Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

70 lat Jasielskiego Domu Kultury

67

JDK, już od siedmiu dekad zajmuje się krzewieniem szeroko pojętej kultury wśród mieszkańców Jasła i regionu jasielskiego. Wczoraj, w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, uroczyście zainaugurowano obchody jubileuszu 70-lecia instytucji.  Gratulacji i podziękowań nie było końca.

Na zaproszenie dyrekcji i pracowników Jasielskiego Domu Kultury, odpowiedziało ponad stu gości, w tym samorządowcy, dyrektorzy instytucji publicznych, sponsorzy oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek kultury z sąsiednich miast. Organizatorzy wydarzenia, które zainaugurowało obchody 70-lecia istnienia JDK zabrali zgromadzonych w sali widowiskowej gości w sentymentalną podróż do przeszłości. W przygotowanej specjalnie na tę okoliczność prezentacji przypomniano wybrane sceny z życia instytucji poczynając od końca lat 50. ubiegłego wieku. Wszystko, okraszone zostało archiwalnymi fotografiami.

Zaproszonych gości przywitała Helena Gołębiowska, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury. – Bardzo mi miło, że możemy gościć tak ważnych dla nas ludzi, związanych z kulturą. Ludzi, którzy kochają kulturę. Dom Kultury to ludzie, którzy przez lata go tworzyli, bądź nadal tworzą. To także odbiorcy kultury, nasi bywalcy, uczestnicy zajęć, którzy współtworzą z nami różne przedsięwzięcia kulturalne. Niewątpliwie, bardzo duży wpływ na profil i rodzaj działalności instytucji, mieli zawsze jej kierownicy, dyrektorzy i pełniący obowiązki dyrektora. To właśnie oni nadawali ton instytucji. Najczęściej byli to ludzie, którzy swoją pracę traktowali jako misję i bardzo poważne powołanie – przekonywała.   

Helena Gołębiowska/fot. Marcin Dziedzic

Obecna dyrektor JDK, wymieniła nazwiska wszystkich swoich poprzedników, podkreślając tym samym ich wkład w rozwój miejsca, które od ponad pół wieku zajmuje się upowszechnianiem kultury, przede wszystkim wśród młodych mieszkańców Jasła i okolicznych miejscowości. Historię Jasielskiego Domu Kultury (wcześniej Powiatowego Domu Kultury), na przestrzeni kilkudziesięciu lat, tworzyło trzynastu jego szefów, kobiet i mężczyzn. W gronie tym znalazły, bądź znaleźli się: Zygmunta Cieniawa, Franciszek Stal, Władysław Śliwiński, Tadeusz Rojkowski, Józef Kobak, Stanisław Cichy, Marian Sobel, Edward Dubiel, Zygmunt Tadeusiak, Zbigniew Dranka, Karol Głowa, Krystyna Kasprzyk oraz Janusz Szewczyk.

Helena Gołębiowska, nie szczędziła również ciepłych słów pod adresem byłych i obecnych pracowników JDK. – Przez siedemdziesiąt lat istnienia nasz Dom Kultury zorganizował tysiące wydarzeń różnej rangi. Za każdym z nich stoją ludzie. Dzisiaj, chciałam podziękować tym, którzy za tymi wydarzeniami stali, na co dzień. To ponad 140. pracowników etatowych – mówiła.

Znaczenie misji, jaką JDK realizuje w stosunku do lokalnej społeczności, podkreślił, w krótkim przemówieniu Ryszard Pabian, burmistrz Jasła. – Na temat kultury można by mówić wiele. Chciałem zwrócić uwagę na to, jak zmieniało się postrzeganie kultury w ostatnich kilkunastu, a nawet kilku latach. Przede wszystkim kulturę postrzega się jako jeden podstawowy element szeroko rozumianego rozwoju, przede wszystkim społecznego. To przecież rozwijanie kompetencji i umiejętności, tworzenie ludzkich więzi, a także budowanie lokalnej tożsamości. Kultura to także wspaniała okazja do promowania miasta, regionu, ludzi, którzy na tym terenie funkcjonują. My jako miejski samorząd staramy się oczywiście dostrzegać tę rolę, stąd też, nasze wszelkie działania skierowane są właśnie po to, aby nasze instytucje dobrze funkcjonowały – przekonywał. Ryszard Pabian odczytał także list Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, który pochodzący z Jasła muzyk i kompozytor, skierował do dyrekcji JDK oraz wszystkich jego pracowników, specjalnie na okoliczność inauguracji obchodów 70-lecia istnienia instytucji.

