Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Bilans otwarcia. Znamy zaniedbania poprzedniej władzy.

50

Jest już wstępny bilans otwarcia kadencji. Wynika z niego, że największe błędy poprzedniej władzy to przerost zatrudnienia w administracji publicznej, brak działań prowadzących do zabezpieczenia przeciwpowodziowego miasta, brak odpowiednich rozwiązań komunikacyjnych w mieście oraz problemy z zagospodarowaniem przestrzennym.

- Bilans otwarcia tej kadencji mówi o tym, że mamy sytuację budżetową stabilną, jeżeli chodzi o zadłużenie. Niemniej jednak od 2006 roku to zadłużenie wzrosło. Realnie jest na poziomie 30 mln zł, a jak dołożymy 2 mln straty ZMKS-u to mamy 32 mln zł, natomiast na koniec 2006 roku  było 27 mln zł – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Szczegółowy dokument zostanie przedstawiony w połowie marca br. Informacje w nim zawarte zostaną podane do wiadomości publicznej.

Będą oszczędności...

Wiadomo już, że priorytetem będzie szukanie oszczędności. – Najważniejsze elementy, którymi trzeba się zająć w najbliższych miesiącach to przygotowanie programu oszczędnościowego w oświacie. Mamy 45 mln zł wydatków  i nieco ponad 23 tys. zł subwencji. Jednocześnie mamy znaczący przerost w administracji, a w związku z tym koszty związane nie tylko z wynagrodzeniami, ale także koszty związane z funkcjonowaniem urzędu miasta – zaznacza burmistrz.

Powrót do zaniedbanych inwestycji

Władze miasta będą kontynuować zadania, których zaniechano przez ostatnie 4 lata. Jedno z pierwszych to powrót do budowy drogi KG2. Przygotowywane jest już porozumienie, które zostanie podpisane pomiędzy burmistrzem, dyrekcją GDDKiA, starostwem powiatowym oraz Podkarpackim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych. - Kadencja 2006-2010, oprócz budowy ronda przy JDK, nie wprowadziła żadnej zasadniczej inwestycji powodującej poprawę rozwiązań komunikacyjnych. Zrezygnowano z drogi KG2, nie dając w zamian żadnego innego rozwiązania. Nie udało się też wprowadzić obwodnicy północnej i do 2015 roku strategia też nie zakłada budowy tej drogi. Mamy podpisane porozumienie z GDDKiA na temat budowy drogi KG2, które w tej chwili wymaga renegocjacji, bo przez ostatnie cztery lata nic nie wydarzyło – tłumaczy Andrzej Czernecki.

Zablokowany majątek miasta

Spory problem, który trzeba jak najszybciej rozwiązać stanowi też niedokończony plan zagospodarowania przestrzennego. - Plany zagospodarowania przestrzennego niosą konieczność wykupów. W ślad za tym nie poszły żadne porozumienia, które by mówiły o tym kto ma na wykupionych przez miasto gruntach prowadzić inwestycje. Skutki wykupu ziemi w rejonie ulic Grunwaldzka-Floriańska są na poziomie ponad 7 mln zł, ale nie znalazłem żadnego dokumentu, który by mówił o tym, że ktoś będzie realizował tę drogę. Droga do wykonania jest ponad siły finansowe miasta. Trzeba będzie tę sprawę rozstrzygnąć, bo inaczej będziemy właścicielami części terenu, który będzie zablokowany naszym majątkiem, natomiast z przeznaczeniem pod budowę drogi, której w budżecie nie widać i nie wiadomo, kto miałby to robić – wyjaśnia burmistrz.

