Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

67-latek zginął pod kołami wywrotki. Trwa śledztwo

62

Jasielska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 67-letniego Franciszka z Kątów, który końcem kwietnia br. zginął na terenie żwirowiska pod kołami ciężarowej Tatry. Sprawcy wypadku grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dramat rozegrał się 23 kwietnia br. przed południem na terenie żwirowiska należącego do właściciela lokalnej firmy w Szebniach (gmina Jasło). 67-letni Franciszek z Kątów zginął pod kołami wywrotki. Jak doszło do tej tragedii? Ciężarową Tatrą kierował 22-letni pracownik, zaś na miejscu pasażera siedział 67-letni Franciszek. Początkowo sądzono, że w trakcie powolnej jazdy wywrotki starszy mężczyzna wysiadając z pojazdu wpadł prosto pod jego koła. Okazuje się jednak, co po twierdza jasielska prokuratura, że kierowca zatrzymał się, 67-latek wyszedł z ciężarówki, po czym samochód ponownie ruszył. Wtedy z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn 67-letni Franciszek zginął pod kołami pojazdu. Mieszkaniec Kątów zmarł na miejscu. Teren żwirowni jest objęty monitoringiem, co również pozwoli precyzyjnej ocenić śledczym sytuację jaka miała miejsce w Szebniach. – Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Ponadto przeprowadzona została sekcja zwłok 67-latka. Nie otrzymaliśmy jeszcze protokołu z oględzin ani nie mamy wyników jego badań krwi na zawartość alkoholu, natomiast kierowca ciężarówki został zbadany na miejscu wypadku, był trzeźwy – wyjaśnił prokurator Kazimierz Łaba.

W dniu, kiedy doszło do tragedii wywrotka nie posiadała tablic rejestracyjnych. Podawano w wątpliwość, czy pojazd ten jest sprawny technicznie. Ciężarowa Tatra została przez śledczych zabezpieczona do oględzin. W tym czasie sprawdzono również system hamulcowy pojazdu. Po wykonaniu niezbędnych czynności został on oddany właścicielowi. Pewne jest to, że ciężarówka, która była wykorzystywana na terenie żwirowni nie nadawała się do poruszania po drogach publicznych, niemniej jednak jak podkreśla prokuratura stan techniczny pojazdu nie miał żadnego wpływu na wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu zdarzenia pojawili się również pracownicy z Państwowej Inspekcji Pracy, którzy prowadzą kontrolę dotyczącą ustalania okoliczności i przyczyn wypadku. – Czynności kontrolne zostały podjęte niezwłocznie w dniu wypadku. Zarówno poszkodowany, jak i kierowca ciężarówki wykonywali prace na rzecz właściciela firmy z Szebni - poinformowała Aneta Gronowicz, p.o. zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy w Rzeszowie. Według wstępnych ustaleń prokuratury zarówno kierowca, jak i 67-letni pasażer nie mieli zawartych umów o pracę.

W sprawie nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym przesłuchani zostali już pierwsi świadkowie, w tym również 22-letni kierowca. Najprawdopodobniej dojdzie do jego kolejnego przesłuchania, tym razem w charakterze podejrzanego. Na chwilę obecną prokuratura nikomu nie postawiła jeszcze zarzutu. Sprawcy wypadku grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

id

Napisany dnia: 11.05.2018, 13:01
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ mozkit
dnia 11.05.2018, 13:23
Ocena
komentarza:
64
Biedny młody chłopak trauma do końca życia
@ Fragola
dnia 11.05.2018, 13:59
Ocena
komentarza:
-68
Jaki biedny ciekawe jakby na miejscu zmarłego był twój członek rodziny też byś pisał ze biedny chłopak
Skoro bli razem w samochodzie i wysiadł to sobie zdawał sprawę ze jak go nie widzi w lusterkach ani przed przednią szybą to gruchotem się nie jedzie
Brawura brak doświadczenia 15 lat to za mało niech powie zonie zmarłrgo i dzieciom ze wlazł a on nie chciał
To by było tyle
@ GGF
dnia 11.05.2018, 14:06
Ocena
komentarza:
177
Kilka faktów:
- zatrudnienie 22-letniego kierowcy ciężarówki - NA CZARNO
- zatrudnienie 67-latka (który zginął) - NA CZARNO
- brak podstawowych zasad/szkolenia BHP dla powyższych pracowników
- brak ubezpieczenia ww. pracowników
- nieodprowadzanie składek do Urzędu Skarbowego
- nieodprowadzane składek do ZUS
- samochód bez ubezpieczenia OC
- samochód bez przeglądu technicznego
- samochód niezarejestrowany

- opinia mieszkańców Szebni i okolicznych miejscowości na temat tego pracodawcy jest jednogłośna: od wielu lat przyjmuje ludzi na czarno.