Ryszard Pabian/fot. Marcin Dziedzic

W sobotni wieczór, na deskach sceny JDK wręczono również stypendia imienia Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Jak sama nazwa wskazuje, ich fundatorem jest wybitny kompozytor muzyki do kultowych seriali i filmów z czasów PRL-u, a zarazem mecenas kultury. W tym roku trafiły one do Adriana Bałuckiego, Macieja Ochwata, Dawida Wojnarowicza oraz Julii Zielińskiej. Stypendia, młodym artystom, wręczyli Ryszard Pabian oraz Tomasz Kasprzyk.

Na zdjęciu tegoroczni stypendyści programu imienia Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza/fot. Marcin Dziedzic 

Organizatorzy przygotowali także urodzinowy koncert muzyki filmowej Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza – 92 lata minęły. Na scenie wystąpiły wokalistki: Dorota Miśkiewicz i Anna Serafińska oraz Henryk Miśkiewicz (saksofony), Piotr Kałużny (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas), Cezary Konrad (perkusja). Widzowie, mieli niepowtarzalną okazję do wysłuchania popularnych utworów, skomponowanych przez wybitnego jaślanina, w oryginalnych aranżacjach.

Jubileusz 70-lecia istnienia JDK skłania nie tylko do wspomnień. To również okazja do dyskusji nad przyszłością instytucji. Jak wyobraża ją sobie Helena Gołębiowska? – Warto wrócić do początków działalności Domu Kultury, w latach sześćdziesiątych. Wówczas działania te miały charakter pozytywistyczny, kulturotwórczy. Ludzie, którzy brali udział w jego życiu, sami tworzyli produkty kultury. Chcemy do tego wrócić. Stąd też planujemy uruchomienie dwóch projektów. Pierwszym będzie Młodzieżowa Poczekalnia. Młodzi ludzie sami będą w jej ramach proponować konkretne rozwiązania. Jasielski Dom Kultury powinien być miejscem działań kulturotwórczych, dla wszystkich, którzy z kulturą chcą obcować, tworzyć ją, bez względu na talent i posiadane umiejętności. Drugim pomysłem jest Pracownia Działań Twórczych. Mam nadzieję, że nowe przedsięwzięcia przyciągną do nasz większe grono osób, nie tylko tych, które odwiedzają JDK, aby skorzystać z przygotowanej oferty w postaci na przykład konkretnych wydarzeń kulturalnych – wyjaśnia.

