Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Aktywna Sobota z MOSiR-em” na zakończenie wakacji

4

Po aktywnej niedzieli z MOSiR-em przyszedł czas również na sobotę. Kolejny już raz trenerzy personalni wraz z Fundacją im. Stanisława Barabasza zaprosili jaślan do wspólnej aktywności fizycznej. Na ich apel najliczniej odpowiedziały dzieci, które bawiąc się walczyły zaciekle o puchary i upominki.

Aktywna Sobota z MOSiR-em była drugim tego rodzaju wydarzeniem zorganizowanym w trakcie wakacji. Wcześniej, w lipcu na boisku wielofunkcyjnym przy otwartym basenie w Jaśle odbyła się pierwsza impreza sportowa, która zapoczątkowała cykl spotkań ze sportem w tle. Zgodnie z zapowiedzią będzie on kontynuowany także w przyszłym roku.

Zarówno w lipcu, jak również w minioną sobotę nad wszystkim czuwali organizatorzy wydarzenia w osobach trenerów personalnych, którzy, na co dzień prowadzą zajęcia sportowe w obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Swoją cegiełkę do organizacji Aktywnej Soboty z MOSiR-em dołożyła także Fundacja im. Stanisława Barabasza.

Tym razem oprócz zawodów crossfit dla kobiet i mężczyzn oraz rywalizacji strongman, w których rywalizować mogli dorośli przygotowano również konkurencje dla dzieci. Jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja. Pomimo lejącego się z nieba żaru, dzieci licznie stawiały się na starcie rywalizacji. Nie trzeba było specjalnie namawiać ich do wzięcia udziału w zabawie. Same. świadomie rezygnowały z chwili ochłody w basenie, aby spróbować swoich sił i zmierzyć się z rywalami na przygotowanym specjalnie dla nich torze. Zadania, jakim musiały sprostać wcale nie były łatwe. Każda ze startujących w zawodach osób mogła przekonać się o swojej kondycji fizycznej, sprawności i sile. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali Wojciech Rak, Hubert Kamiński oraz Beata Dacyl. Chłopcy i dziewczęta rywalizowali oddzielnie w podziale na dwie kategorie wiekowe 5-9 lat oraz 10-15 lat.

Rywalizacja była wyjątkowo zacięta. Każdy z uczestników dał z siebie sto procent, co najlepiej było widać po przekroczeniu przez dzieci linii mety. Wysiłek i poświęcenie zostały rzecz jasna wynagrodzone. Każde z dzieci otrzymało słodki poczęstunek oraz upominek. Najlepszym wręczono puchary. Finałem całej zabawy było pozowanie do wspólnych zdjęć.

Po dzieciach do rywalizacji stanęli dorośli. Tym razem było ich jednak zdecydowanie mniej niż podczas lipcowego spotkania. Zawody crossfit oraz strongman okazały się jednak nie mniej emocjonujące. Dodatkową trudnością, oprócz dźwiganych ciężarów, liczby podciągnięć, przysiadów i brzuszków była wyjątkowo wysoka temperatura. Tego dnia kluczowe znaczenie odgrywana wytrzymałość i kondycja fizyczna.

Organizatorzy zapewniają, że sobotnia impreza nie była ostatnią z cyklu aktywnych spotkań z MOSiR-em. Obiecują, że znów spotkają się z mieszkańcami miasta w trakcie przyszłorocznych wakacji.     