- kilka lat wcześniej na miejscu tej firmy policja i ochrona środowiska zlikwidowała nielegalne wysypisko śmieci, na tereny pożwirowe trafiały śmieci z całej Polski, miały być utylizowane... były zakopywane... i to kilkaset metrów od rzeki.

W związku z powyższym nasuwa się pytanie... dlaczego właściciel tej firmy jeszcze nie siedzi w więzieniu?!?!?! To on jest głównym sprawcą i to on powinien usłyszeć co najmniej kilka zarzutów od prokuratora! W cywilizowanym kraju, taki człowiek już dawno zostałby aresztowany. Musi mieć ogromne znajomości jeśli przez tyle lat tak to funkcjonuje. CBA powinna sprawdzić jak przebiegały kontrole PIP, oraz inne w tej firmie, bo wszystko śmierdzi na odległość.
@ GGF
dnia 11.05.2018, 14:08
Ocena
komentarza:
94
Zwykły obywatel jak popełni prowadząc przedsiębiorstwo nawet maleńki błąd, to często kończy się to bankructwem i zarzutami, w tym przypadku zawsze jakoś wszystko gładko przechodzi...!
@ Karola
dnia 11.05.2018, 14:24
Ocena
komentarza:
-28
Takas mądra ciekawe jakby to twoj syn czy mi z czy brat dojechał czy byś taka mądra była. Szkoda oczywiście rodzin i samego zmarłego. Ale on przecież nie jest zabujca
@ Do Karola
dnia 11.05.2018, 14:28
Ocena
komentarza:
-29
Jak się ma pusto w głowie, to nie oznacza, że można zostać bezkarnym. To on spowodował wypadek i musi za to odpowiedzieć, może nawet więzieniem. Niech to będzie przestroga dla innych, żeby nie cwaniakować za kierownicą. 22-latek i ciężarówka to bardzo duże niebezpieczeństwo na drodze.
@ HGG
dnia 11.05.2018, 14:30
Ocena
komentarza:
30
Raz już ta firma popełniła przestępstwo i co z tego wynikło? NIC.
https://www.szebnie.pl/serwis.php?s=1443&pok=64593&id=4092648
@ Człowiek z lasu
dnia 11.05.2018, 14:42
Ocena
komentarza:
27
Przecież z artykułu jasno wynika, że na razie nie wiadomo, kto spowodował wypadek, a bardzo duże jest prawdopodobieństwo, że obaj go mogli spowodować. Do wypadków w ruchu potrzeba zawsze kilku warunków, które zostaną spełnione w tym samym czasie. Pochopnymi oskarżeniami, bez znajomości faktów można wiele krzywdy wyrządzić. Osobiście jestem zdziwiony założeniem, że stan techniczny nie miał żadnego wpływu na to nieszczęście. Dla przykładu, brak lusterka (czego nie wiem) martwego pola przed przednią częścią samochodu cieżarowego może wydawać się mało istotny, gdy auto nie uczestniczy w ruchu drogowym, a w konkretnej sytuacji może mieć wpływ. Każdy kto wykonywał przez wiele godzin rutynowe czynności, np. wykonywanie takich samych elemrntów na pile stołowej, podjeżdżanie pod koparkę i rozļadunek i tak w kółko wie, że przychodzi taka chwila, kiedy człowiek traci koncentrację i palec przy okazji, albo powoduje groźną sytuację w ruchu. Słowo rutyna ma bardzo dużo wspólnego ze słowem droga.
@ Bhp
dnia 11.05.2018, 15:51
Ocena
komentarza:
38
Śp. Franek był zawodowym kierowcą. Długie lata pracował jako kierowca w byłym FotoPamie.Czy nie utracił prawka, czy nie on prowadził, a młody podstawiony jako słup? Wszystko zostanie załatwione, jak wypadki dwóch spawaczy u.J.ktorzy wycinali instalacje po melaminie w Gamracie i obaj leżą w piachu.Prokuratura dała wiarę J-mu,że on poszedł po widlak,a oni bez jego wiedzy chcieli ukraść rury k o .Dalsza tragedia pięciu spawaczy w B.Pektowinie, gdzie
w sąsiedztwie beczek z nitronoblem wskutek wybuchu i poparzenia wszyscy leżą w piachu.Szefowie odpowiedzialni za tą tragedię mają się dobrze na dobrej emeryturze.Kolejna tragedia dwóch spawaczy przy remontach w Szkole Podstawowej nr.4.Leżą spokojnie w piachu. Brak winnych tragedii.Niewyjaśnione zniknięcie pielęgniarki podsumowuje sprawność organów ścigania.
@ LOGIKA
dnia 11.05.2018, 16:18
Ocena
komentarza:
-14
No tak... gdyby byli zatrudnieni NA BIAŁO to by przeżył...

