Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

71 223, 13 zł – to kwota zebrana podczas finału WOŚP w Jaśle

80

Tegoroczny 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem „Na ratunek”. Sumę, jako zebrano podczas wczorajszej akcji wynosi ponad 70 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oddziałów geriatrycznych.<<FOTOGALERIA>>

- Ludzie wspaniale grają pod każdą szerokością geograficzną – powiedział Jerzy Owsiak, szef fundacji WOŚP. Sztaby z Jasła podały oficjalną kwotę 71 223, 13 zł. To dowód na to, że jaślanie wspierają i leży im na sercu dobro dzieci i osób starszych. Pomimo niesprzyjającej, typowo zimowej aury pogodowej udało się zebrać podobną sumę pieniędzy, co w roku poprzednim. W 2013 r. zebrano 71 796, 97 zł.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrała w niedzielę o północy 35, 4 mln zł. Kwota ta może jeszcze wzrosnąć, dlatego oficjalny wynik poznamy między miesiącami lutym a marcem.

W Jaśle odbywały się liczne licytacje. Jaślanie o przedmiotach mogli się dowiedzieć na naszej stronie internetowej. Aukcje prowadził Jan Urban, który od lat z powodzeniem rozgrzewał publiczność zebraną na jasielskim rynku, mobilizując do hojnego wspierania akcji.

O 20.00 odbył się happening pt. „ Światełko do nieba”. Wówczas wszyscy zgromadzeni na płycie rynku zwrócili się w stronę Urzędu Miasta, gdzie mogli podziwiać tradycyjny pokaz fajerwerków. A niedługo po tym na scenę wyszedł polski zespół rockowy Róże Europy.

(icz)

