Strona główna

„Aktywna Sobota z MOSiR-em” na zakończenie wakacji

4
Napisany dnia: 04.09.2019, 14:47 , Tagi: Brak

Po aktywnej niedzieli z MOSiR-em przyszedł czas również na sobotę. Kolejny już raz trenerzy personalni wraz z Fundacją im. Stanisława Barabasza zaprosili jaślan do wspólnej aktywności fizycznej. Na ich apel najliczniej odpowiedziały dzieci, które bawiąc się walczyły zaciekle o puchary i upominki.

Aktywna Sobota z MOSiR-em była drugim tego rodzaju wydarzeniem zorganizowanym w trakcie wakacji. Wcześniej, w lipcu na boisku wielofunkcyjnym przy otwartym basenie w Jaśle odbyła się pierwsza impreza sportowa, która zapoczątkowała cykl spotkań ze sportem w tle. Zgodnie z zapowiedzią będzie on kontynuowany także w przyszłym roku.

Zarówno w lipcu, jak również w minioną sobotę nad wszystkim czuwali organizatorzy wydarzenia w osobach trenerów personalnych, którzy, na co dzień prowadzą zajęcia sportowe w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Swoją cegiełkę do organizacji Aktywnej Soboty z MOSiR-em dołożyła także Fundacja im. Stanisława Barabasza.

Tym razem oprócz zawodów crossfit dla kobiet i mężczyzn oraz rywalizacji strongman, w których rywalizować mogli dorośli przygotowano również konkurencje dla dzieci. Jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja. Pomimo lejącego się z nieba żaru, dzieci licznie stawiały się na starcie rywalizacji. Nie trzeba było specjalnie namawiać ich do wzięcia udziału w zabawie. Same. świadomie rezygnowały z chwili ochłody w basenie, aby spróbować swoich sił i zmierzyć się z rywalami na przygotowanym specjalnie dla nich torze. Zadania, jakim musiały sprostać wcale nie były łatwe. Każda ze startujących w zawodach osób mogła przekonać się o swojej kondycji fizycznej, sprawności i sile. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali Wojciech Rak, Hubert Kamiński oraz Beata Dacyl. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali oddzielnie w podziale na dwie kategorie wiekowe 5-9 lat oraz 10-15 lat.

Rywalizacja była wyjątkowo zacięta. Każdy z uczestników dał z siebie sto procent, co najlepiej było widać po przekroczeniu przez dzieci linii mety. Wysiłek i poświęcenie zostały rzecz jasna wynagrodzone. Każde z dzieci otrzymało słodki poczęstunek oraz upominek. Najlepszym wręczono puchary. Finałem całej zabawy było pozowanie do wspólnych zdjęć.

Po dzieciach do rywalizacji stanęli dorośli. Tym razem było ich jednak zdecydowanie mniej niż podczas lipcowego spotkania. Zawody crossfit oraz strongman okazały się jednak nie mniej emocjonujące. Dodatkową trudnością, oprócz dźwiganych ciężarów, liczby podciągnięć, przysiadów i brzuszków była wyjątkowo wysoka temperatura. Tego dnia kluczowe znaczenie odgrywana wytrzymałość i kondycja fizyczna.

Organizatorzy zapewniają, że sobotnia impreza nie była ostatnią z cyklu aktywnych spotkań z MOSiR-em. Obiecują, że znów spotkają się z mieszkańcami miasta w trakcie przyszłorocznych wakacji.     

MD

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ fanatyk sportu
dnia 05.09.2019, 20:28
Ocena
komentarza:
2
super impreza...gratulacje dla pomysłodawców organizatorów i sponsorów...duży minus za to ze o fajnej imprezie dowiadujemy się kilka dni po jej zakończeniu...fajnie by było gdyby sznowna redakcja informowała też przed imprezą...ja osobiście nie wiedziałem...pozdrawiam...
@ Kuntakinte
dnia 06.09.2019, 08:40
Ocena
komentarza:
0
Co najmniej tydzień wisiał tutaj plakat informujący o imprezie. Ale co tam, dowalmy tym z j4u, niech poczują i nie zapomną przypadkiem, że Jasło, to miasto zgorzkniałych, wrednych ludzi, którzy drugiego utopiliby w łyżce wody.
@ Emeryt
dnia 08.09.2019, 09:50
Ocena
komentarza:
-1
Dla nowych inwestycji w mieście muszą być nie tylko spełnione korzystne
warunki terenowe ale też sprzyjająca temu atmosfera lokalnego społeczeństwa.
Mieszkańcy Jasła już wiele razy udowodnili, że nie są przychylni
na wszelkie nowości a nawet inwestycje korzystne dla społeczeństwa Jasła.
Mieszkańcy Jasła uważają, że wszystko co nowe zburzy stary porządek
do którego przez dziesiątki lat się przyzwyczaili i chcą w tym trwać nadal.
To, że pomimo sprzeciwu, demonstracji i protestów nadal remontuje
i buduje się oraz planuje nowe drogi mosty i inne inwestycje to zasługa
grupy Jaślan skupionych wokół burmistrza miasta Jasła pana Ryszarda Pabiana.
Należy się jemu pomagać i wspierać w jego pożytecznych wysiłkach
a nie nagminnie przeszkadzać, krytykować pisać złośliwe nieprawdziwe
komentarze. To potrafią tylko wrogowie naszego miasta Jasła.
A czytając te negatywne komentarze dochodzi się do wniosku
że jest tych przeciwników a nawet otwartych wrogów
miasta Jasła wyjątkowo dużo.
Nie tylko wrogich osób ale też i portale nawet te rodzime,
jak na przykład jasielski portal powiatowy. Ten jego jad aż razi.
@ fd
dnia 09.09.2019, 10:02
Ocena
komentarza:
-1
milicja nie ma co robic?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • „Dodatkowe” emocje

   

  Kiedy uchwałę w sprawie wysokości dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli zdjęto z porządku obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jasła wydawało się, że dwa tygodnie wystarczą do tego, aby wszystkie zainteresowane strony mogły osiągnąć kompromis.

 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105