logika ;D

Pytanie: kto jest Twoim zdaniem winny jest wtrącenia do więzienia w wypadku pracy na CZARNO ? Pracodawca czy Pracownik? Wszak oboje po równo muszą się zgodzić na ten 'NIKCZEMNY PROCEDER'..
@ LOGIKA
dnia 11.05.2018, 16:22
Ocena
komentarza:
8
taaa, cwaniakował starą Tatrą na żwirowisku - to musiało być naprawę widowiskowe... Wyobrażam sobie te: piski opon, zawrotną prędkość i swąd palonej gumy

Zakładając że IQ przeciętnego forumowicza na tej stronie nie przekracza 55 - TO BYŁA IRONIA
@ Bb
dnia 11.05.2018, 16:36
Ocena
komentarza:
28
Przecież ten młody człowie
k nie przejechał po tym starszym mężczyźnie z premedytacją...to był nieszczęśliwy wypadek i szkoda chłopaka bo to zostanie mu w głowie do końca życia. Na pewno nie będzie mu łatwo spojrzeć rodzinie w oczy z przyczyn oczywistych ale robienie z niego mordercy i skazanie go na 15 lat to chyba zbyt mocna kara. On już tam na pewno swoje przeżył i przeżywa
@ Abnegat
dnia 11.05.2018, 16:56
Ocena
komentarza:
13
Czyżbym coś przeoczył, bo nadal nie rozumiem, w jaki sposób 67-letni mężczyzna znalazł się pod kołami ciężarówki? Jeżeli odrzucić samobójstwo, to jedynie logiczny scenariusz przedstawia się następująco:

poszkodowany chciał coś sprawdzić lub naprawić i wsunął się pod pojazd, który nie mając sprawnych hamulców, nagle stoczył się. Poszkodowany, będąc w pozycji leżącej, nie miał szans na ucieczkę, tym bardziej, że takie staczanie się pojazdu następuje bez szczególnych odgłosów. Tego młodego jakoby kierowcy mogło w ogóle nie być w kabinie, czy nawet w pobliżu samochodu, to wygląda na wersję stworzoną na użytek dochodzenia. W takim przypadku nie można twierdzić, że stan techniczny pojazdu nie miał wpływu na zaistnienie wypadku. Z drugiej strony poszkodowany, jako doświadczony kierowca, mając świadomość stanu technicznego pojazdu, powinien był czymś podklinować koła.
@ Do LOGIKA
dnia 11.05.2018, 17:22
Ocena
komentarza:
12
Jeśli ktoś jest przyjety legalnie, ma odpowiednie szkolenia bhp, wie jak obslugiwac maszyny, jest odpowiednio przeszkolony do tej pracy, przechodzi badania lekarskie - jesli pracuje jako kierowca, musi przejsc psychotesty m.in na szybkie regowanie, czujnosc, orientacje. Tutaj zaden z tych panow tego nie miał.
@ Abnegat
dnia 11.05.2018, 19:27
Ocena
komentarza:
0
Możliwa, chociaż mniej prawdopodobna jest wersja, że samochód został uruchomiony przez młodego kierowcę, który podszedł do samochodu w czasie, gdy poszkodowany leżał pod pojazdem i coś naprawiał. Jednak zanim silnik zostałby uruchomiony, poszkodowany musiałby - jeśli nie zobaczyć podchodzącego młodego, to przynajmniej usłyszeć odgłos otwieranych i zatrzaskiwanych drzwi, co dałoby szansę na bezpieczne wyjście.

