Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Atrakcyjny zawód – szansą na ciekawą pracę

Dlaczego warto wybrać naukę w ZSUiS? – Odpowiedź jest prosta: To gwarancja zdobycia atrakcyjnego i wymarzonego zawodu. Nauka w naszej szkole, to nie tylko zgłębianie wiedzy teoretycznej, to przede wszystkim zdobywanie umiejętności praktycznych.   Wiele też dzieje się w naszych pracowniach zawodowych: pieczemy pyszności, przygotowujemy smaczne posiłki, badamy jakość żywności, tworzymy modne fryzury i  stylizacje! Uczniowie o zamiłowaniach technicznych dowiadują się, jak działają urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne. Zwracamy uwagę na praktykę.

Staramy się, aby nasze pracownie były nowocześnie wyposażone, dbamy o owocną i przyjazną współpracę z pracodawcami. Wykwalifikowana kadra pedagogicznastara się, by nasi uczniowie otrzymali solidne przygotowanie do egzaminów i podjęcia pracy zawodowej. Uczniowie naszej szkoły osiągają znaczące sukcesy w ogólnopolskich konkursach umiejętności zawodowych.

W bieżącym roku szkolnym uczennica technikum o kierunku technik przemysłu mody zdobyła II miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach w Szyciu organizowanych przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, a uczeń 2 klasy branżowej szkoły I stopnia w zawodzie cukiernik, wygrał Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Cukierników Bake & Play.

Oferujemy kształcenie w zawodach o profilu spożywczym, fryzjerskim, stylizowania wizerunku i mody, w branży klimatyzacji oraz w wielu zawodach usługowych na poziomie technikum lub branżowej szkoły I stopnia:

Technikum Nr 2 prowadzi klasy w zawodach:

NOWOŚĆ! Technik stylista podpowie, jak wydobyć ukryte w nas piękno, jak sprawić,
by dzięki odpowiedniemu wizerunkowi, poczuć się lepiej i pewniej. To właśnie rola i praca stylistki lub stylisty.  To nasza nowa i ciekawa propozycja kształcenia w zawodzie coraz bardziej docenianym i poszukiwanym na rynku pracy.

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij!

https://ofertazsuis.pl/#tech-styl

Technik technologii żywności z elementami dietetyki. Ukończenie tego kierunku pozwala
na uzyskanie kwalifikacji w dwóch zawodach: cukiernika i technika technologii żywności.  Nauka zawodu toodsłanianie arkanów sztuki cukierniczej oraz  tajników produkcji i kontroli jakości żywności, a także zasadzdrowego odżywiania się.

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij!

https://ofertazsuis.pl/#tech-zyw

Technik usług fryzjerskich to ciekawa propozycja dla tych, którzy cenią piękno, odznaczają się poczuciem estetyki, chcą tworzyć modne fryzury i być niezależni zawodowo.

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij!

https://ofertazsuis.pl/#tech-fryz

Technik chłodnictwa i klimatyzacji –  zawód nowoczesny w dynamicznie rozwijającej
się branży, a według listy MEN istotny dla zatrudnienia w województwie podkarpackim.

Chłodnictwo i klimatyzacja jest  nowoczesną techniką, coraz bardziej niezbędną w życiu codziennym. Zawód ten pozwala prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie napraw i konserwacji urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, zapewnia dynamiczną i ciekawą pracę. Technik chłodnictwa i klimatyzacji to niewątpliwie zawód przyszłości

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij!

https://ofertazsuis.pl/#tech-klim

W technikum zajęcia praktyczne odbywają się w szkolnych, nowoczesnych pracowniach, a praktyki zawodowe  u pracodawców.

Branżowa Szkoła I Stopnia nr 2 oferuje kształcenie w zawodach cukiernik, fryzjer, a w klasie wielozawodowej uczniowie mogą wybrać jeden z  oficjalnej listy zawodów: kucharz, kelner, sprzedawca, blacharz samochodowy, fotograf, ślusarz, złotnik – to tylko kilka przykładów.

Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij!

https://ofertazsuis.pl/#cukiernik

https://ofertazsuis.pl/#fryzjer

https://ofertazsuis.pl/#klasa-wielozaw

Ważne!

