Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Biegły sądowy podejrzewał u Joanny Paszyńskiej zator tętnicy płucnej. Sekcja zwłok tego nie potwierdziła

52

W Sądzie Rejonowym w Jaśle trwa proces w sprawie śmierci 32-letniej Joanny Paszyńskiej, która osiem dni po wyjściu ze szpitala, będąc po zabiegu usunięcia woreczka żółciowego zmarła w domu. Sędzia Agata Rolek-Lubaś przesłuchała w tej sprawie kolejnych świadków, w tym personel medyczny oraz biegłego medycyny sądowej, który wykonał sekcję zwłok kobiety.

Jednym ze świadków przesłuchanych w sprawie śmierci Joanny Paszyńskiej był lekarz chirurg z 40-letnim doświadczeniem, który brał udział w zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego pacjentki jako druga asysta. Jak zeznał przed sądem, nie zauważył niepokojących symptomów, które mogłyby świadczyć o problemach technicznych operatorów. Operacja przebiegała klasycznie. - Z tego co pamiętam, pęcherzyk żółciowy był mały, marski, co powoduje, że bezpieczniejszą metodą była metoda otwarta – mówił. - Metody te stosuje się wtedy, kiedy występują trudne warunki anatomiczne uniemożliwiające trudne wnęki wątroby i zapewnia to większe bezpieczeństwo operacji – dodał. Zapewnił również, że przed zakończeniem zabiegu zespół operujący sprawdził, czy nie wystąpiło krwawienie z miąższu lub naczyń wątroby (hemostaza), a także czy nie ma zauważalnych objawów wycieku treści żółciowych z wnęki wątroby. - Założono dren do wnęki wątroby tzw. asekuracyjny i zamknięto jamę otrzewną. Na tym moja rola się skończyła – powiedział chirurg. To on na podstawie dokumentacji choroby wypisał Joannę Paszyńską do domu wraz z zaleceniami. - Tej pacjentki nie pamiętam dokładnie, niczym specjalnym nie zwracała na siebie uwagi – powiedział świadek.

Decyzja o wypisie Joanny Paszyńskiej zapadła podczas porannego obchodu lekarzy. Wypis sporządził na podstawie zebranej historii pobytu pacjentki. Jak zeznał, nic w dokumentacji nie zaniepokoiło go jako lekarza. Ponadto nie miał żadnych sygnałów ani z personelu lekarskiego ani pielęgniarskiego o pogarszającym się stanie zdrowia J. Paszyńskiej. Jak podkreślił oskarżony Szymon N., biegli z Bytomia zarzucili, że podczas operacji lekarze nie wykonali kontrastowania dróg żółciowych, nie wiedząc, że jest założona proteza - Czy były wskazania i możliwość do wykonania tych procedur w przypadku stentu w drogach żółciowych? - pytał oskarżony. - W świetle mojej wiedzy istnienie protezy w drogach żółciowych zapewnia drożność i nie ma potrzeby otwierania dróg żółciowych z narażeniem doprowadzenia do zakażenia bądź wycieku żółci – wyjaśnił świadek.

Sąd przesłuchał również biegłego z zakresy medycyny sądowej, który stwierdził zgon Joanny Paszyńskiej i w obecności prokuratora przeprowadził sekcję zwłok kobiety. W domu, gdzie znaleziono ciało kobiety biegły stwierdził dużą objętość brzucha, co wskazywało na obecność płynu w jamie otrzewnowej.

- Podejrzewałem, że przyczyną zgonu mógł być zator tętnicy płucnej, co często występuje po zabiegach operacyjnych. Po konsultacji z prokuratorem obecnym na miejscu została podjęta decyzja o sądowej sekcji zwłok. Autopsja nie wskazała bezpośredniej przyczyny zgonu. Nie stwierdziłem podejrzewanego zatoru. Potwierdził się jednak płyn wodojasny, bez domieszki krwi ani żółci. W celu doprecyzowania przyczyny zgonu, pobrałem różne wycinki do przeprowadzenia badania histopatologicznego. Sprawę tę przekazano dalej – wyjaśnił biegły.