Nie można też wykluczyć, że samo wejście młodego kierowcy na stopień, nawet bez uruchamiania silnika, mogło spowodować naruszenie niestabilnej równowagi niezahamowanego pojazdu i jego stoczenie się.
@ Karola
dnia 11.05.2018, 21:31
Ocena
komentarza:
8
Cwaniakowac? Oni razem pracowali . I lubili sie jak nie znasz faktów to nie podejmij dyskusji
@ Łpl
dnia 11.05.2018, 23:09
Ocena
komentarza:
1
Ale z tego co wiadomo Pan Franciszek wyszedł z samochodu prawdopodobnie zobaczyć gdzie mają wysypac to co tam przewozili to jak go nie widział nigdzie po jaką cholerę tym autem ruszał
@ Guniol
dnia 12.05.2018, 00:44
Ocena
komentarza:
0
Co ty bredzisz? W sp 4 nikt nie zginął w czasie wybuchu. A w Pektowinie nie zgin€ło 5 spawaczy.
@ PIERWSZE
dnia 12.05.2018, 04:26
Ocena
komentarza:
6
bo milicja boi sie przestepcow!!! siedzi na wsi w k
rzakach i lapia kierowcow rowera zeby dmuchali !!!
@ PIERWSZE
dnia 12.05.2018, 04:27
Ocena
komentarza:
3
nic .bo sluzby nie interesuja przestepcy oni maja uklady z nimj i ich chronia wrecz !!!
@ Karola
dnia 12.05.2018, 06:59
Ocena
komentarza:
-1
A skąd wiesz ze ruszał. Nie jest to nigdzie napisane
@ VBB
dnia 12.05.2018, 10:01
Ocena
komentarza:
0
A może podstawili tego młodego że niby był kierowcą, a faktycznie jechał ktoś pijany.. tego nie wie nikt i nikt sie nie dowie
@ niki
dnia 12.05.2018, 10:47
Ocena
komentarza:
2
Ten kto to napisal niech sie leczy na nogi bo juz na glowe za puzno
@ niki
dnia 12.05.2018, 13:24
Ocena
komentarza:
0
Ten ktury to napisal jest chory psychicznie i jemu juz nikt nie pomorze
@ Do abnegata
dnia 12.05.2018, 14:01
Ocena
komentarza:
1
Niczego nie przeoczyles, a przyjales niewłaściwy tok rozumowania. Otóż sprawa wyglądała w ten sposób,że sp.wywozil żwir i w pewnym momecie samochód ugrzazl ,a koła napędowe zaczęły się kręcić i coraz tonac.Więc kierujący posadził za kierownicą zoltodzioba,a sam próbował prumityna m-da odkopywac ugrzezle koła i w pewnym momencie został wciagniety pod obracajace się koło. Dlatego też powinny być utwardzone drogi.
@ Abnegat
dnia 12.05.2018, 23:44
Ocena
komentarza:
0
Brzmi to dość nieprawdopodobnie, gdyż:

- jeżeli samochód grzęźnie, to nie odkopuje się koła i na pewno nie w czasie jego ruchu, bo w ten sposób tylko pogarsza się sytuację, raczej trzeba czegoś podsypać lub coś twardego podłożyć;

- żeby nastąpiło wciągnięcie poszkodowanego pod obracające się koło, to trzeba by założyć, że manipulował przy tym kole tylko samymi rękami, w co trudno uwierzyć, a jeżeli używał łopaty, to koło wciągnęłoby łopatę, a nie poszkodowanego.
@ Człowiek z lasu
dnia 13.05.2018, 00:13
Ocena
komentarza:
1
Abnegacie. Tatra ma napęd na dwie lub trzy osie. Trudno ją zakopać, ale jeśli już się zakopie, to łopata nie pomoże. Ma też blokady mostów i trudno mi uwierzyć, by doświadczony kierowca nie użył tej opcji, gdy auto ugrzęzło. Jeżeli użył blokady, a koła się kręciły, to oś musiała wisieć. Może próbował zsypać ziemię, żeby koła miały coś pod sobą i mógł się po prostu zsunąć pod koło. Nie wiem. Możliwości są tysiące.
@ Abnegat
dnia 13.05.2018, 01:10
Ocena
komentarza:
0
Na zdjęciu, które - jak należy domniemywać - zostało wykonane wkrótce po wypadku

