Strona główna

Bieg charytatywny na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

1
Napisany dnia: 18.03.2019, 11:04 , Tagi: Brak

„Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” to hasło biegu charytatywnego organizowanego przez studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Bieg na dystansie 4 km odbędzie się w niedzielę 24 marca 2019 r. Cały dochód z akcji przeznaczony zostanie na pomoc dla podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Charytatywny bieg pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” organizuje trzech studentów WSPiA. Anastazja Wójcik, Kamila Czarnota i Filip Duda są członkami działającej w WSPiA Kliniki Przedsiębiorczości. Studiują na I roku „zarządzania // administracja”. Biegu organizują w ramach platformy projektów społecznych „Zwolnieni z praktyki”.

Jak tłumaczą studenci WSPiA, jest to doskonałe połączenie zdobywania wiedzy praktycznej z działalnością charytatywną. – Organizując projekt społeczny przez platformę „Zwolnieni z Teorii” mamy szanse pomóc najbardziej potrzebującym. Dlatego wybraliśmy Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Myślę, że podopieczni tej fundacji najbardziej potrzebują naszego zainteresowania. Nasz projekt daje nam także możliwość zdobycia doświadczenia i międzynarodowych certyfikatów, które pomogą w znalezieniu lepszej pracy – tłumaczy Filip Duda, student WSPiA.

Dodaje, że organizacją przedsięwzięcia od początku zajmują się sami. – Tak działa platforma „Zwolnieni z Teorii”. Tworząc projekt społeczny, musimy sami ustalić zakres, harmonogram i budżet, a potem wdrożyć go w życie. Musieliśmy negocjować z partnerami, sponsorami, przygotować i ustalić z urzędem miasta trasę biegu. Oczywiście możemy liczyć na pomoc ze strony pracowników i naszych opiekunów z WSPiA, ale większość spraw organizacyjnych musimy załatwić samodzielnie. To daje nam ogromne doświadczenie – mówi Filip Duda.

Bieg charytatywny pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” organizowany jest po raz pierwszy. Jednak studenci mają nadzieje, że przerodzi się w imprezę cykliczną. Start i Meta biegu zaplanowana została w kampusie WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Tutaj także na uczestników biegu i ich rodziny będą czekać dodatkowe atrakcje przygotowane przez partnerów i sponsorów biegu. Dla dzieci przygotowany zostanie plac zabaw i animacje, rozgrzewkę przed biegiem poprowadzą trenerzy z Klubu fitness CityFit.

Trasa biegu charytatywnego na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci przebiegać będzie głównie przez rzeszowskie bulwary. Uczestnicy wystartują z kampusu WSPiA i pobiegną w stronę al. Rejtana. Dalej trasa biegu przebiegać będzie ul. Wierzbową do mostu Narutowicza i dalej bulwarami nad Wisłokiem aż do kładki pieszo rowerowej. Stamtąd uczestnicy biegu wrócą drugą stroną Wisłoka do ul. Wierzbowej i do kampusu WSPiA.

Na wszystkich uczestników biegu „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” czekać będą specjalne koszulki biegowe, medale oraz dyplomy. Aby wziąć udział w biegu, należy zarejestrować się i wpłacić minimum 35 zł na konto Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Ze względu na to, że jest to pierwszy bieg organizowany przez studentów WSPiA, liczba uczestników jest ograniczona do 150 osób. Liczy się kolejność zgłoszeń i wpłat.

Szczegóły biegu, trasę oraz regulamin można znaleźć na stronie https://www.facebook.com/KazdySerceOtwiera.

Bieg charytatywny pod hasłem „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” organizowany jest przez studentów działających w Kinice Przedsiębiorczości WSPiA. Współorganizatorem jest WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa.

Sponsorami biegu są: Hercu Pneumatic, MARMA, Sport Print.pl, LCF karting, Fly Park, Piskorec, Super Fotobudka Allin, IMPULS, Stolarnia, CH Plaza Rzeszów, Fantazja, Radia WAWA, klub fitness CityFit, Luke Amon, Spółdzielnia Socjalna „Dobry dzień”, Sensis, Centrum Medyczne Medyk, Pan Materac oraz Drużyna futbolu amerykańskiego Rzeszów Rockets.

WSPiA w Rzeszowie

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ komentator
dnia 28.03.2019, 08:11
Ocena
komentarza:
1
brawo bardzo dobra inicjatywa
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Wygraj bilety na Wesołe Miasteczko w VIVO!

   

  Do VIVO! Krosno już w najbliższy piątek zawita Wesołe Miasteczko. Spraw frajdę swojej rodzinie biorąc udział w naszym konkursie. Do wygrania jest 5 podwójnych biletów na dowolne atrakcje.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • FOOD FESTIWAL after week w Jaśle!

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105