Śladów udziału osób trzecich nie widział. Ponadto wyraził opinię, że gdyby miał miejsce błąd lekarski polegający na przecięciu naczyń krwionośnych czy żółciowych, to ten płyn w jamie brzusznej nie mógłby być jasny. - Byłby żółty, albo czerwony albo ropny, cuchnący. Tego się nie da przeoczyć – mówił świadek. Odniósł się również do pytania oskarżonego, czy w tej sytuacji należałoby zrobić ekshumację w Zakładzie Medycyny Sądowej i czy wykonanie ponownej sekcji zwłok wniosłoby coś więcej w tę sprawę. - Upływ czasu na pewno zaciera pewne ślady, które można byłoby dostrzec. Z tego co ja się orientuję, do oceny struktury tkankowej po takim upływie czasu byłoby trudne. Można byłoby wykryć alkohol, jakieś toksyny – dodał.

Sąd przesłuchał także pracownice personelu pielęgniarskiego - emerytowaną oddziałową i jej zastępcę oraz sekretarkę na Oddziale Chirurgii.

Prokurator wniósł w akcie oskarżenia o zaniechanie wezwania na rozprawę 44 świadków uznając, iż zeznania dotyczą okoliczności, których oskarżony nie zaprzeczał. Ponadto sędzia zdecydowała dopuścić dowód z dokumentu prywatnej opinii sporządzonego przez biegłego sądowego wydanego na wniosek oskarżonego oraz dopuścić dowód z uzupełniającej opinii biegłych lekarzy ze Śląskiego Centrum Medycyny Sądowej w Bytomiu celem zapoznania się z dodatkowym materiałem dowodowym zgromadzonym na etapie postępowania sądowego i wypowiedzenia się, czy po zapoznaniu się z nim podtrzymują sporządzoną na etapie postępowania przygotowawczego opinię główną i opinię uzupełniającą oraz ustosunkowanie się do argumentów podnoszonych w dokumencie prywatnym przedłożonym przez oskarżonego.