http://www.jaslo4u.pl/static/news/2018/04/szebnietragedia/szebniefoto1.jpg

nie widać, aby samochód ugrzązł lub się zakopał, to może być wrażenie spowodowane słabo napompowanymi oponami. Stąd też, przedstawiona wyżej wersja to jakaś fikcja literacka.
@ Do abnegata
dnia 13.05.2018, 06:13
Ocena
komentarza:
0
Jeśli się dokładnie przygladnac fotce, to widać głębokie koleiny w grzaskim terenie.Dobrze zostało zrobione zdjęcie.
@ pys
dnia 13.05.2018, 08:40
Ocena
komentarza:
0
Nie płacenie za prace
@ Abnegat
dnia 13.05.2018, 12:47
Ocena
komentarza:
-2
@Do Abnegata

Na konkurencyjnym portalu jest wyraźniejsze zdjęcie i nie widać żadnych kolein. Nie podaję linku, bo skrypt wytnie nazwę portalu, to jest wiadomość z 23 kwietnia. Ponadto, wracając jeszcze do tego zdjęcia

http://www.jaslo4u.pl/static/news/2018/04/szebnietragedia/szebniefoto1.jpg

można odnieść wrażenie, że teren jest lekko pochylony, co uzasadniałoby stoczenie się samochodu (niemającego sprawnych hamulców) jako przyczynę wypadku.
@ Kk
dnia 14.05.2018, 00:21
Ocena
komentarza:
0
Jest monitoring był sprawdzany juz
@ viki32
dnia 11.05.2018, 13:37
Ocena
komentarza:
11
Zycia chłopu juz nic nie wróci niestety wypadki sie zdarzają ale współczuję chłopakowi kierowcy boże dość ze bez umowy ti jeszcze grozi mu 5lat choc nie postawiono zarzutów ale bapewno o tym myśli co teraz z nim będzie...
@ HAG
dnia 11.05.2018, 14:26
Ocena
komentarza:
42
Właściciel tej pseudo firmy powinien jako pierwszy zasiąść na ławie oskarżonych. Może wreszcie przestałby przyjmować ludzi na czarno i płacić im śmieszne grosze.
@ ttt
dnia 11.05.2018, 13:47
Ocena
komentarza:
42
Wszystko wina właściciela żwirowiska i firmy ,najwyższy czas zrobić gościowi koło [...] co za dużo to nie zdrowo.
@ Aga
dnia 11.05.2018, 14:23
Ocena
komentarza:
33
Gdzie urząd skarbowy drugiego by skończyli za parę groszy
@ HAG
dnia 11.05.2018, 14:26
Ocena
komentarza:
28
Dokładnie! Przecież właściciel tej firmy popełnił oszustwo podatkowe nieodprowadzając składez za tych pracowników. Zatrudniał ich na czarno i jest bezkarny? WSTYD
@ Aaa
dnia 11.05.2018, 15:32
Ocena
komentarza:
8
Tablice rejestracyjne to nic ona chamulcow nie posiadała!
@ Znany
dnia 11.05.2018, 16:22
Ocena
komentarza:
-22
Widzę, że portal nie ma o czym pisać i roztrząsa stare sprawy
.A za coś trzeba brać pieniądze.
@ Grem
dnia 11.05.2018, 17:27
Ocena
komentarza:
20
Tego typu pseudo biznesmeni dorabiający sie na ludzkiej biedzie to zwykli przestepcy i buraki. Jak w dzisiejszych czasach mozna zatrudniac na czarno i uzywac nielegalnego, niesprawnego sprzetu? WSTYD! Wlasciciel firmy jest wspolwinny tej tragedii
@ KOŚCIELNY
dnia 11.05.2018, 18:29
Ocena
komentarza:
12
Jeśli jest tam monitoring to powinno być widać od ilu dni tam pracowali?
@ hmm
dnia 12.05.2018, 04:35
Ocena
komentarza:
5
lata eszyscy tak tam robià
@ Abnegat
dnia 11.05.2018, 19:52
Ocena
komentarza:
-7
Pytanie retoryczne i może trochę na marginesie, ale - z całym szacunkiem do zmarłego - nie mogę zrozumieć, co mogło go zmuszać do podejmowania takiego podłego zajęcia zarobkowego, bo trudno to nazwać pracą? Czy to możliwe, żeby w wieku 67 lat nie miał żadnej emerytury czy renty?
@ tsk
dnia 12.05.2018, 04:37
Ocena
komentarza:
