Strona główna

Alternatywa okazała się farsą

26
Napisany dnia: 25.04.2012, 14:47 , Tagi: Brak

Powoli musimy się pożegnać z przydomkiem "pisowskiego zaścianka". Ekipa Kaczyńskiego w ostatnich wyborach nie porwała. Naród postawił na szaloną alternatywę - partię dla młodych, żądnych zmian wielbicieli marihuany.

Zawsze wódz posiada więcej zdolności i wiedzy niż podwładni. Kaczyński jest zaborczy, inteligentny i zgrabnie rozgrywa pionkami w partii. Tusk bez mrugnięcia oka potrafi dla ofiary uśmiercić swoją "prawą rękę". Pawlak, wódz chłopskiej inteligencji wie jak dobierać potulne otoczenie. Palikot natomiast nie lubi tego, co Kaczyński, nie zajmują go chłopo-podobne problemy, nie eliminuje partyjnych graczy. Palikot jest alfą i omegą. Nie potrzeba mu sztabu inteligentnych politykierów czy rozszalałej pijar-propagandy. Filozof z lubelskiego swoją zręcznością potrafi uderzać w najbardziej populistyczne tony. Czy do tego potrzeba sztabu zwinnych polityków z pierwszych ław rad miejskich? Odpowiedź podały ostatnie wybory.

Początkiem kampanii wyborczej nikt nie dawał najmniejszych szans ekipie Palikota na wejście do parlamentu. Do wodza nie przemawiały prognozy mediów, że 5% próg wyborczy to pułap nie do przeskoczenia. Im bliżej wyborów, tym sytuacja zaczęła się klarować po myśli "piewców wolności". Wokół Janusza pojawiali się coraz to bogatsi, z coraz to większymi apetytami na władzę. To nic, że spotkanie z polityką mieli tylko o 19.30 czasu wieczornego. To nic, że większość z kandydatów nie miała pojęcia o mechanizmach polskiej strategii władzy. Ważne, że wódz dawał nadzieję, na miodowe cztery lata. 

Szybka, jasna kampania i masowe spotkania z wyborcami przyniosły sukces. Palikot zręcznie wmanewrował opinię publiczną w fikcyjne problemy Kościoła i wolności ćpania. Dał nadzieję na zmianę, której po lewackim Millerze i zadufanym Kaczyńskim, wyborcy potrzebowali.

Czy po kilkumiesięcznym okresie prób sztucznego pokazywania, że złe jest to, co przez kilkadziesiąt lat było dobre Palikot dalej jest na fali? Do społeczeństwa dotarło, że posłowie lubelskiego wodza nie posiedli jego mocy politycznych. Wrzuceni (często niechcący) do pudełka, w którym latarkę trzyma wyłącznie wódz czują się zagubieni i beznamiętnie sterowani. Pojedynczo nie ugrali nic większego, a i wódz traci pomysły na szalone projekty zmian. Czy wystarczy pomysłów na 3 lata bawienia publiczności? Droga zabawa zawsze jest ciekawa, ale jak każda się nudzi. Szybciej wyborcom czy politykom? Czas pokaże. 

Grzegorz Michalski
g.michalski@jaslo4u.pl 

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ do @yaro
dnia 25.04.2012, 18:56
Ocena
komentarza:
30
To już naprawdę nie ma lepszych tematów tylko walnięty Palikot!? Redakcja schodzi na psy! Sorry: pali - koty. Weźcie się do roboty np. zajmijcie się promocją regionu, bo coraz więcej ludzi żyje w nędzy.
@ tku
dnia 26.04.2012, 08:39
Ocena
komentarza:
16
Palikot lubi jedno , stolki i układy , pokazuje to przy okazji "reformy" emerytalnej ( która polega na reformowaniu naszych pieniedzy przez dłuzsze ich wplacanie do biurokratycznego molocha ) głosujac razem z PO i PSL .
Pani Marcinkiewicz przed wyborami opowiadala jak to RPP zabierze sie za ZUS ... no i sie zabrali poprzez jeszcze wiekszy wpływ kasy podatnika . jesli tak maja wygladać inne pomysły na porzadki , to niech lepiej poprzestaną na legalizacji narkotyków - to bedzie mniejsza szkoda dla podatnika , ci co sie wykończą zaplacą do budzetu kasę ktora pojdzie na detoksy i renty przyznawane tym co sie pracy nie imaja bo wolą sepić i kraść na towar .
@ Student
dnia 29.04.2012, 21:22
Ocena
komentarza:
6
Zawsze będzie marihuana traktowana jako zło. Dlaczego? Bo według populistów traktowana jest jako początek narkomanii. Alkohol niczym się nie różni. Każdy ma wolność wyboru , chcesz? Pal. Nie? to nie pal.