MD

Napisany dnia: 27.09.2020, 12:39

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
3
@ life
dnia 28.09.2020, 15:16 · Zgłoś
Apolonia! Dostałaś za "komuny" z puli partyjnej -
lokal mieszkalny i wydaje Ci się, że jesteś - pani z miasta.
Jednak, co się martwisz, co się smucisz, ze wsi jesteś , na wieś wrócisz.
Odpowiedz
2
@ :-)))))
dnia 28.09.2020, 08:29 · Zgłoś
Ładny rozwój jak dyrektorka mówi o powrocie do lat sześćdziesiątych, tak mi właśnie wygląda obecna działalność jdk - lata sześćdziesiąte. Przede wszystkim akademie.
Odpowiedz
4
@ No
dnia 28.09.2020, 07:54 · Zgłoś
Według mnie to takie towarzystwo wzajemnej adoracji, co roku te same twarze wzajemnie się nagradzają i komplementują. Faktycznie szkoda że nie ma nowych, młodych którrzy wprowadziliby coś nowego, świeżego a nie tylko powielanie pomysłów innych. Co od roku zmieniło się w jdk? Miała być dobra zmiana przecież. Mam wrażenie, że kolejne dwa lata będą też takie nijakie, kilka akademii z różnych okazji oraz składanie kwiatków.
Odpowiedz
2
@ MążApoloni
dnia 28.09.2020, 07:04 · Zgłoś
W Jasle jest b.niska kultura z bloków i ludzi o niskim statusie . Nie zmieni
tego żaden JDK.
Odpowiedz
9
@ Obserwatorka
dnia 27.09.2020, 22:54 · Zgłoś
W Jaśle istnieje jeszcze druga instytucja kulturalna Młodzieżowy Dom Kultury, niestety na jubileuszu zabrakło jego przedstawicieli. Jak zresztą i odpowiedniego przedstawiciela Starosty, wysłany naprędce urzędnik ze skromnym listem to żenada...
Odpowiedz
4
@ aaaa
dnia 27.09.2020, 21:35 · Zgłoś
Dobrze że przynajmniej stypendyści na scenie młodzi bo reszta...
Odpowiedz
-6
@ Kris
dnia 27.09.2020, 21:13 · Zgłoś
A co na to mieszkańcy konopnickiej
Odpowiedz
3
@ Amelia.
dnia 27.09.2020, 20:44 · Zgłoś
Z okazji70lat istnienia tej jedynej placówki kulturalnej w Jaśle,życzę dalszych sukcesów,a pracownikom byłym i obecnym dużo zdrowia.Komentarze przeciwników tej instytucji,świadczą o ich rozwoju intelektualnym.Dyskutowanie z nimi ,to strata czasu.Jeszcze raz wszystkiego dobrego i następnych rocznic.
Odpowiedz
12
@ Alojzy
dnia 27.09.2020, 20:42 · Zgłoś
