Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

7-letni Kacperek pilnie potrzebuje specjalistycznego fotelika samochodowego

14

Młody jaślanin pilnie potrzebuje fotelika samochodowego. Sęk w tym, że jest on bardzo drogi, a jego koszt opiewa na blisko 13 tysięcy złotych. - Niestety wszystko co rehabilitacyjne i jest potrzebne dla takich dzieci jak Kacper jest dziesięć razy droższe od zwykłych rzeczy. Jest to dla nas rodziców ogromny koszt i nie jesteśmy w stanie sami uzbierać takiej kwoty – apelują rodzice siedmiolatka.

fot. archiwum prywatne

Kacperek urodził się w czerwcu 2013 r. Chłopiec w drugiej dobie życia zachorował na sepsę oraz odmę opłucnową obustronną. - W wyniku dużego niedotlenienia u Kacperka stwierdzono encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną, krwawienia śródczaszkowe IV stopnia, mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne, padaczkę lekooporną oraz małogłowie.Nikt z lekarzy nie dawał mu żadnych szans na przeżycie. Tyle chorób w tym małym ciałku...Kacperek pomimo że tak dużo przeszedł w swoim krótkim życiu, jest radosnym i pogodnym chłopcem. Jego uśmiech daję nam siły każdego dnia i nie pozwala się poddawać – podkreślają rodzice chłopca.

Kacperek często jeździ na rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne oraz jest pod okiem specjalistów. Problem w tym, że nie porusza się samodzielnie i nie potrafi siedzieć. Potrzebny jest specjalistyczny fotelik samochodowy, który zapewni mu odpowiednią pozycję w trakcie jazdy samochodem. Koszt takiego fotelika wynosi blisko 13 tysięcy złotych.

- Jest to dla nas rodziców ogromny koszt i nie jesteśmy w stanie sami uzbierać takiej kwoty. Dlatego z ogromnym ciężarem na sercu musimy się zwrócić do Państwa o pomoc, nie jest nam łatwo, ale jako rodzice robimy wszystko, aby pomóc naszemu dziecku. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę – proszą rodzice Kacperka.

Na stronie pomagam.pl została założona zbiórka środków na zakup fotelika samochodowego. Na tę chwilę zebrano 5700 złotych. Do osiągnięcia celu potrzebne jest 7200 złotych. Jeśli chcesz pomóc Kacperkowi i jego rodzicom <KLIKNIJ TUTAJ>.

Red.

Napisany dnia: 30.07.2020, 09:10
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ x
dnia 30.07.2020, 11:15
Ocena
komentarza:
0
jakie 13 tys?co za naciaganie zowu ludzi
@ Odyr
dnia 30.07.2020, 11:59
Ocena
komentarza:
5
Przestań czlowieku
@ daj daj daj
dnia 30.07.2020, 14:11
Ocena
komentarza:
-6
Daj daj daj, Duda daj. To zasiłków nie dostają, to 500+ nie dostają.
5 lat x 12 miesięcy x 500 zł = 30000. Wyparowało?
Po co w takim razie państwo zdziera od nas podatki jak w dalszym ciągu finansowaniem wszystkiego ma się zajmować obywatel. Wychodzi na to że podatki to oszustwo.
@ kebab
dnia 30.07.2020, 16:00
Ocena
komentarza:
4
Prosze o link do sklepu lub firmy od tego fotelika za 13 tys
@ Taka tam
dnia 30.07.2020, 18:52
Ocena
komentarza:
-1
Do 007 czytać ze zrozumieniem nie nauczyli? W podanym linku za stówkę jest normalny fotelik dla zdrowego dziecka, a potrzebny jest rehabilitacyjny. Widzisz różnicę?
@ Gonzo
dnia 30.07.2020, 21:31
Ocena
komentarza:
4
Fotelik nie ma rehabilitować w trakcie jazdy na rehabilitacje tylko trzymać w pasach a to potrafi każdy fotelik przystosowany do wzrostu lub wagi.
@ Olek
dnia 30.07.2020, 21:55
Ocena
komentarza:
7
Głupoty piszesz. Chore dziecko które nie potrafi siedzieć nie moze jeździć zwyklym foteliku. Musi być rehabilitacyjny dopasowany do dziecka.
@ Taka tam
dnia 31.07.2020, 00:53
Ocena
komentarza:
9
Czy jak człowiek niepełnosprawny jeździ autem dostosowanym do swojej choroby np. nóg, to twoim zdaniem to auto go leczy? Nie, auto nie leczy tylko wozi. A jest od zwykłego auta dużo droższe bo jest nietypowe, często robione dla jednej tylko osoby. Fotelik też nie leczy, ale jest inny, ma nietypowe parametry. Stąd i cena inna
@ Rocky
dnia 30.07.2020, 18:38
Ocena
komentarza:
1
Co rok zbiórka na coś, co rok zbiórka z 1%, teraz fotelik za 13000 to już przegięcie.
Tym razem na fotelik samochodowy razem z samochodem.
@ Syl1992
dnia 31.07.2020, 07:20
Ocena
komentarza:
7
... Nie masz pojęcia ile. Kosztuje opieka nad chorym dzieckiem...
@ robbo
dnia 31.07.2020, 20:47
Ocena
komentarza:
0
tutaj nikt nie mowi o opiece tylko o foteliku
@ PP
dnia 31.07.2020, 08:41
Ocena
komentarza:
6
Ten kto nie wie jak wygląda opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem i ile to wszystko kosztuje nie powinoen się wypowiadać
@ xtx
dnia 02.08.2020, 18:08
Ocena
komentarza:
3
wszystkiego dobrego dla kacperka
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 3