Reklama

Komentarze: 79

Dodaj komentarz Widok:
0
@ szejan
dnia 15.01.2014, 19:13 · Zgłoś
Cel dobry, szkoda, że realizowany przez tego gościa. Patrz :http://vod.gazetapolska.pl/
Odpowiedz
0
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 15.01.2014, 23:54 · Zgłoś
Jesteś rzecznikiem orkiestry i w jej imieniu przedstawiasz "rozliczenie" {te parę wykresów i opisów}, a może mnie jako "akcjonariusza " tej fundacji interesują inne i to bardziej przejrzyste np. poparte fakturami - czy jako "udziałowiec" mam do tego prawo {przecież utrzymują się z moich składek??? Jeżeli nie ma przejrzystości nie ma też zaufania.
Odpowiedz
-2
@ MałgoJ
dnia 14.01.2014, 22:32 · Zgłoś
Ludzie Wasza zawiść mnie smuci:( Ile by to miasto nie kosztowało, ile by Owsiak i jemu podobni nie wzieli do kieszeni to przynajmniej Ty drogi Polaku możesz choć troszku pomóc tym małym istotką. Bo choćby oddawali tylko 1% ze zbiórki to i tak wiecej niż Ty sam kiedykolwiek dasz potrzebującym. Wiec zamilczcie zawistni mieszkańcy bo polityka, zawiść i jakże smutne życie zabija lub już [...] w Was miłosierdzie - a to Wy uważacie sie za tych jakże najbardziej wierzących.
Odpowiedz
1
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 15.01.2014, 00:02 · Zgłoś
Piszesz "dużo" o: współczuciu, zawiści, a nawet o miłosierdziu rozumując to na swój sposób i dla Ciebie wygodny - może podziel się także swoim poglądem na sprawiedliwość społeczną ...a pokarzesz w pełni swoją wiarę...
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 15.01.2014, 07:28 · Zgłoś
Jaka sprawiedliwość społeczna? W jakim państwie ona jest? A p. MałgoJ zalecam zastanowienie się zarówno nad treścią jak i formą wypowiedzi, bo to ani logiczne, ani gramatyczne...
Odpowiedz
1
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 15.01.2014, 15:53 · Zgłoś
Pani "pedagog", czy jest Pani na etacie polonistki na tym "forum", że tak się wczuwa w rolę i publicznie poprawia błędy jak dyktando, - otóż nie jest to najważniejsze, że ktoś pod wpływem "emocji" itp..., coś tam pokręci, według mnie najważniejszy jest zrozumiały przekaz.
Jeżeli ktoś innemu wypomina jego wiarę, a jednocześnie sam się z nią nie utożsamia, ma znikome wiadomości, lub nie stosuje się do jej zasad i pragnie wszystkich wokoło pouczać to czy nie jest on tzw "fałszywym prorokiem"... Nawiązując do powyższego komentarza, mam takie pytanie: czy walka o sprawiedliwość społeczną nie powinna być "główną etykietą" wierzącego i czy może on obojętnie przechodzić obok tego tematu, zwłaszcza w naszym chorym kraju, {a może wzorować się na "tych" , gdzie jest jeszcze gorzej}...???
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 15.01.2014, 19:41 · Zgłoś
Jestem Polką i boli mnie kaleczenie języka. W tym przypadku gramatyczne, nie ortograficzne. Tania ewangelizacja też mnie boli, bo z zasady krowa, co tak dużo [...], mało mleka daje.
Odpowiedz
-1
@ cyberchłop
dnia 14.01.2014, 21:41 · Zgłoś
te afere z Owsiakiem to czarni podkręcają , bo krew ich zalewa , że tyle szmalcu im przechodzi między palcyma (tłustymi). A czarny wiadomo lepiej by spożytkował kaske
a to na jokąś limuzynke , a to na karcioszki , a to na dziewczynki (lub na chłopców:))
Odpowiedz
3
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 14.01.2014, 11:15 · Zgłoś
Jakie to inne państwo wykazuje takie zaangażowanie w "żebraninę i wciąganie ostatniego grosza od ubogiego narodu"{ telewizja"publiczna",cała "[...] na czele z premierem i pierwsza dama... itd... Czy aparaty i urzędy do tego powołane { fiskus i wszystkie szczeble władzy} są tak nieudolne, że ratują się "litością nad zmarzniętymi wolontariuszami { którzy niejednokrotnie nie rozumieją podstawowych zasad pomocy: o tym że o "środki należy ubiegać się u " bogatych" i pomagać "biednym", a nie odwrotnie} potrząsającymi puszką przed nosami przechodniów z prawie "natarczywie" zadawanym pytaniem: zagra pan-i z nami, zagra pan-i z nami, zagra pan-i z nami...
Pod tym względem {pokazywania "swojej nieudolności"} to jesteśmy ewenementem na skalę światową...
Odpowiedz
1
@ Kasia
dnia 14.01.2014, 15:41 · Zgłoś
W jednym z odcinków Monty Pythona aktorzy śpiewają taką piosenkę o pewnym rozbójniku: "bogatym daje biednych łupi [...] [...]".
Odpowiedz
1
@ OLA
dnia 14.01.2014, 07:48 · Zgłoś
Ja uważam że nikt nie ma obowiązku dawać chcesz dajesz,nie to nie nikt ci głowy nie urwie twoja sprawa a jeśli nawet Owsiak coś skubnie z tej kasy to przynajmniej coś robi a nie mówi że będzie coś robił przez dwie kadencje i jeszcze jedną jak mu się uda zdobyć głosy dopiero mega naiwniaków jeszcze większy niż sugerujecie że są osoby rzucające złotówkę do puszki WOŚP
Odpowiedz
-2
@ Minister Głupoty III RP
dnia 13.01.2014, 23:30 · Zgłoś
Informuję, że współczynnik głupoty i [...] dla mieszkańców Jasła i okolic w tym roku osiągnął 71223,13 punktów.
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 14.01.2014, 07:17 · Zgłoś
Odezwał się "słoik".
Odpowiedz
3
@ aro
dnia 14.01.2014, 09:27 · Zgłoś
71 223, 13 zł od Jasła.
55 tys. od krośnian dla orkiestry Jurka Owsiaka.

Z tego wynika, że większe miasto zebrało dużo mniej co tam jest kilka firm wiekszych, a w Jaśle prawie nie ma firm większych i zebrali więcej, a do tego jest mniejsze.

