Strona główna

130 uczniów nagrodzonych

38
Napisany dnia: 19.06.2019, 13:34 , Tagi: Brak

130 uczniów miejskich szkół otrzymało Nagrodę Burmistrza Miasta Jasła. Nagrody przyznane zostały w ramach Lokalnego Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży w mieście Jaśle za wyniki w nauce, za wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Po raz pierwszy przyznana została Nagroda Bartłomieja z Jasła – uczniom szczególnie uzdolnionym.

Nagrodę Bartłomieja z Jasła (po 2000 zł) otrzymało 2 uczniów, nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe – 7 uczniów (po 660 zł), a za sportowe i artystyczne – po 1 uczniu (po 660 zł). Nagrody za wyniki w nauce: z klas V i VI nagrody otrzymało 17 uczniów (po 455 zł), a od klasy VII – 102 uczniów (po 660 zł). W sumie na nagrody przeznaczono 85 tysięcy złotych.

Nagroda Bartłomieja z Jasła: Aleksander Hycnar (kl. VIII) i Magdalena Pabisz (kl. III gim.)

Nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe: Kazimierz Skrok-Wolski (kl.IV), Marcin Nawrocki (kl.VIII), Kacper Janiga (kl. VIII), Julia Kmiecik (kl. VIII), Aleksandra Marek (kl. III gim.), Dawid Stopa (kl. III gim.), Kamil Wyderka (kl. III gim.).

Nagrody za wybitne osiągnięcia artystyczne: Julia Tarnowska (kl. V)

Nagroda za wybitne osiągnięcia sportowe: Piotr Jarecki (kl. III gim.)

Nagrody za wyniki w nauce: Anna Bąk, Kamila Buglewicz, Małgorzata Janik, Karolina Wojnarska, Kornelia Mikrut (klasa V); Emilia Skuba, Aleksandra Rak, Anna Śmietana, Milena Rak, Grażyna Schabińska, Wiktoria Lubaś, Anna Stasiak, Krzysztof Królikowski, Kinga Moskal, Aleksandra Miller, Dominika Pabisz, Miłosz Borda-Sieczkowski (klasa VI); Hubert Zając, Zuzanna Bernacka, Łucja Postek, Bartosz Lech, Julia Piątkowska, Martyna Marszałek, Weronika Szerląg, Dagmara Piątkowska, Kinga Kita, Aleksandra Gajecka, Maria Żądło, Aleksandra Bemben, Patrycja Władyka, Anna Pastwa, Maja Bizon, Krystian Augustyn (klasa VII), Aleksandra Czernecka, Magdalena Fila, Oliwia Jarecka, Dagmara Leśniak, Emilia Gabryel, Zuzanna Bartuś, Bartosz Rup, Wiktoria Górska, Klaudia Kuchta, Nadia Woźniak, Dominika Juszczyk, Oliwia Górniak, Anna Owsianka, Maksymilian Marek, Julia Mamroł, Weronika Lubaś, Karolina Szumlańska, Natalia Tomkiewicz, Natalia Hendzel, Jakub Korczykowski, Julia Sobolewska, Alina Sobolewska, Emilia Kurowska, Weronika Ostalecka, Piotr Szot, Kinga Plakut, Mateusz Kluszczyk, Anna Kowalska, Anna Świątek, Weronika Wesecka, Julia Dykas, Kinga Hap, Natalia Kwiatek (klasa VIII); Zuzanna Wojnarska, Elżbieta Betlej, Oliwia Baran, Katarzyna Rączka, Emilia Gałuszka, Artur Czech, Bartosz Królikowski, Gabriela Hendzel, Jakub Frączek, Natalia Ryznar, Wiktor Tuleja, Karolina Sokołowska, Katarzyna Sokołowska, Dawid Domasławski, Aleksandra Wilk, Julia Bara, Karolina Ziomek, Bartosz Polak, Dawid Pszczoła, Mikołaj Rak, Klaudia Ząbik, Zuzanna Banach-Dziura, Weronika Biały, Aleksandra Borda-Sieczkowska, Dominika Szkolnik, Aleksandra Stec, Anna Pawluś, Karolina Głowacka, Dagmara Zając, Patrycja Rak, Aleksandra Świstak, Agnieszka Maciejczyk, Zuzanna Koszelnik, Jessica Opałka, Aleksandra Prokop, Julia Baca, Julia Sysoł, Natalia Zabawa, Katarzyna Midura, Katarzyna Szymczak, Julia Skowron, Jakub Ostalecki, Maria Zima, Zuzanna Konik, Julia Madej, Zuzanna Gomuła, Julia Tomaszewska, Patrycja Kotulak, Joanna Bernacka, Sebastian Strugała, Tomasz Nowosielski, Roman Gicala, Krzysztof Majewski (klasa III gim.).