Poprawa zabezpieczenia przeciwpowodziowego

Nawiązując do ubiegłorocznej powodzi burmistrz był przekonany, że jego poprzedniczka podejmie właściwie kroki w kierunki zabezpieczenia miasta. Ale nic takiego nie nastąpiło.- Sądziłem, że powódź czerwcowa spowoduje maksymalną intensyfikację działań ze strony władz miasta na temat poprawy realnego bezpieczeństwa miasta. Tutaj funkcjonuje porozumienie z Podkarpackim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych, podpisane w listopadzie 2006 roku. Na jego podstawie należało przygotować koncepcję zabezpieczenia przeciwpowodziowego miasta i to się stało. Kolejnym elementem było przygotowanie inwestycji i wprowadzenie ich w życie. Należało odbyć spotkanie z Urzędem Wojewódzkim, z Podkarpackim Zarządem Melioracji, marszałkiem województwa i pokazać jaki będzie harmonogram realizacji w oparciu o tę koncepcję. Takie spotkanie nie miało miejsca. Uciekła nam możliwość składania wniosków w ramach RPO, gdzie miasto i Podkarpacki Zarząd mógł być beneficjentem tych środków. To jest element, który należy jak najszybciej uzupełnić, bo tam jest ponad 70 mln zł do wykorzystania – podkreśla burmistrz Czernecki. Do wykończenia zostało 350 metrów obwałowania na osiedlu Gądki oraz budowa zabezpieczeń na osiedlu Niegłowice. Jego zdaniem korzystne dla tej inwestycji będzie porozumienie zawarte pomiędzy miastem i Związkiem Gmin Dorzecza Wisłoki.

 

(kp)

Reklama

Komentarze: 50

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Jaślanin
dnia 18.02.2011, 07:38 · Zgłoś
Jak czytam to"otwarcie" to przypomina mi się powiedzenie Ferdynanda Kiepskiego" Zamiast trzymać bąka w [...] ,puść,niech pachnie po chałupie"...
Odpowiedz
0
@ zs
dnia 17.02.2011, 14:31 · Zgłoś
kachlik mowil o stracie mks 3600 000 ,czarnecki 2000000 przestancie juz mamic ...
Odpowiedz
0
@ platnik sk ZUS
dnia 17.02.2011, 14:27 · Zgłoś
Mamy wladze jaka mamy ...i znow pozostaje ...modlitwa .
Odpowiedz
0
@ jenkins
dnia 17.02.2011, 14:04 · Zgłoś
A może ktoś z tzw redaktorów ruszy [...] do magistratu i odpisze parę cyfr porównujących dokonania Kurowskiej z Czreneckim za 4 lata! Trzeba byc naprawdę [...] (jak Czernecki ) żeby opluwać Kurowską bez możliwości obrony z jej strony. W dodatku kiedy jest to kobieta.
Odpowiedz
0
@ odp
dnia 17.02.2011, 17:53 · Zgłoś
Nie ma takiej cyferki bo ten problem jest zbyt otwarty. Podam przykład do roku 1989 znacząco rosła przestępczość w stanach zjednoczonych, jednak w tym roku coś się stało i przestępczość nagle zaczęła spadać. Politycy przypisywali sobie że jest to zasługą wprowadzenia nowych rozwiązań, lepszej prewencji itd. Te wyjaśnienia dało się zastosować tylko do 50% przypadków. Pytanie co z pozostałymi 50%. Przekonujące wyjaśnienie zostało podane dopiero w roku 2001:

http://en.wikipedia.org/wiki/Legalized_abortion_and_crime_effect

Inny przykład porównajmy dokonania Polski i Chin. Polska ma dochodu na osobę 11 tyś. dolarów, Chiny 6 tyś. dolarów. Wniosek z cyferek jest taki że Polska jest bogatsza od Chin. To dlaczego u licha zabiegamy by skupowali nasze długi... Prawdopodobnie trzeba by było do tego dokładać kolejne dane, i te kolejne dane można by dokładać w nieskończoność otrzymując coraz to nowe wnioski. I wszystkie te wnioski byłyby tylko przypuszczeniami.

Podsumowując uważam że nie ma cyferek podsumowujących dokonania. Sam nie podajesz żadnych przykładów takich liczb.