10
ty ty emerytture tez dostsniesz glodowa tzw .leku nie kupisz . na prad gaz kedeo splacasz z dlugsmi. co to za pytania .to pyta 15 latek ???
@ Abnegat
dnia 12.05.2018, 23:52
Ocena
komentarza:
1
Oczywiście, zawsze lepiej jest mieć więcej pieniędzy niż mniej, ale są jakieś granice sensu podejmowania ryzyka związanego z pracą.
@ Uczciwy
dnia 11.05.2018, 22:25
Ocena
komentarza:
9
Największą winę ponoszę instytucie które mają kontrolować firmy czy pracownicy są legalnie zatrudnieni. A na terenie jasła mało kto to kontroluje a jak już jet kontrol to jest ona zawsze zapowiedziana i zawsze wszystko wychodzi dobrze .
@ Abnegat
dnia 11.05.2018, 22:43
Ocena
komentarza:
3
To były skutki "państwa teoretycznego", inaczej "... coś tam, coś tam i kamieni kupa", jak to barwnie określały byłe "elyty" podczas konsumpcji ośmiorniczek. Ale przecież "dobra zmiana" rządzi już trzeci rok - może przynajmniej w tej sprawie pokażą, że państwo nie istnieje tylko teoretycznie?
@ tsk
dnia 12.05.2018, 04:39
Ocena
komentarza:
0
przekuiona juz miesiac przed
@ PIERWSZE
dnia 12.05.2018, 04:22
Ocena
komentarza:
3
szefa zlomu w kajdany za niekegalne przyjmowanie darmo
wych robotnikow i do eiezienia a zaklad do likwidacji. ! ake przestepcow milicja nie kaze tylko poszkodowanuch jasielska milicja to norma tutaj ...boją sie przestepcow .udaja ze sa ślepi :-)
@ Żal
dnia 12.05.2018, 07:39
Ocena
komentarza:
10
Niepowetowana strata starszego pana,który był doświadczony życiowo i zawodowo,przekazywał swą wiedzę młodemu,uczącemu się robotnikowi.Uznanie,że obaj ciężko pracowali,aby podreperować budżet domowy,pomóc rodzinie.Zwłaszcza pochwała dla młodego człowieka,który ciężko pracował,a nie postępował jak ci,którzy sępią na piwo,dewastują mienie i z nudów wymyślają szkodliwe dla innych zajęcia.Niedoświadczony jeszcze chłopak garnął się do pracy,miał dobre intencje i z pewnością to,co przeżył w tym wypadku było i jest wielkim cierpieniem dla niego,najsurowszą karą-wyrzuty sumienia za niewinność.Za cóż Go karać jeszcze?Wypadki chodzą po ludziach,błędy popełniają nawet mistrzowie i najbardziej doświadczeni.Nawet "wielcy"mają wpadki słowne,czy gafy towarzyskie.W życiu tak bywa,nie wiemy co nas czeka i nie możemy uniknąć losu.
@ brazylijczyk
dnia 12.05.2018, 08:36
Ocena
komentarza:
4
Tutaj masz racje jasielskiej policjii trzeba wylozyc wszystko na tacy i wtedy zamykaja i chwala sie wykrywaniwm ile to oni zlapali przestepcow a tak nocami spia w samochodach w jakiej ciemnej uliczce sam to widzialem jak podjechali w pewne miejsce i spali w samochodzie
@ Werty
dnia 12.05.2018, 11:01
Ocena
komentarza:
-3
A pytanie czy jeżdżąc po żwirowisku trzeba moc odpowiedni prawo jazdy i inne potrzebne uprawnienia, życie można bez oc przejechać choćby w poprzek drogi publicznej
@ brazylijczyk
dnia 12.05.2018, 11:11
Ocena
komentarza:
5
po zwirowniach jezdza goscie bez prawa jazdy tak jak i na wozkach widlowych u pan K. na sortowni smieci
@ byly_pracownik
dnia 12.05.2018, 12:28
Ocena
komentarza:
5
Na tym białym budynku obok drogi jest kamera, być może nagrała całe zajście
@ qq
dnia 12.05.2018, 17:27
Ocena
komentarza:
8
teraz prywaciarzowi powinni z jego prywatnego konta zafundować odszkodowanie dla rodziny zmarłego.