id

Napisany dnia: 29.03.2023, 12:38
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ MaciekJ
dnia 29.03.2023, 13:19
Ocena
komentarza:
70
Współczuje rodzinie. To jest niestety norma na tym oddziale.
Kilka miesięcy temu lekarze z oddziału chirurgii w tym szpitalu wypisali
mojego tatę do domu, zamiast szybko wykonać ważny dla jego zdrowia zabieg. Kazali nam czekać tydzień w domu na wykonanie tego zabiegu. Tata 36 godzin po wypisie dostał krwotoku i zmarł na oiomie. Przy wypisie nie było nawet lekarza, nie dostaliśmy leków ani zaleceń. Ot, cały oddział chirurgii jasielskiego szpitala.
@ da
dnia 29.03.2023, 14:04
Ocena
komentarza:
-30
Napisz na co twój ojciec chorował i jakie miał problemy z tego co wiem marskośc alkoholową wątroby w zejściowym stadium z żylakami przełyku.leżałem z nim w jednej sali.Nie oczerniaj personelu.
@ do da
dnia 29.03.2023, 14:09
Ocena
komentarza:
45
Skoro jesteś tak dokładnie zorientowany w historii choroby, to uważasz że należało tego Pana wypisać do domu?
@ robson
dnia 29.03.2023, 14:11
Ocena
komentarza:
8
Dokladnie koncza sie ludzie na ciezkie dolegliwosci w niektorych przypadkach niewyleczalne a pozniej wszystko najlepiej zwalic na personel.lezalem na chirurgii 3 razy i zadnego zlego slowa ani na pielegniarki ani na lekarzy powiedziec nie moge
@ MaciekJ
dnia 29.03.2023, 14:14
Ocena
komentarza:
27
Czy to usprawiedliwia wyrzucenie człowieka ze szpitala na pewną śmierć? Pamiętaj, że straciliśmy bliską osobę i cierpimy, a można było go uratować.
@ do robson
dnia 29.03.2023, 14:27
Ocena
komentarza:
4
Może dlatego że ty tylko leżałeś a inni byli tam z powodu choroby.
@ robson
dnia 29.03.2023, 14:33
Ocena
komentarza:
-17
Jak wam tak ten szpital nie pasuje to nie leczyc sie w nim tylko jechac do innego miasta i z glowy problemy z personelem a nie pozniej narzekanie.Dobrze wiedzielisci na co sie piszecie to teraz nie plakac przed klawiatura
@ do robson
dnia 29.03.2023, 14:40
Ocena
komentarza:
61
Powoli, powoli!! Skoro szpital w Jaśle jest Szpitalem Powiatowym finansowanym min. z budżetu Powiatu, to mieszkańcy Jasła i Powiatu Jasło chcieliby mieć taką placówkę, z której będą zadowoleni nie tylko ci którzy idą do niej "poleżeć" ale i chorzy, którym osoby tam zatrudnione potrafią udzielić właściwej pomocy.
@ robson
dnia 29.03.2023, 14:42
Ocena
komentarza:
-37
Ale nie maja i bardzo dobrze o tym wiedza wiec po co i tak sie tam pchaja a pozniej narzekaja?
@ Mc
dnia 29.03.2023, 14:49
Ocena
komentarza:
41
A skąd ty wiesz na co pacjent się leczył? Czyżby personel szpitala łamał prawo? Chyba że byłeś upoważniony do historii choroby tego pacjenta
@ do robson
dnia 29.03.2023, 14:52
Ocena
komentarza:
33
Gdyby nie narzekali, to nigdy by się tam nic nie zmieniło. Zadowoleni byliby tylko ci, którzy byli tam "poleżeć" albo ci, których po wizytach w gabinetach prywatnych, lekarze przyjęli na oddziały aby zrobić im badania. To wystarczy aby temat Szpitala Jasło wyczerpać.
@ robson
dnia 29.03.2023, 14:53
Ocena
komentarza:
-7
od zawsze narzekaja i nic sie nie zmienia a mimo to wciaz chodza do tej rzezni
@ do Mc
dnia 29.03.2023, 14:56
Ocena
komentarza:
8
Pacjenci miedzy soba rozmawiaja o tym na co leza i co im dolega wiec nie rob z siebie filozofa bo ci nie wychodzi
@ do robson
dnia 29.03.2023, 14:57
Ocena
komentarza:
2
Pisałeś, że nie możesz złego słowa powiedzieć a teraz "rzeźni"? Szkoda czasu na dyskusje na tak płytkim poziomie.
@ robson
dnia 29.03.2023, 14:59
Ocena
komentarza:
-5
Mialo by w "" tak jak ci ktorzy leca po pomac tam a pozniej narzekaja sie o tym szpitalu wyrazaja
@ robson
dnia 29.03.2023, 15:06
Ocena
komentarza:
0
Jasne ze szkoda
@ Od szpitala
dnia 29.03.2023, 15:06
Ocena
komentarza:
3
[komentarz nie na temat]
@ Kapitan Wąs
dnia 29.03.2023, 15:29
Ocena
komentarza:
37
Ten szpital to trupiarnia z wiecznie zaspanym i nafoszonym personelem lekarskim i pielęgniarskim bez grama empatii.
Więcej wyczucia i delikatności ma chłop przerzucajacy worki ziemniaków na targowicy.
90 letnie dziadki, których nie ma kto nakarmić, albo zostawione żeby się udusiły, fałszowanie wyników covidowych żeby dostać dofinansowanie, chorzy z chorobami zakaźnymi leżący że zdrowymi, co lekarz to inne leczenie tego samego chorego, albo w ogóle wywalone.
Towarzystwo rozpanoszone i rozpuszczone jak jasielski kler - ktoś musi się tym w końcu zająć.
@ Darek
dnia 29.03.2023, 17:25
Ocena
komentarza:
22
słuchajcie, to jest Jasło - ręka rękę myje. A biegły lekarz i oskarżony to koledzy. Co miał zeznać?