Odnośnie niemożliwości bronienia, ma ona przecież prawo do odpowiedzi prasowej, może zwołać także własną konferencję prasową. Jednak tego narazie nie robi.
Odpowiedz
0
@ jenkins
dnia 17.02.2011, 21:46 · Zgłoś
Szanowny obrońco burmistrza! Jeśli nie wiesz co to jest bilans otwarcia to zwróć się do pierwszej napotkanej księgowej. Jeśli ktoś od razu przechodzi do subiektywnej oceny bez podania danych to chyba nazywa się to po prostu propagandą. Cyferek nie podam bo nie mam do nich dostępu tak jak dziennikarze. Jasne ?
Odpowiedz
0
@ Wkoor...
dnia 16.02.2011, 22:56 · Zgłoś
Głosujcie nadal na nauczycieli, specjalistów od wszystkiego co leży, stoi i się rusza to będziemy się babrać w [...] do śmierci. Zejdziemy do poziomu okolicznych wiosek, a miasteczka typu Sanok, Krosno czy Gorlice zrobią nam [...] z uśmiechem na ustach.
Nauczyciele [...] od władzy.
Odpowiedz
0
@ aw
dnia 16.02.2011, 18:49 · Zgłoś
sekretarz miasta obok zastępcy burmistrza kłamca, krętacz ,[...]. najprostrzych spraw nie potrafi rozwzązać!może w końcu go wywalą bo czs najwyższy!mydli oczy burmistrzowijak widać skutecznie skoro do tej pory prowadzi pewne sprawy!jedyne co powtarza to: pracujemy nad tym: burmistrzu otwórz oczy!!! bo to skandal mieć przy boku takiego kłamcę!!!
Odpowiedz
0
@ piotrek
dnia 15.02.2011, 22:20 · Zgłoś
TO nie tak, bo nigdy nie będzie ładu .Każdy polityk powinien odpowiadać za swoje czyny. Udowodniona łapówka lub działanie na niekorzyść danego urzędu -kara pozbawienie majątku całej rodziny.Obiecuję że dopiero wtedy będą dbać o dobro nasze a co za tym idzie"jeszcze POLSKI"
Odpowiedz
0
@ Dyzio
dnia 15.02.2011, 20:34 · Zgłoś
Te rumiany ale ci załatwiłem towarzystwo!
Odpowiedz
0
@ NN
dnia 15.02.2011, 20:23 · Zgłoś
Panie radny Stachaczynski nie śpij bo cię coś ominie obudz się.
Odpowiedz
0
@ W11
dnia 15.02.2011, 20:19 · Zgłoś
Praktycznie radni się nie zmieniją i kogo krytykują że nie zostało zrobione przecież to oni decydowali w swoich głosowaniach nie ośmieszajcie się tą krytyką jet to żałosne.
Wdrażacie program oszczędnościowy dając sobie podwyżki jak was nie wstyd tak nie postępują ludzie zalufania publicznego
liczy się kasza, a nie dobro miasta.
Odnośnie nadwyszki zatrudnienia proszę mi pokazać który obecny radny nie załatwił ciepłeji posadki komuś z rodziny pozdrawiam bierzcie się do roboty bo w przyszłeji kadencji was nie będzie.
Odpowiedz
0
@ ciekawy
dnia 15.02.2011, 14:45 · Zgłoś
DLACZEGO MKS NIE ZARABIA NA SIEBIE ? MOŻE DLATEGO ŻE WOZI DARMO RODZINY PRACOWNIKÓW I EMERYTÓW A POZOSTAŁE MIEJSCA ZAJMUJE POWIETRZE ?.PRYWATNYM LINIĄ OPŁACA SIĘ WOZIĆ TANIEJ,GDYBY TAK PRZYKŁAD Z NICH WZIĄŁ MKS.
Odpowiedz
0
@ Rumburak do KJ
dnia 15.02.2011, 12:36 · Zgłoś
Przez Pohulanke ma biegnąć droga KG2, a gdyby to nie wypaliło to się zaorze i już.
Odpowiedz
0
@ ff
dnia 15.02.2011, 12:33 · Zgłoś
tak administracja.......popatrzcie kto jest zatrdudniony w tej tzw ,,administracji " :):):):):)
Odpowiedz
0
@ dasi
dnia 15.02.2011, 11:52 · Zgłoś
droga KG2 ma biegnąć od ronda Solidarności, wzdłuż rzeki Jasiołki do ul. Piłsudskiego
Odpowiedz
0
@ jacek
dnia 15.02.2011, 10:11 · Zgłoś
Robota idzie jak w Rzymie. Kachlik śpi a Czarnecki drzymie!!!
Odpowiedz
0
@ bolo
dnia 15.02.2011, 09:45 · Zgłoś
Ta droga potrzebna jak umarłemu Jasłu kadzidło.Nie pozwolimy robic następnej drogi która nic nie zmieni tylko zaspokoi ambicje Burmistrza bo to on podobno wymyślił.Wnosimy o referendum w tej sprawie .
