Strona główna

Kreatywne aranżacje wnętrz z wykorzystaniem fototapet

1
Napisany dnia: 27.12.2017, 17:58 , Tagi: Brak

Fototapety są coraz chętniej stosowane w aranżacji wnętrz i trudno się temu dziwić, ponieważ wywołują intrygujące optyczne złudzenia i pozwalają na wyrażenie własnej osobowości, przez co projekt wnętrza nabiera indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru. W jaki sposób można wykorzystać fototapety, aby stworzyć unikalną aranżację?

Bogaty wybór – fototapety inspirowane…

Właśnie, co stanowi inspirację dla twórców fototapet? Okazuje się, że właściwie wszystko, co nas otacza. Na fototapety są przenoszone artystyczne zdjęcia kulinarne, motywy roślinne i zwierzęce, zachwycające krajobrazy i obrazy, jakie można zobaczyć tylko pod mikroskopem. Inspirację stanowi architektura całego świata, samochody i pojazdy wszelkiego rodzaju, współczesne wynalazki, przedmioty codziennego użytku, wzory geometryczne, literki i abstrakcje. Bajkowe postaci lub całe baśniowe krainy to spełnienie marzeń dziecka, ale również dorośli mogą się przenieść dzięki fototapetom do tajemniczego ogrodu lub innego magicznego miejsca. Projektanci biorą pod uwagę najróżniejsze i często wyszukane gusta klientów, dlatego wystarczy dobrze poszukać, aby znaleźć wersję najlepszą do kuchni, salonu lub sypialni.

Fototapeta na całej ścianie – kreowanie obrazów

Fototapetę można umieścić na wycinku ściany, ale na całej wywiera spektakularne wrażenie i zupełnie odmienia wnętrze. Utrzymana w jasnych barwach rozświetla i wizualnie powiększa pomieszczenie. Jeżeli zdecydujemy się na ciemne kolory, sprawi, że będzie sprawiało mniejszego. Ostateczny rezultat zależy od motywu, jaki znajduje się na fototapecie. Nigdy nie należy wybierać jej w sposób przypadkowy, lecz rysunkiem i kolorystyką dopasować do wnętrza. Ciemna fototapeta może stanowić tło dla jasnej kanapy lub odwrotnie. Motywem przewodnim w całym wnętrzu może też być jeden kolor, do którego fototapeta będzie nawiązywać. Ścianę warto ożywić, korzystając z propozycji marki Mo, które można obejrzeć tutaj: http://mo.design/. Chociaż nazwa jest nowa, w rzeczywistości jest to dobrze znana na rynku marka, która dotychczas funkcjonowała jako Cermag.

Efekt trójwymiarowości sposobem na małe wnętrze

Nieduże pomieszczenia będą sprawiać wrażenie bardziej przestronnych, jeżeli sięgniemy po tapety trójwymiarowe. Dzięki nim przestrzeń optycznie się powiększa. Warto postawić na wersje z naturalnymi krajobrazami, które działają relaksująco. Wodospad w oddali, drewniana kładka prowadząca nad morze ku zachodzącemu słońcu lub wąska uliczka greckiego miasta z białymi domami ozdobionymi niebieskimi drzwiami i okiennicami to widoki, którym trudno się oprzeć.

Oryginalne wykorzystanie tapet

Tapety można i warto wykorzystywać również na mniejszych powierzchniach. Miejsce nad blatem w kuchni jest idealne, aby umieścić tam fototapetę ożywiającą pomieszczenie, ale jeszcze ciekawiej wygląda fototapeta na drzwiach lodówki. Nawet jej małe fragmenty można wykorzystać, aby ozdobić stolik lub ściankę ze półkami. Niekonwencjonalne rozwiązania zapewniają imponujące efekty.

Materiał zewnętrzny

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Jakub35
dnia 10.01.2018, 11:09. Identyfikator użytkownika: jXUh62KPZMqO
Ocena
komentarza:
-2
Sam się powoli przekonuję do takiego rozwiązania, uważam że prezentuje się nie tylko modnie, ale przede wszystkim bardzo estetycznie komponuje z wieloma elementami mieszkania w zależności od jego kolorystyki przewodniej. Zanim jednak podejmę decyzję wolę to omówić z profesjonalistami z centrum http://www.bartycka24.pl/ Znają się na rzeczy jak mało kto :)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Praca, doradztwo zawodowe, szkolenia i staże w Młodzieżowym Centrum Kariery w Jaśle

 • Walka o władze bez PiS?