PS. antropolodzy po szczątkach sprzed 4000 lat potrafią ocenić na co zmarła dana osoba, oraz nawet jakie jedzenie miała w swojej diecie, a Pan biegły twierdzi, że ekshumacja po kilku latach nic nie wykaże. Może po prostu wygodnie jest tak zeznać? Nie wiem.. pytam.
@ Do MaciekJ
dnia 29.03.2023, 17:26
Ocena
komentarza:
7
i co z tym zrobiłeś? Bo niestety wiele osób opisuje w komentarzach swoje przypadki, ale nikt nie raczy zgłosić sprawy do prokuratury, co nic nie kosztuje.
@ Magda
dnia 29.03.2023, 17:29
Ocena
komentarza:
11
Jak ja rozmawialam o moim dziadziu z doktorem N.to nawet nie wiedzial o kim mowa .Mowi mi, że dziadziu jest 24 godz po operacji, ktorej nigdy nie mial i ze jest do wypisu po czym ja zaprosilam sznownego pana doktora na salę, żeby zobaczyl o kim mowa, a on wielce zdziwiony że nikogo takiego nie operowal i machnął reka.
@ Magda
dnia 29.03.2023, 18:59
Ocena
komentarza:
2
[komentarz nie na temat]
@ Mc
dnia 29.03.2023, 20:27
Ocena
komentarza:
5
I co z tego że pacjenci rozmawiają o swoich chorobach? To jest powód aby upublicznić wszystko? To nie żadna filozofia. To świadczy o danym człowieku.
@ ....
dnia 29.03.2023, 22:52
Ocena
komentarza:
4
Nikt nie pyta do którego szpitala tylko wiozą do Jasła i kropka
@ strach się bać konowałów
dnia 29.03.2023, 14:00
Ocena
komentarza:
44
Oby tylko rodzina zmarłej dociekła prawdy, chociaż w jasielskich realiach może to się okazać niemożliwe. Czy można traktować jako wiarygodne zeznania kogoś będącego lekarzem, który w przeszłości po potrąceniu rowerzysty uciekł z miejsca wypadku nie udzielając poszkodowanemu pomocy? Czy wiarygodnym może być lekarz, który przyjmując pacjentów pod wpływem alkoholu po przyjeździe Policji ucieka z gabinetu i zamyka się w ubikacji? No i chyba tylko w Jaśle taka osoba może być ordynatorem oddziału szpitalnego.
W świetle takich faktów nawet największe umiejętności i wiedza zawodowa jednoznacznie świadczą o tej osobie.
@ Plecy Lecy
dnia 29.03.2023, 14:48
Ocena
komentarza:
25
Jest niewinny tak samo jak przedsiębiorcy z Jasła ...
@ Kapitan Wąs
dnia 29.03.2023, 15:34
Ocena
komentarza:
2
[komentarz nie na temat]
@ Oro
dnia 29.03.2023, 15:36
Ocena
komentarza:
0
Prawdę zna jedynie Bóg i niech tak pozostanie
@ Akcent
dnia 29.03.2023, 16:53
Ocena
komentarza:
-9
Boga nie ma - wszystko na to wskazuje.
Nie wiem co ludzi takich jak ty przekonuje i na czym zbudowali swoją wiarę, ale zawsze w ramach ewangelizacji możesz to napisać.
@ Patusy
dnia 29.03.2023, 16:56
Ocena
komentarza:
36
Ten szpital to ostateczność . Nie lepiej jest w przychodniach . Np ortopedyczna.
Idąc jutro się zarejestrować macie pewne że nie wcześniej niż lipiec .
Rezonans to samo.
W Jaśle przyjmuje 5 ortopedów ,każdy po jeden dzień w tygodniu.
Czemu nie ma dwóch gabinetów ,czy nawet trzech ,ano dlatego żebyście mogli
iść do nich prywatnie .
Żeby chorować w tym mieście, trzeba być zdrowym.
@ do patusy
dnia 29.03.2023, 18:10
Ocena
komentarza:
2
ja rejestrowałam się online patrząc na terminy na stronie nfztu, teraz jest widzę za 3 miesiące, polecam jak nie to pisać do nfz, bo ten termin masz dostać, w katowicach bez problemu było i taki dostałam
@ do patusy
dnia 29.03.2023, 18:13
Ocena
komentarza:
9
do rezonansu też jest na czerwiec, jak ci ktoś próbuje wcisnąć inny termin niż ten co jest podany na podkarpackim systemie informacji medycznej to się nie zgadzaj, albo dzwoń do nfzu, od razu ci pomogą, jeden telefon i zaraz się zmieni :)
@ Di patuse
dnia 30.03.2023, 13:29
Ocena
komentarza:
-3
Zacznij pracowac.bedziesz mial pieniadze na leczene
Proste
@ Js
dnia 30.03.2023, 17:01
Ocena
komentarza:
-1
A moja skład zdrowotna to idzie niby na???
@ Zosia
dnia 30.03.2023, 19:08
Ocena
komentarza:
1
