Jasielski Ekonomik kolejny raz „Złotą Szkołą NBP”
Zespół Szkół nr 4 w Jaśle znalazł się po raz piąty w gronie laureatów turnieju „Złote Szkoły NBP”, organizowanego przez Narodowy Bank Polski. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, szkoła zdobyła nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł w kolejnej, VI edycji programu.
„Złote Szkoły NBP” to prestiżowy ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest upowszechnianie wiedzy ekonomicznej, finansowej i przedsiębiorczości wśród młodzieży. Uczestnicy realizują różnorodne działania edukacyjne, przygotowują warsztaty, debaty i projekty, promujące świadome zarządzanie finansami oraz rozwijające kompetencje ekonomiczne.


__________ Fot. ZS nr 4 w Jaśle
Zespół Szkół nr 4 w Jaśle reprezentowała grupa uczniowska Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która z dużą fachowością realizowała kolejne zadania konkursowe. W skład zespołu weszli: Nikola Piątkowska, Konrad Król, Zuzanna Konik, Nikita Rybkin, Kinga Czekańska, Tymoteusz Łącki , Ewelina Kurzawa , Laura Frużyńska , Miłosz Jurkowski , Klaudia Mroczka. Nad realizacją projektu czuwali nauczyciele-opiekunowie: Anna Wojnarowicz-Stusowska, Beata Zając-Łącka, Joanna Hendzel, Emanuela Frużyńska, Joanna Radoń oraz Magdalena Komendera. Ich wsparcie, doświadczenie i zaangażowanie miały istotny wpływ na sprawną realizację wszystkich działań konkursowych.
Zdobycie tytułu laureata jest dowodem na wysoki poziom aktywności uczniów oraz skuteczność działań podejmowanych przez szkołę w zakresie edukacji ekonomicznej. Otrzymana nagroda finansowa w wysokości 4000 zł będzie wsparciem dla kolejnych inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez społeczność szkolną.
Sukces w programie „Złote Szkoły NBP” to kolejne osiągnięcie potwierdzające, że jasielski „Ekonomik” skutecznie rozwija zainteresowania młodzieży oraz przygotowuje uczniów do świadomego funkcjonowania we współczesnym świecie finansów i gospodarki.
Red.