  Wczoraj do godziny 24.00 komitety wyborcze miały czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych. Choć protokół z posiedzenia miejskiej komisji nie trafił jeszcze do komisarza w Krośnie, to pojawiły się nieoficjalne informacje, że PiS nie uzyskał poparcia określonej liczby głosów wyborców.

 • Jasielski budżet obywatelski – zakończył się nabór wniosków

   

  33 projekty mieszkańców zostały zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego. Ich łączna wartość wynosi 2 mln 893 tys. zł. Wnioski, które spełnią wymagane kryteria, zostaną poddane głosowaniu. Te, które otrzymają największe poparcie i zmieszczą się w wyznaczonej kwocie 300 tys. zł, będą realizowane w przyszłym roku.

 • Darmowe uprawnienia UDT i SEP dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego

   

  Firma szkoleniowa INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zaprasza do udziału w projekcie „Twoje nowe kwalifikacje zawodowe”.

 • Konrad! Obudź się

   

  Wczoraj mogliśmy przekonać się, że powiedzenie, iż prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest jedynie pustym sloganem. Dowiedli tego organizatorzy charytatywnego koncertu, który odbył się na przystanku „Kwiatowa”. Wszystko po to, aby pomóc Konradowi, przebywającemu w śpiączce.

 • Studia podyplomowe

 • Buziak i w drogę tylko przy „Czwórce”

  Pod koniec wakacji przy trzech jasielskich szkołach podstawowych miały powstać miejsca postojowe „kiss and ride”. Okazuje się jednak, że w tym roku strefa ta powstanie tylko przy Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle.

 • Ponowne kłopoty ze śmieciami

   

  Już w lipcu br. na Podkarpaciu pojawił się problem z odbiorem śmieci przez kilka wyznaczonych do tego celu zakładów, tzw. instalacji przetwarzania odpadów komunalnych. Z tego powodu w trudnej sytuacji znalazły się, nie tylko Jasło i inne miejscowości powiatu jasielskiego, ale także te z dalszych regionów Podkarpacia. Teraz sytuacja zaczyna się powtarzać. W najbliższych dniach w Jaśle i okolicznych gminach mogą wystąpić problemy z odbieraniem śmieci.

 • Laser Light sheer na stałe usunie niechciane owłosienie

   

  Laser diodowy Light Sheer Duet w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Jaśle na stałe usuwa niechciane owłosienie.

 • Kierowcy uciekają przed muldami

  Kierowcy nie mają warunków do poruszania się po drodze powiatowej przy ul. Mickiewicza w Jaśle. Najgorsze jej odcinki są popękane i pofałdowane. Ten tragiczny stan drogi, szczególnie na zakręcie w kierunku Dąbrówki sprawia, że kierowcy uciekają na drugą stronę jezdni...

 • Gabinet Psychoterapeutyczny dr Marek Janiak

   

  Drugiego lipca w miejscowości Cieklin -Józefów otworzyłem dla Państwa gabinet psychoterapii. Wielkie jest moje zaskoczenie olbrzymią liczbą pacjentów.

 • Wracają pociągi do Krakowa

   

  Po wakacyjnej przerwie, wkrótce do rozkładu jazdy powrócą pociągi Jasło – Kraków – Jasło. Połączenie uruchomione w ubiegłym roku głównie z myślą o studentach biło rekordy popularności. W zbliżającym się roku akademickim może być podobnie, choć ze względu na prace modernizacyjnie zmianie ulegnie trasa przejazdu pociągu.

 • Bezpłatne badanie wzroku 11 i 25 września w VISION OPTYK!

   

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. To dobry moment aby zbadać wzrok swojego dziecka i sprawdzić czy przypadkiem nie potrzebuje okularów.

 • Do wynajęcia lokale w atrakcyjnych lokalizacjach

   

  Szukasz miejsca na biuro lub powierzchni handlowej bądź usługowej? Lokale w atrakcyjnych punktach Jasła o różnym metrażu czekają. Oferujemy także wynajem w pełni wyposażonych warsztatów samochodowych.  

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105