@ ADOLF
dnia 12.05.2018, 22:24
Ocena
komentarza:
-13
Do powyższych JEŁOPÓW i KONUSÓW przejawia się w was pierońska zawiść bolszewicka, dać wam tylko władze i zaraz wysyłalibyście ludzi na SYBIR. Dlaczego durnie nie prowadzicie własnej działalności gospodarczej i nie robicie konkurencji panu Marianowi, mądrzy jesteście tylko w gębie, potraficie tylko wytykać innym a sami nieroby nic nie umiecie oprócz modlitwy sąsiada Adasia Miałczyńskiego.
@ Uczciwy
dnia 12.05.2018, 23:32
Ocena
komentarza:
12
działalność to byle głupi może mieć ale jak niema szacunku dla pracownika to szkoda u takiego dziada robić.
@ Ares
dnia 13.05.2018, 09:32
Ocena
komentarza:
5
To według Ciebie jest to wzór do naśladowania? Twoim zdaniem tak się prowadzi działalność, żałosny jesteś ADOLF pewnie reprezentujesz właśnie tą właściwą stronę. Człowieku tam kto stracił życie i to w straszny sposób a Ty piszesz jak by tam nic się nie stało. Sprawach tej śmierci wymaga gruntownego wyjaśnienia i ukarania winnych tak dla przykładu aby zapobiec takim wypadkom. Liczę że dowiemy się o winie lub nie i informacji czy były nadużycia ze strony pracodawcy czy nie i temu panu albo należą się przeprosiny jeżeli jest bez winy albo surowa kara jeżeli jest winien.
liczę, że portal tą sprawę poprowadzi dalej i czekamy na dalsze informacje.
@ Życie
dnia 13.05.2018, 09:57
Ocena
komentarza:
5
Przypomina mi się zdarzenie,gdy ojciec przejechał traktorem synka na podwórku.Tyle tragedii ludzkich,a bywa ,że najostrożniejsi cierpią,a ryzykanci mają szczęście i wychodzą bez szwanku z opresji.Nieprzewidywalne są dzieje ludzkiego życia.Niech Bóg wszystkich ma w opiece.
@ Do Uczciwy
dnia 13.05.2018, 16:39
Ocena
komentarza:
-8
Skoro uważasz że działalność gospodarczą może prowadzić byle głupi to widać że nigdy nie prowadziłeś działalności gospodarczej, radzę ci kup sobie samochody ciężarowe zrób uprawnienia zapłać wszystkie opłaty bo myślisz że tylko OC i pokaż jakim jesteś gierojem bo ja prowadziłem działalność gospodarczą przez 22lata i przeszedłem na emeryture i wiem co to znaczy
@ xyz
dnia 14.05.2018, 16:35
Ocena
komentarza:
-2
Skoro jest monitoring, to raczej nic nie da się ukryć.
A Stef... nie jest aż takim [...]m, bo jednak płaci, wbrew temu co tutaj niektórzy wypisują.
Przykro z powodu Franka, a młody już ma karę, że musi z tym żyć
@ ADOLF
dnia 14.05.2018, 22:42
Ocena
komentarza:
0
Do Ares Ja nic nie napisałem że prowadząc działalność gospodarczą należy wyzyskiwać innych lecz napisałem o zawiści innych i o zrobieniu mu konkurencji. Wszyscy się wymądrzają a żaden nie ma pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej.. Co do wypadku ze skutkiem śmiertelnym nie wspomniałem ani słowa bo od tego jest POLICJA PROKURATURA SĄD i do nich należy wyjaśnienie tej sprawy i nie zamierzam ich wyręczać w tej sprawie. Kto zna tylko trochę prawa to wie że na dokładne wyjaśnienie sprawy trzeba czasu a nie można pochopnie obwiniać kogoś bez udowodnienia mu winy. Skoro wszyscy mają tak ogromną wiedze na temat wypadku to dlaczego nie zgłoszą się do prokuratury celem złożenia zeznań tylko pokazują swoje pseudo mądrości na portalu
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105