Odpowiedz
0
@ bono
dnia 15.02.2011, 08:46 · Zgłoś
ŻYCZE POWODZENIA W DZIAŁANIACH ALE CO TO JAST TA DROGA KG2 I KTÓRĘDY MA PRZEBIEGAĆ
Odpowiedz
0
@ malowany joe
dnia 15.02.2011, 07:20 · Zgłoś
Rządy 2006-2010 Pani Kurowskiej. A może coś napiszecie na temat tkzw. "afery odpadowej" !
Odpowiedz
0
@ KJ
dnia 15.02.2011, 07:08 · Zgłoś
Panie Burmistrzu! A co z Pohulanką? Głosowalismy na Pana, prosze o nas pamietać!
Odpowiedz
0
@ do pohulanki...
dnia 15.02.2011, 09:38 · Zgłoś
hehe...głosowaliście?to super..czujecie to fajne uczucie?taa...to wasz palec w waszej [...]!!!
Odpowiedz
0
@ Obiektywny
dnia 15.02.2011, 04:15 · Zgłoś
Tylko pływanie, żadnych konkretów.
Odpowiedz
0
@ Powodzianka
dnia 15.02.2011, 00:24 · Zgłoś
To co mówi p. Czernecki w sprawie niby nic nierobienia poprzedniej ekipy władzy w zakresie zapobiegania powodzi ,jest skandalicznie nieprawdziwe.Tym bardziej w kontekście faktu przesłania przez urząd miasta nowego rozdania pisma do powodzian,iżby,pod 2 metrową warstwą śniegu w grudniu dokonano przeglądu wałów powodziowych itp informacji ,i że ponowna woda Jaślanom nie grozi(???)...Co do [...] spotkań,to może by dość było.Czas brać się do roboty. Dość [...] pod publiczkę.Jak widać (z artykułu) nie udało się nowym pogrążyć p. Kurowskiej.Cyfry nie kłamią, a te podane jako dodatkowe zadłużenie,świadczą o tendencyjnym wmawianiu tego czego nie było.Ta władza,deklaracje wyżej opisane,to dopiero bzdety...Po [...] te okrężnice transportowe,jak i tak każdy omija Jasło,jak może.Żaden mądry inwestor,turysta tu nie przyjedzie.Kto może zaś,ucieka,póki jeszcze cokolwiek,przez tą wiochę przejeżdżać chce...Wystąpienie burmistrza w tym kształcie przypomina mi ofertę sprzedaży WC z zawartością.Gratuluję otwarcia-krew niejednego wyborcę
zaleje,A na pewno nie podniesie na duchu...Biedne to miasto!
Odpowiedz
0
@ bysiek
dnia 15.02.2011, 11:56 · Zgłoś
Oprócz inwektyw i złośliwości brak konkretów. Skąd informacje o n ieprawdziwości podawanych wielkości zadłużenia przez "powodziankę" i zarzut kłamstwa w stosunku do wiarygodnych źródłowych danych. Chyba respondentka "powodzianka" ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem albo nie potrafi zrozumiec tego co sama napisała. A może to sama była P. burmistrz napisala lub jej jakaś kolezaneczka?
Odpowiedz
0
@ JohnnyBravo
dnia 14.02.2011, 22:35 · Zgłoś
i co lizy[...] Kurowskiej ??? Dalej jesteście z niej dumni ????
Odpowiedz
0
@ jasiek brawa
dnia 15.02.2011, 09:36 · Zgłoś
o widze że przelew dotarł?to git;)
Odpowiedz
0
@ wyborca
dnia 14.02.2011, 22:32 · Zgłoś
za cztery lata poznamy zaniedbania obecnej władzy.
Odpowiedz
0
@ bob
dnia 14.02.2011, 22:06 · Zgłoś
ujac sobie pensje i bedzie ok diety nowe wladze od razu podwyzki diet pensji i wtedy beda oszczednosci
Odpowiedz
0
@ priorytet
dnia 14.02.2011, 22:00 · Zgłoś
