Strona główna

Biegowe i triathlonowe sukcesy zawodników JSC

4
Napisany dnia: 12.09.2019, 08:46 , Tagi: Brak

31 sierpnia w Niedzicy odbyły się zawody w triathlonie górskim na dystansie ½ Ironmana. Wziął w nich udział zawodnik Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów – Maciej Żyra. Miał on do pokonania 2km pływania, trasę rowerową na pograniczu Polski i Słowacji o długości 90km i 1500m przewyższenia, oraz bieg na Kasprowy Wierch o długości 21km. Maciek uzyskał łączny czas 5h 58min, i zajął open 17 miejsce, a w kategorii wiekowej – 11.

W tym samym dniu Marcin Wiącek wystartował w Ultra Janosiku. Wybrał on trasę „Pomsta Janosika” o długości 80km i przewyższeniu 2767m. Start biegu był na Słowacji z Doliny Kieźmarskiej Białej Wody, a meta w Niedzicy. Zawodnicy mieli do pokonania trasę wiodącą przez Tatry Bielskie, Spisz i Pieniny. Marcin pokonał ją w czasie 12h 45min, co pozwoliło na 25 miejsce w kategorii Master.

W dniach 6-8 września odbył się 10 Festiwal Biegów w Krynicy Zdrój. W tym roku festiwal zgromadził rekordową liczbę biegaczy, którzy mieli bardzo dużo różnych tras do wyboru. Nie mogło zabraknąć na festiwalu zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Mirek Pawluś i Marcin Wiącek wybrali najdłuższy dystans biegów górskich „Bieg 7 Dolin Plus”. Trasa biegu liczyła 117km, z przewyższeniem sięgającym 5000m, i prowadziła przez tereny Beskidu Sądeckiego. Zawodnicy mieli do pokonania m.in. Jaworzynę Krynicką, Runek, Radziejową, Niemcową, Wielki Rogacz. Start biegu usytuowany był na deptaku w Krynicy, i rozpoczął się o godzinie 2 w nocy.  Mirek Pawluś uzyskał czas 15h 13min, co pozwoliło na zajęcie 2 miejsca open. Marcin natomiast w skutek kontuzji musiał zejść z trasy w Rytrze. Bieg okazał się trudnym wezwaniem, gdyż zaledwie 40% startujących go ukończyło.

Janusz Zaleśny wybrał niedzielny bieg maratoński: „Koral Maraton”, który ukończył na 43 miejscu w kategorii M40.

8 września odbyła się przedostatnia edycja podkarpackiej „Szprychy”. Tym razem kolarze górscy ścigali się w miejscowości Lubenia. Sebastian Cyran wybrał trasę o długości 27km z przewyższeniem ok 600m. Ukończył ją z czasem 1h 15min, i zajął w kategorii M3 – 6 miejsce. Dłuższą i trudniejszą trasę, liczącą 45km z przewyższeniem ok. 1200m wybrali Mateusz Dachowski i Witold Cisło. Mateusz uzyskał czas 2h 15min, i zajął w kategorii M3 - 7 miejsce, natomiast Witold w kategorii M4 – 19.

Również 8 września odbyły się trzecie zawody triathlonowe z cyklu „Triada Południa”. Tym razem miejscem zmagań triathlonistów był Kraków, gdzie rozgrywano zawody „Iron Dragon” na dwóch dystansach:

Olimpijski – 1,5km pływania, 40km jazdy rowerem i 10km biegu,

Sprint – 0,75km pływania, 20km jazdy rowerem i 5km biegu.

Na dystansie olimpijskim, Katarzyna Czepiel – Rak zajęła 2 miejsce w kategorii K40. Jej łączny czas to 2h 55min. Na tym samym dystansie Łukasz Szumiec również zajął 2 miejsce w kategorii M40. Jego czas to: 2h 11min. W tej samej kategorii co Łukasz startowali: Wojciech Walaszczyk – 6 miejsce (2h 23min), Łukasz Rak – 25 miejsce (2h 30min). Maciej Żyra w kategorii M3 z czasem 2h 26min, zajął 21 miejsce. Na dystansie sprinterskim, w kategorii M16, startowała młodzież JSC: Dominik Szumiec i Mikołaj Rak. Dominik z czasem 1h 08min, zajął 6 miejsce, a Mikołaj z czasem 1h 21min, zajął 28 m-ce.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy.

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ agl.
dnia 12.09.2019, 13:38
Ocena
komentarza:
13
brawo...brawo...brawo. jesteście mocarze. wielkie gratulacje dla wszystkich.
@ XXX
dnia 12.09.2019, 18:50
Ocena
komentarza:
9
Brawo ultrasi, Brawo triathloniści, Brawo kolarze.
@ qaa
dnia 13.09.2019, 06:51
Ocena
komentarza:
7
pierwsze zdjęcie jak kadr w filmu " Noc Żywych Trupów" !!!
@ He he
dnia 15.09.2019, 14:53
Ocena
komentarza:
3
Marcin u szczytu formy :)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Burgery Jasło
Praca w Holandii
 • „Dodatkowe” emocje

   

  Kiedy uchwałę w sprawie wysokości dodatku za wychowawstwo dla nauczycieli przedszkoli zdjęto z porządku obrad podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jasła wydawało się, że dwa tygodnie wystarczą do tego, aby wszystkie zainteresowane strony mogły osiągnąć kompromis.

