71 223, 13 zł – to kwota zebrana podczas finału WOŚP w Jaśle
Tegoroczny 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem „Na ratunek”. Sumę, jako zebrano podczas wczorajszej akcji wynosi ponad 70 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oddziałów geriatrycznych.<<FOTOGALERIA>>

- Ludzie wspaniale grają pod każdą szerokością geograficzną – powiedział Jerzy Owsiak, szef fundacji WOŚP. Sztaby z Jasła podały oficjalną kwotę 71 223, 13 zł. To dowód na to, że jaślanie wspierają i leży im na sercu dobro dzieci i osób starszych. Pomimo niesprzyjającej, typowo zimowej aury pogodowej udało się zebrać podobną sumę pieniędzy, co w roku poprzednim. W 2013 r. zebrano 71 796, 97 zł.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrała w niedzielę o północy 35, 4 mln zł. Kwota ta może jeszcze wzrosnąć, dlatego oficjalny wynik poznamy między miesiącami lutym a marcem.

W Jaśle odbywały się liczne licytacje. Jaślanie o przedmiotach mogli się dowiedzieć na naszej stronie internetowej. Aukcje prowadził Jan Urban, który od lat z powodzeniem rozgrzewał publiczność zebraną na jasielskim rynku, mobilizując do hojnego wspierania akcji.

O 20.00 odbył się happening pt. „ Światełko do nieba”. Wówczas wszyscy zgromadzeni na płycie rynku zwrócili się w stronę Urzędu Miasta, gdzie mogli podziwiać tradycyjny pokaz fajerwerków. A niedługo po tym na scenę wyszedł polski zespół rockowy Róże Europy.

(icz)
