Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Biegowe i triathlonowe sukcesy zawodników JSC

4

31 sierpnia w Niedzicy odbyły się zawody w triathlonie górskim na dystansie ½ Ironmana. Wziął w nich udział zawodnik Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów – Maciej Żyra. Miał on do pokonania 2km pływania, trasę rowerową na pograniczu Polski i Słowacji o długości 90km i 1500m przewyższenia, oraz bieg na Kasprowy Wierch o długości 21km. Maciek uzyskał łączny czas 5h 58min, i zajął open 17 miejsce, a w kategorii wiekowej – 11.

W tym samym dniu Marcin Wiącek wystartował w Ultra Janosiku. Wybrał on trasę „Pomsta Janosika” o długości 80km i przewyższeniu 2767m. Start biegu był na Słowacji z Doliny Kieźmarskiej Białej Wody, a meta w Niedzicy. Zawodnicy mieli do pokonania trasę wiodącą przez Tatry Bielskie, Spisz i Pieniny. Marcin pokonał ją w czasie 12h 45min, co pozwoliło na 25 miejsce w kategorii Master.

W dniach 6-8 września odbył się 10 Festiwal Biegów w Krynicy Zdrój. W tym roku festiwal zgromadził rekordową liczbę biegaczy, którzy mieli bardzo dużo różnych tras do wyboru. Nie mogło zabraknąć na festiwalu zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Mirek Pawluś i Marcin Wiącek wybrali najdłuższy dystans biegów górskich „Bieg 7 Dolin Plus”. Trasa biegu liczyła 117km, z przewyższeniem sięgającym 5000m, i prowadziła przez tereny Beskidu Sądeckiego. Zawodnicy mieli do pokonania m.in. Jaworzynę Krynicką, Runek, Radziejową, Niemcową, Wielki Rogacz. Start biegu usytuowany był na deptaku w Krynicy, i rozpoczął się o godzinie 2 w nocy.  Mirek Pawluś uzyskał czas 15h 13min, co pozwoliło na zajęcie 2 miejsca open. Marcin natomiast w skutek kontuzji musiał zejść z trasy w Rytrze. Bieg okazał się trudnym wezwaniem, gdyż zaledwie 40% startujących go ukończyło.

Janusz Zaleśny wybrał niedzielny bieg maratoński: „Koral Maraton”, który ukończył na 43 miejscu w kategorii M40.

8 września odbyła się przedostatnia edycja podkarpackiej „Szprychy”. Tym razem kolarze górscy ścigali się w miejscowości Lubenia. Sebastian Cyran wybrał trasę o długości 27km z przewyższeniem ok 600m. Ukończył ją z czasem 1h 15min, i zajął w kategorii M3 – 6 miejsce. Dłuższą i trudniejszą trasę, liczącą 45km z przewyższeniem ok. 1200m wybrali Mateusz Dachowski i Witold Cisło. Mateusz uzyskał czas 2h 15min, i zajął w kategorii M3 - 7 miejsce, natomiast Witold w kategorii M4 – 19.

Również 8 września odbyły się trzecie zawody triathlonowe z cyklu „Triada Południa”. Tym razem miejscem zmagań triathlonistów był Kraków, gdzie rozgrywano zawody „Iron Dragon” na dwóch dystansach:

Olimpijski – 1,5km pływania, 40km jazdy rowerem i 10km biegu,

Sprint – 0,75km pływania, 20km jazdy rowerem i 5km biegu.

Na dystansie olimpijskim, Katarzyna Czepiel – Rak zajęła 2 miejsce w kategorii K40. Jej łączny czas to 2h 55min. Na tym samym dystansie Łukasz Szumiec również zajął 2 miejsce w kategorii M40. Jego czas to: 2h 11min. W tej samej kategorii co Łukasz startowali: Wojciech Walaszczyk – 6 miejsce (2h 23min), Łukasz Rak – 25 miejsce (2h 30min). Maciej Żyra w kategorii M3 z czasem 2h 26min, zajął 21 miejsce. Na dystansie sprinterskim, w kategorii M16, startowała młodzież JSC: Dominik Szumiec i Mikołaj Rak. Dominik z czasem 1h 08min, zajął 6 miejsce, a Mikołaj z czasem 1h 21min, zajął 28 m-ce.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.

