Strona główna

Bieg charytatywny na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

1
Napisany dnia: 18.03.2019, 11:04 , Tagi: Brak

„Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” to hasło biegu charytatywnego organizowanego przez studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Bieg na dystansie 4 km odbędzie się w niedzielę 24 marca 2019 r. Cały dochód z akcji przeznaczony zostanie na pomoc dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Charytatywny bieg pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” organizuje trzech studentów WSPiA. Anastazja Wójcik, Kamila Czarnota i Filip Duda są członkami działającej w WSPiA Kliniki Przedsiębiorczości. Studiują na I roku „zarządzania // administracja”. Biegu organizują w ramach platformy projektów społecznych „Zwolnieni z praktyki”.

Jak tłumaczą studenci WSPiA, jest to doskonałe połączenie zdobywania wiedzy praktycznej z działalnością charytatywną. – Organizując projekt społeczny przez platformę „Zwolnieni z Teorii” mamy szanse pomóc najbardziej potrzebującym. Dlatego wybraliśmy Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Myślę, że podopieczni tej fundacji najbardziej potrzebują naszego zainteresowania. Nasz projekt daje nam także możliwość zdobycia doświadczenia i międzynarodowych certyfikatów, które pomogą w znalezieniu lepszej pracy – tłumaczy Filip Duda, student WSPiA.

Dodaje, że organizacją przedsięwzięcia od początku zajmują się sami. – Tak działa platforma „Zwolnieni z Teorii”. Tworząc projekt społeczny, musimy sami ustalić zakres, harmonogram i budżet, a potem wdrożyć go w życie. Musieliśmy negocjować z partnerami, sponsorami, przygotować i ustalić z urzędem miasta trasę biegu. Oczywiście możemy liczyć na pomoc ze strony pracowników i naszych opiekunów z WSPiA, ale większość spraw organizacyjnych musimy załatwić samodzielnie. To daje nam ogromne doświadczenie – mówi Filip Duda.

Bieg charytatywny pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” organizowany jest po raz pierwszy. Jednak studenci mają nadzieje, że przerodzi się w imprezę cykliczną. Start i Meta biegu zaplanowana została w kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Tutaj także na uczestników biegu i ich rodziny będą czekać dodatkowe atrakcje przygotowane przez partnerów i sponsorów biegu. Dla dzieci przygotowany zostanie plac zabaw i animacje, rozgrzewkę przed biegiem poprowadzą trenerzy z Klubu fitness CityFit.

Trasa biegu charytatywnego na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci przebiegać będzie głównie przez rzeszowskie bulwary. Uczestnicy wystartują z kampusu WSPiA i pobiegną w stronę al. Rejtana. Dalej trasa biegu przebiegać będzie ul. Wierzbową do mostu Narutowicza i dalej bulwarami nad Wisłokiem aż do kładki pieszo rowerowej. Stamtąd uczestnicy biegu wrócą drugą stroną Wisłoka do ul. Wierzbowej i do kampusu WSPiA.

Na wszystkich uczestników biegu „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” czekać będą specjalne koszulki biegowe, medale oraz dyplomy. Aby wziąć udział w biegu, należy zarejestrować się i wpłacić minimum 35 zł na konto Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Ze względu na to, że jest to pierwszy bieg organizowany przez studentów WSPiA, liczba uczestników jest ograniczona do 150 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

Szczegóły biegu, trasę oraz regulamin można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/KazdySerceOtwiera.

Bieg charytatywny pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” organizowany jest przez studentów działających w Kinice Przedsiębiorczości WSPiA. Współorganizatorem jest WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Sponsorami biegu są: Hercu Pneumatic, MARMA, Sport Print.pl, LCF karting, Fly Park, Piskorec, Super Fotobudka Allin, IMPULS, Stolarnia, CH Plaza Rzeszów, Fantazja, Radia WAWA, klub fitness CityFit, Luke Amon, Spółdzielnia Socjalna „Dobry dzień”, Sensis, Centrum Medyczne Medyk, Pan Materac oraz Drużyna futbolu amerykańskiego Rzeszów Rockets.

WSPiA w Rzeszowie

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ komentator
dnia 28.03.2019, 08:11
Ocena
komentarza:
1
brawo bardzo dobra inicjatywa
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Zadbamy o Twój dom i ogród

   

  Piękny dom i ogród to prawdziwa wizytówka. Na ścianach budynków mieszkalnych jednak często osadza się kurz, sadza oraz różnego typu zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej postawić na doświadczonych fachowców.

 • Żyją w koszmarnych warunkach. Potrzebują pomocy

  Pani Mariola Śmietana z Łask mieszka z matką Teresą i dwójką dwunastoletnich dzieci. Rodzina żyje w warunkach, które na dzisiejsze czasy wprawiają w zdumienie. Nie mają bieżącej wody, kanalizacji, centralnego ogrzewania ani łazienki. Co więcej, w domu pojawił się grzyb i wilgoć. Rodzina potrzebuje pomocy, bo dom popada w ruinę.

 • „PSZCZÓŁKA„ już w Jaśle

 • Wypadek w Kołaczycach i potrącenie rowerzysty

   

  Dzisiaj po południu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W Kołaczycach około godz. zderzyły się dwa pojazdy. Z kolei około godz. 16 na osiedlu Gądki został potrącony 14-letni rowerzysta. 

 • Jasło miasto kamer

  W Jaśle przybywa coraz więcej kamer monitoringu wizyjnego. Zapotrzebowanie wzrasta, o co skutecznie zabiegają mieszkańcy, czy w ich imieniu zarządy osiedli i spółdzielnie. Za tym pojawia się potrzeba zatrudnienia dwóch nowych pracowników do obsługi systemu. Radni przyznali Straży Miejskiej ponad 105 tys. zł m.in. na zakup wyposażenia oraz podwyżki.

 • Materace bez tajemnic

 • Wybory na osiedlach za nami

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się wybory na przewodniczących i członków zarządu na szesnastu osiedlach w mieście Jaśle. Spośród nich na dziewięciu zgłoszony został tylko jeden kandydat na przewodniczącego. Zmiany uległy na osiedlach Gądki i Kopernika.

   

 • Nie niszczmy ostatniej nawierzchni naturalnej boiska - apeluje jaślanin

  Wydawałoby się, że decyzja o wymianie nawierzchni ze sztuczną trawą jest słuszna. Jednak odmienne zdanie ma jaślanin, który zabrał głos w tej sprawie na ostatniej sesji rady miejskiej.

 • „Prochem się stałeś...”

   

  Jest normalną, szczęśliwą kobietą, która ma męża i dzieci. Lubi chodzić w sukienkach, szpilkach - jak większość kobiet – jednak z racji zawodu w szafie królują spodnie i kolor czarny.

 • Bartosz to prawdziwy wulkan energii!

  Bartosz Klęba to zdolny jedenastoletni mieszkaniec z Harklowej w gminie Skołyszyn. Uwielbia śpiewać i rysować niesamowite komiksy, w których dzieją się niestworzone historie. Tego zwariowanego chłopca Polacy poznali w programie muzycznym The Voice Kids 2.

 • PASJA HAIR & BEAUTY zapraszana na innowacyjny zabieg VIVACE!

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105