MD

Napisany dnia: 04.09.2019, 14:47
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ fanatyk sportu
dnia 05.09.2019, 20:28
Ocena
komentarza:
2
super impreza...gratulacje dla pomysłodawców organizatorów i sponsorów...duży minus za to ze o fajnej imprezie dowiadujemy się kilka dni po jej zakończeniu...fajnie by było gdyby sznowna redakcja informowała też przed imprezą...ja osobiście nie wiedziałem...pozdrawiam...
@ Kuntakinte
dnia 06.09.2019, 08:40
Ocena
komentarza:
0
Co najmniej tydzień wisiał tutaj plakat informujący o imprezie. Ale co tam, dowalmy tym z j4u, niech poczują i nie zapomną przypadkiem, że Jasło, to miasto zgorzkniałych, wrednych ludzi, którzy drugiego utopiliby w łyżce wody.
@ Emeryt
dnia 08.09.2019, 09:50
Ocena
komentarza:
-1
Dla nowych inwestycji w mieście muszą być nie tylko spełnione korzystne
warunki terenowe ale też sprzyjająca temu atmosfera lokalnego społeczeństwa.
Mieszkańcy Jasła już wiele razy udowodnili, że nie są przychylni
na wszelkie nowości a nawet inwestycje korzystne dla społeczeństwa Jasła.
Mieszkańcy Jasła uważają, że wszystko co nowe zburzy stary porządek
do którego przez dziesiątki lat się przyzwyczaili i chcą w tym trwać nadal.
To, że pomimo sprzeciwu, demonstracji i protestów nadal remontuje
i buduje się oraz planuje nowe drogi mosty i inne inwestycje to zasługa
grupy Jaślan skupionych wokół burmistrza miasta Jasła pana Ryszarda Pabiana.
Należy się jemu pomagać i wspierać w jego pożytecznych wysiłkach
a nie nagminnie przeszkadzać, krytykować pisać złośliwe nieprawdziwe
komentarze. To potrafią tylko wrogowie naszego miasta Jasła.
A czytając te negatywne komentarze dochodzi się do wniosku
że jest tych przeciwników a nawet otwartych wrogów
miasta Jasła wyjątkowo dużo.
Nie tylko wrogich osób ale też i portale nawet te rodzime,
jak na przykład jasielski portal powiatowy. Ten jego jad aż razi.
@ fd
dnia 09.09.2019, 10:02
Ocena
komentarza:
-1
milicja nie ma co robic?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zbierają podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy - Błońskiej - kandydatki KO

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierane były podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Do chwili obecnej do sztabu krajowego kandydatki z samego Jasła zebrano już 2500 podpisów.

 • „Pacjent czuje się dobrze. To typowa grypa”

  Stan zdrowia 71-letniego mężczyzny, który trafił wczoraj rano do jasielskiego szpitala poprawia się. Dyrekcja szpitala uspokaja, że u pacjenta nie stwierdzono żadnych objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem...

 • Kolejne drzewa zniknęły z przestrzeni miejskiej

  Budowa ścieżki rowerowej mającej połączyć obiekty jasielskiego MOSiR-u z Ogrodem Jordana zbliża się ku końcowi. W piątek wycięto kolejne drzewa u zbiegu ulic Jagiełły i Słowackiego, wzdłuż których ma ona przebiegać. Rozczarowania nie kryją mieszkańcy, którzy w ubiegłym roku protestowali przeciwko wycince.

 • Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle na ulicy Kopernika otwarte na dzieci i rodziców

   

  W sobotę 22 lutego 2020 r. odbył się dzień otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle im. Pluszowego Misia, przy  ulicy Kopernika 8a w Jaśle. Była to doskonała okazja do zapoznania się z placówką oraz jej ofertą edukacyjną.

 • Przyjęto pacjenta z objawami grypy. Czy to koronawirus?

  Szpitalny Oddział Ratunkowy w Jaśle został zamknięty. Na drzwiach zamieszczono informację "Przejścia nie ma! Dezynfekcja". Dowiedzieliśmy się, że dzisiaj rano do szpitala przyjęto pacjenta z objawami grypy. Ludzie obawiają się, że może to być koronawirus. - Wszyscy chodzą w maseczka – informują nas Czytelnicy.

 • Jak w marcu zmieni się rozkład jazdy pociągów?

   

  Od 15 marca obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Ze stacji Jasło ponownie dojedziemy np. do Gdyni. W planach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego nie znajdziemy jednak kolejnych połączeń w kierunku zachodnim, głównie do Stróż, o które w ostatnich miesiącach zabiegali samorządowcy.

 • „Takiej ignorancji się nie spodziewałam” – radna Wawro ostro o staroście

  Radna Ewa Wawro podczas ostatniej sesji rady powiatu powróciła do tematu dotyczącego tragicznego wypadku, do którego doszło podczas przywitania Nowego Roku na Górze Liwocz. Radna żądała od starosty jasielskiego wyjaśnień w sprawie organizacji i przebiegu imprezy plenerowej. Nie otrzymała jednak odpowiedzi na zadane pytania..

 • Kto wygrał konkurs na dyrektora I LO w Jaśle?

  Końcem stycznia br. zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Postępowanie konkursowe odbyło się w miniony wtorek. Do konkursu przystąpił tylko jeden kandydat, który jak wiemy z nieoficjalnych źródeł został wybrany na dyrektora szkoły. Pracę ma rozpocząć już w najbliższy poniedziałek.

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105