Norma to 40 godzin tygodniowo. Matematyka. Poniedziałek dyżur 24 godziny, wtorek wolne, Środa 8godzin, Czwartek 8godzin. Stąd kolejki w Poradniach, Rezonansie.Proste.
@ Tu pacjent
dnia 29.03.2023, 18:25
Ocena
komentarza:
31
Tak niegrzecznego i ordynarnego traktowania pacjentów przez częśc personelu nie uświadczysz w żadnym szpitalu w Polsce. We innych ośrodkach pacjenci mają wsparcie psychologa, pielęgniarki są miłe i pomocne. W Jaśle wielu lekarzy odnosi się do chorych ludzi wręcz po chamsku, traktuje jak zawadzający przedmiot, o informacji i poradzie mowy nie ma.
@ Acc
dnia 30.03.2023, 12:18
Ocena
komentarza:
7
Gwiazdy lekarskie i pielęgniarskie im więcej im dają kasy tym gorzej. Wynagrodzenie nie idzie w parze z jakością pracy. Brak dyscypliny I ręką rękę. Dyrekcja powinna być z zewnątrz. Albo zrobić druga Profamilie i będą chodzić jak w zegarku.
@ Staszek
dnia 29.03.2023, 18:42
Ocena
komentarza:
22
Pęknięty wyrostek robaczkowy, zapalenie otrzewnej, natychmiastowa operacja, która przeprowadził doktor Fl... Wszystko w najlepszym porządku, po 4 dniach do domu, dobry kontakt z dr. Fl... w przychodni na Szopena. Miły, kulturalny człowiek, dobry lekarz. Czy mogę narzekać na jasielski oddział chirurgii? NIE, uratowali mi życie, a to jest dla najważniejsze.
@ Masakra
dnia 29.03.2023, 18:48
Ocena
komentarza:
1
W każdym mieście ludzie narzekaja na swoje szpitale wychwalając szpitale a innych miastach także niema sensu tych już nudnych narzejan słuchać bo tylko narzekać potrafia a nic z tym nie robią
@ Magda
dnia 29.03.2023, 18:57
Ocena
komentarza:
1
Fl to nie żaden doktor , tylko lekarz.
@ Magda
dnia 29.03.2023, 21:32
Ocena
komentarza:
7
Proszę o wskazanie mi w jasielskim szpitalu LEKARZA z tytułem DOKTORA , bo lekarz a dokm
@ Acc
dnia 30.03.2023, 12:45
Ocena
komentarza:
3
W każdej branży są profesjonaliści I nieudacznicy lub cwaniaki, tylko że tutaj błędy kosztują życie. Rutyna też może zgubić. Przykre jest to że mlodzi lekarze nie przychodzą do Jasła.,albo nie są mile widziani.
@ komandos
dnia 29.03.2023, 20:08
Ocena
komentarza:
3
[komentarz nie na temat]
@ Masakra
dnia 29.03.2023, 20:11
Ocena
komentarza:
-1
[komentarz nie na temat]
@ Masakra
dnia 29.03.2023, 21:02
Ocena
komentarza:
0
Jak nie na temat [...]
@ ło ho ho
dnia 30.03.2023, 06:28
Ocena
komentarza:
2
Jasielska Umieralnia a nie szpital[...] powinni wy...ć na zbity pysk dyscyplinarnie
@ Łohohoho
dnia 30.03.2023, 13:33
Ocena
komentarza:
4
No to wywal wszystkich dyscyplinarnie.a orzede wszystkim omijaj szpital z daleka.nawet jak bedziesz umierajacy
@ jak tak można
dnia 30.03.2023, 09:21
Ocena
komentarza:
5
Jeżeli tzw. "oskarżony" nie uczestniczył - nie brał udziału w operacji, to dlaczego ON jest "oskarżonym"? Niech na ławie oskarżonych zasiada ten, który operował. Jak Sąd może tak długo dręczyć i niszczyć zdrowie i życie komuś kto bezpośrednio w tym nie brał udziału!!!
@ xxxx
dnia 30.03.2023, 14:06
Ocena
komentarza:
-1
Nie musial brac udzialy ale podpisal wypis ze szpitala mimo ze stan pacjentki na to nie pozwalał
@ wypis
dnia 31.03.2023, 17:18
Ocena
komentarza:
1
Kto inny zadecydował o wypisie. "Oskarżony" jako przełożony podpisał sporządzony dokument. Miał osobiście jeszcze się udać do pacjenta i skontrolować decyzję podwładnego?
@ xxxx
dnia 30.03.2023, 13:59
Ocena
komentarza:
0
Wszystkim narzekajacym zalecam w trosce o ich zdrowie i zycie aby omijali szerokim łukiem jasielski szpital i leczyli sie gdzies idziej wtedy narzekanie sie skonczy i narzekajacy beda zdrowi bo wylecza ich w innym szpitalu
@ michał
dnia 09.04.2023, 13:21
Ocena
komentarza:
0
bardzo przykre,tragedia straszna
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Minister Zbigniew Ziobro z wizytą w Jaśle