Tryb nauki w szkole branżowej I stopnia - nauka przedmiotów ogólnokształcących odbywa się w szkole, a teoretycznych zawodowych w szkole lub na kursach.

Zajęcia praktyczne odbywają się u pracodawcy na podstawie umowy, uczeń zostaje wówczas pracownikiem młodocianym i otrzymuje wynagrodzenie.

Praktykę możesz odbywać również w pracowniach szkolnych (cukiernik).

Po ukończeniu nauki w branżowej szkole I stopnia istnieje możliwość podnoszenia  kwalifikacji w branżowej szkole II stopnia.                                                                                               

Atrakcyjny zawód to inwestycja przyszłość, dlatego serdecznie zapraszamy!

Rozpocznij u nas swoją przyszłość.

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 01.05.2021, 12:00
 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybraną Usługę Rozwojową. Nabór kandydatek/ów do projektu odbędzie się w dniach od 17.05.2021r. do 21.05.2021 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Punkt szczepień powszechnych w JDK. Miasto nie uzyskało jeszcze decyzji wojewody na jego uruchomienie

  Początkiem maja w poradni przy ul. Szopena oraz w budynku, w którym do niedawna mieścił się rewir dzielnicowych przy ul. Kochanowskiego ruszyły masowe szczepienia zarejestrowanych pacjentów przeciw Covid-19. Mimo, iż miasto przygotowało w centrum miasta trzeci duży punkt i uzyskało pozytywną opinię NFZ, wciąż nie dopuszczono go do wykonywania szczepień.

 • Modernizacja stadionu przy ul. Śniadeckich wkracza w kolejny etap

   

  Od dnia, w którym na stadionie piłkarskim przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach modernizacji płyty głównej z naturalną nawierzchnią, minęło ponad pół roku. Na harmonogram realizacji zadania olbrzymi wpływ miały warunki atmosferyczne. Teraz jednak prace mają nabrać większego tempa. Wykonana ma zostać między innymi nawierzchnia trawiasta boiska.

 • Spróbuj pysznych dań wegańskich u "Wojtka"

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Mieszkańcy skarżą się, że dostają mandaty. Jak jest naprawdę?

  Nowy most łączący centrum miasta z osiedlem Gądki wciąż nie został oddany do użytku i wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie zważając na znaki zakazujące poruszanie się przez nową przeprawę korzystają z niej skracając sobie drogę. W końcu pojawiła się w mediach społecznościowych informacja o wystawianych przez policjantów mandatach. Interwencję w tej sprawie podjął radny Jan Pierzchała, który wystąpił do burmistrza Jasła oraz komendanta KPP w Jaśle z pismem w tej sprawie.

 • W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

  Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na rok szkolny 2021/2022

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Czy zabytkowy parowóz TKt48-102 wreszcie doczeka się renowacji?

   

  Od chwili, w której zabytkowa Lokomotywa TKt48-102 wróciła na swoje miejsce po kilkumiesięcznym pobycie w Chabówce, minął ponad rok. Można ją podziwiać ustawioną na bocznym torze naprzeciw byłego spichlerza. Od chwili, w której po raz ostatni ten pomnik historii kolejnictwa został poddany renowacji minęło już ponad dziesięć lat. Niestety, od marca ubiegłego roku wymagający interwencji parowóz wciąż czeka na remont.

 • Zdewastowali budynek Sekcji Eksploatacji w Jaśle. Trzech nieletnich za swoje czyny odpowie przez sądem

  Wczoraj tuż przed godziną 19. w Tarnowcu doszło do zniszczenia mienia. Trzech nieletnich w wieku 12 i 13 lat dokonało dewastacji budynku tzw. schroniska dla drogowców należącego do ISE w Jaśle. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

 • Przy ul. Kochanowskiego w Jaśle uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych

   

  Wczoraj rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Zaszczepiono już pierwszych chętnych. W dwóch gabinetach każdego dnia może zostać tutaj zaszczepionych aż 300 osób. Od kilku dni Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje również w przychodni przy ul. Szopena. Na otwarcie wciąż czeka ten zorganizowany w budynku Jasielskiego Domu Kultury. Choć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, władze miasta nie mogą doczekać się stosownej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim

   

  Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

 • Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

   

  Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105