Serdeczne pozdrowienia z okazji 70 rocznicy JDK. Myślę , że jestem wyrazicielem woli wszystkich członków działających przez ponad 20 lat w Jasielskiej Orkiestrze Symfonicznej. Instytucja ta odnosząc wiele sukcesów w kraju i za granicą rozsławiła dobre imię kultury naszego miasta. Uważam, że przenajmniej odznaczonych przez władze państwowe ,organizatorzy powinni na tego rodzaju spotkanie zaprosić, a przynajmniej wspomnieć. Orkiestra ta zagrała setki koncertów na scenie JDK przy wypełnionej sali po brzegi. Z orkiestrą występowali artyści światowej sławy, między innymi Bernard Ładysz, Wanda Wiłkomirska, Halina Czerny - Stefański, Krzysztof Jakowicz i inni. Uważam , że takie osiągnięcia przy tej okazji sa warte podkreślenia, z poważaniem Alojzy.
Odpowiedz
2
@ jaślanin
dnia 27.09.2020, 19:45 · Zgłoś
Wszystkiego Najlepszego następnych życzę rocznic. Wspomnienie lat Zgoda i JDK Pozdrawiam
Odpowiedz
6
@ Takpoprawdzie
dnia 27.09.2020, 19:38 · Zgłoś
Powstoł za PRL-u !!!
Odpowiedz
2
@ xcx
dnia 27.09.2020, 19:41 · Zgłoś
Jak i wiekszosc budynkow w jasle
Odpowiedz
0
@ o Apolonii
dnia 29.09.2020, 09:25 · Zgłoś
A jak szkoła powstała w PRL to co? Zburzyć? Ty też z Kraśnika?
Odpowiedz
5
@ jaślanka
dnia 27.09.2020, 17:50 · Zgłoś
Pierwsze komentarze, głowa mała! :(, uważam, że w JDK odbywa się wiele, wiele fajnych i na wysokim poziomie wydarzeń kulturalnych. Dyrekcja działa bardzo prężnie. Gratulacje, prosze nie brać sobie do serca opinii malkontentów, ktorzy na pewno mają z sobą jakiś problem. Powodzenia!
Odpowiedz
2
@ Tak
dnia 28.09.2020, 17:47 · Zgłoś
Według mnie to żeby siać kulturę trzeba mieć kulturę.
Odpowiedz
9
@ Jaslanka
dnia 27.09.2020, 17:24 · Zgłoś
Z okazji jubileuszu wszystkim pracownikom JDK skladam najlepsze zyczenia dalszych sukcesow i dobrych pomyslow dla szerzenia dobrej kultury.
Odpowiedz
8
@ nie tak
dnia 28.09.2020, 08:01 · Zgłoś
Nie podoba mi się ta cała impreza. Jakoś smutno to wygląda, scena czarna, uczestnicy na czarno, zero uśmiechu, pompa i sztampa. Z takiej okazji powinna być radość i szczęście. Według mnie ta kultura w Jaśle jest taka właśnie smutna i nastawiona na martylorogię.
Odpowiedz
0
@ Stary Glina
dnia 27.09.2020, 17:16 · Zgłoś
A ja z innej beczki- maseczek nie mieli, co to będzie, co to będzie, Covid ich może zjeść!!!