Tzn. że w Jaśle mieszkają ludzie co za dużo oglądają TV i zamiast mózgu mają już wodę.
http://www.youtube.com/watch?v=S1tDRkrg9-M
Odpowiedz
-3
@ zasłane jaseko
dnia 13.01.2014, 22:57 · Zgłoś
straszne [...] sflustrowane biedne [...] zaściankowe jasełko daleko od autostrady
Ps Dragoness ucałuj Kasię i wzajemnie
Odpowiedz
5
@ Kasia
dnia 14.01.2014, 00:03 · Zgłoś
Wylecz dysgrafię i odezwij się. pozdrawiam
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 14.01.2014, 07:16 · Zgłoś
Kolejny wielbiciel do kolekcji. Hurra!!
Odpowiedz
3
@ yorker
dnia 13.01.2014, 22:39 · Zgłoś
Ludzie, czytajcie uwaznie. Pytam o datki od s p o n s o r ó w, a nie to co było w puszkach, bo tego co było w puszkach się nie rusza.
Odpowiedz
6
@ yorker
dnia 13.01.2014, 21:15 · Zgłoś
do sztabu WOŚP Jasło:
podajcie do publicznej wiadomości ile na ten finał zdobyliśćie pieniedzy od sponsorów na scene, honoraria dla artystów i inne koszty (jakie?). Podajcie to, bo Jaślanie sa ciekawi.
Odpowiedz
5
@ aro
dnia 13.01.2014, 21:32 · Zgłoś
według mnie więcej wydali niż zebrali, lub prawie wyszli na zero.
Odpowiedz
0
@ xxl
dnia 13.01.2014, 20:16 · Zgłoś
Chciałbym zobaczyć znaczki Caritasu na urządzeniach ratujących życie w szpitalu. Dla wielu wystarczy tylko krzyżyk i ostatnie namaszczenie, po co inwestować w chorych.
Odpowiedz
3
@ jenkins
dnia 14.01.2014, 18:32 · Zgłoś
Człowieku Caritas pomaga głównie ludziom a nie instytucjom! Co ludzie mają chodzić z naklejkami? Zacznij myśleć!
Odpowiedz
4
@ jasełko
dnia 13.01.2014, 19:50 · Zgłoś
mam pytanie. czy podczas zbierania do puszek na wośp jest konkurencja ile kto ma wiecej w puszcze .bo tak jest.jedni wolontariusze zbieraja w tych samych miejscach i scigaja sie z innymi kto wiecej uzbirea. dla kogo zbieraja ci sami ludzie
Odpowiedz
14
@ jenkins
dnia 13.01.2014, 15:09 · Zgłoś
I pomyśleć, że wystarczyło tą kwotę wpłacić na szpital w Jaśle i byłby sprzęt za 70 tys. a tak to będzie tylko za 35 tys. No tak ale wtedy nie byłoby zabawy. Żałosne!
Odpowiedz
12
@ aro
dnia 13.01.2014, 16:09 · Zgłoś
sprzęt za to by kupili i jaki jest potrzebny najbardziej w Jaśle, było by OK, a tak im Owsiak kupi za 15 tyś zł i będzie wielkie halo bo Owsiak przywiózł sprzęt dla Jasła.
Tylko nikt nie napisze, że ten sprzęt leży na magazynie bo nikt go obsługiwać nie umie lub jest bardzo drogi w użytkowaniu.
Odpowiedz
-12
@ gość
dnia 13.01.2014, 14:37 · Zgłoś
Jesteście [...]***i, jeżeli nie podoba Ci się taka akcja to nie bierz udziału, nie musisz dawać ani złotówki, ale siedź cicho na[...] bo nic Cię to [...] jeden z drugim nie kosztuje. A jeśli masz lepszy pomysł na pomaganie to proszę bardzo możesz się wykazać.
Odpowiedz
3
@ hjdsfhbge
dnia 13.01.2014, 14:26 · Zgłoś
zaraz zaraz.. geriatria zajmuje sie osobami starszymi to albo oddzial dzieciecy albo geriatryczny
Odpowiedz
9
@ znający temat
dnia 13.01.2014, 14:12 · Zgłoś
Zespół Rezerwat za występ w Jeleniej Górze dostanie 12 tysięcy złotych. - To koszt przejazdu, zakwaterowania 12 osób i samo honorarium - otwarcie przyznaje Andrzej Patlewicz, organizator jeleniogórskiego finału
JAK Z POWYŻSZEGO WIDAĆ, NIE GRAJĄ ZA DARMO 1000 ZETA NA GŁOWĘ. Odliczyć koszt transportu, posiłku nie musi być wykwintny, to srednio daje im,że godzina grania ok. 500zł. KTO TYLE ZARABIA NA TYM TERENIE, NIE LICZĄC KADRY RÓŻNEJ MAŚCI
Odpowiedz
11
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 13.01.2014, 12:20 · Zgłoś
Sam "Wielki Wódz Róbta Co Chceta" uznaje, że nasze "państwo" jest chore i potrzebuje pomocy w {"[...]" i zbiórkach} - Obywatele też dobrze o tym wiedzą i o tm, że nie tylko takiej pomocy, ale również w zarządzaniu i wydawaniu wspólnych pieniędzy.
Widać to na każdym "szczeblu władzy". że robią tylko "pod siebie"...CHORE PAŃSTWO !!!
Odpowiedz
9
@ Inżynier