Nagrody zostały przyznane na podstawie uchwały nr IX/66/2019 Rady Miejskiej Jasła z 15 kwietnia.

UMJ

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ xx
dnia 19.06.2019, 13:44
Ocena
komentarza:
-12
pełna lista nazwisk a jak sie ma do tego rodo?
@ ARMANI
dnia 19.06.2019, 13:50
Ocena
komentarza:
9
Poczytaj pierwsze co to są dane niejawne
@ Olek
dnia 19.06.2019, 17:40
Ocena
komentarza:
27
Nasza jasielska oświata leży i kwiczy. Większość z nagrodzonych to zwykli naciagacze. Ma trzy szóstki a kolejne trzy dostaje prawem serii itd. Winą za to trzeba obarczyc dyrektorów szkół - dalej bez komentarza.
@ Jozin z Bazin
dnia 19.06.2019, 18:00
Ocena
komentarza:
10
Szkoda tylko że wiekszosc z świadectw z paskiem i średnich powyżej 5 bierze sie z plastyki, muzyki, religii i wfu, czasami informatyki.
@ Leser
dnia 19.06.2019, 18:04
Ocena
komentarza:
15
Dokładnie tak, u mnie w maturalnej klasie 10 lat temu już, było tak że średnia miałem ok. 15 na 30 osób w klasie. Ale wyniki z matur jedne z najwyższych mimo 3 podstaw i 3 rozszerzeń. I to najlepiej pokazało mi co to znaczy świadectwo z paskiem... Którego nie miałem ani razu przez 3 lata w LO. A mina wychowawczyni jak widziała 80% z matmy rozszerzonej a dała mi 3 bezcenna :)
@ Do Jozina
dnia 19.06.2019, 22:22
Ocena
komentarza:
-8
Nawet nie wiesz,że w wielu przypadkach właśnie oceny z wf,plastyki,czy muzyki obniżają średnią ocen,bo brak sprawności,czy uzdolnień artystycznych.Liczy się także udział w konkursach,olimpiadach,pracach społecznych na rzecz szkoły,udział w organizacjach szkolnych.Dobrze,że teraz nie repetują.Cóż,nie każdy musi być naukowcem.Szkolna Brać,Wakacje-pora wyruszyć w góry,nad wodę,do lasu i w świat.Życzę,by każdy zachował latem trzeźwy umysł.
@ Obserwator
dnia 19.06.2019, 13:57
Ocena
komentarza:
11
Cyt.: "Nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe" To cieszy w takim wieku ...byc naukowcem!
@ Baba
dnia 21.06.2019, 18:22
Ocena
komentarza:
-1
Zobaczymy tych "naukowców" na studiach!!! Niejeden po takich sławach jasielskich powtarza rok bo zjedzą go!!! Przykłady można podawać jeden po drugim!!! Masakra z nauką w Jaśle!!! Porządne kierunki na porządnych uczelniach weryfikuja i t bardzo boli ze taki kujonek z paskiem wymieka!!! Jak się w świecie bywa to się wie!! Dziś jak jesteś "dobry" ze wszystkiego w świecie jesteś przeciętny!!! I jest płacz!!!
@ xxz
dnia 19.06.2019, 14:36
Ocena
komentarza:
7
Gratuluję wszystkim a szczególnie moim wychowankom...Wesołych wakacji
@ Uj
dnia 19.06.2019, 14:54
Ocena
komentarza:
30
A gminne po książce...bo wójtowie trzymają kasę na nagrody roczne dla pracowników gmin!
@ Bohgan
dnia 19.06.2019, 15:25
Ocena
komentarza:
-11
Dzieci uciekajcue Jasła
@ do Bohgana
dnia 20.06.2019, 07:09
Ocena
komentarza:
6
Dzieci nie będą już uciekać z Jasła. Skierują się do inkubatora przedsiębiorczości, gdzie nauczą się jak prowadzić własną firmę, jak rozwijać zdolności z pożytkiem dla Jasła, a nie pracować na obcych, na emigracji.Uczyć ich będą wyłonieni w drodze konkursu animatorzy przedsiębiorczości, którzy niejedną firmę założyli lub wyprowadzili na prostą.
Rozwiązane zostaną w ten sposób problemy miasta:
- komunikacyjne, w tym brak parkingów,
- gospodarki odpadami i utrzymania czystości w mieście,
