Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Biegowe i triathlonowe sukcesy zawodników JSC

4

31 sierpnia w Niedzicy odbyły się zawody w triathlonie górskim na dystansie ½ Ironmana. Wziął w nich udział zawodnik Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów – Maciej Żyra. Miał on do pokonania 2km pływania, trasę rowerową na pograniczu Polski i Słowacji o długości 90km i 1500m przewyższenia, oraz bieg na Kasprowy Wierch o długości 21km. Maciek uzyskał łączny czas 5h 58min, i zajął open 17 miejsce, a w kategorii wiekowej – 11.

W tym samym dniu Marcin Wiącek wystartował w Ultra Janosiku. Wybrał on trasę „Pomsta Janosika” o długości 80km i przewyższeniu 2767m. Start biegu był na Słowacji z Doliny Kieźmarskiej Białej Wody, a meta w Niedzicy. Zawodnicy mieli do pokonania trasę wiodącą przez Tatry Bielskie, Spisz i Pieniny. Marcin pokonał ją w czasie 12h 45min, co pozwoliło na 25 miejsce w kategorii Master.

W dniach 6-8 września odbył się 10 Festiwal Biegów w Krynicy Zdrój. W tym roku festiwal zgromadził rekordową liczbę biegaczy, którzy mieli bardzo dużo różnych tras do wyboru. Nie mogło zabraknąć na festiwalu zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Mirek Pawluś i Marcin Wiącek wybrali najdłuższy dystans biegów górskich „Bieg 7 Dolin Plus”. Trasa biegu liczyła 117km, z przewyższeniem sięgającym 5000m, i prowadziła przez tereny Beskidu Sądeckiego. Zawodnicy mieli do pokonania m.in. Jaworzynę Krynicką, Runek, Radziejową, Niemcową, Wielki Rogacz. Start biegu usytuowany był na deptaku w Krynicy, i rozpoczął się o godzinie 2 w nocy.  Mirek Pawluś uzyskał czas 15h 13min, co pozwoliło na zajęcie 2 miejsca open. Marcin natomiast w skutek kontuzji musiał zejść z trasy w Rytrze. Bieg okazał się trudnym wezwaniem, gdyż zaledwie 40% startujących go ukończyło.

Janusz Zaleśny wybrał niedzielny bieg maratoński: „Koral Maraton”, który ukończył na 43 miejscu w kategorii M40.

8 września odbyła się przedostatnia edycja podkarpackiej „Szprychy”. Tym razem kolarze górscy ścigali się w miejscowości Lubenia. Sebastian Cyran wybrał trasę o długości 27km z przewyższeniem ok 600m. Ukończył ją z czasem 1h 15min, i zajął w kategorii M3 – 6 miejsce. Dłuższą i trudniejszą trasę, liczącą 45km z przewyższeniem ok. 1200m wybrali Mateusz Dachowski i Witold Cisło. Mateusz uzyskał czas 2h 15min, i zajął w kategorii M3 - 7 miejsce, natomiast Witold w kategorii M4 – 19.

Również 8 września odbyły się trzecie zawody triathlonowe z cyklu „Triada Południa”. Tym razem miejscem zmagań triathlonistów był Kraków, gdzie rozgrywano zawody „Iron Dragon” na dwóch dystansach:

Olimpijski – 1,5km pływania, 40km jazdy rowerem i 10km biegu,

Sprint – 0,75km pływania, 20km jazdy rowerem i 5km biegu.

Na dystansie olimpijskim, Katarzyna Czepiel – Rak zajęła 2 miejsce w kategorii K40. Jej łączny czas to 2h 55min. Na tym samym dystansie Łukasz Szumiec również zajął 2 miejsce w kategorii M40. Jego czas to: 2h 11min. W tej samej kategorii co Łukasz startowali: Wojciech Walaszczyk – 6 miejsce (2h 23min), Łukasz Rak – 25 miejsce (2h 30min). Maciej Żyra w kategorii M3 z czasem 2h 26min, zajął 21 miejsce. Na dystansie sprinterskim, w kategorii M16, startowała młodzież JSC: Dominik Szumiec i Mikołaj Rak. Dominik z czasem 1h 08min, zajął 6 miejsce, a Mikołaj z czasem 1h 21min, zajął 28 m-ce.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.