dnia 13.01.2014, 11:19 · Zgłoś
Mimo wszystko ciągle jeszcze głupota bywa magią,a argumenty prawdy niedorzecznością.A za wszystko się płaci...
Odpowiedz
15
@ aro
dnia 13.01.2014, 11:12 · Zgłoś
Jak by zbierało Jasielski szpital dla siebie to bym dał nawet 10zł, jak na razie jestem na zasiłku.
Odpowiedz
2
@ kate
dnia 13.01.2014, 12:25 · Zgłoś
Moje dziecko lezalo w inkubatorze z wośp :)
Odpowiedz
9
@ do kate
dnia 13.01.2014, 15:13 · Zgłoś
A co to za róznica z jaką naklejką był inkubator ? Jak by był made in China to co ?
Odpowiedz
9
@ aro
dnia 13.01.2014, 16:04 · Zgłoś
kate
ja też mogę iść do szpitala i przykleić taką naklejkę i co tez powiesz, że WOŚP. A ja w szpitalu widziałem łóżko dla chory z lat 80 z serduszkiem WOŚP i co.
A w Rzeszowie w szpitalu widziałem na desce WC serduszko WOŚP i co mam o tym pomyśleć ?
Odpowiedz
-2
@ xzxzx
dnia 13.01.2014, 19:11 · Zgłoś
aro widzę że nie wiesz o czym piszesz!!! to nie takie naklejki są naklejane na sprzęt od WOŚP jak dają wolontariusze!!! poszukaj sobie i wtedy sie wypowiadaj
Odpowiedz
14
@ Taki Ja
dnia 13.01.2014, 11:08 · Zgłoś
Ja nie dawałem i nie dam pieniedzy, .. Ja musze cały rok wstawac o 4:30 a Owsiak jeden dzien w roku sie pokaze , i żyje 12 miesiecy bo utrzymuje sie , za to co ludzie dadzą do puszki . [...]
Odpowiedz
-8
@ [...]
dnia 13.01.2014, 12:13 · Zgłoś
To nie plac panstwu podatkow Zusow i innych bo ty zarabiasz grosze a [...] z rzadu bycza sie za Twoje.Tutaj nie widzisz problemu? Tylko tam gdzie ktos robi cos dobrze dla innych?Jak masz pisag glupio nie pisz wcale bo sie tylko osmieszasz.
Odpowiedz
23
@ aro
dnia 13.01.2014, 11:02 · Zgłoś
Nie lepiej zrobić zbiórkę w Jasielskim szpitalu i kupić sprzęt dla swojego szpitala niż dawać kasę i nie korzystać z tego, w naszym przynajmniej komuś uratowało by życie.
Odpowiedz
-15
@ Do aro
dnia 13.01.2014, 11:42 · Zgłoś
Wejdź do jasielskiego szpitala dzięciole i rozglądnij się uważnie, a zauważysz może ile sprzętu stoi na oddziałach z "Serduszkami".
Odpowiedz
14
@ luki
dnia 13.01.2014, 12:51 · Zgłoś
Stoi tez wiele od róznych innych firm czy fundacji . Czy to jest powód do tego by kogos nazwac dzięciołem tylko dla tego że słusznie widzi prostszy sposób wspomagania jasielskiego szpitala ?
Odpowiedz
14
@ CHORE PAŃSTWO !!!
dnia 13.01.2014, 10:58 · Zgłoś
Tyle "użebrano", a ile kosztował ten "show" i czy nie jest to pomoc, promocja, "celebrytów"...???
Odpowiedz
10
@ aro
dnia 13.01.2014, 10:57 · Zgłoś
widać ile naiwnych ludzi jest w Jaśle. Co wierzą w J. Owsiaka, że da na szpitale. A wytłumaczcie mi jedno, jak Owsiak nie ma pracy tylko jest prezesem WOŚP i tylko raz do roku robią zbiórkę i z czego 12 miesięcy się utrzymuje. TAK, z tych pieniędzy. A jak prezes to sobie liczy po 20 tyś zł co miesiąc. A skąd by miał na wille i super samochód. Ludzie w Polsce są naiwni i pod przykrywka pomocy dają, to tak samo jak z fotoradarami niby bezpieczeństwo, a kasa leci dla rządu.
Odpowiedz
4
@ aro
dnia 13.01.2014, 11:09 · Zgłoś
ciekawe ile z tego wyciąga? Myślisz, że Polacy wszyscy są bogaci i do domów takie robia lub kościoły stawiają jeden na drugim?
Odpowiedz
-2
@ Max Szyderko
dnia 13.01.2014, 16:34 · Zgłoś
to go spytaj...
Odpowiedz
6
@ Kasia
dnia 13.01.2014, 19:55 · Zgłoś
Jurek to bardzo zapracowany człowiek. Po finale sprzed dwóch lat wyleciał odpocząć na antypody, skąd nawet, jak to pracoholik, przekazał telewizyjna korespondencje o tym, jakie to morze cudnie lazurowe i potworny upal. U nas był ponury styczeń. Poza ty, jak się dowiadujemy z jego oficjalnej strony, to koneser sztuki. Wiecie ile to czasu wymaga, tak śledzić te aukcje, bywać w Sothebys.
Odpowiedz
-2
@ Akurat pogoda nie ma tu nic do rzeczy
dnia 13.01.2014, 10:51 · Zgłoś
bo ten kto by chcial dac to poszedł by i dał chocby żabami [...]ło
