Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

18-miesięczny Nikoś z Jasła urodził się z padaczką i hipoplazją tkanki modzelowatej. Lekarze podejrzewają również NBIA

39

Malutki niespełna dwuletni Nikodem Szczerba urodził się z padaczką oraz hipoplazją tkanki modzelowatej. Walka o jego zdrowie trwa od urodzenia. Lekarze diagnozują malca i podejrzewają u niego rzadką genetycznie chorobę NBIA, która powoduje neurodegenerację mózgu. - Brakuje nam funduszy, bo walka trwa od urodzenia. Walka, której nikt z nas się nie spodziewał i na którą nie mógł się przygotować – podkreślają rodzice chłopca.

"Wyjątkowość, której nie chcemy"

18-miesięczny Nikodem Szczerba urodził się z padaczką i hipoplazją ciała modzelowatego. Chłopiec znajduje się pod stałą opieką hospicjum, ze względu na to, iż jest karmiony za pośrednictwem PEG-a. Chłopiec nie rozwija się tak, jak zdrowe dzieci. Mimo, iż Nikoś ma prawie dwa latka, nie siedzi, nie chodzi i najprawdopodobniej nie widzi. Dziecko jest cały czas diagnozowane przez lekarzy, którzy podejrzewają u niego rzadką chorobę genetyczną. NBIA powoduje zanik nerwu wzrokowego oraz degenerację układu nerwowego. - To choroba genetyczna, która prowadzi do kumulacji żelaza w mózgu. W Polsce nasz synek byłby czwartym dzieckiem z taką diagnozą. To wyjątkowość, której nie chcemy! Rzadkie choroby oznaczają brak informacji na temat leczenia, spowalniania skutków, brak badań i co najgorsze – brak leku – podkreślają rodzice młodego jaślanina.

Nie ukrywają, że opieka nad synem daleko odbiega od tej, którą mogą się cieszyć rodzice zdrowych dzieci. - Jego rówieśnicy rozwijają się zupełnie inaczej. On niestety pozostaje mocno w tyle. Brakuje nam funduszy, bo walka trwa od urodzenia. Walka, której nikt z nas się nie spodziewał i na którą nie mógł się przygotować. Nikoś wymaga stałego leczenia, rehabilitacji i wizyt specjalistycznych. Chcielibyśmy zakupić wózek specjalistyczny, fotelik samochodowy. Chcielibyśmy móc każdego dnia nie martwić się o środki na walkę o dziecko – dodają.

Rodzice Nikodema zbierają środki na zakup fotelika samochodowego, a także wózka specjalistycznego. - Proszę wesprzyj nas apelują.

Osoby, które chcą pomóc chłopcu mogą dokonać wpłaty na stronie www.siepomaga.pl/nikodem-szczerba, na której została utworzona zbiórka, wysłać SMS o treści: 0321687 na numer 75365, a także przekazać 1,5 proc. podatku na numer KRS0000396361 Cel szczegółowy 1,5% 0321687 Nikodem.