   

  eżeli pomimo wyłuszczenia Państwa racji podczas zgłaszania szkody towarzystwo ubezpieczeń odmówi wypłaty odszkodowania, mogą Państwo złożyć odwołanie/reklamację. To samo dotyczy sytuacji, gdy w toku procesu likwidacji szkody ubezpieczyciel oszacuje poniesione przez Państwa straty na niższą kwotę niż niezbędna do odbudowy majątku.

 • Rośnie liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem w powiecie jasielskim

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie informuje w dzisiejszym komunikacie o kolejnych dwóch, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na terenie powiatu jasielskiego. 

 • "Kolejki jak za komuny"."Jeden wielki chaos" – skarżą się mieszkańcy

  Załatwienie spraw urzędowych w czasach epidemii w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Jaśle daje się we znaki mieszkańcom powiatu jasielskiego. Petenci mają dość stania w długich kolejkach i niepewności, czy uda się im się załatwić sprawę...

 • Nie 2,5 tys. zł lecz 2,5 mln zł. Starostwo przeprasza za błąd

  W opublikowanym przed trzema dniami artykule dotyczącym remontu fragmentu drogi powiatowej relacji Jasło-Dąbrówka pisaliśmy o tym, że władze powiatu zamierzają wydać na ten cel 2,5 tys. zł. Jak się okazuje, kwota podana przez Starostwo Powiatowe w Jaśle w piśmie adresowanym do naszej redakcji była błędna. Chodzi bowiem o 2,5 mln zł. Urzędnicy przepraszają za błąd.

 • Czy Jasło potrzebuje linii kolejowej do Dębicy? Starosta jasielski uważa, że tak

   

  Dyskusje na temat budowy nowych dróg w Jaśle i powiecie jasielskim często wzbudzają olbrzymie emocje. Nie od dziś mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości domagają się między innymi budowy obwodnicy z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem, za sprawą władz samorządowych powiatu jasielskiego, na tapetę nieśmiało wchodzi pomysł budowy linii kolejowej łączącej Jasło z Dębicą. Zdaniem starosty Pawlusia, inwestycja ma szansę na realizację.

 • Uszkodzenia poprawią, ale na generalny remont drogi kierowcy będą musieli poczekać

   

  Ul. Mickiewicza, na jej kilkusetmetrowym odcinku, od dawna wymaga generalnego remontu. Na razie kierowcy nie mają jednak, co liczyć na kompleksową naprawę jej nawierzchni. Powiat Jasielski, w tym roku, zamierza jedynie usunąć uszkodzenia powstałe w wyniku czerwcowych nawałnic. Na ten cel władze powiatu zamierzają wydać 2 500 zł.  

 • Co zrobić, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania za skutki powodzi? Cz. 2

   

  W poprzednim artykule dowiedzieli się Państwo, jak ważnym dokumentem w przypadku dochodzenia odszkodowania są Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dzisiaj będziemy kontynuować ten wątek i zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, przyjrzymy się niektórym wyłączeniom i ograniczeniom odpowiedzialności, z którymi można spotkać się w ubezpieczeniach od skutków powodzi, ale i potencjalnym obowiązkom ubezpieczonego.

 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie jasielskim. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia kobieta

   

  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnych 37. potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Niestety, w komunikacie znalazła się także informacja o zgonie kobiety z powiatu jasielskiego. W szpitalu w Łańcucie zmarła 84-letnia mieszkanka naszego powiatu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105