zawodowe w aptece Ojców Bonifratrów „Salus Infirmorum” w Warszawie.

 • Samochód wjechał wprost w budynek

   

  Na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej z ulicą Krasińskiego doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierująca chevroletem wjechała wprost w pobliski budynek.

 • Darmowy kurs języka angielskiego

   

  Zapraszamy na darmowy kurs języka angielskiego skierowany do osób niepracujących, emerytów, rencistów, stażystów ze środków PUP,  Kurs gwarantuje pozyskanie kompetencji komunikacyjnych oraz certyfikatu dzięki, którym będziesz mógł dostać pracę za granicą!

 • Jak w ranking najlepszych szkół w Polsce wypadły jasielskie szkoły?

  Miesięcznik „Perspektywy” po raz kolejny przygotował ogólnopolski ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych szkół znalazły się również technikum i liceum z Jasła. Zobaczcie, które miejsce i jaki tytuł zostały im przyznane.

 • Dobra zmiana, dobre zdrowie – nowa jakość odchudzania w Jaśle

 • Dane pedofilów i gwałcicieli są dostępne w Internecie

  Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się kim są, jak wyglądają i gdzie mieszkają najgroźniejsi gwałciciele i pedofile.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105