id

Reklama

Komentarze: 37

Dodaj komentarz Widok:
0
@ michał
dnia 01.10.2023, 14:42 · Zgłoś
dużo dużo zdrowia dla Nikosia
Odpowiedz
2
@ Dla kasy
dnia 17.08.2023, 21:10 · Zgłoś
Proszę jak bronią kościelnego. Polityczne komentarze fana są na temat?
Odpowiedz
5
@ Do maro
dnia 17.08.2023, 12:02 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
1
@ Dla kasy
dnia 17.08.2023, 19:19 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
13
@ A
dnia 17.08.2023, 10:13 · Zgłoś
Ważne jest jedno że rodzic będzie do końca życia przy dziecku nawet gdy chore to je będzie kochać i będzie obok niego z sercem a nie [...] komentarze wypisywać !! A ci co się wyśmiewają kiedyś sami się poza padają losy się obracają !!! Niech Bóg stoki przy maluszku
Odpowiedz
4
@ bolo
dnia 17.08.2023, 11:02 · Zgłoś
Czyli Bóg najpierw sprawił że urodziło się chore, a teraz stoi przy nim? I co? patrzy jak mu fajnie wyszedł dowcip?
Odpowiedz
9
@ maro
dnia 17.08.2023, 11:50 · Zgłoś
Co ty wymagasz od ludzi ktorzy wierza bo tak wypada a nie maja pojecia w co wierza
Odpowiedz
19
@ K
dnia 17.08.2023, 10:05 · Zgłoś
Tu chodzi o zdrowie dziecka więc prośba do komentujących nie łączcie polityki z chorobą dziecka dużo sił i wytrwałości dla rodziców
Odpowiedz
11
@ real
dnia 17.08.2023, 08:58 · Zgłoś
Sugerowałbym administratorowi wyłączenie możliwości zamieszczania komentarzy pod tego typu artykułami. Jak czytam niektóre komentarze, to zastanawiam się, w którą stronę to nasze człowieczeństwo podąża. I czarno to wszystko widzę.
Odpowiedz
22
@ Mnm
dnia 17.08.2023, 08:10 · Zgłoś
Biedne dziecko, trzeba mu pomóc i kropka. Tu nie ma o czym dyskutować. Nie pomoże mu PO ani PIS- ale my możemy to zrobić. A z tego będziemy mieć satysfakcję i małego plusika "U góry", co dla naszego życia nie jest bez znaczenia. Pozdrawiam
Odpowiedz
-5
@ Woj11
dnia 17.08.2023, 07:55 · Zgłoś
Kiedy tylko przeczytałem tytuł, to już wiedziałem, jakie będą komentarze i kto je będzie pisał. Ludzie, ochłońcie! Przecież to jest nienormalne. To forum internetowe, to jakiś wielki kocioł smoły, do którego sami się Jaślanie wpychają, pilnują, podkładają drewna a nad wszystkim czuwa taka jedna z widłami.
Odpowiedz
10
@ Zenek
dnia 16.08.2023, 20:43 · Zgłoś
Jest mi wstyd że mieszkam na Podkarpaciu
Odpowiedz
5
@ Mira
dnia 16.08.2023, 20:50 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
5
@ Maggi
dnia 16.08.2023, 20:55 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
0
@ Mira
dnia 16.08.2023, 22:43 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
16
@ Mira
dnia 16.08.2023, 20:30 · Zgłoś
O właśnie kościołów ci u nas dostatek. Znacznie więcej niż zakładów pracy .Młodzież Jasielska 70+ by się dołożyła. Reszta z tego dobrobytu [...]...za granicę. Tak się ludziom w [...]poprzewracało.
Odpowiedz
14
@ Róża
dnia 16.08.2023, 20:25 · Zgłoś
Może zrobić zbiórkę w niedzielę pod jasielskimi kościołami
Odpowiedz
-8
@ FAN
dnia 16.08.2023, 21:30 · Zgłoś
piszą ci co najwiecej dają do koszyka i ratują w potrzebie?
Odpowiedz
32
@ Mira
dnia 16.08.2023, 20:15 · Zgłoś
Na chore dzieci zbiera się nakrętki a na wille Rydzyka prezydent Winiary ( pełni funkcję wyłącznie dekoracyjna) przekazuje miliony. Oto Polska. Kraj który wciąż klęczy [...] w średniowieczne kajdany.
Odpowiedz
36
@ Noga