- braku perspektyw dla młodych, w tym braku bazy dla np. sportu,
- mieszkaniowe,
- i inne ...(tu można wpisać jakie)
Trzymam kciuki... Powodzenia...
@ Kwoka
dnia 20.06.2019, 13:52
Ocena
komentarza:
2
Ten INKUBATOR to jast genialne ...kury i kurczaki do kolejki!
@ f
dnia 19.06.2019, 16:27
Ocena
komentarza:
-8
ja tez dostalem ,wiecej bo 1000+ hahahahaha
@ plus minus
dnia 19.06.2019, 17:16
Ocena
komentarza:
-4
Czy teraz te dzieci za te pieniądze z nagrody maja przy urnie głosować na odpowiednie partie?
@ plus minus
dnia 19.06.2019, 18:20
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Matka
dnia 20.06.2019, 14:10
Ocena
komentarza:
-1
Moje dziecko nie bedzie głosować na daną partię bo ma swój rozum i wie co z tymi pieniędzmi zrobić
@ Am
dnia 19.06.2019, 17:28
Ocena
komentarza:
0
Brawo trochę więcej kasy mogli sypnąć
@ Mama
dnia 19.06.2019, 21:45
Ocena
komentarza:
19
Komentarz jest łatwo wpisać i obrażać uczniów i nauczycieli. Ta uroczystość jest otwarta przyjdź i posłuchaj z jakich dziedzin uczniowie musieli mieć osiągnięcia, aby otrzymać takie stypendium. Wam ciężko przeczytać 2 dobre książki na rok a te dzieci mają sukcesy w wielu dziedzinach. Słuchając wczoraj ich osiągnięć to tylko wielkie brawa i uznanie !!! bo to obok wielkiej pasji do na nauki to jeszcze kawał ciężkiej pracy i chęci. Nauka nie jest dla
nikogo zamknięta pod kluczem, więc bracie od września do nauki i po stypendium. Nagrodzeni Bartłomiejem wielkie słowa uznania - Gratuluje!!!.
@ Nauka to potęgi klucz
dnia 19.06.2019, 22:06
Ocena
komentarza:
10
Gratulacje dla Uczniów.Wspaniała inwestycja w życie.Śmiało Dziecino idź życia drogą,pracy i trudu nie lękaj się.Wiele Ci one w życiu pomogą i zahartują serduszko Twe.Podziw dla Uczniów,którzy z pasją zdobywają wiedzę i nie pogubili się w dzisiejszej,pogmatwanej rzeczywistości.Wspaniałego wypoczynku i dalszych sukcesów w edukacji,oraz przygodzie z książką..."Pitagoras,bywaj zdrów...lato czeka.
@ Do Mama.
dnia 21.06.2019, 10:04
Ocena
komentarza:
1
Wiadomo, uczyć się trzeba. No ale dzieci trzeba też uczyć życia - rzeczywistość w Polsce mamy wredną - układy znajomości, mobbing, nepotyzm. Trzeba dzieciom w pewnym momencie Mamo przekazać, że są równi i równiejsi i nie zawsze wiedza jest najważniejsza. Trzeba mówić, że jak coś się umie a nie ma się znajomości to jest się ciągle ubijanym i bezczelnie wykorzystywanym i zawsze tym najgorszym - trzeba mówić, że wtedy i tak najlepsi są matołkowaci znajomi którzy nic nie potrafią ale są bo mają ogromne plecy - taka jest nasza rzeczywistość Mamo. No i dzieciom trzeba przekazywać że trzeba umieć unikać kolesi którzy mogą ukraść nasze innowacyjne pomysły i chwalić się szefowi, że to oni. Trzeba mówić dzieciom w pewnym momencie aby uważali na kapusiów w pracy, którzy tylko z tego żyją - ogólnie aby jako dorośli ludzie w pracy uważali na to co mówią w towarzystwie bo kapuś na kapusiu kapusiem pogania - a to Polska właśnie.
@ Gruha
dnia 19.06.2019, 21:59
Ocena
komentarza:
6
Rośnie nam przyszlosc Krakowa. Rzeszowa . Londynu
@ Mango
dnia 19.06.2019, 22:09
Ocena
komentarza:
5
..Wrocławia,Lublina..przed nimi Świat.
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 20.06.2019, 13:03
Ocena
komentarza:
1