  W sobotę w Jasielskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro, prezesem Suwerennej Polski. Pol przyjechał na spotkanie z mieszkańcami na zaproszenie posłanki Marii Kurowskiej. Podczas swojego wystąpienia mówił o polityce Niemiec, Donaldzie Tusku, a także o obronie polskich rolników.

 • Jasielscy strażacy obchodzili swoje święto

   

  Choć dzień Świętego Floriana, w którym strażacy obchodzą swoje święto minął kilka tygodni temu, to w Jaśle uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się w miniony piątek (2 czerwca). Apel z udziałem strażaków jasielskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej tradycyjnie zorganizowano na placu przy siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle. T

 • Dofinansowanie na studnię głębinową - jak uzyskać?

   

  Studnią głębinową nazywamy sztucznie wykonane, pionowe ujęcie wody. W zależności od głębokości warstwy wodonośnej studnie bywają wiercone nawet do kilkudziesięciu metrów w głąb ziemi i zapewniają wodę bardzo dobrej jakości!

 • Ogród Jordanowski znów tętnił życiem. Najmłodsi jaślanie obchodzili dzisiaj swoje święto

   

  Datę 1 czerwca znają dosłownie wszyscy, bez względu na wiek. Nic w tym dziwnego. Tego dnia bowiem na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka. Najmłodsi jaślanie świętują swój dzień nie tylko w wąskim gronie rodzinnym. Od wielu lat chętnie odwiedzają również Ogród Jordanowski, gdzie czekają na nich atrakcje przygotowane przez pracowników jasielskich instytucji kultury.

 • Buduj i remontuj z "Pszczółką". Mega oferta cenowa na pustaki już czeka na Ciebie

  Budujesz dom? A może planujesz remont mieszkania? Zapraszamy do "Pszczółki" gdzie znajdziesz wszystko co niezbędne do wybudowania oraz remontu domu lub mieszkania.

 • Generator Nauki GEN zacieśnia współpracę z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie

   

  Miasto Jasło zawarło dzisiaj porozumienie z Instytutem Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Dotyczy ono zacieśnienia współpracy pomiędzy instytutem a jasielskim Generatorem Nauki GEN w zakresie popularyzacji nauk ścisłych. Beneficjentami porozumienia mają być przede wszystkim uczniowie jasielskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Już niebawem do Krakowa uda się pierwsza grupa młodych jaślan, głodnych naukowej wiedzy.