Odpowiedz
18
@ dragoness
dnia 13.01.2014, 10:45 · Zgłoś
Oczekujemy od portalu takiej samej ilości artykułów na temat Daru Serca w czerwcu.
Odpowiedz
-1
@ łodyniec
dnia 13.01.2014, 20:09 · Zgłoś
psorka - za ile poszły kalendarze i reszta badziewia ?
Odpowiedz
2
@ dragoness
dnia 13.01.2014, 21:56 · Zgłoś
Pomyliłeś adres. Nie byłam w sztabie WOŚP.
Odpowiedz
18
@ W kraju coraz wieksze [...]ostwo
dnia 13.01.2014, 10:32 · Zgłoś
w Tamtym roku o tej porze było 50 [...] milionow.Bieda coraz wieksza
Odpowiedz
10
@ Tarzan-zan
dnia 13.01.2014, 11:11 · Zgłoś
I dobrze że coraz mniej... Ludzie otwierają oczy... Nam nikt nic nie daje to czemu my mamy komuś dawać ??? [...] i WARA !!! Niech nikt nic nie da i będzie przepiękna klapa tej pseudo dobroczynnej imprezy na której kilku ludzi w Polsce zbija fortunę oddając tylko część zebranych pieniędzy...
Jak taki charytatywny dobroczyńca to niech odda wszystko co zebrał, najlepiej niech wpłaci do NFZ, oni sami wiedzą najlepiej na co kasa potrzebna !
Odpowiedz
10
@ Akurat pogoda nie ma tu nic do rzeczy
dnia 13.01.2014, 11:15 · Zgłoś
Caritas zbiera o niebo więcej a oddaje ponad 98% kwoty.Ten zbiera marginalne kwoty a na dzieci oddaje 52 %.No ale oczywiscie jurciowi na kolejna wille starczy
Odpowiedz
-8
@ Max Szyderko
dnia 13.01.2014, 11:17 · Zgłoś
Pokaż mi jakiekolwiek rozliczenie Caritasu ?
Odpowiedz
0
@ telewizyjny [...]
dnia 13.01.2014, 11:19 · Zgłoś
Wpłacić na eNFZ? uciec od jednego gangu do drugiego? eeee nie!
Odpowiedz
20
@ Ali [...]
dnia 13.01.2014, 11:23 · Zgłoś
Ile miasto zapłaciła za to, by Owsiak dostał 70 tysięcy? Dowiemy się tego czy znowu to będzie najbardziej strzeżona tajemnica jak w ubiegłym roku?
Odpowiedz
4
@ Do max szyderko
dnia 13.01.2014, 13:40 · Zgłoś
-7
@ Max Szyderko
dnia 13.01.2014, 14:35 · Zgłoś
co ty mi tu z jakimiś starociami wyjeżdżasz 2009 ?
Odpowiedz
4
@ Do max szyderko
dnia 13.01.2014, 14:51 · Zgłoś
Miało byc jakiekolwiek
Odpowiedz
-1
@ Max Szyderko
dnia 13.01.2014, 16:33 · Zgłoś
niby racja...ale siara...
Odpowiedz
-1
@ :0
dnia 14.01.2014, 16:33 · Zgłoś
dawać to może i nie daje ale co miesiąc pod UPS swoim szmelz wagenem albo innym podjedziesz i w kolejce stoisz bo mi się należy. mam firmę pita zaniżę i jeszcze zasiłek wydębię - żenada.pl
Odpowiedz
-23
@ Max Szyderko
dnia 13.01.2014, 10:03 · Zgłoś
No szczekacze, ujadajcie !!!
Odpowiedz
-15
@ m
dnia 13.01.2014, 10:34 · Zgłoś
co za [...]ostwo co za lojotok co za bywlatowenianie
Odpowiedz
26
@ max wiaderko
dnia 13.01.2014, 10:50 · Zgłoś
kwota ładna , ja ostatnio za robote wziąłem 3 000 zł , po odliczeniu kosztów materiału , rachunku za prąd itd. wyszło że zarobiłem 10 zł .
Odpowiedz
19
@ ekonom
dnia 13.01.2014, 10:52 · Zgłoś
Czekam na rozliczenie - ile kosztowała impreza . Pozdrawiam
Odpowiedz
-19
@ ds
dnia 13.01.2014, 11:21 · Zgłoś
impreza na WOŚP nigdy nie jest płatna. artyści graja za darmo geniuszu
Odpowiedz
37
@ miki
dnia 13.01.2014, 11:29 · Zgłoś
Tia i prąd elektrownia tez za darmo daje ... nie ma nic za darmo za wszystko ktoś płaci . Co do gaży artystów to tez nie byłbym taki pewny , ale skoro Ty masz wglad do umów to może zaprezentujesz i bedę mądrzejszy :-P
Odpowiedz
24
@ kat666
dnia 13.01.2014, 11:35 · Zgłoś
Nawet gdyby artysci nie wzieli za wystep to przecież muszą dojechać do Jasła , gdzieś spać i coś zjeść , więc juz są koszty . No chyba że @ds pracujesz na stacji benzynowej i zatankowałeś im za free , szacun bo to tez wklad w WOŚP .
Odpowiedz
25
@ luki
dnia 13.01.2014, 12:44 · Zgłoś
Przykład z 2012 roku : "Oficjalnie - w swoich regulaminach - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pozwala zwracać artystom tylko "faktycznie poniesione i udokumentowane przez nich koszty transportu". Jak działa to w praktyce sprawdziła "Gazeta Wrocławska".