Tak przed nimi świat, ale świat przed tym regionem i miastem przy takiej polityce "rządzących i włodarzy" się zamyka i przeobraża w miasto emerytów...
Ile z tych nagradzanych będzie tworzyć i pomnażać dobro, a ile żądać dla siebie uprzywilejowanej pozycji i popierać ciemiężenie i wyzyskiwanie innych dla własnej wygody...???
@ Sped
dnia 20.06.2019, 00:20
Ocena
komentarza:
-5
Dzieci powinnu uczyc sie dla siebie a nie dla nagrod. Te pieniadza powinny byc przeznaczone dla dzieci biednych a nie dla wszystkich ktorzy maja dobra srednia nawet tych z bogatych domow. Zas srednia jest duzo naciagana do gory w niektorych przypadkach.
@ Do Sped
dnia 20.06.2019, 07:07
Ocena
komentarza:
6
Wielu uczy się dla Siebie,mimo bogatych rodziców należy Im się nagroda za trud i rezygnację z wolnego od nauki czasu.Popieram,należą się nagrody dla biednych,pilnych w nauce uczniów,gdyż nie stać Ich na pomoce dydaktyczne.
@ Ja
dnia 20.06.2019, 10:48
Ocena
komentarza:
6
Tu nie ma podziału na biednych i bogatych. To jest NAGRODA, a nie zapomoga. Przecież są również dodatkowe stypendia dla chcących się uczyć z domów mniej zamożnych. Nie rozumiem komentarza. Wielkie gratulacje!!!
@ Kondzio
dnia 20.06.2019, 01:08
Ocena
komentarza:
-5
kto osiąga sukcesy sportowe rok temu dostał pamiątkowy medal
W tym roku mimo sukcesu w rozgrywkach powiatowych
I zajęli wysokie I V miejsca w wojewódzkim finale zawodnicy nie dostali nic.
Niestety tak się traktuje reprezentantów naszego ,,miasta,,
@ k
dnia 20.06.2019, 09:47
Ocena
komentarza:
-2
za 2 i 3 miejsce w województwie sportowcy z czwórki tez nic nie dostali
@ KRAMER
dnia 20.06.2019, 07:34
Ocena
komentarza:
0
Dlaczego nic nie pisze że w sobotę na Kwiatowej będzie bezpłatna kiełbasa ,piwo na dni romskie.Prawda to?Ja zjadłbym taką kiełbaskę i piwko też jestem mieszkańcem Jasła,jak integracja to w obydwie strony.
@ ben
dnia 20.06.2019, 10:12
Ocena
komentarza:
4
Brawo Ola Bemben
@ Ryba
dnia 20.06.2019, 13:22
Ocena
komentarza:
-5
Miasto zaśmiecone zarośnięte pokrzywami , może by nagrodzeni pozbierali sterty śmieci wokół budynku Urzędu Miasta Jasła
@ Krab
dnia 20.06.2019, 13:59
Ocena
komentarza:
-4
Sam pozbieraj albo twoje dzieciaki jak Ci przeszkadza a nie cudzymi się wysługuj
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 20.06.2019, 13:59
Ocena
komentarza:
-10
Największe wydatki z lokalnego budżetu idą na oświatę - to też jest parcie, aby się chwalić "sukcesami" - ale czy: osobistymi, miasta, czy też regionu...???
@ benek
dnia 20.06.2019, 20:24
Ocena
komentarza:
-6
To śmietanka z Jasła dostała nagrodę a uczniów z ościennych gmin ma się daleko gdzieś chociaż tam też są uzdolnieni uczniowie .
@ M#
dnia 20.06.2019, 22:25
Ocena
komentarza:
10
W tym roku dzieci, ktore się uczą w szkołach w Jaśle, a są z wiosek pod Jaslem też dostały stypendia.
@ Ale jaja
dnia 21.06.2019, 14:55
Ocena
komentarza:
-1
Kolejna akcja pod nazwą masz pieniążka daj glos
@ aaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuu
dnia 21.06.2019, 23:52
Ocena
komentarza:
4
Co masz w głowie tego nie odbierze ci nawet zawistny komentarz. Gratulacje dla tych nagrodzonych i tych mniej zdolnych lub nie zauważaonych. Radosnych wakacji.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105