Och nie, zapomniałem- tam Covida nie zaproszono, więc się tam nie pojawi, bo on taki màdry, że pojawia się tylko tam, gdzie go zapraszajà.
Odpowiedz
6
@ Jaslanka
dnia 27.09.2020, 16:46 · Zgłoś
Moj dziadek tez pracowal w JPB i budowal JDK (byl ciesla i robil dach).Jak sie komus nie podoba taka instytucja jak dom kultury to niech sie wcale nie wypowida na

ten temat jak miedzy innymi"apolonia"
Odpowiedz
-9
@ Apolonia
dnia 27.09.2020, 18:22 · Zgłoś
Komuniści i biedota popierają takie instytucje.
Odpowiedz
2
@ nascar
dnia 27.09.2020, 18:27 · Zgłoś
A co to jest w twoim rozumieniu biedota?i dlaczego biedota mieszka w blokach?drugi raz pytam?
Odpowiedz
1
@ nascar do tepoty apoloni
dnia 27.09.2020, 18:53 · Zgłoś
Widzisz biedoto umyslowa palniesz cos nie majac pojecia co to znaczy i udajesz milionera.
Odpowiedz
10
@ Biedota z bloku
dnia 27.09.2020, 18:54 · Zgłoś
Nie wierzę, że Apolonia na poważnie pisze takie uwagi. Większość ludzi woli popkulturę, disco polo, rozrywkę niewymagającą wysiłku intelektualnego. I znajdzie ją lekkich, łatwych i przyjemnych programach w telewizji, w telenowelach, na niewymagających stronach internetowych. Kultura wysoka, jaką przekazuje JDK, nie jest dla każdego, poszukują jej ludzie rozumni (a niekoniecznie bogaci), refleksyjni, koneserzy sztuki. Apolonia w prostocie swej nie rozumie, że instytucja kultury nie jest powołana do "zarabiania", tylko ma misję upowszechniania sztuki w społeczeństwie. Czyli jest powołana do edukowania takich apolonii właśnie
Odpowiedz
-7
@ Apolonia
dnia 27.09.2020, 20:01 · Zgłoś
Kultura wysoka Jaśle. Gdzie i kiedy była? Do JDK przybywają artyści których już nikt nie chce słuchać czy oglądać. Miałam rację. Typowe rozumowanie biedoty blokowej.
Odpowiedz
2
@ nascar
dnia 27.09.2020, 20:04 · Zgłoś
ale dlaczego biedota mieszka w blokach i co to jest w twoim rozumowaniu biedota?odpowiesz wreszcie durna prymitywna i uboga umyslowo babo?
Odpowiedz
-2
@ biedak
dnia 27.09.2020, 20:05 · Zgłoś
A jakie jest rozumowanie "milionerow"z domow?
Odpowiedz
-2
@ AdaBaza
dnia 27.09.2020, 22:18 · Zgłoś
Nieprawdę piszesz, od razu widać, że twoja noga nie postała w JDK. Jak się chce, to można skorzystać z dobrej oferty kulturalnej. A lokalnych artystów też wystawiają. Sama nie masz pewnie żadnej wiedzy , a wymądrzasz się i popisujesz , kompromitując się przy okazji. Z Kraśnika pochodzisz?
Odpowiedz
0
@ Do nascar
dnia 29.09.2020, 09:12 · Zgłoś
Nie odpowie. Jest za biedna umyslo.
Odpowiedz
-1
@ o Apolonii
dnia 29.09.2020, 09:20 · Zgłoś
Komunistów z PZPR to widać w PiS na czele z tow Piotrowiczem, Krzyże, etc...To o nich ci chodzi? Bo chyba nie o Panią Dyrektor która nigdy nie była w PZPR. Jest znakomitym specjalista polonistka i recytacji oraz teatru. Wykształciła wielu młodych super recytatorów z ogólnopolskimi nagrodami którzy teraz są w różnych cześciach kraju wspaniałymi specjalistami.Ty jednak Apolonia umysłem z Kraśnika.Tobie się wszystko z jednym kojarzy.
Odpowiedz
20
@ Kierowca 810
dnia 27.09.2020, 15:32 · Zgłoś
Pamiętam jak budowano Jasielski Dom Kultury przez Jasielskie
Przedsiębiorstwo Budowlane a kierownikiem budowy był pan Sochacki.
Była to trudna i ciężka budowa na podmokłym terenie.
Teraz jego syn często przyjeżdża z Tarnowca tutaj na spektakle.
W budowie JDK było zaangażowanych wielu oddanych sprawie Jaślan.
Cieszę się, że istnieje w Jaśle Dom Kultury i jest zawsze pełna sala
na ciekawych spektaklach. Nie wolno wyśmiewać ludzi zaangażowanych
i oddanych szerzeniu kultury w Jaśle.