Co do samego Jasła , to zmniejsza się bezrobocie . dlaczego? Bo wszyscy uciekaja za granice lub do innych miast gdzie mają wieksze perspektywy. W czym zatem tkwi problem? Otóż we władzy. Niekompetentni ludzie zasiadają na stanowiskach władz miasta. Brak pomysłów na przyciągniecie inwestorów , nieudolna promocja gminy. Wystarczy spojrzeć na Mielec , miasto nie jest położone w strategicznym miejscu ekonomicznym ( jak np. Radom) , jednak rozwija się z roku na rok i jeśli patrząc na wielkość miasta do zarobków przez Mielec osiągalnych to jest to jedno z najlepiej zarabiających miast w Polsce.

Pozdrawiam Wyborców. Władze same się nie wybierają.
@ farsa
dnia 29.04.2012, 23:29
Ocena
komentarza:
4
farsa to jestten artykuł i jego redaktor dziecko gdzie ty sie uczyłes tak pisać żegnam propagandziste parti...
@ Aro.xD
dnia 30.04.2012, 13:26
Ocena
komentarza:
-1
Masz rację !!
@ hetman
dnia 03.05.2012, 23:13
Ocena
komentarza:
1
masz racje zajmijmy się regionem anie Palikotem
@ PiS-man
dnia 25.04.2012, 19:46
Ocena
komentarza:
16
Durny, pryszczaty elektorat Palniętegokota musi być rozczarowany swoim idolem. Ale, że wraz ze znikaniem pryszczy rośnie poziom mądrości to te 3 lata z przygłupem (nie jedynym, niestety) w Sejmie przetrwamy :D
@ gbur
dnia 25.04.2012, 21:36
Ocena
komentarza:
-30
Ty z zaścianka !!!
To już nie jest zaścianek, tylko wychodek - wychodzicie z użycia jak używany tam papier.
Niedobitki pisiarskie wypad z miasta na wieki wieków amen.
@ lord
dnia 29.04.2012, 10:58
Ocena
komentarza:
-10
znowu masz przepustkę walnięty pisiorku? już niedługo będziesz miał swój oddział w szpitalu jasielskim, przenoszą ci go z Za Bursa!
@ lord
dnia 29.04.2012, 10:59
Ocena
komentarza:
-5
popieram w 100%
@ cytując klasyka
dnia 25.04.2012, 21:35
Ocena
komentarza:
0
co autor miał na myśli ??? Przecież wybór Bogusia 2 promile i Matki Alicji od senatorów utwierdza tylko ten niechlubny przydomek .
Jeden Palikot wiosny nie czyni...
@ TRAX
dnia 25.04.2012, 23:47
Ocena
komentarza:
-14
Jasne to dopiero podsułtanni obłudnicy... już wolę szurniętego Palikota , choć wiem że on też nic dla nas nie zrobi ,tak jak i nasi wybrańcy z jasła... ale przynajmniej nie chowa się pod sułtanną...
@ tku
dnia 26.04.2012, 12:47
Ocena
komentarza:
10
A znasz innego polityka ktory zarabiał z klechami ? Bo ja znam , np. Palikot , poczytaj sobie o jego działalnosci w OZONie bo cos mi sie zdaje ze dajesz sie nabierac na antyklerykalnosc Palikota , tak jak wyzej napisałem , Palikot nabral swoich wyborcow na reformę ZUSu , legalizacje grasu i miliardy istniejace tylko na papierze . Obludnik to taki ktory co kilka miesiecy zmienia swoje poglady , a w zestawieniu z Palikotem to malo kto robi to tak czesto . Ci co jak twierdzisz sa pod sułtannami nigdy tego nie ukrywali jak Palikot . Palikot w sejmie jest tylko w jenym celu , jak sam powiedział " bedzie chronił rzad pana premiera Tuska "
@ lol
dnia 30.04.2012, 21:28
Ocena
komentarza:
0
QIUIQ czy to ty???!!!
@ Grzegorz Latoł
dnia 25.04.2012, 22:13
Ocena
komentarza:
4
Czy Grzegorz Michalski to jakiś działacz Ruchu Palikota, PiS-u, Platformy? Bo z tego bełkotu trudno Go gdziekolwiek przypisać.
@ farsa
dnia 29.04.2012, 23:29
Ocena
komentarza:
-2
tak tak masz racje !
@ ja
dnia 26.04.2012, 00:04
Ocena
komentarza:
-1
aleś się chłopie napocił !! a nie bardzo wiadomo o co ci chodzi - ja wyczytuje z tego jednak żal za pisem, będącym w odwrocie (jednym z ostatnich bastionów okazują sie franciszkanie goszczący osła nawiedzonego macierewicza na zaproszenie bogusia i ali) Jezszcze pare lat i może wreszcie z wielką ulgą i radością pożegnam się z przydomkiem "pisowskiego zaścianka" dla podkarpacia.
@ poop
dnia 26.04.2012, 07:30
Ocena
komentarza:
15
artykuł w stylu ble,ble,ble ...
@ Kot w butach
dnia 27.04.2012, 10:07
Ocena
komentarza:
5
Faktycznie, się trafił felietonista...
@ palikmiot
dnia 26.04.2012, 13:57
Ocena
komentarza:
7
Tekst wyraźnie pokazuje, że jego autor nie postarał się i nie zadbał o zdobycie informacji o Ruchu Palikota i dokonaniach tej partii. A może nie chciał o tym wspominać? Cóż, felietony nie muszą być obiektywne i mówić całej prawdy
@ pseudonim
dnia 26.04.2012, 15:16
Ocena
komentarza:
11
Palikot czyli PlatformaBis, co za absurd