 • Zostań specjalistą w zakresie bezpieczeństwa! Ostatnie dni rekrutacji

 • KBBistro - ALL INCLUSIVE

   

  Wakacje dobiegły końca. Czas błogiej beztroski w nadmorskich kurortach i kąpieli słonecznych w tym sezonie minął. Żadna wakacyjna przygoda nie istnieje, jeśli nie jest podkreślona lokalną kuchnią. U nas lato nadal trwa!

 • 20-letni jaślanin w finale konkursu Mister Polski 2019

  Kamil Mierzwa z Jasła, I Wicemister Podkarpacia przeszedł do finału konkursu Mister Polski 2019. W ostatnim etapie o tytuł powalczy z 28 finalistami. Stawka jest bardzo wysoka, gdyż przez zwycięzcą otwierają się drzwi do zyskania sławy i zrobienia światowej kariery.

 • Podrzucają śmieci na działkę zakładu „Gamrat”

  Ogromna sterta śmieci została złożona na prywatnej działce zakładu „Gamrat”S.A. wzdłuż drogi powiatowej w Trzcinicy. Wśród porzuconych rzeczy są wielkogabarytowe, ale również farby, czy zabawki...

 • W Trzcinicy znaleziono szczątki kobiety

  Na terenie prywatnej posesji w Trzcinicy, gdzie przyjmowane są gruz i ziemia znaleziono kości najprawdopodobniej kobiety, łańcuszek, odzież i fragment trumny. Sprawą zajęła się prokuratura, która wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Biegły z zakresu medycyny sądowej ma wydać opinię na temat wieku znalezionych ludzkich szczątków.

 • Uczczono pamięć ofiar stalinizmu

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj uroczystości Dnia Sybiraka. Przypada on w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Pod pomnikiem „Golgoty Wschodu” złożono kwiaty i zapalono znicze upamiętniając ofiary zbrodniczego reżimu.

 • Co czeka pasażerów pociągu do Krynicy?

   

  Kiedy opadł już kurz po pojawieniu się informacji o próbnym kursie pociągu do Krynicy, zainteresowani skorzystaniem z tego połączenia mieszkańcy Jasła i okolic zaczęli żądać bardziej szczegółowych danych na jego temat. Pytają oni o sposób dystrybucji biletów, czy też szczegółowy rozkład jazdy. Dzisiaj na wiele z nich znamy już odpowiedzi.  

 • Droga połączy dwa ronda

  W przyszłym roku zostanie oddany do użytku nowy odcinek drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle łączący dwa ronda na osiedlach Górka Klasztorna i Żółków. Wykonawca wszedł już na teren budowy i rozpoczął pierwsze prace geodezyjne dotyczące wytyczenia trasy oraz pasa drogowego. Inwestycja opiewa na blisko 27 mln zł.

 • Pies nie umarł z głodu. Sprawę umorzono

  W lipcu br. we Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego do łańcucha. Przyczyną śmieci zwierzęcia była niewydolność krążeniowo-oddechowa o charakterze przewlekłym.

 • 17-latek odpowie za potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym

  W miniony piątek do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Michałowi S., który w maju br. potrącił głuchoniemego mężczyznę. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu zmarł.

 • To już pewne! Z Jasła do Krynicy pojedziemy pociągiem

   

  Kilkumiesięczne zabiegi o uruchomienie połączenia kolejowego Jasło – Krynica przyniosły wreszcie efekt. Koleje Małopolskie sp. z o.o. zdecydowały się na próbny kurs pociągu 28 września bieżącego roku. Spółka zamierza zbadać, czy połączenie takie będzie cieszyć się zainteresowaniem podróżnych. Choć to zaledwie jeden kurs, daje on nadzieję, że w przyszłości pociągi na tej właśnie linii kursować będą regularnie.

 • Czas na laser!

   

  Dermatologia kliniczna i estetyczna ESTETMED. W naszym Gabinecie pracujemy na jednym  z najlepszych urządzeń medycznych do usuwania zbędnego owłosienia jakim jest laser diodowy LightSheer® oraz Alma Harmony Dye-VL™ nowoczesna technologia do zamykania naczyń i leczenia rumienia bez ryzyka powikłań.

 • „Muzyka to pasjonująca przygoda”

   

  Muzyka od zawsze była wielką pasją Wojciecha Lepuckiego. Teraz dzieli się nią z innymi prowadząc szkołę muzyczną YAMAHA w Jaśle i Krośnie

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak zaprasza

   

  Szanowni Państwo!
  Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin-Józefów 278 będzie czynny w piątki od 8 do 22 i w soboty od 8 do 20 w wyjątkowych wypadkach w niedziele.
Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105