To jest dla mnie i wielu mieszkańców Jasła przykre.
Odpowiedz
19
@ jaslanin
dnia 27.09.2020, 15:49 · Zgłoś
Oczywiscie ze jdk jest potrzebny a takie prymitywy jak ta apolonia niech sobie ogladaja "trudne sprawy"a od jdk-u wara
Odpowiedz
5
@ Ale jaja
dnia 27.09.2020, 16:39 · Zgłoś
Jakie spektakle? Spektakle koncerty to owszem były w JDK ale już nie pamiętam kiedy
Odpowiedz
-1
@ jaslanin
dnia 27.09.2020, 16:52 · Zgłoś
jak niiema ile bylo imprez zaplanowanych w jdk tylko odwolali ze wzgledu tego koronawirusa
Odpowiedz
-17
@ Apolonia
dnia 27.09.2020, 18:24 · Zgłoś
Nie napisałam, żeby zlikwidować to dziwactwo tylko sprywatyzowac. Poziom umysłowy moich adwersarzy zerowy.
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 27.09.2020, 19:01 · Zgłoś
Wielbicielka Konfederacji. Przyznam szczerze, że się dziwie, jak można być zwolenniczką partii, której szef postuluje odebranie glosu kobietom.
Odpowiedz
-2
@ CHORE PAŃSTWO!!!
dnia 28.09.2020, 01:07 · Zgłoś
droga Pani dargoness, proszę o konkretne dane które wskazują na to aby odebrać jakiekolwiek możliwości wyrażaniu swojego głosu kobietom! Widać Panią często na mieście nieraz wyrażającą swoje poglądy (w miejscu gdzie konfederacja ma coraz większe poparcie), pisze Pani bzdury a co najgorsze ma Pani do czynienia z młodzieżą...
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 28.09.2020, 10:21 · Zgłoś
Dane? Wystarczy posluchać JKM.
Odpowiedz
0
@ JAŚlak
dnia 28.09.2020, 20:38 · Zgłoś
Jak miał na imię Pan Sochacki ?
Odpowiedz
1
@ Do_dragoness
dnia 29.09.2020, 01:28 · Zgłoś
czekamy zatem na konkrety Pani dragoness.
Odpowiedz
0
@ o Apolonii
dnia 29.09.2020, 09:06 · Zgłoś
Sprywatyzować za złotówkę sprzedać twoim kolesiom jak te spółki skarbu państwa. Jeszcze wam mało. Ty Apolonia pewnie rodem z Kraśnika.Masz taki sam stan umysłowy jak ci radni.
Odpowiedz
4
@ To ja
dnia 27.09.2020, 15:15 · Zgłoś
Pamiętam jak przychodzili grać w brydża i szachy, było koło
pszczelarzy i inne kola.
Czy dziś może organizuje się może turnieje o puchar Burmistrza
w szachach. Chętnie zagram.
Odpowiedz
2
@ life
dnia 27.09.2020, 13:35 · Zgłoś
Tuż przed obecną dyrektor Panią H. Gołębiowską , funkcję dyrektora
sprawował Pan J. Szewczyk - tuż przed przejściem na emeryturę,
został odwołany lub nie sprolongowano mu umowy o pracę.
Mam pytanie: co porabia aktualnie ?
Odpowiedz
-5
@ Jaślanin
dnia 27.09.2020, 13:55 · Zgłoś
Podobno niewiadomo.
Odpowiedz
5
@ Bbbb
dnia 28.09.2020, 17:49 · Zgłoś
Widocznie nie pasował do układu.
Odpowiedz
3
@ Bbbb
dnia 28.09.2020, 21:00 · Zgłoś
Jego może utrzymuje ZUS a jdk miasto. Ciekawe co w dobie koronawirusów robią np specjaliści ds imprez masowych? Imprez przecież nie ma.
Odpowiedz
4
@ może
dnia 29.09.2020, 07:47 · Zgłoś
Może podają mikrofony:-)))
Odpowiedz
-33
@ Apolonia
dnia 27.09.2020, 13:02 · Zgłoś
Jubileusz za nasze pieniądze. Sprywatyzujcie się i wtedy zobaczymy, jak zapłacicie rachunki, pensję itd.
Wtedy po prywatyzacji okaże się czy ta instytucja (relikt komuny) jest komuś potrzebna.
Odpowiedz
0
@ Zenek
dnia 27.09.2020, 13:11 · Zgłoś
Postawcie na scenie Lenina i Stalina tak jak 70 lat temu. I hasło, że są wiecznie żywi.
Odpowiedz
34
@ Disco do Apolonii
dnia 27.09.2020, 13:41 · Zgłoś
Czytając powyższy komentarz można dojść do wniosku, że należy w JDK promować tylko disco-polo. Wtedy jasielskie (i nie tylko jasielskie) Janusze i Grażyny kupią masę biletów, będą się gibać w rytm prostej melodii i zajadając śmieciowe jedzenie przysporzą dochody.