JSC

Napisany dnia: 12.09.2019, 08:46 , Tagi: Brak
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ agl.
dnia 12.09.2019, 13:38
Ocena
komentarza:
13
brawo...brawo...brawo. jesteście mocarze. wielkie gratulacje dla wszystkich.
@ XXX
dnia 12.09.2019, 18:50
Ocena
komentarza:
10
Brawo ultrasi, Brawo triathloniści, Brawo kolarze.
@ qaa
dnia 13.09.2019, 06:51
Ocena
komentarza:
7
pierwsze zdjęcie jak kadr w filmu " Noc Żywych Trupów" !!!
@ He he
dnia 15.09.2019, 14:53
Ocena
komentarza:
4
Marcin u szczytu formy :)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Chemikalia w Gorlicach zagrożeniem dla ludzi i środowiska

  Na terenie byłej Rafinerii Nafty Glimar w Gorlicach leży ponad 5 tysięcy ton odpadów niebezpiecznych. Istnieje potencjalne zagrożenie dla życia lub zdrowia mieszkańców oraz obawa, że mogłoby dojść do skażenia rzeki Ropy...

 • Stop zmęczonym oczom!

   

  Pracujesz dużo przed komputerem, a do tego Twoje oczy wlepione są w ekran telefonu dłużej niż godzinę dziennie? Zdecydowanie potrzebujesz okularów ze szkłami BlueCare od JAI KUDO, które neutralizują szkodliwe dla oczu światło niebieskie, emitowane przez ekrany LED! 

 • Zaskakujące odkrycie przy cmentarzu żydowskim

   

  Archeolodzy zakończyli badania sondażowe na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle. Miały dać one odpowiedź na pytanie, czy w miejscu tym znajdował się niegdyś cmentarz żydowski, a tym samym groby? W trakcie prowadzonych prac archeolodzy natrafili na interesujące odkrycie.

 • Nie daj się cukrzycy!

  14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji razem z lek. med. Piotrem Plutą, kierownikiem Oddziału Diabetologicznego jasielskiego szpitala przypominamy o tym, że cukrzyca to niebezpieczna choroba, która prowadzi do wielu powikłań. Niestety z każdym rokiem coraz więcej osób na nią zapada.

 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybrany kurs/szkolenie/studia podyplomowe. Rekrutacja odbędzie się w dniach od 18.11.2019 r. do 22.11.2019 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Wierzą, że oddając krew mogą uratować komuś życie

   

  O tym, że krew jest niezwykle cenna dla każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością do grupy osób przekonanych o jej olbrzymim znaczeniu należą uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle, którzy oddali krew z myślą o tych, którym może ona uratować życie.

 • Zapalając znicze na ich grobach spłacamy dług

   

  Ulice miasta spowite są gęstą mgłą. Wszyscy tłoczą się z drzwiach autokaru, aby po chwili sennie zasiąść na swoich miejscach. Od odjazdu dzieli ich zaledwie kilka minut. Z niecierpliwością oczekują chwili, w której warkot silnika oznajmi, iż wyprawa na Ukrainę wreszcie się rozpoczyna.

 • 26-latek zniszczył osiem samochodów

  W minioną sobotę w nocy na ul Szkolnej w Jaśle doszło do dewastacji ośmiu samochodów osobowych. 26-letni mieszkaniec Jasła przyznał się do winy. Policja skierowała sprawę do sądu.

 • Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Jaśle

   

  W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Jaśle uroczystości upamiętniające 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się w Parku Miejskim, gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożono kwiaty.

 • Ceny targowe na zakup obrączek w salonach Łazur!

   

  Planujecie ślub, a nie macie jeszcze obrączek? Stoiska targowe i ich gwar Was przytłaczają?Zapraszamy do naszych salonów jubilerskich w Jaśle i Sanoku, gdzie w ciszy i spokoju wybierzecie Wasze wymarzone obrączki po targowych cenach!

 • Czarni lepsi od wicelidera. Jaślanie mistrzami jesieni

   

  Jesień należy do Czarnych Jasło. Podopieczni Ryszarda Skuby pokonali w ostatnim meczu rundy jesiennej drużynę MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne 2:1. Tym samym zimę spędzą na fotelu samodzielnego lidera rozgrywek klasy okręgowej.

 • Pomagają dzieciom chorym na raka

   

  Strażacy ochotnicy znów zwierają szeregi w ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Tym razem jednak oprócz zbiórki zabawek, artykułów szkolnych i innych dla dzieci z chorobą nowotworową zachęcać będą również do oddawania krwi. Machina już ruszyła. Każdy może stać się jej małym a zarazem niezwykle istotnym trybikiem.

Nadchodzące wydarzenia

Posiadasz informacje o jakimś wydarzeniu?
Poinformuj nas! Pisz na adres: redakcja@jaslo4u.pl

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105