Zespół Rezerwat za występ w Jeleniej Górze dostanie 12 tysięcy złotych. - To koszt przejazdu, zakwaterowania 12 osób i samo honorarium - otwarcie przyznaje Andrzej Patlewicz, organizator jeleniogórskiego finału.

L.U.C. za występ w Oławie zażądał 6 tysięcy złotych. Dodajmy, że dojedzie z odległego o niespełna 30 km Wrocławia. L.U.C. o pieniądzach rozmawiać z gazetą nie chciał. Odesłał do swojej menedżerki Matyldy Dudek. Ta twierdzi, że na taką cenę zgodził się lokalny sztab. - I tak jest niska. Normalna stawka za koncert to 12 tysięcy złotych - mówi Dudek.

We Wrocławiu na Rynku zagrał Lady Pank. Za ile? - Jakieś 7 czy 8 tysięcy. To zwrot kosztów podróży - mówi gazecie Maciej Szewczyk, szef wrocławskiego sztabu. Jak zespół udokumentował takie koszty dojazdu (wymaga tego WOŚP)? - Nie wiem, nie mam czasu - ucina Szewczyk. - Część członków zespołu jest poza Warszawą i muszą dolecieć samolotem - broni stawki menedżer Lady Pank Marek Mach "
Pytanie ile kosztował pobyt ekipy Roże Europy ? Czy mozna sie gdzies tego dowiedziec bez narazenia że ktos znów wyskoczy z hasłem "pogonic [...] " ?
Odpowiedz
20
@ zielony
dnia 13.01.2014, 13:04 · Zgłoś
A pewnie że Poujadam.W tym roku WOŚP zebrała jakieś 35 MILIONÓW złotych.Dużo?
Co to jest w porównaniu z budżetem NFZ wynoszącym 65 ale MILIARDÓW ?!
Żeby była jasność co to znaczy: budżet NFZ jest 2000x WIĘKSZY.Sam Tusk w tym roku przeznaczył 100- tak nie [...] 35 milionów a 100 ! - na jakiś "szczyt klimatyczny" dla eko-[...].To nawet zatem nie jest kieszonkowe,jak by rząd zaczął oszczędzać to 2 razy tyle by się dało znaleźć w budżecie na sprzęt medyczny bez organizowania takich igrzysk raz w roku.Ale widocznie tu chodzi o igrzyska,a nie o sprzęt medyczny.Wy to nazywacie WOŚP.Ja to nazywam podatkiem od dobroci.
Odpowiedz
-2
@ pysiek
dnia 13.01.2014, 13:48 · Zgłoś
I zaczęło się ujadanie...przykre to, ktoś chce pomagać,ale wam nigdy nie dogodzi,nikt wam nie każe dawać datku , a jak macie cała akcje w [...]e to siedźcie cicho, jak dla mnie to super sprawa.A ze sprzętu z tej akcji ,którego jest bardzo dużo w jasielskim szpitalu każdy w jakimś stopniu korzysta. Moja córka np.jak się urodziła miała badanie słuch , a dlaczego skoro pan Owsiak ma takie korzyści nie wymyślisz jeden z drugim czegoś podobnego? Najlepiej siedzieć na [...] i narzekać !
Odpowiedz
12
@ aro
dnia 13.01.2014, 14:57 · Zgłoś
za dużo jest takich fundacji:
- WOŚP
- Fundacja Polsat
- Caritas
- Fundacja Dobry Duszek
- Fundacja TVN
- Fundacja Anny Dymnej
- itd