W przerwach koncertów disco-polo oczywiście nadawać reklamy: jak najdłuższe i jak najgłośniejsze , niczym w tv, czy w radio.

Można i tak rozumieć "prywatyzację" instytucji kultury.

Mam nadzieję, że nie wszyscy tak myślą.
Odpowiedz
20
@ x
dnia 27.09.2020, 13:47 · Zgłoś
wedlug takich dewot jak ta apolonia to nalezy wszystko zlikwidowac jak kononowicz nie bedzie niczego i nie beda mieli na co narzekac a po drugie niech tez zlikwiduja wszystkie przedszkola,szkoly,osiedla bo to tez komunistyczne relikty
Odpowiedz
-34
@ Apolonia
dnia 27.09.2020, 13:50 · Zgłoś
Niech robią co chcą, ale żaden Dom... nie będzie zabierał naszych wspólnych pieniędzy. Biedota miejska z bloków nie musi uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych jak jej nie stać.
Odpowiedz
18
@ x
dnia 27.09.2020, 13:55 · Zgłoś
Po pierwsze nikt z twoim zdaniem sie nie liczy i zostalo ci tylko szczekanie tutaj a po drugie biedota z blokow?ludzie kupuja mieszkania w blokach za pieniadza za ktore sobie mozna dom wybudowac sam znam kilka takich osob i mnostwo ogloszen o kupnie mieszkan w blokach wisi na miescie
Odpowiedz
24
@ dragoness
dnia 27.09.2020, 14:42 · Zgłoś
Pani Apolonio, tak bardzo przeszkadza pani kultura?
Odpowiedz
-5
@ nascar
dnia 27.09.2020, 14:46 · Zgłoś
To dewotka ze wsi to co sie dziwisz
Odpowiedz
-11
@ Apolonia
dnia 27.09.2020, 14:50 · Zgłoś
Tak, że wsi Jasła, ale nie z biedoty miejskiej z bloków.
Odpowiedz
9
@ nascar
dnia 27.09.2020, 14:56 · Zgłoś
A dlaczego w blokach mieszka biedota?
Odpowiedz
9
@ Do Nascar
dnia 27.09.2020, 14:57 · Zgłoś
Myslisz ze na wsi mieszkają ludzie bez oglady i kultury?Jestes w bledzie
Odpowiedz
14
@ biedota miejska
dnia 27.09.2020, 15:26 · Zgłoś
A co ty apolonia myslisz ze dom to jest teraz oznaka bogactwa?
Odpowiedz
6
@ Lady
dnia 27.09.2020, 16:12 · Zgłoś
Jest oznaką zamożności, ale nie kultury osobistej. Prostactwo i chamstwo towarzyszą często nuworyszom
Odpowiedz
12
@ Crazy Zdzich
dnia 27.09.2020, 16:12 · Zgłoś
Madame Apolonio! A skąd pani wie, że za pani pieniądze był ten jubileusz, a nie za ... swoje? JDK jako jedyna instytucja kultury w Jaśle ma dofinansowanie NIE na poziomie 100 procent, ale 66, 6 procenta. Zatem 33, 3 procenta musi sobie WYPRACOWAĆ. A nawet jeśli jubileusz był sfinansowany z naszych pieniędzy, to pani kieszeń w przeliczeniu na mieszkańca prawdopodobnie uszczupliła się o 12 groszy. 12 GROSZY, TYLKO NIE PŁACZ PROSZĘ... :-) Pracownikom JDK życzę wielu pięknych i owocnych inicjatyw w tym trudnym okresie i kolejnych sukcesów podopiecznych i wychowanków. 100 LAT!
Odpowiedz
3
@ jaslanin
dnia 27.09.2020, 16:25 · Zgłoś
Zamoznosci?a niby dlaczego?znam kilka osob korzystajacych z mopsu i mieszkaja w domach innych ktorzy wzieli kredyt na dom na 20 lat jeszcze innych ktorzy ten dom buduja juz przez 15 lat i nie moga ukonczyc bo ciagle na cos brakuje a pozniiej taki ktrory makredyt na 20-30 lat albo na raty dom przez cale zycie buduje i ukonczu majac 60 cwaniakuja jacy to oni nie zamozni hahahah
Odpowiedz
3
@ ixi
dnia 27.09.2020, 16:26 · Zgłoś
Brak wam kultury ludzie. Brak kultury, obycia i klasy.
Odpowiedz
-1
@ Mariola
dnia 27.09.2020, 19:53 · Zgłoś
Do jaslanina ...szybciutko do psychologa może jeszcze pomoże w co wątpię
Odpowiedz
3
@ MIŁOŚNIK WINNYCH KLIMATÓW
dnia 27.09.2020, 20:19 · Zgłoś
Maski gdzie mają? Do biblioteki wejść trzeba mieć maske a panowie na scenie bez masek?
Odpowiedz
11
@ do Apoloni
dnia 27.09.2020, 21:40 · Zgłoś
Najgorszy rodzaj biedy to ta bieda umysłowa.

Z biedą materialną można sobie poradzić, może ulec poprawie.

Natomiast bieda umysłowa, jak w tym przypadku, może się tylko pogorszyć.
Odpowiedz
3
@ otruty covi
dnia 28.09.2020, 15:34 · Zgłoś
hulaj duszo covidu nie ma dla elit !!! o tam bidny szary człek :P
Odpowiedz
-1
@ o Apołonii
dnia 29.09.2020, 08:53 · Zgłoś
We mszach uczestniczysz, dzieci chodzą na religię a to przecież z naszych podatkow
ow. Ja nie uczestniczę a płacę. Na Ciebie pewnie też bo wyglądasz Apolonia na pińćset plus i inne socjalne. W domu kultury są też propozycję nie płatne o czym wspominała Pani Dyrektoryrektor.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657