ten oszołom prezentuje sobą najgorsze dno i wcale sie nie dziwie że chołota za nim poszła murem
@ elektorat
dnia 29.04.2012, 11:02
Ocena
komentarza:
-10
hamuj synku,bo zęby nie trawa 2 razy do roku nie rosną!!!
@ vb
dnia 27.04.2012, 07:39
Ocena
komentarza:
-1
Fajny tekst ale dla MYŚLĄCYCH !!!jak wynika z wpisów ...pokolenie pampersów nie kuma o co chodzi ...bo zamiast czytać oni łykają przetrawioną tv-papkę ...
@ d vb
dnia 27.04.2012, 09:31
Ocena
komentarza:
-2
Całkowicie się z Tobą zgadzam ! Już dawno nie czytałem tak dobrego felietonu ! Panie Grzegorzu czekamy na następne ! Gratulacje dla portalu 4u za takiego pracownika ! A pseudointeligentami proszę się nie przejmować - niewielu ich.
@ czytelnik
dnia 27.04.2012, 13:33
Ocena
komentarza:
10
polecam ...Oto pan redaktor Blumsztajn postanowił udzielić zbawiennego pouczenia posłowi Tomczakowi z Platformy Obywatelskiej, ponieważ ten skrytykował posła Platformy Obywatelskiej Artura Dunina za projekt ustawy o tak zwanych związkach partnerskich, czyli stadłach sodomitów i gomorytów.
Ten spór między posłami Platformy Obywatelskiej pokazuje, że dla sprawniejszego robienia wody z mózgu swoim zwolennikom, przyjęła ona metodę z upodobaniem stosowaną przez byłego prezydenta naszego nieszczęśliwego kraju Lecha Wałęsę, który - jak pamiętamy - w każdej sprawie był „za, a nawet przeciw”, co wprawdzie sprawiało wrażenie jakiegoś kretyńskiego bełkotu, ale umożliwiało panu prezydentowi bezpieczne przeczekanie aż do wyjaśnienia, co właściwie każą mu zrobić Siły Wyższe. Platforma Obywatelska jest dokładnie w takiej samej sytuacji. Ma oczywiście program - ale nie zawsze wie - jaki. Bowiem prawdziwym programem Platformy Obywatelskiej jest wykonywanie poleceń swoich mocodawców, którzy przecież właśnie w tym celu nakazali niezależnym mediom głównego nurtu propagandowe wspieranie tej partii, zaś agenturze w Salonie i stadu autorytetów moralnych - jej obcmokiwanie i zachwycone, chóralne obekiwanie. Żeby jednak lepiej to przed swoimi zwolennikami zakamuflować, Platforma Obywatelska pozoruje podziały na ideologiczne frakcje, które toczą ze sobą straszliwe ideowe batalie. Wprawdzie na końcu wszystkie frakcje i tak będą głosowały zgodnie z instrukcjami oficerów prowadzących - ale co to szkodzi trochę poudawać? A nuż jacyś durnie się nabiorą i będą szczerze myśleli, że to wszystko naprawdę? ...Mówił Stanisław Michalkiewicz
http://www.michalkiewicz.pl/
@ bliski koniec rządów PO !!!
dnia 01.05.2012, 20:23
Ocena
komentarza:
-2
już niedługo PiS i SP wstawią się narodem tak dalej nie może być...PO kraki niszczą kraj i prowadzą do eutanazji polskiego społeczeństwa, zobaczcie co nam przygotowywują i to ma być raj ... przestańcie popierać tych nieudaczników PO,PSL,RP i obudzcie się !!! zamiast reformy budować od fundamentów to zaczynają od komina ...po dojściu do władzy PiS będzie te babole musiał poprawić ...
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drzewa pod topór. Mieszkańcy pytają - dlaczego?

  Niedaleko Jasła w lesie w Gorajowicach od marca trwa pozyskiwanie drewna przez Nadleśnictwo Kołaczyce. Jaślanie na widok wielu ściętych drzew znajdujących się w tym rejonie obawiają się, że trwa wycinka na masową skalę. – W tym miejscu trwają planowe prace związane z gospodarką leśną – wyjaśnia Przemysław Telep z Nadleśnictwa Kołaczyce.

 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105