Sądząc po ocenie błędów poprzedniej władzy, aktualna władza nic się jak na razie nie nauczyła. Mowa o ocenie co jest najważniejsze w mieście. Cytat: "Liczy się gospodarka, [...]!” - pod tym hasłem Bill Clinton wygrał w 1992 kampanię prezydencką. Dedykuję to władzy miasta, powiatu, gmin. Inne działania niż rozwój gospodarki, przemysłu i inwestycje w tym kierunku to zabawa w rządzenie, a na pewno nie realizowanie zadań samorządu tj. zaspokajanie potrzeb gminy. A najważniejsza potrzeba to praca. Nie rozumiała tego nauczycielka i przegrała. Jeżeli tego zrozumienia nie będzie, to będą to kolejne 4 lata stracone. Mieszkańców, w tym młodzieży znowu ubędzie - wyjadą na emigrację za pracą . I znowu będziemy zamykać szkoły, w tym wyższe dla starszych i dzieci oraz zastanawiać się kto zarobi na nasze [...] emerytury. Powodzenia życzę w budowie orlików, placów zabaw, uniwesytetów dla dzieci itp. itd. w dotowaniu MKS, w dotowaniu odpadów itp. itd. Chciałbym się mylić, ale za 4 lata pewnie będziemy mieli te same problemy, tylko w większej skali. P.S. Jak się czują wieloletni radni miejscy, którzy za coraz to większą kasę dreptają bezradnie wokół tych samych problemów?
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 16.02.2011, 18:24 · Zgłoś
a dlaczego wieloletni? Bo ich wybieracie chociaż nic nie robią-macie co wybraliscie!
Odpowiedz
0
@ nikt_specjalny
dnia 14.02.2011, 21:48 · Zgłoś
więcej wałów to większe prawdopodobieństwo że taka woda jak była w czerwcu się przez nie przeleje niestety (bo jak sienie będzie miała gdzie rozlać na boki to pójdzie do góry proste)
Odpowiedz
0
@ bysiek
dnia 15.02.2011, 12:00 · Zgłoś
proste to jest to, że jeśli podniesie się wysokość wałów to również zwiększa się pojemność tzw. międzywala i to jest proste ale jak widać nie dla wszystkich! I jeszcze jedno pokaż kto się zgodzi aby jego teren przeznaczyć na zalanie czyli tzw. polder? Ot i fakty !
Odpowiedz
0
@ dobra rada
dnia 14.02.2011, 21:47 · Zgłoś
Zacznijcie oszczędności od siebie - zamiast oszczędzać na szkołach i dzieciach. Szukajcie gdzie pieniądze zdobyć , szukajcie programów i źródeł finansowania, bo tylko polityczne [...] potrafią ratować budżet kosztem najsłabszych. Mam nadzieję, że nimi nie jesteście!!!
Odpowiedz
0
@ Agent Delegat
dnia 14.02.2011, 21:44 · Zgłoś
To ja dorzucam jeszcze jedno pytanie dotyczące działań poprzedniej władzy: Budowa drogi kończącej się ślepo na podwarzyckich polach (za ciężkie pieniądze rzecz jasna) miała być magnesem, który przyciągnie inwestorów do Jasła. Także słynny wyjazd na konferencję do Helsinek miał przynieść Jasłu "konkretne korzyści" z racji reklamy miasta, jak tłumaczyła burmistrz Kurowska w liście otwartym do red. Wawro. Chciałbym zatem wiedzieć jakie firmy będą inwestować w Jaśle, kiedy, co będą produkować i ile osób zatrudnią?
Odpowiedz
0
@ milkey
dnia 14.02.2011, 21:36 · Zgłoś
największe zaniedbanie to bezczelne podwyżki dla radnych
Odpowiedz
0
@ Ami
dnia 14.02.2011, 21:35 · Zgłoś
Wreszcie ktoś fachowo mówi o problemach miasta i mówi jak je rozwiązać. Po poprzedniej władzy długo trzeba będzie sprzątać grunty, zaległe inwestycje, nie zgarnięta kasa z Unii... No masakra jakaś. Andrzej, niech Ci Kachlik pomaga i szybko składajce te wnioski, bo się środki unijne w tej perspektywie budżetowej kończą, a nie wiadomo jaka będzie przyszła.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 14.02.2011, 21:34 · Zgłoś
same problemy, lecz mam pomysl jak sie ich pozbyc. wnosze propozycje o rozwiazanie tego kraju. na wschod od wisly- rosja. na zachod od wisly niemcy. dziekuje.
Odpowiedz
-1
@ jaslak
dnia 14.02.2011, 21:28 · Zgłoś
I tyle? Tyle krzyku w czasie kampanii. Wyglądało to jakbyśmy tutaj mieli drugi Afganistan, a Czernecki w 4 akapitach napisał o "zaniedbaniach", które w dużym stopniu są winą jego poprzednich rządów.