 • Ogromny zastrzyk finansowy dla Gminy Brzyska. W przyszłym roku powstanie boisko wielofunkcyjne

  Gmina Brzyska otrzymała blisko 3 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem. Inwestycja ma być realizowana przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzyskach w 2024 r.

 • Dębowiec: Usunięto awarię układu sterującego przepompowni ścieków

  Nieczystości ściekowe, które stwierdzili inspektorzy WIOŚ przy komorze zasuw zlokalizowanych w najniższym punkcie terenu w Dębowcu były przyczyną awarii układu sterującego przepompowni ścieków. Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej podjął działania naprawcze m.in. zamontowano monitoring pracy, dzięki któremu pracownicy będą mogli podjąć natychmiastową reakcję w przypadku stanu awaryjnego.

 • UNIMOT przejmuje jasielskie zakłady magazynowania i dystrybucji paliw oraz produkcji asfaltów

   

  Formalności stało się zadość. Po wielu miesiącach oczekiwania, w kwietniu 2023 r. spółka UNIMOT Investments sp. z o.o. zawarła z PKN Orlen S.A. umowę przeniesienia 100 proc. akcji Lotos Terminale S.A. Tym samym jasielskie zakłady Lotos Infrastruktura i Uni-Bitumen zmieniły właściciela. 

 • Wstęga została przecięta. Przy jasielskim „Chemiku” powstało nowe boisko sportowe

   

  Starostwo Powiatowe mogło dziś ogłosić z dumą, że realizacja programu - „Budowa infrastruktury sportowej jednostek oświatowych Powiatu Jasielskiego" wreszcie dobiegła końca. Dzisiaj, uroczyście oddano bowiem do użytku boisko wielofunkcyjne przy jasielskim „Chemiku”. Będzie ono służyć uczniom szkoły do gry w piłkę ręczną i tenisa. Wartość inwestycji wyniosła 935 238 zł.

 • Szukasz zacisznego miejsca do wypoczynku? Odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”

   

  Masz dosyć miejskiego zgiełku? Szukasz miejsca, w którym mógłbyś odpocząć w bezpośrednim kontakcie z naturą? Koniecznie odwiedź „Siedlisko Sielska Dolina Nad Stawem”. To urokliwy i zaciszny zakątek w malowniczej wsi Potakówka na Podkarpaciu. Dwa piękne domki położone na terenie rekreacyjnym wraz z zarybionym stawem i zagrodą danieli to miejsce wprost idealne na spędzenie wakacyjnego urlopu lub weekendową ucieczkę na wieś.

 • Żołnierze Wojska Polskiego uczą jaślanki samoobrony

   

  Przystanek Kwiatowa w Jaśle stał się w ten weekend swoistego rodzaju poligonem treningowym dla kobiet, które chcą umieć bronić się przed różnego rodzaju zagrożeniami, a przede wszystkim przed agresją fizyczną. Technik samoobrony uczą się pod czujnym okiem doskonale wyszkolonych w zakresie walki wręcz żołnierzy – instruktorów. W sobotnich warsztatach udział wzięło czterdzieści pań.

 • Zespół młodych siatkarek w SP nr 4 w Jaśle sięgnął po srebro

   

  W piątek (26 maja) w hali MOSiR w Jaśle rozegrano turniej finałowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt na szczeblu wojewódzkim. Triumfowały w nim młode adeptki siatkówki z Rzeszowa. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 33 w Rzeszowie pozostawiły w pokonanym polu zespoły reprezentujące Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle i Szkołę Podstawową w Dukli. Jaślanki pod wodzą trenera Grzegorza Janusza sięgnęły po srebro.

 • Strażacy interweniowali podczas Pikniku Rodzinnego. Z butli ulatniał się gaz

   

  Dzisiaj przed godziną 18. strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze butli z gazem propan-butan na terenie przedszkola przy ul. Sikorskiego w Jaśle. Do zdarzenia doszło w trakcie trwającego Pikniku Rodzinnego. Okazało się, że doszło do ulatniania się gazu, w związku z czym wyznaczona została strefa bezpieczeństwa.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657