I co każdemu muszę dawać kasę bo COŚ kupią, to musiałbym wypłatę swoją wszystkim oddawać - GŁUPOTA.
Wolę dać oficjalnie na Jasielski Szpital na sprzęt niż takim co z tego żyją i nas robią w konia, 50% zostaje dla nich.
Odpowiedz
0
@ FAN
dnia 13.01.2014, 15:20 · Zgłoś
do DS
Tak i tego dnia pieniądze z nieba lecą,polecam,Procto-Hemolan ,za długo siedzisz przed kompem i cie zapiekło,czy coś tam nie wiem,polecam!!!.
Odpowiedz
-4
@ xzxzx
dnia 13.01.2014, 18:05 · Zgłoś
widać ze jesteś [...]. WOŚP jest jedna z najbardziej rozliczanych fundacji. wszystkie koszty są w ich raportach. to 50% chyba tyle mózgu brakuje tobie a może i więcej. nikt nie zmusza do dawania datków. chcesz to dajesz, nie to nie. a jak będziesz w szpitalu lub ktoś z rodziny to walcz o to by nie byli ratowani sprzętem WOŚP.
Odpowiedz
5
@ aro
dnia 13.01.2014, 21:25 · Zgłoś
xzxzx
tak, tylko po jakim czasie kupują sprzęt i ile leży kasa na koncie co oprocentowanie rośnie z 35,5 mln zł np.[ na lokacie w mbanku na 2 miesiące 5.5% - co zarobi 1952500zł ], a myślisz z kąd by miał na te swoje [...] reklamy. Że ze swoich daje :), mniej TV bo wodę robi z mózgu.
Odpowiedz
1
@ niepoprawnypolitycznie
dnia 15.01.2014, 19:24 · Zgłoś
"a dlaczego skoro pan Owsiak ma takie korzyści nie wymyślisz jeden z drugim czegoś podobnego? "

Bo nie jestem resortowym dzieckiem i nie miałem ojca [...].
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.