dnia 16.08.2023, 20:24 · Zgłoś
Rydzyk dostał 325 mln z naszych podatków to mógłby zrobić zrzutę na biedne dziecko
Odpowiedz
8
@ Dudek
dnia 16.08.2023, 20:45 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-11
@ FAN
dnia 16.08.2023, 21:29 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Do Fan
dnia 17.08.2023, 06:41 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
-12
@ Mieszkaniec
dnia 17.08.2023, 08:29 · Zgłoś
Następna się odezwała wara od księży ci
Odpowiedz
3
@ Zadowolony suweren
dnia 17.08.2023, 13:16 · Zgłoś
Na murale w Tarnowcu lepiej kasę dawać !!!
Odpowiedz
25
@ Maggi
dnia 16.08.2023, 19:39 · Zgłoś
Pytanie po co rodzic takie dzieci a później rodziców nie stać na leczenie a Kaczyński gdzie jest? A może należy się zwrócić do Kai Godek? Dlaczego matki po urodzeniu chorego dziecka zostają same I muszą organizować jakieś pój...e zbiórki ? To państwo PIS nie zapewnią leczenia?
Odpowiedz
27
@ Mira
dnia 16.08.2023, 20:12 · Zgłoś
Kilkakrotnie pisałam do Kai Godek bo mam trójkę znajomych z bardzo chorymi dziećmi. Niestety stać ją tylko na zablokowanie- nie na odpowiedź. Ale wszyscy [...] tak robią. Nie są w stanie podjąć żadnej dyskusji bo horyzonty zbyt ciasne. KSIONC, KOŚCIÓŁ, PIS i tylko tak się żyje w tym podkarpackim zaścianku. In vitro nie wolno bo to grzech ale jak ksiądz [...] dzieci a zakonnice w sierocińcu dokonują [...]ów krzyżami to wtedy nie jest grzech.
Odpowiedz
14
@ Maggi
dnia 16.08.2023, 20:21 · Zgłoś
Szanowna Pani przecież [...] bez żadnego wykształcenia bez możliwości żadnej dyskusji najlepiej zablokować będzie prościej zero dno .
Odpowiedz
16
@ Edyta
dnia 16.08.2023, 20:28 · Zgłoś
Też pisałam do Kai Godek obrończyni życia i też mnie zablokowała
Odpowiedz
11
@ Ona
dnia 16.08.2023, 20:41 · Zgłoś
Tu się nigdy nic nie zmieni zostały [...] i PIS ! Więc co?Trzeba szybko uciekać z Podkarpacia
Odpowiedz
2
@ bolo
dnia 16.08.2023, 21:00 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
2
@ Maggi
dnia 16.08.2023, 21:15 · Zgłoś
[komentarz nie na temat]
Odpowiedz
3
@ dragoness
dnia 16.08.2023, 21:29 · Zgłoś
Ile dałeś na leczenie? W [...] jesteś mocny, choć i to nie bardzo.
Odpowiedz
32
@ Prosty gosc
dnia 16.08.2023, 23:58 · Zgłoś
A ja tam wpłaciłem parę zl niech maleństwo ma, bez pieprzenia o polityce, o kai godek choc nie wiem kto to...
Bez obrażania innych na forum i bez pretensji o dziki i wilki.
Wszelkie zmiany zaczynają się od nas samych.
Kochajmy się i wspomagajmy, a tych co krzywdzą innych zycie rozliczy samo.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!
Odpowiedz
16
@ Jas
dnia 17.08.2023, 10:16 · Zgłoś
Jedyna nadzieją w dobroci naszej posłanki która z funduszu sprawiedliwości sponsoruje koła gospodyń [...] chyba nie ma żadnej wątpliwości.
Odpowiedz
-6
@ Zxc
dnia 17.08.2023, 15:09 · Zgłoś
Po co to [...] hipokryto . Brak mi słów dla takich ludzi
Odpowiedz
6
@ __
dnia 17.08.2023, 17:58 · Zgłoś
Każdy powinien móc zdecydować. Powinna być możliwość dla jednych i pieniądze na leczenie dla drugich! Ani jedni, ani drudzy nie są gorsi!

Po[...]na sprawa, że tyle miesięcznie.kwartalnie płacimy tych [...]ch podatków, a potem zdrowotnej pomocy NIE MA. Za to jest pomoc dla [...].

[...] PiSowski ustrój. Sprawiedliwość po chu**.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.