Spodziewałem się konkretnej lektury. Mieli Marię już prawie ukrzyżować, a tutaj normalka, sytuacja finansowa stabilna, wybrano pewnie rozwiązania komunikacyjne a innych nie zastosowano i zabezpieczenie przeciwpowodziowe, z którym Czernecki wcześniej nic nie robił.

TO jaja jakieś a nie bilans. Po to mnie straszono przez 4 lata, żebym teraz usłyszał, że praktycznie wszystko jest w porządku?
Odpowiedz
0
@ aaaa
dnia 14.02.2011, 21:10 · Zgłoś
co to za droga ktora burmistrz chce wybudowac?
Odpowiedz
0
@ brooklin
dnia 15.02.2011, 09:23 · Zgłoś
Droga KG2 to jest droga Która połączyłaby rondo Solidarności z "nowym mostem" tym mostem co jest koło bazy ZMKS. wszystkie dokumenty były załatwione i dotacja z UE była załatwona wystarczyło złożyć podpis nowej Królowej z Dąbrówki. Ponieważ P. Andrzej Czernecki nie zdążył. I Gdyby MK pomyślała mogłaby podpisać i droga byłaby gotoa i wystarczyłoby ją pokropić z jakimś Księdzem. Byłoby jaka ona jest mądra i jak inwestuje w miasto
Odpowiedz
0
@ powtórka
dnia 14.02.2011, 21:03 · Zgłoś
Co na to radni, którzy piastują już nie pierwszy raz mandat i władali miastem wspólnie z nauczycielką? Drzemali w nogach? A może głosowali za nieróbstwem i udzielali absolutorium? Jak mogą popatrzeć w oczy swojego elektoratu? Chyba, że wytłumaczą się, że nie uważali na lekcji /sesji/ i dawali się wodzić za nos. Takie są fakty - powinni się starać aby ponownie, za 4 lata nie obudzić się z ręką w nocniku. D oroboty - macie przecież podwyżkę apanaży i za co? Za poprzednie 4 lata też? Słusznie politycy cieszą się takim szacunkiem jak panny [...].
Odpowiedz
0
@ czesio
dnia 15.02.2011, 09:34 · Zgłoś
ej prosze nie obrażać mi tu panien...te naprawdę dostają w [...]
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 16.02.2011, 18:21 · Zgłoś
no i co ztego że radni przez ostatnie 4 lata zgadzali sie na to [...]ostwo skoro i tak ich wybraliście=pretensje do siebie!
Odpowiedz
0
@ FJ
dnia 14.02.2011, 20:55 · Zgłoś
Wychodzą brudy kurowskiej, np dzisiaj się dowiedziałem że zatrudniała po znajomości sąsiadów w urzędzie miasta. To ma być polityk? Czarnecki scena jest Twoja;]
Odpowiedz
0
@ czesio
dnia 15.02.2011, 09:32 · Zgłoś
ale ty jesteś zacofka..:D:D,dopiero dzisiaj sie dowiedziałeś ,co ty robiłeś przez 4 lata?
Odpowiedz
0
@ Nara
dnia 15.02.2011, 13:58 · Zgłoś
Kazdy tak robi...teraz tez beda zmiany i wejda znajomi do urzedu
Odpowiedz
0
@ Tu i teraz
dnia 14.02.2011, 20:43 · Zgłoś
Czy ktoś poważny napisze ile rzeczywiście wynosi subwencja oświatowa bo chyba nie 23tys przy wydawanych na oświatę 45mln.
Odpowiedz
0
@ Ewa
dnia 14.02.2011, 20:36 · Zgłoś
No myślał by kto że tak idalnie było kiedy pani Kurowska przejęła władze, śmiechu warte.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 14.02.2011, 20:35 · Zgłoś
Ale jest nowa Alfa - po co drogi...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.